Server - Forge of Empires Classic

Současný stav:
Vzhledem k tomu, že jsem s FoE začínal před mnoha lety, kdy byla tato hra teprve v plenkách, tak si ji pamatuji ještě před tím, než tak jak vypadá dnes. S touto hrou jsem strávil mnoho let, ale již mně nepřijde tak přitažlivá jako kdysi, i když bych se k ní rád vrátil, proč?
Dnes je tato hra předimenzovaná a to ve všech ohledech. Veškeré procentuální budovy, velkolepé stavby, vše dokáže změnit tu hru tak, že mezi hráči vznikají propastné rozdíly, jednotky můžete mít silnější o tisíce procent než jiní hráči ve stejné době, suroviny, výzkumné body, vše si můžete upravit do propastných rozdílů.
Můžete si hru rozjet na více serverech, věnovat se jednomu a současně ten předešlý tzv. změnit na farmu na diamanty. Takto ta hra již ztratila kouzlo, dříve se o vše muselo bojovat, na vše se muselo čekat, ale zůstávala tam ta jednoduchost, kdy si každý tvořil město dle své doby, dle svých preferencí, dnes se již neřeší budovy dané doby, ale město se zaplní speciálními budovami, které dávají obrovská procenta, namísto budov dané doby se město zaplní kopiemi speciálních budov z eventů, staví se velkolepé budovy pouze ty, které jsou skutečně potřebné jak pro celý cech, tak pro daného hráče, ostatní jsou pasé. Klasické budovy dané doby jdou do pozadí, nejsou potřeba, překáží. Za mě to není ten správný směr.

Nápad:
Za mě se tento styl ubírá směrem nejhranější MMO na světě WoW od Blizzardu, kde nastal ten stejný případ pro porovnání. Blizzard chrlil jeden přídavek za druhým, aniž by se pořádně zajímal o kvalitu a hra nakonec málem skončila v propadlišti dějin, ale na poslední chvíli před zhroucením do jámy lvové jim to i s přívalem stížností fanoušků docvaklo a přepli. Vrátili se ke strarému World of Warcraft Classic a miliony fanoušků této hry se k ní opět vrátilo a nyní se dostává zpět na vrchol.
A to bych rád viděl u této hry, udělat nový server/servery Forge of Empires Classic, kde by hráči měli těžké začátky, museli využívat pokud možno budovy dané doby, bojové jednotky, aby měly možnost vylepšení, ale třeba max. 3 úrovňové! 1. úroveň vylepšení +10 % k útoku, 2. úroveň +25 % k útoku, 3. úroveň +50 % a tím by to haslo, speciální budovy, které by byly vzácností by přidávaly max. jednotky procent, a né stovky procent, kde by ty rozdíly byly propastné! Speciální budovy by byly třeba omezeny na max. jednu na město, aby se nestalo, jak dnes že je ve městě max. jedna, dvě standardní a ostatní jsou všechny speciální. Ta hra tím pro mě ztrácí kouzlo.

Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: Ano

Rád bych se k této hře opět vrátil, ale ke klasičtější, né této překombinované, kde už se hraje spíše o prvenství založeném na mnoha tisících procentech, kde se loví speciální budovy na úkor normálního hraní a díky těmto budovám, kterých může mít člověk ve hře desítky se hra mění na propastné rozdíly hráčů.

Děkuji aspoň o zapřemýšlení o nějakých těch přínosných změnách do budoucna.
Mějte se. ;-)
 
Naposledy upraveno:

Kayro

Znalec
Hra se dostala do stavu v kterem je diky snaze vyvojaru vytriskat z ni co nejvic penez.Pokud by se mela vratit ke korenum nebyla by tak vydelecna tak ze to asi neklapne.
 
Nahoru