Zablokovaní hráči

Terminator II

Nováček
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na několik souvisejících otázek, které jistě zajímají nejenom mě:

a) Je někde zveřejněn seznam hráčů, které herní podpora zablokovala?
b) Jaký dává smysl přihazovat na VB zablokovaným hráčům, kteří už tyto budovy stejně nikdy nedokončí?
c) Co se vlastně stane s body (FB), které někdo přihodil na VB hráče, jehož účet podpora zablokovala nebo dokonce smazala? Přihazující hráč o tyto body nenávratně přijde?

Prosím alespoň o stručnou reakci, nebo o nasměrování na nějaké relevantní vlákno na Fóru...
Hluboké díky!
 
Naposledy upraveno:
Pokud je VB stale v seznamu nahozenych budov a neni odpojena od cesty más možnost si body dostat zpátky tím že danou budovu dostavíš pokud se to oplatí. To ovšem plati pokid zustane město zablokovanemu hrači.
Pokud nezustane město tak je to stejný připad jako když si dotyčný sám smaže VB.
Tedy všechny vložene body přijdou vniveč jak jeho tak od cizích lidi.
 

Terminator II

Nováček
Díky za reakci, snad si rozumíme... Myslel jsem samozřejmě body (FB) z poslední rozdělané/otevřené úrovně... Je jasné, že z dokončených úrovní už svoje odměny/nákresy přihazující dostal... Ale když někomu nahazuješ více budov najednou, tak už to může být slušný balík bodů!
Na plánované smazání budovy (VB) by tě snad někdo z přátel/cechu předem upozornil, ne? Ale zablokování si nikdo jistě neplánuje... Co jsem tu četl, tak většinou zablokovaní ani netušili, že nějaké pravidlo porušovali...
 
Naposledy upraveno:

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
a) není, jelikož je to zakázáno (žádná informace o nějakém hráči nemůže být poskytnuta jinému hráči)
b) žádný? Stejně tak jako hráči který skončil s hrou (nemusí to nikomu oznamovat, prostě může ze dne na den přestat hrát ikdyž má rozestavěnou úroveň budovy....)
c) ano přijde o ně, jelikož to že někomu přispěješ na velkolepku je dobrovolné, sám ty body investuješ a měl by sis být vědom i takového rizika že daný hráč z jakéhokoli důvodu tu danou budovu nedodělá
 

Terminator II

Nováček
Hluboké díky za fundovanou reakci... S dovolením bych měl tedy ještě doplňující dotazy:

ad a) Kdo to zakázal? Neměli by mít alespoň členové cechu (případně i přátelé) právo na informaci o tom, že se jejich spoluhráč už do hry nevrátí?

ad b) Ano, zjevně žádný. Toho jsem se právě obával! Jenže je velký rozdíl, když si dá někdo měsíc od FoE "dovolenou", nebo když po několikaletém přátelství/členství v cechu se rozloučí s tím, že už nechce ve hře pokračovat. Oproti tomu je blokace účtu bez možnosti informovat cech/přátele naprosto nesrovnatelná situace, která právě vede k tomu, že potom někdo bude přihazovat na předem ztracené budovy (VB).

ad c) Ano, je tu riziko, že hráč může zemřít, ale jinak každý slušný hráč po letech přátelství a spolupráce z cechu jen tak nezmizí... Ovšem, když mu podpora zablokuje účet ze dne na den, tak jsou členové cechu (případně i přátelé) vehnáni herní podporou do naprosto zbytečných investic i stovek bodů (FB) do již odepsaných budov (VB)! Nebo se mýlím?
 
Naposledy upraveno:

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Zakázané je to díky nařízení o GDPR.
Jsem "jen" moderátor fóra, né přímo člen podpory, ale co se týká trvalé blokace hráče neboli tzv permabanu, tak si myslím že se neudává ze dne na den. Takoví hráči jsou buď předem "upozorněni" sérií kratších banů nebo automatickou či přímou zprávou/tiketem z podpory (záleží pravděpodobně na druhu porušení pravidel). Takže pokud byli za něco zabanováni nebo na něco upozorněni a nezměnili "styl svého hraní" tak můžou dříve či později očekávat zmíněný permaban a na tuto skutečnost své několikaleté přátele či cech zavčas upozornit.
 

Terminator II

Nováček
Velice si vážím toho, že se mnou "sabinabetty" na toto téma vůbec komunikujete! Váš titul "Forge Einstein" svědčí o tom, že o hře víte téměř vše a že jste jistě pomohla mnoha hráčům..., za což máte můj hluboký obdiv a díky!
Jsem moc rád, že vůbec zmiňujete GDPR, i když v souvislosti se zablokováním hry, ve které mě hráči znají jen pod přezdívkou "Terminator II", bych ani já neměl nic proti, kdyby se cech dověděl, že mi "admin" zablokoval účet (samozřejmě by pro cech byla určitě důležitá informace, jestli jde o zablokování dočasné, nebo trvalé).
Váš popis toho, jak by blokování mělo vypadat, je sice logický, ale realita je úplně jiná (což se dá vyčíst i z archivu Fóra): Nejdřív přijde preventivní zablokování, které se automaticky kontinuálně prodlužuje, přičemž probíhá výslech ve stylu inkvizice (kde nějaké GDPR najednou nehraje žádnou roli), kdy se buď hráč přizná i k tomu, co neudělal, nebo je mu účet zablokován trvale.
Závěrem bych měl ještě připomínku ke slovu "permaban". Vzhledem k tomu, že hrajeme v české/slovenské verzi hry, tak asi není dobré, aby si herní podpora vytvářela slangové výrazy, které vychází z angličtiny. Donedávna jsem ani nevěděl, co je to "ban", natož slovo "zabanován" apod. Pro hráče, kteří nechodí pravidelně na Fórum, nebo nevládnou angličtinou, jsou tyto výrazy naprosto matoucí...
 
Naposledy upraveno:

Henzisek

Znalec
Závěrem bych měl ještě připomínku ke slovu "permaban". Vzhledem k tomu, že hrajeme v české/slovenské verzi hry, tak asi není dobré, aby si herní podpora vytvářela slangové výrazy, které vychází z angličtiny.
Vzdycky me bavi tyto řeči. To jsme mohli zůstat u staročeštiny. Čeština přijímá nová slova z cizích jazyků “odjakživa”. Čeština zase jiné jazyky obohatila o své výrazy.
Sám si jich pár použil.
 

Terminator II

Nováček
Jsem "jen" moderátor fóra, né přímo člen podpory, ale co se týká trvalé blokace hráče neboli tzv permabanu, tak si myslím že se neudává ze dne na den. Takoví hráči jsou buď předem "upozorněni" sérií kratších banů nebo automatickou či přímou zprávou/tiketem z podpory (záleží pravděpodobně na druhu porušení pravidel). Takže pokud byli za něco zabanováni nebo na něco upozorněni a nezměnili "styl svého hraní" tak můžou dříve či později očekávat zmíněný permaban a na tuto skutečnost své několikaleté přátele či cech zavčas upozornit.
Mohl bych Vás "sabinabetty" ještě poprosit o odpověď na relativně obecné dotazy k tomuto tématu?
1. Co následuje po udělení tzv. "permabanu"? Je to už definitivní blokace hry, nebo je ještě nějaká šance, že bude hráči znovu umožněno hrát? (Zejména pokud je to např. první "ban" po čtyřech letech bezproblémového hraní...)
2. Po jak dlouhé době od udělení "permabanu" dojde ke smazání města zablokovaného hráče?
Díky předem za reakci.
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
1. Už z názvu permaban (od slova permanentní), neboli trvalý ban či blokace, vyplývá že je tato blokace trvalá. Nevím o žádných vyjímkách.
2. To by se mělo řídit podle klasického mazání účtu při neaktivitě hráče:
-Účty v Době kamenné a bronzové: účet s méně než 301 diamanty a neaktivní alespoň 30 dnů.
-Účty v Době železné a Raném středověku: účet s méně než 50 diamanty a neaktivní alespoň 30 dnů.
-Účty ve vyšších dobách se nemažou.
 
Nahoru