Změna úrovně cechovních VB za přebytečné plánky

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

traktorista

Odborník
Na judasův popud to sem dávám jako zvláštní téma aby se mohl každý vyjádřit.

Hráč by mohl změnit éru ze které bude budova dávat suroviny do cechovní pokladnice, fungovalo by to následujícím způsobem. Hráč postaví VB a po jejím rozkliknutí se objeví něco takového -
budova.jpg

Hráč si vybere éru a nyní naskočí klasických 9 šedých políček jedné z budov daného věku (náhodně, takže jeden hráč bude potřebovat třeba plánky Diovky zatímco jiný z Babylonu, pokud budou ve stejné době) a po kliknutí na některé z políček nápis - Opravdu doplnit plánek z Tvého skladu? Doplnit plánek samozřejmě může i kdokoliv z cechu a nebo z přátel(pokud jej samosebou vlastní:D ), dokud nebudou plánky doplněny budova dává jen spokojenost (Atomium). Jakmile se doplní všech 9 plánků, budova produkuje zboží daného věku v závislosti na její úrovni.

Možné varianty -
I. Budovu bez jejího umístění do nějakého věku vůbec nejde postavit.
II. Budova se automaticky posouvá s postupem radnice, ale jakmile se jednou změní doba posun do jakékoliv další bez použití plánků není možný.

Profit -

Hráč - zbavení se zbytečných plánků, možnost zisku potřebných surovin pro cech, případně i nějaký zisk z obchodu s plánky (FP, zboží ve výhodném kurzu od potřebných). Platící hráč může získat případný chybějící plánek za diamanty, neplatící si počká a nebo přes chat/forum zkusí sehnat někoho kdo dotyčný kus vlastní

Cech - regulace přísunu surovin z dob které je potřebná v CvC, utužení spolupráce aktivních hráčů.

Support - vyřizování stížností typu - Ten jouda XY mi slíbil levý horní plánek Alcatrazu za 10 FP do Diovky a nic mi nedal! Zabanujte ho!

INNO - možnost s dalším updatem vložit nové a dosud neviděné bugy
- zisk žluťásků za diamanty, hlavně ve vyšších dobách bude těžké rychle sehnat potřebné plánky nejen na postavení ale rovnou i produkci, dále je možné že s rostoucí spotřebou se některé dílky stanou vskutku vzácné a nezbude než je pořizovat koupí prémiové měny

Potřebné změny - kromě samotné změny doby budovy ještě v inventáři zobrazení počtu vlastněných dílků již postavených VB.

Obrázek jak by mohl vypadat inventář s plánky kvůli lepší orientaci hráče:
hrad.jpg
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Host
Osobně jsem názoru, že jednou příjde konečná éra a je podle mne nesmysl, aby daná budova dávala jen zboží z této poslední doby.

Nápad zní velmi dobře a mohl by tomu velmi dobře předcházet.
 

DeletedUser2059

Host
Na první pohled dobře spracovyný nápad, musím si jej přečíst v klídku :)
 

zelvanator

Psavec
Ale nemuselo by to být jen u budov, které dávají zboží do pokladnice. Bylo by dobré si vybrat dobu, ze které chci získávat zboží, v budovách, které nám nyní dávají zboží do koloniálu.
 

Thesseus

Znalec
Nápad použít plánky pro budování cechovních VB je skvělý. Ale tento model se mi nezamlouvá. Možná ho jen špatně chápu - je pravdou, že jediné plus pro hráče by byla změna produkovaných surovin? To je pro mě málo za tu hromadu úsilí při sbírání plánků.

Spíš bych to rád viděl tak, aby za každých 9/18 plánků se zvyšovala produkce surovin té které doby.

Tedy postavím Observatoř, ta mi ale zatím dá kulový. Musím sehnat 9 plánků na jednu z budov (třeba maják z doby železné) aby mi začala produkovat 1 surovinu od každé (pouze z železné doby).
Za dalších 9 originálních plánků na maják bude produkovat 2 suroviny od každé. Samozřejmě to samé platí u Kolosea.

Měnit produkci různých dob bych pak logicky mohl pouze mezi dobami, kde jsem nasbíral minimálně jednu sadu originálních devíti plánků od jedné z VB toho kterého věku.
 

traktorista

Odborník
Budova by dál dávala množství surovin v závislosti na jejím levelu, takže pokud bys změnil například Observatoř na 9 úrovni, cech by dostával pořád 8 surovin od každého jen už ne třeba z Moderny, ale například z Průmyslu. Plánky tedy ovlivňují pouze dobu ze které bude produkovat, nikoliv level budovy (pokud si to zkusíš spočítat, tak při nějakém slušně zaplněném cechu, kde by většina chtěla takovou budovu mít dostaneš se na obrovský sumy plánků, to by hráče spíš odradilo).
 

Thesseus

Znalec
Budova by dál dávala množství surovin v závislosti na jejím levelu, takže pokud bys změnil například Observatoř na 9 úrovni, cech by dostával pořád 8 surovin od každého jen už ne třeba z Moderny, ale například z Průmyslu.

Na levelu by mohla dále záviset obrana (nebo jiná druhá vlastnost cechovních budov) kdežto produkce surovin (druhá vlastnost) by se řídila těmi plánky.

pokud si to zkusíš spočítat, tak při nějakém slušně zaplněném cechu, kde by většina chtěla takovou budovu mít dostaneš se na obrovský sumy plánků

Nesouhlasím, 9/18 plánků není to, co 9/18 originálních plánků a to je jen na jednu budovu u jednoho hráče.
Málokdo asi nasbírá 10x originální sadu z konktrétní doby.

Mimochodem, jestli jsem to špatně nenapsal - 9/18 originálních plánků z železné doby by platilo pouze na produkci železných surovin, jakmile by hráč přepnul produkci na jinou dobu tak ta by se řídila svými plánky.

Možnost za plánky pouze změnit dobu je velice málo. S tím nesouhlasím. Sbírali jsme je tady velmi dlouho a nerad bych je utáhl za to abych mohl v observatoři změnit dobu! Taková funkce by se mohla zavést i bez utrácení plánků.

Jedině snad tak že by začala VB produkovat za všechny doby, ve kterých jsem posbíral plánky, najednou. Ale to je asi zase přijatelnější ten můj koncept.
 

DeletedUser11338

Host
Ahoj Lidičkové ;)
Tak ode mne Palec Nahoru za dobrej nápad ;) Jde jen o to aby INNO ještě také akceptovalo, že není jediná "cesta správná" ale, že cest je spousta - Nkdo Není Dokonalí ;)
 

DeletedUser2451

Host
ahoj traktoristo je dobré že jsi poslechl judupriesta zamě hned několik +++ zaprvé dobře zpracovaný návrh co má opravdu v sobě dobrej nápad za mě jsem pro a myslím že by to klidně víc jak 2/3 hráčů ze všech našich světů uvítaly také
občas sem na forum juknu a většina nápadů co tu občas jsou nestojí ani za přečtení ale tohle je fak dobrý
 

DeletedUser11359

Host
NE!!! Nikdy nepodpořím návrh, kde se dají jakýmkoliv způsobem měnit plánky s jinými lidmi. Rád se jich zbavím, to ano, ale ne tímto způsobem.
 

DeletedUser3139

Host
Tak jsem to tu četl několikrát a podle mně to dobré moc není. Proč? Tak zaprvé, plánek stojí 200 dia. Proto by i prodej měl být tak trochu adekvátní k této ceně. Mám plánek za 200 dia a nepotřebuji ho. Proto když se ho chci zbavit, tak za podstatně nižší cenu, ale získat za kompletní sadu změnu, jak je uvedeno, observatoř předělat z moderny na průmysl, tak to je asi překlep! Kdo by to využil???
Že by za ně byla možnost získat diamanty je nesmysl.
Teď za druhé. Ale co takhle speciální VS typu observatoře, ale u které by byly plánky možno získat buď náhodou, nebo za 200 dia, jako tomu je do teď a přidal bych další možnost za deset náhodných plánků jeden náhodný do nové VS. Ani bych se nebránil tomu, kdyby se tato možnost objevila u všech stávajících VS.
Když to vezmu tuto metodu konkrétně u sebe, tak když mám kolem 1 100 plánků, tak mám teoretickou možnost získat 110 nových plánků. Když si vezmu že na jednu VS Musím získat tak zhruba dejme tomu 50 plánků, tak obratem postavím sice dvě VS, ale kolik hráčů má tolik plánků jako já? Moc nás nebude a tudíž to asi nenaruší stabilitu hry.
Je samozřejmě možno diskutovat jestli bude nový náhodný plánek za 5, 10, 25, nebo 100 starých plánků. Ale je nutno brát v úvahu cenu nákupu plánku a také to, aby se to vyplatilo (ne mně, mně jsou celkem fuk), ale většině hráčů.
Čísla neberte jako bernou minci, spíše se mi jedná o návrh systému co s plánky.
Samozřejmě, že největší chyba tu je u INNO, že to nechali bez užitku dojít takhle daleko. Pokud by se to řešilo buď se zavedením VS, nebo třeba po půl roce od jejich zavedení, bylo by to mnohem jednodušší.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru