zhodnocení obrany při úspěšném útoku

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Host
Zdravím.
Jde o to, že je rozdíl dobývat souseda, který má bonus k obraně 0%, nebo 150%. Časový i ztráty na jednotkách.
Raději zaútočím na 10 sousedů s minimální obranou, než na jednoho s rozvinutou.
A proto si myslím, že by nebylo špatné takové hráče trochu zatraktivnit, aby se z obranného bonusu vypočítával nějaký koeficient, kterým se vynásobí výsledný příděl bodů z vítezství.
Nebo by se dal koeficitent počítat z poměru utočného bonusu útočníka a obranného bonusu obránce, možností je více, ale to bych nechal na produkťákovi z INNA :)
Co si o tom myslíte?
 

DeletedUser6769

Host
No nevím, lidi většinou staví obranu, aby se na ně míň útočilo, protože ruku na srdce, efektivita obrany zas tak velká není, aby útok odrazila, o AI nemluvě. Pokud by se takto každému, kdo obranu má, namaloval terč na pupek, tak by to nedopadlo moc dobře řekl bych. Bonusy na obranu by nikdo nestavěl - a ještě by možná i bývali v obraně kopijníci.

Zase na druhou stranu, obrana dokáže odradit/odrazit slabší hráče.. ale zase kolik takových hráčů je? V sousedstvích to je tak, že slabší hráči jsou i o několik dob pod váma, což je samo o sobě dostatečná obrana proti nim, nebo naopak jsou tak silní, že mají tak velký bonusy do útoku, že je vám obrana k ničemu.

Tohle by asi přiživilo jen ty nejzabijáčtější s nejzabijáčtějšíma bonusama.
 

Thesseus

Znalec
Někde tady podobný nápad už je, možná dokonce ode mě :)
Píšu tam, jen o tom, že by obrany s více procenty měli být více obodovány.
To znamená, že s návrhem asi souhlasím :)
 

DeletedUser

Host
Já jsem taky pro, ale pokud se bude započítávat obrana do plusu, měl by bonus k útoku zase body odečítat, aby to bylo úplně spravedlivý. Kvůli tomu aby se (jak psal Highlander) nestali ze zabijáckývh hráčů ještě zabijáčtější:D

Proč mam pocit, že účelem tohohle je zisk ještě více bodů do věží silných hráčů a můj nápad je proti prvotnímu úmyslu kontraproduktivní a tvrdě s ním narazím?:D
 

DeletedUser6769

Host
Jo, s tím odčítáním by to šlo, jinak by to byl nesmysl, jak jsem popsal výše. Ale tím pádem by se i snižoval zisk, pokud by útočila zbonusovaná armáda na armádu bez bonusů. Ale nevím, jestli by bylo spravedlivé, aby lidé bez bonusů do útoku měli víc bodů, než lidé s bonusy. Tedy bylo by fér, že by měli víc bodů, protože by to měli těžší. Ale na druhou stranu by to měli těžší tak jaksi svou vinou - nedokázali si bonusy opatřit. Nebo se na to vybodli, to je fuk.

Edit: taky by se dalo říct, že lidi, co mají bonusy do útoku mají 'výhodu' v tom, že je pro ně útok jednodušší.. což také vede k nižším ztrátám, což vede k vyššímu zisku bodů (pozn. vaše ztráty se vám odečítají od bodů, které získáváte zabitím nepřátelských jednotek.) Naopak bonusy do obrany mají výhodu v tom, že je jakási (nulová :D) šance, na odražení armády. Víc bych do toho takovýmito složitostmi nezasahoval.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Host
Mě se to zdá spravedlivý, protože každej bonus ti ten boj zlehčí nebo ztíží. Protože pokud by jsi měl bonus +100%, měl by jsi jednotky 2x silněší jak soupeř, což ti to ulehčí o dost. Je to prakticky stejný jako útočit na jednotky o dobu až dvě níž. Taky jsou slabší a dostáváš tedy za ně míň bodů ne?
 

DeletedUser3814

Host
MĚ SE ZDÁ NESPRAVEDLIVÉ HLAVNĚ TOHLE:
absolutně nevyvážené boje. maximální obrana k ničemu

boj.jpg
 

Thesseus

Znalec
Erza: a návaznost k nápadu je kde, prosím? Balancování obrany už je navržené a bude nahráno v příští aktualizaci. Nicméně tyhle dva naše příspěvky jen spamují tento nápad a ten můj by tu nemusel být kdyby nebylo hádej kterého..
 

DeletedUser

Host
uvedu teda konkretni priklad, jak jsem to myslel
nechci zbytecne vymyslet nejake vzorce, takze to vemu uplne nejjednoduseji, jak to jde, realny vzorec by vypadal urcite trochu jinak:

utocnik ma napr. bonus 50%, obrance 20%
v soucasne dobe by utocnik pri vitezstvi dostal napr. 10.000 bodu bez ohledu na bonusy
po mnou navrhovane uprave by dostal: 20/50 * 10.000 = 4.000 bodu

kdyz bude utocnik s bonusem 20% a obrance 50%, tak by to bylo: 50/20 * 10.000 = 25.000 bodu

je evidentni, ze timto vypoctem by to neslo, protoze generuje prilis velke rozdily (a to nemluvim o pripadu, kdy je alespon na jedne strane bonus 0), nicmene pro mou demonstraci je to, myslim, dostacujici :)

ucelem je, aby mensi hraci meli motivaci bojovat i proti vetsim, obzvlaste po chystane aktualizaci s balancovanim obrannych budov
naopak vetsi jsou potom v lehke nevyhode, protoze budou prevazne narazet na ty mensi a dostanou o neco min bodu, coz je ale zase kompenzovano vetsim poctem pro ne snadnejsich souboju
 

DeletedUser

Host
zadne trestani ani eliminace... pokus o zvyseni aktivity mensich hracu, kterych je tu drtiva vetsina
 

DeletedUser6769

Host
Nevidím v tom motivaci pro menší hráče, ale více bodů pro velké hráče, aby se ještě víc vzdálili od těch menších. Ať už je tím menším myšleno cokoliv. Protože pokud někdo nemá VB na 'dobré' úrovni, pak dobře opevněného hráče ( = s dobrými bonusy do obrany) stejně nedá.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thesseus

Znalec
Je to vskutku zapeklité.. :) Jde asi o úhel pohledu a o hlavně to, jaká čísla by byla použita. Na tom by stál smysl a použitelnost i spravedlivost celého systému. A to podle mě dokáží odpovědně posoudit jen vývojářské hlavy. Pokud se to k nim ovšem dostane.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru