vylepšení CvC

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11542
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11542

Host
  • Oblast hry: CvC
  • Současný stav: Vzhledem k množství dob a hráčů už nedostačující systém hry
  • Nápad: Rozšíření možností bojů CvC
  • Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: Ano
Nevím zda a kolik hráčů bude zajímat vylepšování systému CvC, ale rád bych o tom něco napsal a snad to bude zajímat více hráčů a možná i vyvojáře hry.

Předem bych se rád omluvil za případné chyby ve vytvoření téhle ankety, přece jen to dělám poprvé, když tak mně někdo z moderátorů opraví. ;-) Ale k věci:


Dle mého názoru je současný stav systému CvC docela zastaralý a v současné době by ho bylo potřeba zásadně přepracovat. Spousta hráčů jsou už s výzkumem na konci a jediné co je do hry láká jsou hlavně cechovní války, ale tím jak je momentálně systém postaven spoustu hráčů nakonec výsledky bojů spíše otráví a ne jeden hráč už s hrou skončil. Proto vypíšu několik bodů o kterých si myslím že jsou docela zásadní a jejich změna by hru trochu oživila.

1. - Náklady na obléhání ..... Můj názor je, že náklady na první hexy jsou docela nízké a naopak na obléhání většího území naopak vysoké. I když při množství cechů které ve hře jsou, nejsou ty vyšší náklady při větším zemí až tak zásadní, alespoň bude větší možnost že na mapě jednotlivých dob bude více cechů a ne jen ty dominantní. Nicméně zvýšením nákladů na obléhání by se docela dost omezila možnost likvidace území většího cechu nějakým pomocným cechem cechu druhého.

2. - Umístění obléhací armády ...... Jak je možné že může umístit obléhací armádu hráč který je například v době Raného středověku např. v době Zítra? Nikde na fóru jsem nenašel důvod, proč se změnil i systém kdy při zadáváni obléhací armády o tuto armádu hráč přišel. Tohle je dle mého jedno z důležitých pravidel, které by se měli změnit k původnímu. Když chce cech obléhat nějakou oblast, tak na to hráči musí mít jak suroviny, tak i potřebnou armádu. Tenhle systém se samozřejmě dá kombinovat stejně jako u bojů na mapě provincií kde může hráč použít libovolné jednotky. Klidně ať mají možnost vkládat obléhací armádu nižší hráči než v jaké době chce válčit, ale o armádu přijdou byť by to byla armáda z jiné doby. opačně by to byl samozřejmě nesmysl, aby bylo možno vložit armádu Budoucnosti na zemí Raného středověku. ;-)

3. - Doba přepočtu ...... Doba 20.00 je asi nejrozumnější co do možnosti jednotlivých hráčů aby zde byli, ale to že je to doba kdy končí chránění jednotlivých získaných sektorů je docela nevyhovující. Jednak je v tuto dobu přítomno nejvíce hráčů a hra se nepříjemně seká a taky nedává možnost hráčům kterým vyhovuje jiný čas. Proč by doba přepočtu nemohla být třeba ve 24.00 ale byla by to jen doba která dělá výpočet jednotlivých území a přepočet bodů(korunek) do hodnocení cechů a ostatní časovače by byli individuální. Například posouvání velitelství by bylo možné nejdřív za 24 hod od posledního přemístění (už nyní je chyba systému, kdy při přesunutí velitelství těsně po tom co se resetují časovače, dostanou obranný bonus obě části území i když nejsou spojené v jeden celek). Informace o tom kdy se posouvalo by mohla být v dalším řádku při rozkliknutí hexu. Chránění zabraných území by bylo celých 24 hod od zabrání a ne jen do doby přepočtu. Informace kdy bylo území zabráno by bylo tamtéž co informace o přemístění velitelství. K tomu by bylo ale zapotřebí i to, aby nebylo možno neustále obnovovat štíty na některých strategických místech, ale pokud cech udělí nějakému území svobodu, tak toto území budou moct zabrat zase nejdřív za 24 hod.

4. - Umístění obranných armád ..... Zamyslel se někdo nad tím jestli je to adekvátní že naplnění(odemčení) obranných armád do jednotlivých hexů stojí 360 surovin od každé? Myslím že by se i toto mělo mírně vylepšit. Stálo by to za úvahu zda nesnížit náklady na odemčení jednotlivých obranných slotů, nebo třeba nezvýšit obranný bonus plnějšímu hexu, než těm co obranu moc nemají. Třeba za každý odemčený obranný slot by se navýšil obranný bonus hexu o 5% a pod. Tak či tak by bylo potřeba něco vylepšit.

Tohle jsou dle mého názoru asi nejdůležitější systémové věci nad kterýma by se bylo dobré zamyslet. Koho hra baví jako mně, zkuste prosím napsat svůj názor na danou problematiku. Ve hře je spousta dalších systémových věcí či pravidel které volají po změně, ale to by bylo na dlouho se o všem vypisovat, ale CvC je přece jen jednou ze zásadních lákadel této hry a myslím že by se měl systém trochu vylepšit, jinak spousta dobrých hráčů/cechů/bojovníků hru opustí, nebo přinejmenším se jim znechutí.

Za cech .xXx. ze světa Brisgárd

siriusd
 

DeletedUser2059

Host
Zdravím, vysvětlím nějaké problémy, o kterých mluviš.
1. ano to je takový večný problém, který byl na fóru vícekrát otevírán,
2. tady tento problém se dá logicky vysvětlit. Proč by měli mít možnost zaútočit i hráči z nižších dob/hráči bez armády toho věku? Inu může to být tak, aby se hráči, kteří jsou z nižších dob, mohli taktéž zapojit. Nebo si představ takový útok cechu s pár hráči. Nemají Alcatraz. Jak mohou zaútočit? Polovinu své armády utratí na útočnou armádu...
3. toto je docela zbytečně komplikované, nevím jestli víš, že v říjnu se přesunul přepočet na dopoledních 10 hodin, aby se vyřešil problém se sekáním, který to popisuješ. Velká nevole hráč však zatlačila tento čas zpět na původní místo. Prosdloužení korunek a nebo úpravy obranné doby je na diskuzi.
4. inu tady je to zajímavý návrh, občas obrana stojí více než samotný útok. Množství obrany a závislost na množství sektorů/odemčených obran je zajímavý nápad podle mě.

Jinak mám CvC velmi rád a čekám na další jejich vylepšení. CvC a velkolepé budovy byly od spuštění hry dva největší updaty - s velkým objemem krásné grafiky a herních prvků, to říkám já.
 

Kayro

Znalec
Inu toto je vsechno moc hezke ale nema cenu premyslet nad zmenama pravidel pokud se cele cvc nezlepsi po technicke strance.Pokud se do sebe pusti dva cechy na kazde strane s patnacti dvaceti hraci tak se z cvc stava temer nehratelna zalezitost.Same vykopavani ze hry nemoznost nalogovani,sekani vseho druhu proste děs běs.
 

DeletedUser6375

Host
Jak píše Kayro, největší věc, která mi na CvC vadí, jsou neustálé seky, vyhazování, věčnost trvající nalogování se zpět atd. a to zejména tehdy, když nás jde bojovat více hráčů. I kdyby CvC byly jinak propracované k dokonalosti, tohle mi to vždy otráví. Jinak k navrhovaným změnám - souhlasím, že nějakou změnu by to chtělo, aby CvC bylo dynamičtější. Souhlasím s tím, že ztráta armády při položení oblehu neměla být zrušena. Za další dobrý nápad považuji přičtení obranného bonusu navíc v případě, že cech zaplatil za plnou obranu hexu. Ale nevím, jaká změna by byla potřeba, aby CvC bylo dynamičtější a nestálo víceméně na mrtvém bodě :/
 

DeletedUser12722

Host
Ahoj. Připojuju se k návrhu siriuse - je vidět, že CvC dobře zná. Delší dobu u nás řešíme, že se hra kolem 20h stává v oblasti CvC pro mnohé nehratelná a trávíme většinu času resetováním prohlížečů, počítačů atd..

Souhlas s bodem 1 a 2. 4 zní taky celkem zajímavě. A hlavně ta cena za zámky.. Nebo by tam mohla být možnost si koupit body obrany navíc například s cechovní pokladny, kde by hráči mohli dávat i diamanty. No ale to už by bylo víc o penězích :)

Hodně se mi líbí hlavně bod 3,
taky jsem přemýšlel o tom, že by bylo fajn aby doba ochrany nebyla vázaná k 20h jako vše ostatní a klidně by ochrana mohla být třeba jen 12h - což by zlepšilo dynamiku. A všichni by vždy viděli kdy ochrana skončí.
To, že by 20h nerušilo ochranu by mělo za následek, že by se boje rozložili do různých časových pásem - vždy je klíčové, kdy padne štít.
Taky mě mrzí, že s postupným navyšováním úrovně alcatrazu ( např nad úroveň 50 ) přestává být hra taktická, protože pak je spíše o rychlosti bojů, než o tom jaké budou ztráty. A díky budově ARC se stane navyšování Alcatrazu ještě snadnější. Ale to zase zvýší rozdíl mezi top hráči a těmi kdo "alíka" nemají.
Stejně se pak vše točí kolem nákladů na území místo jednotek, kterých mají vesměs všichni dost, ale když se hra seká, není šance ty boje odehrát..

Pepa
jedi academi

Jen takový dovětek. Když jsem hru začínal, líbilo se mi, že musím velmi uvažovat nad taktikou při dobíjení území a jaké vojenské budovy budu mít ve městě. Taky jsem mohl odehrát za den jen pár bojů a musel počkat, než se vyléčí, vyrobí.. A bojoval manuálně abych ztratil co nejméně vojáků. Každého jsem si piplal a nadával při ztrátě.

Ted bojuju kvůli množství vojáků jen automatem. Což je hlavně rutinní věc a vytratilo se s toho to co jsem měl na hře rád. Jasně že můžu bojovat manuálně, ale asi bych u toho seděl celý den..

Prostě bych uvítal, kdyby to bylo více o taktice a méně o rychlosti - vždyť je to spíše tahovka a relaxační hra. Proč se stresovat o setiny vteřiny a nadávat na seky, pády atd.. ( které jsou , ale byli by nepodstatné, pokud by na nich nestálo dobití území, výměna armády atd.. )
Pepa
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Gorwor

Dopisovatel
Já podporuji především nápad s "protekcí" políčka na určitou dobu. Ať už 12, nebo 24 hodin. Ale ať to proboha všechno nesouvisí s přepočtem!

Všichni si stěžují, že o přepočtu se nedá hrát - admini kontrují, že přepočet musí být kvůli důležitosti v době, kdy je ve hře nejvíc lidí - no tak tu důležitost přepočtu pro CvC snižte, ne? Výběr síní slávy jednotlivých hráčů také neprobíhá o přepočtu!

Protekce hexu na 24 hodin. Protekce po 10 neúspešných oblezích na jeden samý hex v průbhu 2 hodin - protekce hexu na 12 hodin. Udělejme to taktičtější a složitější i s hromadou armády a surek, ne?

EDIT: A vraťte mizení armády při vložení do oblehu! Kdo vlastně tohle duplikování stejných jednotek do nekonečna za 25 surek vymyslel? To VY jste tímhle paskvilem stvořili minicechy, na která nadávají lidé všude.
 

DeletedUser11470

Host
Souhlasím se vším co siriusd navrhuje. Jde mi především o princip ne o detaily.
CVC hodnotím jako nejméně povedenou část hry a přitom nejdůležitější. Velmi často z důvodu nehratelnosti (hra padá..) a nesmyslnosti platných pravidel (obleh nízká cena ??????, obleh může dávat kdokoliv ???!!!!!!!??? prý proto, aby si zahráli všichni a td a td) odcházím od PC znechucen. Momentálně jsem jen přestal nakupovat diamanty. Připadá mi to jako platit za něco co nefunguje. A současně můžu jen suše konstatovat, že taková ta radost ze hry co mě vždy vracela se pomalu vytrácí.
Asi bych považoval za nejdůležitější tři věci:
  1. Hodina přepočtu. V návrhu je nastíněné možné řešení - principielně rozložit hru do větší časové plochy ne jen po přepočtu - a tím částečně uvolnit zátěž = zrušit herní špičku. Samozřejmě by bylo vhodné i pořešit otázky programové.
  2. Eliminovat možnosti malých cehů. Tím, ale nemyslím cechů začínajících nebo prostě jen malých cechů, ale fake cechů co vznikají často z hráčů velkých cechů jako podpora pro hlavní cech. V návrhu je to podstatné napsané. Proč dávám obleh a nemusím mít ani jednoho vojáka z dané doby??? stačí mít suroviny.
    Argument, že by si nemohli zahrát všichni je naprosto zcestný a lichý, přece každý by měl hrát v době (levelu) kterou má vyzkoumanou. Koneckonců do nedávna jsme se v cechu i dělili na skupiny po jednotlivých dobách.
    D
    Argument, že by si nemohli zahrát všichni je naprosto zcestný a lichý, přece každý by měl hrát v době (levelu) kterou má vyzkoumanou. Koneckonců do nedávna jsme se v cechu i dělili na skupiny po jednotlivých dobách.
    alší bomba nesmyslnosti je enormě nízký náklad na první obleh. Zde jsou dva pohledy - CVC v době kdy jsou hráči na začátku tam je to v pořádku a pak v dobách kdy jsou hráči již na konci s výzkumem a jejich možnosti jsou úplně jiné. Jak prosté pro každou dobu stanovit jiný náklad na první obleh a jiný náklad na otevření slotů obrany. Jen je potřeba počítat s tím, že by první obleh měl korespondovat s cenou za obrannou armádu. Osobně si myslím, že by měl být poměr jedna ku jedné. Co dám za otevření všech slotů obrany to dám za první obleh. Další je nárůst nákladů na obleh. Proč to neroste rovnoměrně po kroku, třeba pro každou dobu jiném?
  3. Vytracení se taktické stránky hry. Mám vyzkoumané všechny doby a jediné co je zpestřením hry je CVC. Tam to není o taktice nebo strategii, ale o rychlosti mačkání kláves. Tudíš se vše hraje na automat. Přitom kouzlo hry je právě v taktice a strategii. Dovolím si tvrdit, že to končí někde u 5 levelu alcatrazu a vlastnictví tuláků. Tam začíná mačkání automatu a boj s časem. Sladit čas automatu a ručního hraní? Pak by bylo velmi těžké v jednom uhrát obsazení celého sektoru a to už je právě ta taktika a strategie. Musí se cech domluvit našetřit suroviny a td. Trochu by to stabilizovalo CVC a pár cechů by se usadilo na předních příčkách. To je pravda, ale o to by byly více zajímavé boje v CVC. Než by se připravil útok, pak relaizace, k tomu nutná spolupráce všech členů cechu, ale hlavně by to úplně zrušilo fake cechy.

Rohan obrovský z Jedi Academy svět Brisgard
 

tirael

Nováček
Návrh změny systému cechovních válek

Nevím jak současný systém cechovním válek působí na ostatní, ale mně bohužel přijde dosti nevyvážený. V podstatě extrémně zvýhodňuje malé cechy (1-5 hráčů), kteří do nekonečna a denně obléhají pobřežní území jen kvůli bodíkům do věží. Surovinově je to nic nestojí (5 ks) a nemusí do obléhacích armád dávat ani svoje vlastní vojáky. Takže desítky oblehů mají pouze za pár surovin. Dle mého názoru by se tento systém měl změnit. V prvním kroku bych určitě vrátit to, že pokud chcete dát obleh na území, tak do oblehu musíte dát vlastní jednotky, které vám nebudou již vráceny. V druhém kroku bych zavedl to, že pokud nějaký cech v dané době nemá na mapě ještě žádné území a chce se vylodit, tak poplatek za vylodění bude např. 50-100 surovin. Tento poplatek bude muset být zaplacen ještě před vyloděním a poté budou další oblehy stát již klasických 5 surovin. Poplatek by platil 24 hodin (nebo do dalšího přepočtu), pokud by se během této doby cechu nepodařilo vylodit, musel by další den zaplatit poplatek za vylodění znovu. Myslím si, že tímto způsobem by se eliminovaly cechy čítající jen pár členů a donekonečna útočících na pořád ty stejná území. Předem děkuji za vaše názory a poznatky.
 

DeletedUser

Host
mno... nevyřešila by se existence tzv. fake (pomocných, spřátelených) cechů tím, že hráč může změnit/založit cech ne za 7, ale např. 30 dní? těch "cestovatelů/zakladatelů" napříč všemi světy je dost...
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru