Zpomalení jednotek v bitvách CE (+ nefunkční bitvy na Androidu)

Borat

Člen
  • Svět: Všechny, aktuálně Dinegu
  • Prohlížeč a verze: Edge, aktuální, Win 10, bez poslední kumulativní aktualizace.
  • Popis chyby: Při manuálním hraní bitvy v CE, je pohyb jednotek někdy standardní rychlý, někdy velmi zpomalený. Po odkliknutí automatické bitvy, běží vše standardně velmi rychle.
  • Screenshoty:
  • Jak často se chyba vyskytuje: Zatím občas. Mám obavu, že jde o zlomyslnost autorů a bude to trvalý stav.
  • Detail chyby: Poslední dobou se někdy bitva v CE začne odehrávat jak zpomalený film. Lze si "vychutnat animace" jednotek. Jednotky se přesouvají na pozice odhadem 2-3x pomaleji. Mám podezření na chybné načtení prohlížeče. Restartuji hru, zkouším restartovat počítač. Měl jsem pocit, že to pomáhá. Ale jasné řešení nemám. Je možné, že si FoE nerozumí s nějakou novou verzí Edge. Velmi to obtěžuje a zdržuje. (Navíc jde o znehodnocení placeného času posílení jednotek.)

    (Myslím, že jsem shodný stav potkal teď i v aplikaci na Androidu. Ale to už zpětně nevím s jistotou. Tady zase nelze pravidelně pohyb jednotky ukončit. Je stále aktivní, stále se pohybuje a nenašel jsem gesto, jak jednotku postavit s jistotou na místo a přepnout se na další. Dvojkliky, přidržení, nic. Prostě s jednotkou šmrdlám sem a tam až to FoE přestane bavit. Reálně jsou bitvy na Androidu absolutně nehratelné a snažil jsem se jim zcela vyhnout.)

    Předpokládám, že autoři chystají nějaký zákeřný zásah do bitev s cílem poškození hráčů a toto jsou první příznaky. Nebo prostě bitvy ve FoE roky fungují na baterky a nikdo to neřeší.

    Právě jsem zkusil aktuální problém ve světě Dinegu vyřešit vypnutím a zapnutím PC. (Edge se načítá při startu systému a není snadné ho ukončit a nastartovat.) Nepomohlo to. Bitvy jedou stále jak zpomalený film. Zajímavé. Svět Dinegu zpomalený. Zkusil jsem ve vedlejším okně Greifental. Tady to běží dobře, standardní rychlostí. V Brisgard to samé. Nyní tedy zlobí Dinegu. V prohlížeči a mém systému asi problém nebude.
  • Zkoušel jsem report chyby hledat zde na fóru: Ano, marně.

 
Naposledy upraveno:

chemik vole

Nováček
Já hraji na mobilu a pravidelně se mi při manuálním boji stává, že při konečném zásahu nepřátelské jednotky hra kompletně zamrzne asi na 15 vteřin a nejde s tím hnout. Někdy i déle a neustále se to opakuje. Sice ne při každém boji, ale je to nesmírně otravné a zdržující.
 

Borat

Člen
Tak ještě jeden pokus na Opeře. Jiný hráč. Jiná města. Jiná epocha. Rychlost jednotek v bitvách v CE, a to ve světě Dinegu i jiných, v pohodě.

(Víc než v pohodě. Pocitově mám pocit, že jsou bitvy na Opeře o 10-20% rychlejší, než jak jedou na Edgi. Bože! Takové trápení hráčů... Vůbec mě to nepřekvapuje. "Zpomalený film FoE" a autoři, co mají "upřímnou" radost z házení klacků hráčům pod nohy.)

Chyba se může týkat nekompatibility Edge a FoE. Bylo by ji třeba testovat na různých prohlížečích.

Pokud jde o otravnost na Androidu, po každé bitvě musí zavlát přes celé okno vlajka oslavující vítězství. La, la, la. Mobil letí na zeď. Potřebuji vědět, jak jsem uspěl a o kolik jednotek jsem přišel. Jak volit další bitvu? Potřebuji aby to šlo ráz na ráz a místo toho vlají na displeji "rudé trenky", jejichž smyslem je hráče zdržovat. :(
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
Dnes jsem měl poraženou obranu ve světě Dinegu. Přehrávám bitvu ze záznamu. Jednotky pomalé jak šnek. Nedalo se to dokoukat. Prohlížeč Edge. (Již plně aktualizované Win 10.) Zpomalení se týká i záznamů bitev. A patrně to stále zlobí jen ve světě Dinegu.
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
Další testování na Chrome. Ve světe Dinegu jsou jednotky zpomalené a bitvy jsou nehratelné. V jiném světě je vše v pořádku. Patrně se chyba týká jen světa Dinegu a prohlížečů Edge a Chrome.
 

Borat

Člen
Grrr, grrr, grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr... Ono to má štelování rychlosti. Koho mohu zabít? (Je to nastavení přímo v rohu plochy bitvy.)

