Statisky - možnost kopírování

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser7266

Host
  • Oblast hry: Cechovní seznam hráčů
  • Současný stav: Jedná se o seznam s pořadím hráčů podle bodů.
  • Nápad:
    Dovolil bych si dva návrhy
    1) doplnit u hráče aktuální dobu, ve které se nachází. Bylo by to pro vedení cechů jistě přínosem, protože jsme toto několikrát potřebovali řešit a musí se to zdlouhavě sepisovat.
    2) umožnit tento seznam kopírovat, aby jej bylo možno vložit např. do excelu a dál s ním pracovat. V jiných hrách toto možné je a velice by to pomohlo při správě cechu
  • Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ano
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2451

Host
tak s kopírováním seznamu hráču souhlasím ale k čemu tam vypisovat ještě dobu to netuším a jelikož já každý den motivuji cech tak mám i přehled kdo v které době je
 

DeletedUser7266

Host
Právě pro účel statistiky, protože jinak by se to muselo ke každému připsat ručně a pokud postoupí v době tak přepisovat.
Mnohem jednodušší je, to znovu nakopírovat.
Čas je drahý a zastávám názor "práci strojům". Mnozí tu hru hrajeme pr ozábavu a ne pro to, abychom spoustu času věnovali rutině. kterou zvládne železo i duch PC.
 

DeletedUser3139

Host
Tak tady u těchto dvou návrhů mám smíšeně pocity. Možná že to kopírování by bylo dobré, ale protože to nejde, tak my to máme vyřešeno trošku jinak. Jedu na tabulku v excelu, která mi to počítá. Sice otrocká práce, ale kdybych si seznam zkopíroval a pak třeba za týden znova, tak z toho statistiku budu dělat dost složitě, protože spoluhráči mi na 100% zamíchají své pořadí a jsem nahraný. Jediné co by mi pomohlo, tak to zkopírovat do texťáku, vytisknout a nakrmit tabulku, která mi pak spočítá co potřebuji. Mám jich několik a makaj až se z nich kouří, tedy pokud je samozřejmě nakrmím. To asi ano. :cool:
Ten druhý nápad, sledování doby ve které hráč je mi připadá celkem zbytečný, protože např. někteří hráči jsou sice v současnosti, ale bojují v CvC v moderně a své město mají tomu přizpůsobeno. Takže fakt nevím, k čemu by to bylo dobré.
 

trojan1673

Veterán
Mě by se líbilo kdybych klikla na jméno a hned věděla kolikrát motivoval za týden:)
Nebyla by to paráda?
Rozhodně by to ukončilo trápení z vypisováním jednotlivých jmen a tvoření všelijakých tabulek.
 

DeletedUser2451

Host
Trojan to by bylo učo super to bych bral hned ale je to holá utopie
 

DeletedUser7266

Host
Ahoj JiPi53,
to že nevíš k čemu by to bylo dobré neznamená, že by to nebylo dobré pro někoho jiného :eek:)

No jak píše trojan1673, to by se mi taky líbilo, nebo přehled aktivity, jako je v některých hrách, tedy kdy naposled hráč byl ve hře...
 

DeletedUser3139

Host
Ale no tak, droo, tak mi to vysvětli trochu podrobněji! :cool:
A ty nevíš, že statistika aktivity lidí v cechu tu už je od nepaměti? Tak se zkus podívat vlevo dole do svého cechu! :cool:
 

DeletedUser7266

Host
K první záležitosti, co bych vysvětloval, pro potřeby různých statistik, na různá témata se mimo jiné hodí seznam hráčů a ten se musí ručně sepisovat. Jestliže něco v programu již existuje, tak proč to nevyužít. Jinak se stáváme otroky PC, místo toho, aby PC byl otrok náš - znovu musím opakovat své heslo - práci strojům.
A k statistice aktivity? Promiň, ale kdybych to věděl, tak bych o tom nepsal. Ale nevím kam přesně a no se dívat, nenašel jsem...
Dík předem za případné upřesnění...
 

DeletedUser3139

Host
Tak vlevo dole 3 hlavičky, tvůj cech, členové, sloupec činnost! :cool:
A k těm statistikám. Pokud by to mělo fakt fungovat jak píšeš, aby makaly stroje (i mně by se líbilo!), tak by to musel být asi dost složitý a nejspíš samostatný program. Já používám pro cech několik tabulek a je to vždy o nakrmení. A to je zádrhel. Tabulky v Excelu počítaj, to problém není, ale tu ti někdo vypadne nebo přijde, hráči ti v tom dělají binec, protože se mění v pořadí a tak podobně. A tohle aby zvládala ošéfovat statistika ve hře, to by asi bylo dost náročné. Já to udělal tak, že seznam (tabulku) mám jeden, který jsem několikrát zkopíroval a tabulku (sloupce, vzorce apod.) pak upravil. Seznam mám abecední, abych ho nemusel pořád měnit.
Jo a oba hrajeme na ,,C", tak se mi ozvi SZ a můžeme to dál rozvést a probrat případnou spolupráci! :cool:
 

DeletedUser7266

Host
Dík za info, ale sloupec činnosti nemám, takže asi nemám příslušné povolení od vedení cechu...
Jo to co píšeš je v celku pravda, taky to tak dělám, ale protože v práci používám mimo jiné IS, který je plný dat, tak vím, že některé věci, jako výpisy určitých dat do sjetiny, není žádný velký nárok na programování. Data tam jsou jde jen o jednoduchý klíč, jak je dostat ven :eek:)
Jo na C se ti případně ozvu, ale teď nějakej den nebudu...
Zatím se měj.
 

DeletedUser3139

Host
Henzisi, když připustíme, že by to kopírování šlo, můžeš mi trochu přiblížit, jak by ti to Excel počítal? Já mám udělaných několik tabulek, které ale musím nakrmit a Excel pak počítá. Ale podle mně tím, že seznam zkopíruju do Excelu celkem nic nezískám, pouze asi tak jednou opsání seznamu.
A pokud to budu kopírovat, tak mohu udělat třeba za měsíc seznam historie (ve hře se tuším po cca 4-5 dnech automaticky umazává), ale to je tak asi vše. A umíš si představit, co budeš muset udělat, než bys ten seznam mohl použít? Nebo myslíš, že Excel bude umět za seznamu vyhodit vše nepotřebné (záznam o postupu do další doby, napadení apod.)? A přečti si, co jsem napsal o kousek výš, v příspěvku č.11.
 

Henzisek

Znalec
Celkem jednoduse. Byl by to zdroj dat, ve kterem bych nasel nick a datum motivace. A z toho se nasledne vyplnila tabulka kdo me motivoval za urcite obdobi.

Excel ma silne nastroje vcetne pripjeni na zdroje dat (Databaze).

V tom nejlepsim pripade by to mohla byt samostatna stranka v xml, ze ktere by se to automaticky nacitalo. Kopirovani by vsak stacilo.
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru