Tržiště - nemožnost přímo měnit zboží z nesousedních dob se správným poměrem

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser13569

Host
Oblast hry: tržiště
Současný stav: nemožnost směny z nesousedících dob se správným poměrem¨¨
Hledal sem ale nenašel

Nápad:
Nevím jak Vám ale mě při hře a směně napadlo tato změna. Kolikrát jsem narazil na nutnost směny zboží z různých dob a nemožnost jej směnit přímo se správným poměrem. Nevím jak Vám ale mě osobně toto zdržuje a navím když potřebuju třeba šperky z doby železné a vyrábím zboží z vrcholného středověku tak musím směnit z vrcholného na nějakou komoditu z ranného středověku a z té pak na zboží z doby železné.

Např sháním 100 šperků a vyrábím či mám skladem sklo. Pokud by se systém tržiště předělal tak bych přímo do tržiště zadal 25 skla a bylo by.

Takto je nutné při zachování poměrů dát 25 skla za např 50 zlata a to pak až za 100 šperků.

Osobně je to zbytečný krok navíc který obchod zdržuje

P.S herní podpora mě odkázala na hráče a pokud toto získá podporu prý se tím budou zabývat
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11297

Host
Tak tím posledním bodem jsi to úplně zabil. :D

Asi takhle, pokud potřebuješ měnit přes více dob, tak si to buď vytrp a poměňuj postupně nebo to holt vyměň přes více dob. Já třeba také měním přes dvě, někdy i tři doby a nijak mě to neomezuje. Prostě buď to chceš mít rychle nebo výhodně, oboje mít nemůžeš. A rozhodně si nemysli, že se po odezvě na fóru bude tématem někdo zabývat. To ti pouze mažou med kolem huby.
 

Svatej

Legenda
Považujte to klidně za vtip roku ale měl jsem nápad a tak jsem jej nadnesl na herní podporu a ta mě odkázala sem. Víc se k tomu vyjdařovat nebudu :)
No ona tě podpora poslala s tímhle nápadem sem, protože tě nemůžou rovnou poslat do ......, ale vědí že hráči na fóru můžou, tak to nechali alibisticky na nich. ;) Krásná ukázka super funngování supportíků.

BTW: Mám pocit že tohle se tu už řešilo...
Politika innogames je taková, že systém obchodování se měnit nebude (tedy BRZY se měnit nebude :D), takže psát návrhy na to je mrhání tvým časem.;)
Ale abych napsal můj názor: Já bych byl klidně pro.:)
 

DeletedUser

Host
Rozhodne jsem pro, umoznit hracum obchodovat zbozi ze vzdalenejsich dob. Kolik casu neco takoveho udelat muze vyvojarum zabrat, celou hodinu kdyz si jeste zajdou na obed?
 

DeletedUser13611

Host
Já tě na jednu stranu chápu, pracně ses prodral do předu, dělal si na tom, aby to bylo rychlé a nestřádal sis do hrnečku a teď vidíš, že dáš 10000 surovin za 4 kusy něčeho, co bys měl vyměnit za něco, co stojí na výrobu 200 surovin, takže logicky chceš lepší poměr. Fajn, je to "logické".

Teď ta druhá stránka věci, tahle omezení tam jsou udělaná čistě kvůli surovinovým farmám, tedy aby nikdo nemohl měnit nadělané suroviny v nesmyslném kurzu skrz světy, kdy na jednom světu hraješ a na druhém někomu farmíš a on naoplátku farmí tobě. Navíc suroviny děláš stále stejnou dobu, jenom se mění poměr vstupních surovin a ten ti zase přímo úměrně roste s dobou, do které postupuješ.

Chceš řešení? Prostě si nech jednu výrobnu z každé doby a je to. Nebo si vyhradíš jenom malý plac, kam si vždycky postavíš co ti chybí a nebo, což je ještě logičtější, prostě pomůžeš někomu, kdo začíná a dáš mu surovinu, kterou bude za čas potřebovat aby se pohnul za surovinu, kterou nutně potřebuješ teď ty, aby ses mohl sám pohnout. Nevidím ani nejmenší důvod k nějakému zásahu.
 

DeletedUser11823

Host
Zvýšit maximální tržní poměr (třeba na dvojnásobek, tedy 0,25 až 4), proč ne, ale určitě ne neomezeně. Jak píše Mediastinus, to omezení tam má určitý důvod.
 

DeletedUser

Host
neni nic lehciho nez, locknot pomery pri obchodu na ty spravedlive, automaticky prepocitavat zadane mnozstvi surovin, rozhodne by to byl lepsi system nez ted. Ten soucasny system naopak farmareni podporuje kdyz je mozne menit matros z bronzu za matros z budoucnosti 1:2,
nevidim nic spatneho na tom kdyz chci za 800 kamene 25 papiru, proc postupnou vymenou stravit tyden?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13041

Host
Taky nevidím důvod zasahovat do fungujícího herního mechanismu. Pokud vás hra něčím zdržuje, mám pro vás novinku, je to tak. Každou minutou, kterou ji hrajete sami sebe zdržujete. Nedělejte to, jestli nechcete. Locknout poměry mezi dobami? No, větší hloupost jsem neslyšel dlouho. To by byl krásný způsob, jak úplně zabít celý tržní mechanizmus a přitom totálně ignorovat nabídku a poptávku. A co to zjednodušit úplně? Že by na jedno kliknutí všem naskákaly tisíce surovin, tisíce bodů a výstavba všech budov trvala vteřinu? Že by se z toho udělala úplně kinderpárty, aby to nikoho nezdržovalo... :O) (Vysvětlení pojmů "sarkasmus" a "ironie" najdete třeba na googlu :))
 

Dan 77

Veterán
K návrhu: Nesouhlas (i přesto, že návrh má fakt něco do sebe).
V nižších epochách to sice lze jen takto (v popisovaném scénáři proděláš, pokud to urychlíš - a naopak, kdybys chtěl cennější zboží, chtěl bys moc a nikdo by ti to nebral, a pokud by ti to někdo vzal, prodělal by) a sice to jen zdržuje, ale z nějakého důvodu to asi je. Je sice pěkné, že bys mohl obchodovat i tak, že při obchodu pozdní středověk ku doba bronzová bys dal obchod 16:1 (nebo naopak DB:pS = 1:16 = 0,0625), ale taková volnost se dá i zneužívat a spamovat tržiště nevýhodnými nabídkami. Limit obchodního poměru (povolen v intervalu 0.5 - 2) je proto, aby někdo třeba nechtěl 100 cihel za 1 cihlu v lepším případě (byla by velká variabilita, jak vytvořit extrémně nevýhodné a naopak dokonce extrémně výhodné nabídky, ale to druhé by asi nikdo neudělal). Ale je fakt, že někdy když jsi domluven, že někomu dáš zboží za výzkumné body do velkolepky, tak aby se to vešlo do limitu, musíš mu dát dvojnásobek a on ti z toho půlku vrátí v rámci té samé obchdní transkce, přitom by stačilo vytvořit nějakou hodně nerovnoměrnou nabídku. A omezuje to a zpomaluje i v jiných případech, např. tebou popisovaný obchod skrze více epoch, já to holt beru tak, že nic není dokonalé. A nakonec ve vyšších epochách (od koloniální doby dál) už cena zboží neroste tak strmě (exponenciálně, tzn. vždycky dvojnásobné zdražení), a tak by i obchodní poměry měly být menší a už ne vždycky 1:2 nebo 2:1, a tak se do limitu obchodní poměru vejdou obchody i ob 2 doby (třeba moderna : koloniál).
S tím, co se píše v komentářích, souhlasím.
Ještě Limdul, když všechno dovedu do důsledků, horší by byl obchod 100 budoucího za 1 bronzu než budoucnost:bronz v 2:1.
 

RomanS24

Člen
Já bych byl pro aby si hráči mohli udělat i obchodní nabídku že za peníze herní. když někdo shcání třeba Med tak že by za to dal třeba 4tisíce zase by zaleželo kolik kusu by ho potřeboval. bylo by to osobně lepší než za body
 

DeletedUser3817

Host
Já bych byl pro aby si hráči mohli udělat i obchodní nabídku že za peníze herní. když někdo shcání třeba Med tak že by za to dal třeba 4tisíce zase by zaleželo kolik kusu by ho potřeboval. bylo by to osobně lepší než za body

A umíš si představit, jak dlouho by trvalo, než bys byl schopen zobchodovat suroviny na výzkum v nejnižších dobách...???
 

DeletedUser13041

Host
No a máme tu další neskutečnou hloupost. Peněz je ve hře hodně. Možnost kupovat si zboží za ně by totálně ochromilo stávající trh.. Kdo by kupoval na trhu dle nabídky a poptávky, když se může trhu vyhnout a platit herní měnou? Někteří hráči trh sledují, spekulují. Hra není o tom, aby všichni měli všeho vždy dostatek a nemuseli dělat vůbec nic. Kdyby tu neměl fungovat trh a tržní mechanismy, nechají tvůrci bonus všem na všechny výrobny, aby ani nebylo potřeba směňovat. Kde se bere ta snaha o to hru sobě i všem neustále zlehčovat a zjednodušovat? Asi by měli fakt udělat ještě nějaký FUN svět pro děcka, kde budou mít všichni nekonečně všeho.

V současné době jsem v budoucnosti, mám na kontě kolem 60M. Přesto při očekávání nové doby směňuji, spekuluji na trhu, občas i rabuju, ale podle toho bych nemusel dělat vůbec nic, zbořil výrobny a kasárny, postavil všude domy na peníze a prostě si všechno koupil bez nutnosti snažit se, bez nutnosti přemýšlet, bez nutnosti hrát.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3139

Host
Jo, jo a jo! Já to chci a ještě to vylepším! Zavedeme komunismus! Nic se nebude muset postupně shánět, jen si vše potřebné nafasujeme v radnici a budeme stavět, tedy jen do moderny. Tam postavíme řídící úřad a v něm zapneme automatiku na výstavbu a boje. :)
A nepište mi, že jsem padl na hlavu, samozřejmě to, co jsem napsal je myšleno jako fór! Bohužel, je tu stále dost lidí, podobné vtípķy napíšou a myslejí to vážně (viz výše)!
 

RomanS24

Člen
Jo, jo a jo! Já to chci a ještě to vylepším! Zavedeme komunismus! Nic se nebude muset postupně shánět, jen si vše potřebné nafasujeme v radnici a budeme stavět, tedy jen do moderny. Tam postavíme řídící úřad a v něm zapneme automatiku na výstavbu a boje. :)
A nepište mi, že jsem padl na hlavu, samozřejmě to, co jsem napsal je myšleno jako fór! Bohužel, je tu stále dost lidí, podobné vtípķy napíšou a myslejí to vážně (viz výše)!
v tom případě aby si dost lidí koupilo na ten komunismus kliče :D
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru