Velkolepé budovy.

Ja porad nedokazu pochopit,proc nekdo hraje spatne hru ze si leveli VB, ci ma mesto ruznorode.
Ta vase mantra je snad spravna? Stejne ty TOP hrace nedozenete i kdyz se poserete v tech vasich CB bojich na tisice.:) Tak zdrava hre klikaci.
Ja vam ji neberu, ale vy ostatnim hracum, dle zde nazoru ano.
 

Termi

Komentátor
To je samozřejmé o tom nikdo nepochybuje. Je ovšem hloupost za**á* si město spoustou velkolepých budov na nízkém Lv neboť místo ve městě je prostě úplně to nejcennější v této hře. Výhoda velkolepých budov tkví v tom, že při stejné velikosti se dá zvedat jejich výkon. Takže je nutno dobře zvážit jak moc je pro nás ta či která VB přínosná a do těch budov cpát FB které nám hra dává. Kupříkladu já hodně bojuji a proto má budova na nejvyšším Lv je Alkatras. Znám však zde jednoho hráče který má ve svém městě úplně všechny velkolepé budovy a vždy se hlavně těší na novou dobu aby mohl postavit další velkolepou budovu. Podotýkám, že ten hráč je výjimečný pouze množstvím VB ve svém městě :)

Problém je, že ty to berieš len z tej jednej (svojej) strany a to zo strany CB ;) Ale primárnym cieľom hry predsa nie je bojovať v CB ;). Primárnym cieľom hry je postupovať dobami a budovať si svoje mesto. Ak niekoho nebaví CB, nebaví Exp, nebaví CVC a nebudú baviť rajdy, či ako sa to volá po novom, ale bude si stavať svoje VB, pokojne aj všetky, na tom predsa nič nie je hlúpe. ;) Miesta v meste je dostatok na to, aby si vedel postaviť všetky VB. Pre hráča, ktorého nezaujímajú "akčné" časti hry, pre neho je to len priestor pre VB. ;)

Táto hra je v prvom rade pokrytá tak, aby prilákala veľa rôznych hráčov. Cieľom tejto hry pre majiteľov je, aby bola dostatočne zárobková.
Takže áno, táto hra je rovnako pre tých, čo si chcú budovať VB a postupovať v pokoji dobami, tak ako pre tých, ktorí obdivujú, respektíve, ktorých zaujímajú akčnejšie časti hry (CB, CVC a podobne).

;)
 

barabazostravy

Komentátor
Problém je, že ty to berieš len z tej jednej (svojej) strany a to zo strany CB ;) Ale primárnym cieľom hry predsa nie je bojovať v CB ;). Primárnym cieľom hry je postupovať dobami a budovať si svoje mesto. Ak niekoho nebaví CB, nebaví Exp, nebaví CVC a nebudú baviť rajdy, či ako sa to volá po novom, ale bude si stavať svoje VB, pokojne aj všetky, na tom predsa nič nie je hlúpe. ;) Miesta v meste je dostatok na to, aby si vedel postaviť všetky VB. Pre hráča, ktorého nezaujímajú "akčné" časti hry, pre neho je to len priestor pre VB. ;)

Táto hra je v prvom rade pokrytá tak, aby prilákala veľa rôznych hráčov. Cieľom tejto hry pre majiteľov je, aby bola dostatočne zárobková.
Takže áno, táto hra je rovnako pre tých, čo si chcú budovať VB a postupovať v pokoji dobami, tak ako pre tých, ktorí obdivujú, respektíve, ktorých zaujímajú akčnejšie časti hry (CB, CVC a podobne).

;)
O tom jsem taky psal. I hráči této hry kteří kašlou na CB, na Expe i na všechny žebříčky které jsou v této hře mají právo tuto hru hrát. Prostě stavět si své chaloupky a těšit se z toho. Možná by pro ně bylo ještě lepší si místo této hry vybarvovat omalovánky :)
 

barabazostravy

Komentátor
Ja porad nedokazu pochopit,proc nekdo hraje spatne hru ze si leveli VB, ci ma mesto ruznorode.
Ta vase mantra je snad spravna? Stejne ty TOP hrace nedozenete i kdyz se poserete v tech vasich CB bojich na tisice.:) Tak zdrava hre klikaci.
Ja vam ji neberu, ale vy ostatnim hracum, dle zde nazoru ano.
Já když tu před třemi lety začínal hrát byl jsem tuším na místě 57000. Vzpomínám jak mi mnozí psali, že jsem malá šedá myška v pozadí. Když už něco dělám, tak se vždy snažím to dělat co nejlíp. Když už nic jiného tak jsem postoupil v žebříčku :)
 
Naposledy upraveno:
O tom jsem taky psal. I hráči této hry kteří kašlou na CB, na Expe i na všechny žebříčky které jsou v této hře mají právo tuto hru hrát. Prostě stavět si své chaloupky a těšit se z toho. Možná by pro ně bylo ještě lepší si místo této hry vybarvovat omalovánky :)
Maji pravo..ale at delaj omalovanky..ty jsi chuj..sorry.
Uzij si svych milion oslabeni, ja si uziju jak to hraju, mozna i lepe a v klidu.
 

Termi

Komentátor
O tom jsem taky psal. I hráči této hry kteří kašlou na CB, na Expe i na všechny žebříčky které jsou v této hře mají právo tuto hru hrát. Prostě stavět si své chaloupky a těšit se z toho. Možná by pro ně bylo ještě lepší si místo této hry vybarvovat omalovánky :)

Ja viem, že si písal, len je každému jasné, že si to písal ako výsmech, čo si nemyslím, že je rozumné ;) Tak nejak sa tváriš, že táto hra je len o CB, ale nie je. ;)
 

Kayro

Znalec
Ale primárnym cieľom hry predsa nie je bojovať v CB ;). Primárnym cieľom hry je postupovať dobami a budovať si svoje mesto.
Primarnim cilem vsech mmo her je byt co nejlepsi v zebricku hracu. Vlastne jde jen o ego o nic jineho.To na druhou stranu nevylucuje hrace kteri si dokazi najit i jinou motivaci.Ja byl treba na sedmem miste a je to tam stejne jako na sto padesatem.Tak jsem si vzal za cil 1000+ studanek,To uz mam taky za sebou.Tak ted uz jen sleduju co s tou hrou bude dal.
 

Gorwor

Dopisovatel
...byl treba na sedmem miste a je to tam stejne jako na sto padesatem..
Není - jsi o 143 hráčů (živých lidí) úspěšnější. Žebříček je bohužel postaven tak, jak je - tedy nejvíc bodů je v něm za boje. Dokud se to nezmění, čertužel se hráči, kteří jsou soutěživí - a tedy jsou nejčastěji platící - budou soustředit na ... tadáááá ... bojování. Nikomu to nebrání být nejlepší v čemkoli, třeba v počtu dekorací ve městě. Jen to nebude nikoho zajímat, jen je samotné. Dobře pro ně samozřejmě - ale nemohou na druhou stranu přeci z logiky věci čekat, že se jejich přáním bude řídit inno - tomu jde o peníze a ty z takových hráčů nejsou. ;)
 
Asi nejsem sám, kdo si všml že Foe vylepšuje vše kromě velkolepek. Říkám si jestli si Foe vůbec uvědomuje že si podřezává větev samo pod sebou? Celá hra je vlastně postavená na tom že sbírám FB, vkládám je do Velkolepek a rostu. Ale proč bych měl stavět něco, co je v současné době již překonané. K čemu jsou mi Teracoty, Diovky, Majáky, Baziliky, Mys a další, když se vždycky najde eventovka která se nejen této velkolepce vyrovná, ale většinou jí ještě překonává? Proč levlit Arc na 180 když ty FB pak stejně vlastně není kam vkládat, protože je lepší získat eventovou buduvu. Snad jediná Velkolepka co smysl dává je Arktická díky kritikálům, ale na druhou stranu k čemu bojovat v CB když FB vlastně není kdo čeho (smysluplného) vložit? Za mě by Foe OPRAVDU vážně mělo zapracovat na rebalancu velkolepek, jinak tato hra ztratí v podstatě ten základní smysl
 

Kayro

Znalec
Smysl hry neni stavet velkolepky ale tak jako u vsech mmo her umistit se co nejlepe v zebricku hracu.Za tim ucelem stavis co je potreba a naopak nestavis co potreba neni,tedy vetsina velkolepek.Ta hra se za dvanact let opravdu zmenila a te zmene padly za obet i velkolepky.Jestli je vylepsi tak dobře,jestli ne tak ja brecet nebudu.
 
Nezapomínal bych na prostý fakt, že někam ty body výzkumu prostě nacpat musíme. Pokud je tedy nechceme štosovat v inventáři. A jediné místo, kde to má nějaký smysl, jsou velkolepky. A jelikož množství bodů na level jde od určité úrovně naprosto nesmyslně nahoru v přepočtu k efektivitě budovy - a to i u budov, které nějakou náhodou nejsou "zastropované z výroby" na nějakém teoretickém plánovaném maximu... Něco prostě stavět nakonec musíme ;)
A to je ten point. Snad nejkristaličtější příklad je Star Gazer. 106 lvl aby dávál 150 předchozích surovin, drahý jako prase a Chrám šintó na 3x4 365 takže WTF ? Má tedy vůbec smysl sbírat FB když si za ně stejně nemůžu nic pořádného postavit. Míněno tak že proč Mys když eventovka dává 96 FB, proč Bazilika když Mulgalové dávájí 250% zlata proč Maják, když Japonci dávají % nakladívka a takhle bych mohl pokračovat má vůbec smysl stavět cokoliv mimo Alíka a AO?
 

Borat

Člen
Optimalizací sestavy mých VB se zabývám od startu hraní ve FoE. InnoGames zahajuje město natlačením hráče do Věštkyně... VB mají smysl od 20 lvl. výš. Pro začátečníka je nadlidský úkol lvl. 10. Od počátku je tak cílem VB zanedbatelný užitek, plácání FP a místem. Vzkaz autorů o jejich představě, jak dusit hráče.

Osobně doporučuji ze základních budov zvládnout ekonomiku města na slušné plnění eventů tak, aby se dosáhlo 100% zisku eventové budovy. Pak město nakopnout pomocí speciálních budov. (Rozhodně nestavět eventové budovy třeba na úrovni 2. To ničemu nepomůže. Je to jen plácání místem.)

Teprve v okamžiku slušného otáčení FP se pustit do VB. Přitom platí, 2/3 VB jsou na nic. Jen slepé uličky. Je třeba dobře volit sestavu VB.

Do cechu lovím začínající hráče. Pořád to samé. Začnou Věštkyní... Nekomunikují, není jim jak poradit. Kašlou na ekonomiku. Nezapojí se do VB hráčů v cechu a neumí tak vydělat FP a plánky. Nestaví VB podle cechu. Ani Arc jim nemohu dotlačit. Postaví pár základů speciálních budov s nulovým ziskem. A nejlépe, FP utrácí za výzkum a rychlý nesmyslný postup v dobách. Čímž zablokují cech na nedostatek surovin. FoE je víceméně kolektivní hra. Chyby hry a hráče nakonec potápí i spoluhráče. :cool:

Podle mě, FoE dostatečně nevede k promyšlené hře. Naopak, autoři si zavádění hráčů do slepých uliček užívají a k potápění hráčů hru směřují. Je dobré "princip FoE - škodit hře" přesně pochopit, čím dříve, tím lépe. :cool: Napadá mě úvaha, jak vlastně mohou autoři zvednout "sledovanost hry"? Zrovna jdeme cestou devalvace hry přes super silné speciální budovy. Snadný úspěch bez velké námahy je samozřejmě cesta, jak polapit spoustu hráčů. (Platit bude za hru jen jasné procento hráčů. Kolem 5%. Pokud chci víc platících hráčů, tak musím zvyšovat jejich množství.) No a zvládá to InnoGames? Devalvace hry je dobrá pro pokročilejší hráče. Co už vědí, co s tím. Ale na začátku hry? Není FoE hra dobrá jen k tomu, jak ji zkusit, nepochopit a zase rychle odejít?
 

Tommy Angello

Dopisovatel
Optimalizací sestavy mých VB se zabývám od startu hraní ve FoE. InnoGames zahajuje město natlačením hráče do Věštkyně... VB mají smysl od 20 lvl. výš. Pro začátečníka je nadlidský úkol lvl. 10. Od počátku je tak cílem VB zanedbatelný užitek, plácání FP a místem. Vzkaz autorů o jejich představě, jak dusit hráče.

Osobně doporučuji ze základních budov zvládnout ekonomiku města na slušné plnění eventů tak, aby se dosáhlo 100% zisku eventové budovy. Pak město nakopnout pomocí speciálních budov. (Rozhodně nestavět eventové budovy třeba na úrovni 2. To ničemu nepomůže. Je to jen plácání místem.)

Teprve v okamžiku slušného otáčení FP se pustit do VB. Přitom platí, 2/3 VB jsou na nic. Jen slepé uličky. Je třeba dobře volit sestavu VB.

Do cechu lovím začínající hráče. Pořád to samé. Začnou Věštkyní... Nekomunikují, není jim jak poradit. Kašlou na ekonomiku. Nezapojí se do VB hráčů v cechu a neumí tak vydělat FP a plánky. Nestaví VB podle cechu. Ani Arc jim nemohu dotlačit. Postaví pár základů speciálních budov s nulovým ziskem. A nejlépe, FP utrácí za výzkum a rychlý nesmyslný postup v dobách. Čímž zablokují cech na nedostatek surovin. FoE je víceméně kolektivní hra. Chyby hry a hráče nakonec potápí i spoluhráče. :cool:

Podle mě, FoE dostatečně nevede k promyšlené hře. Naopak, autoři si zavádění hráčů do slepých uliček užívají a k potápění hráčů hru směřují. Je dobré "princip FoE - škodit hře" přesně pochopit, čím dříve, tím lépe. :cool: Napadá mě úvaha, jak vlastně mohou autoři zvednout "sledovanost hry"? Zrovna jdeme cestou devalvace hry přes super silné speciální budovy. Snadný úspěch bez velké námahy je samozřejmě cesta, jak polapit spoustu hráčů. (Platit bude za hru jen jasné procento hráčů. Kolem 5%. Pokud chci víc platících hráčů, tak musím zvyšovat jejich množství.) No a zvládá to InnoGames? Devalvace hry je dobrá pro pokročilejší hráče. Co už vědí, co s tím. Ale na začátku hry? Není FoE hra dobrá jen k tomu, jak ji zkusit, nepochopit a zase rychle odejít?
já jsem třeba s pochopením hry problém neměl.....
 
Pochopit heru je jedma věc, ale pak je ta druhá, kdy začínající hráč zjistí že bez zaplacení se k dobrému obsahu nedostane a hru ukončí. Na to myslím naráží Borat a já s ním musím souhlasit. Místo aby se Ino snažilo hráče natlačit do velkolepek, které může mít opravdu každý, udělalo z nich další skoro zbytečnou část hry
 

Borat

Člen
bez zaplacení se k dobrému obsahu nedostane a hru ukončí
Hraji zdarma. Je to pracné a zdlouhavé. Od farem na diamanty jsem se dopracoval k Semenné bance. Cechy jen pokouším. Tak vlastně ani nehraji naplno. Kdysi jsem nakoupil diamanty a zase je rychle utratil. To mě nasměrovalo k tomu, že si musím zajisti soběstačnost zdarma.
 

Borat

Člen
já jsem třeba s pochopením hry problém neměl...
FoE se dá hrát na mnoho "způsobů". Jedna věc je pochopit fungování města a budování efektivní ekonomiky. Druhá věc je spolupráce v cechu. Minule jsme to tu měli, že plno hráčů nejprve dlouho šmudlá město, pak se teprve zapojí do cechu. A zrovna VB se nejlépe staví přes nahazovací vlákna mezi přáteli či nejlépe přes spolupráci v cechu. Vlastně by měl VB stavět někdo, kdo už k cechům dospěl.
 

Borat

Člen
Koukám, novinka ve VB. Observatoř má nově zuřivý odpor. (Dík změnám CvC.) Také mi radnice najednou dává víc FP. Důvod jsem nezachytil, ale zvyšovat úroveň cechu pro FP se teď víc vyplatí. Proběhly změny v osadách, takže emisaři dávají víc FP aj. Radnice je najednou dost významným zdrojem FP.

U té Observatoře podpora uvádí, že autoři mají zlepšení VB na stole a je to na nich. Není potřeba to navrhovat.
 
Nahoru