Rozvržení města

Současný stav: V současné době je rozmístění polí strategický tah bez možnosti jej zpětně vrátit a učinit jinak. Když hráč došel do poslední doby, stejně měl koupené veškeré rozšíření.


Nápad: Napadlo mě, zda by po nové aktualizaci, a to po rozšíření velikosti města, nešlo přidat možnost při přestavbě města, změnit i rozmístění polí. Spousta lidí se nežene za dosažením posledních dob, ale zůstávají v dobách nižších. Myslím si, že by to mohlo pár lidí ocenit a změnit vzhled potažmo strategii budování města. Strategie a hlavně budovy se vyvíjejí a s hromadou eventových budov na které se většina hráčů zaměřuje docela mění hru. Proto si myslím, že by to nebyl špatný krok, obzvlášť pro lidi co tuto hru hrají nějaký ten rok a rozvržení města buď dříve neřešili a nebo je strategicky přizpůsobili na dané herní období kdy to budovali.


Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ANO
 
cože to chceš, nějak tě nechápu
no za 1. mám dojem že všechny rozšíření nejde koupit i když jsi na konci stromu výzkumu a máš všechny i za diamanty vykoupené

za 2. je to o strategii jak to město rozvrhneš na do dané pole co máš
Že by sis při přestavbě mohl prohodit i rozšíření které už máš a dát je jinam a tím upravit vzhled města
 
něco k nápadu:
po nedávné aktualizaci co přidala nové rozšíření půdorysů města (to že nejdou všechny koupit, je věc druhá a třeba je to příprava na další doby, což bych ocenil, jsem již na konci Venuše), by bylo fajn přidat třeba i jen jednorázovou možnost změnit půdorys města podle nových možností rozšíření půdorysu města (stávající hráči co již mají všechna rozšíření koupené, mají téměř stejné půdorysy města).
A k bilanci rozšíření:
16 při startu hry, 100 za všechny doby, 50 za diamanty a 38 za medaile, což je 188 rozšíření co je možno koupit, ale tou aktualizací přidali dalších 69 rozšíření (nevím kolik zůstávalo předtím, ale minimum) co se nedá koupit (což mi přijde trochu hodně na to abychom si už nemohli změnit půdorys města a noví hráči mají volnou ruku).
 
Naposledy upraveno:

Dobrodej

Komentátor
PROTI,
nakupovat rozšíření mám s citem pro budoucí rozvoj města. Pravidla jsou pro to velmi jednoduchá, platná trvale a vůbec je neovlivňuje epocha ve které se nacházím a jsou na WiKi.

Pokud nakupuji rozšíření "halabala" podle toho jak mi stojí budovy tak je to špatně, naopak je správně využít velmi silný nástroj pro přestavbu a situaci města, rozmístění budov upravovat podle posunu v dobách, výměně budov za jiné. Pokud jsem pořídil rozšíření bez rozmyslu, tak je to můj problém a neznalost principu hry. Zavedení takové možnosti by vedlo k tomu, že by na internetu bylo mnoho "hotových" šablon/map jak postavit město pro nějaký konkretní účel i se zdůvodněním a kalkulacemi. Už dnes jich najdete řadu nebo se kdokoliv může podívat na město kohokoliv z hráčů v žebříčku, pokud hledá inspiraci je to OK. Také je běžné, že většina měst se rozvíjí ze severu nebo severo-východu ve směru na jih, jiho-západ, tak hlavní síla rozšíření je tímto směrem, Těch 6 nových čtverců nahoře se dá asi přijmout jako výjimka, Sám jsem si už dělal rozvahu přestavby města a je fakt, že mi ty nové sektory na severu moc nevyhovují, přesto jsem už z nich jeden čtverec použil. Než budu přestavovat komplexně, tak tam cpu budovy pro % na armádu, které nepotřebují cesty.
 
Nahoru