V životě jsem na to nesáhl. Vůbec o tom nevím. Jedna šipka - rychlost jako šnek naprosto nepoužitelná. Dvě šipky - standardní "zrychlená" rychlost. Tři šipky - jednotky létají jak pominuté. Vlastně také nepoužitelné. To bude ono, bitvy mi samovolně jedou "na jednu šipku". Takže, kontrolovat aktuální nastavení..

Hmm, takže je z toho chyba, jeden svět, jedno město a FoE nedrží nastavení rychlosti jednotek. Záleží, kde a na čem se město otevře. Podle toho se mění nastavení rychlost jednotek. Teď vím, že to lze přenastavit a mohu to opět testovat...

(Už jen to, že stejné město má v Edgi jiné nastavení, něž v Opeře.)
 

Borat

Člen
První test letité funkce, u které absolutně netuším, jak jsem ji měl ve FoE bez použitelné nápovědy objevit? (To samé, jak minule to uzamykání budov v inventáři. Nenápadná volba a hráči se s tím roky trápí protože "intuitivní ovládání" ve FoE dává smysl možná jen autorům hry.) :(

Nastavení rychlosti jednotek je společné napříč všemi mými světy. Co mě překvapilo, je společné i pro záznam bitvy. Přehrávání bitvy také můžete přepínat ve třech rychlostech. Takže chyby:

  • V jednom mém městě mají jednotky nastavenu jinou rychlost, než v sousedním městě. (Edge.)
  • V jednom prohlížeči jedou jednotky jinou rychlostí, než v druhém prohlížeči. (Edge má rozházená nastavení pro jednotlivá města hráče, Opera ne.)
  • V Opeře se jednotky s rychlostí "2" pohybují o něco rychleji, než v Edgi. (Ale může to být subjektivní. Můj pocit.)
Naskakuje mi jediné. Potřebuji vědět, kam se ta konfigurace ukládá. Zda do mého profilu na serveru, či někam do mého prohlížeče? Pokud na server, je to katastrofa, jak FoE "přeskakuje". Pokud do prohlížeče, mohlo by pomoci pravidelné promazávání cache prohlížeče s mazáním přihlašovacích údajů a jejich novým vyklepáním a uložením. Čímž by se "dobrodružnost" FoE, dle zdejší logiky, opět zvedla tak o 20%. :cool: (Ještě kouknu na nastavení v Adroidu.)

Jo a pokouším rychlost 3. Lze si na ni zvyknout. Bitvy pak jedou jak po másle. Pořád si zoufám nad línou a zlomyslně zdržovací odezvou FoE. Toto je naopak parádní vychytávka. Takže, dík za info. :cool:
 

Borat

Člen
Do kolonky "není chyba" bez komentáře k řešení to přeřadil kdo a proč? Zase tady NoVa dělá "pořádky" dle svého subjektivního dojmu? Chyba to samozřejmě je. FoE nedrží konfiguraci města a hra proto hapruje.

Se zahozením této chyby pod stůl nesouhlasím. :(

(Konfigurace rychlosti jednotek je uložena kde?)
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Do kolonky "není chyba" jsem to přeřadila já, jelikož jsem žádnou chybu neshledala když jsi sám řekl že to máš na nejnižší rychlosti. A jestli se to nastavení ukládá na svět nebo na prohlížeč sama nevím, ale nějak nastavené to bude.
Pokud stále vidíš někde chybu tak ji prosím ještě jednou lépe popiš.
 

Borat

Člen
jelikož jsem žádnou chybu neshledala když jsi sám řekl že to máš na nejnižší rychlosti
O nastavení rychlosti jsem do zdejší informace nevěděl. Na jaké rychlosti to bylo, když jsem to řešil, netuším. Nekoukal jsem na to. Zpětně se dohaduji, že ano, mohlo to spadnout na rychlost 1. Odpovídá to tomu. Kdybych o nastavení věděl, kontroloval bych to při všech těch restartech a změnách prohlížečů. Asi těžko tady někde tvrdím, že jsem to měl přepnuté na rychlost 1. O tom nic nevím a vědět jsem nemohl. Takto je to zcela přesně.

Jenže z logiky věci, by se měla všechna má města - spuštěná v sousedních oknech - chovat shodně. A ne jedno město a každá bitva, aby pak jela "sama od sebe" jinou rychlostí. Ten popis chyby je dost přesný. Odpovídá to výpadkům nastavení a chybnému načítání hry.

Chyba asi půjde těžko znovu navodit. Zlobilo mě to pár dní. Aktuálně to sleduji a je to v pořádku. (Jela velká aktualizace Win 10, servery FoE byly určitě mnohokrát znovu otočeny... Prostředí už je jinde. Možná také, jak jsem hrábl na ty rychlosti, můj profil se aktualizoval a opravil, pokud byl poškozen. Nikdo další podobnou chybu nepotvrzuje...) Nezbývá, než to sledovat. Obávám se nyní, že dávat to sem případně znovu nemá smysl.
 
Nahoru