Zrušení automatických bitev v CVC

  • Zakladatel vlákna DeletedUser15258
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Dědeq

Znalec
PROTI

Jenže na jejich nasazení jsem neměl časově, výkonností města, ani psychicky.

Dmsn o tom to mj. je, když nejsem supervýkonný hráč, neudržím se v supervýkonném cechu. Diskař neuspěje ve sprinterskému družstvu a naopak. Na tohle bych si určitě nestěžoval a rozhodně bych tím neargumentoval ve věci tlačítka Autoboj.

Jsem relativní nováček a CvC jedu zatím rekreačně, protože na silné cechy prostě nemám. Až budu, tak budu. Až mě začne bavit hrát tenis, nebudu hned vyzývat na zápas Lendla, nebo koho.

Jak tu někdo jinými slovy napsal, a s tím souhlasím, není účelem sedět u hry co nejdéle, ale pobavit se. To je samozřejmě relativní, každý si pod tím může představit něco jiného. Ale když jsme v začínajícím cechu dva, kdo svede umlátit alespoň nějaký hex nebo tři, tak do toho jednou za pár týdnů jdeme, ale ne za tu cenu, že tu budeme dřepět celou noc. Když jde automat použít, prostě to udělám, proč ne. Že existují supersilní hráči, pro které je to ještě větší výhoda, je fakt. Že možnost v takových případech zareagovat včas se limitně blíží nule, je taky fakt. Já bych to řešil třeba stejným mizejícím upozorněním, jako když vám někdo vezme nabídku na trhu nebo navštíví krčmu. Jsi tu a všimnul sis, že ti někdo útočí na mapu? Dobrý. Nejsi nebo nevšimnul? Tvoje věc. Snadný, nepřekážející, "spravedlivý" jako všechno ve hře.
 

DeletedUser3680

Host
CVC a způsob jejich technického provedení má několik podstatných chyb, a raději je popíšu jako celek.

1) CVC NOTIFIKACE
První chybou je absence notifikace o aktivitě v CVC - tedy někdo napadl cech (to považuji za nutnost), někdo z cechu někam zaútočil (to nutné není).
Tyto notifikace chybí, díky tomu to v "dobrém" cechu někdo musí (jako cvičená opice, navíc je to extrémně nudná a dlouhá činnost) monitorovat, sledovat.
Monitoring je navíc nutný po každé době samostatně, no neber to. Dalo by se to dovést k dokonalosti, kdyby bylo nutné každé políčko rozklikávat samostatně, v tomto směru jsme v činnosti cvičených opic možná zbytečně ochuzeni. Ale dost sarkasmu - ve hře je upozornění na každou kravinu, například mizející upozornění na zprávu ve fóru, mizející upozornění na to, že někdo vzal nabídku atd., a na CVC není nic.
Notifikovat stačí to, že byl položen obleh (útočný, obranný) na hexu mé aliance nebo libovolném sousedním. Těch oblehů se nepokládají milióny :), a lze to notifikovat třeba jen tím, že se to automaticky propíše do nějakého nového typu fóra.
Nejvíc by se mi líbilo upozornění ve formě nějaké jednoduché mapy, kde bude jednoduše vypsáno N dob, kde máme v CVC účast, a k tomu zeleně, že útočíme, červeně, že bráníme, a pokud ani jedno, tak žádná indikace není potřeba (ono stačí i "textový" výstup).

2) CVC MAPA
Místo nějaké jednoduché souhrnné mapy si hráči neustále musí prohlížet celé CVC, zkoumat, jestli se někde něco neděje, a z pohledu datového načítání se zcela zbytečně trvale načítá celý přehled všech hexů, na celkovém přehledu všechny hexy všech dob.
Klidně by šlo udělat variantu, ve které:
- celkový přehled jen dává na výběr z doby, do které chci (ušetří to spousty načítání dat)
- detailní náhled ve vybrané době (například současnost) ukáže z základním jen hexy mé aliance a hexy bezprostředně sousedící, s možností "načíst vše" (která ukáže všechna data)

3) RYCHLOST CVC
S tím souvisí v malé míře i automatika (ale vlastně je v celkovém obrazu JEDNO, zda automatika bude nebo ne).
Patřím k těm, kteří jsou (co se techniky týče) jen průměrně vybaveni jedním PC, jedním high end tabletem a jedním high end telefon, logicky s wifi připojením (ale nemyslím, že je limit v rychlosti připojení, problém je odezva a technické/procesní řešení FoE). Pokud se na mapě CVC nic neděje, na plný automatem (bez zobrazení obrazovky boje) dokážu stihnout za minuty 2 až 4 boje, výjimečně 5. PC zvládá o něco pomaleji než tablet/mobil (s Puttinou), zase se lépe ovládá.
Pokud zobrazuju obrazovku boje a dle situace zapnu co nejdříve automat, dám 1 až 2 boje za minutu, výjimečně 3.
Pokud se na mapě CVC něco většího děje, třeba nás někdo ve větším počtu lidí (4-7) napadne a my se snažíme v několika lidech bránit, nastává problém. Bez ohledu na to, zda PC nebo Puttina (ač ta je o maličko lepší) zvládnu jeden boj za minutu až za deset (!!! ANO, DESET!!!) minut. Odezva CVC se stane naprosto nepoužitelnou, a hráč je z toho totálně otráven (ale překvapivě se to takto chová jen některým z nás, né úplně všem). Hexy nabíhají pomalu, třeba 30 vteřin mi načítá, že patří cechu xy, než si mohu kliknout detail, pak třeba 30 vteřin nemůžu klikat na vojáky, 30 vteřin doplňuji dvě poškozené jednotky, 30 vteřin se snažím kliknout na útok. Naběhne útok a dostanu hlášku, že se situace změnila / obléhací armáda byla poražena a velmi často mohu celé FoE načítat znovu a během pár minut mohu opět zkusit boj v CVC... prostě naprostá katastrofa z pohledu "uživatele" hry.

Řešení:
- rychlost se musí nějak zlepšit, tam si musí INO poradit
- docílit zrychlení jde ale i OMEZENÍM (přesně tak řešíme například propustnost velmi vytížených webových služeb), konkrétně omezením, že jeden hráč smí provést jeden útok za N vteřin
- pokud bude limit, že smím mít jeden útok za 15 vteřin / spíše 20 vteřin, dojde ke snížené celkové zátěže CVC, dojde k alespoň částečnému vyrovnání rozdílného chování rychlosti mezi hráči
- pokud mohu v CVC jako 1 hráč dát 3-4 útoky za minutu, musí to stačit; dá to aspoň trochu času obráncům; timer by se mohl evidovat na úrovni dat konkrétního hráče (nic náročného pro DB)
- omezení by navíc aspoň maličko řešilo ten pocit bezmoci, kdy mi přijde, že soupeř dává útoky 3x-4x rychleji (přestože tam v tom 10 členném cechu těžko může sedět najednou 20 lidí)

Ale nic, výjimečně jsem ze sebe dostal příspěvek.
Jestli ho někdo dokážete propadnout někam, kde něco změní, bylo by to fajn. Spíše to nepůjde.

Já se cítím jako po zpovědi (= trochu lépe).
Vypovídal jsem se z něčeho, co mě tíží (=vhodnější by bylo říct obtěžuje, divím se, že zástupy Američanů už INNO dávno nežalovali).
A prostě si budu svůj jeden boj za 10 minut v CVC v době napadení cechu vychutnávat jako dosud. Nebo se holt na CVC mapu radši nebudu dívat :(

trsin
 

DeletedUser3680

Host
Takže k otázce automatické bitvy u CVC nepíšu nic.
U CVC je potřeba zavést limit, že jeden hráč smí mít jednu bitvu například za 20 vteřin.
Pak ať klidně automat je.

Dále je potřeba zlepšit notifikaci o napadení a lépe pořešit načítání mapy.
Poté by CVC mohli přinášet místo frustrace opět i alianční zábavu.

(a sarkasticky...)
Nechápu, proč se vývojáři posledních několik posledních let pomocí CVC hráčskou komunitu rozčílit.
Možná jde o úmyslné zpomalování CVC těm, kteří nekupují diamanty za reálné peníze.
A ti, co kupují, to úmyslné zpomalení nemají...
 

DeletedUser13384

Host
Za 20 vterin dokazu dat i 10 boju pokud nemusim menit poskozenou armadu. 20sec na 1 boj to mas 3 boje za minutu coz je asi 25 min na 1 hex(to je horsi nez stary system bez plneho automatu a uz to bylo skoro za trest). navic pokud utoci treba 2-3 lide a ti daji posledni 3 bitvy v rozmezi 2 vterin a obranci jim ten obleh v tu dobu sundaji tak maji obranci 18 vterin na vymenu obran. to vymenim komplet cely hex a jeste se budu 10 sec stourat v nose a cekat nez zase nekdo nahodi obleh :).
Samozrejme chapu tvou frustraci pac rychlost cvc je opravdu spatna kor kdyz se tam sejde 10+ lidi kteri jedou vsichni na full auto.

CvC uz je jen na dve veci.
1. Farmeni bodu do zebricku
2. Chci ukazat ze jsem v nejlepsim cechu na serveru a koupat se ve slave :)

Delat level cechu pres cvc je neskutecne peklo. Desetitisice jednotek pryc, statisice surek nenavratne v haji a pritom staci aby si kazdy clen cechu postavil 2 sine slavy a dany cech ma vetsinou vic sily denne nez top cech v cvc na serveru.
Na druhou stranu neustale kontrolovat a hlidat, branit a doplnovat obrany, utocit, domlouvat spojenectvi a uzavirat dohody o neutoceni abych mel po nekdy i nekolikahodinovem kazdodennim snazeni za dva roky a neco 6fb z radnice a o trochu rychlejsi stavbu jednotek mi prijde trochu malo za to co tam musi X clenu cechu za tak dlouho dobu vytvorit.

CvC by si zaslouzilo but uplne zrusit (podle me Inno jen hleda zaminku jak to konecne udelat pac to musi byt nejnevydelecnejsi cast hry ktera na druhou stranu asi nejvic zatezuje herni servery) nebo kompletne predelat.
To ze se rozhodli nezahrout cvc do mobilni aplikace (pres kterou hraje v dnesni dobe vetsina hracu) mluvi uplne za vse.
 

Dědeq

Znalec
Na druhou stranu neustale kontrolovat a hlidat, branit a doplnovat obrany, utocit, domlouvat spojenectvi a uzavirat dohody o neutoceni abych mel po nekdy i nekolikahodinovem kazdodennim snazeni za dva roky a neco 6fb z radnice a o trochu rychlejsi stavbu jednotek mi prijde trochu malo za to co tam musi X clenu cechu za tak dlouho dobu vytvorit.

Já nabídnu pohled nováčka v CvC (tak mě nebijte): a není právě tohle cíl, tj. prostředek zábavy? Hlídat si to, přemýšlet, kdo mě sejme, když mu někam strčím nos, uzavírat dohody, shánět spolubojovníky v cechu, kteří jsou ochotni tomu věnovat čas a námahu, shánět surky... Mně osobně (alespoň zatím) to přijde zábavnější, než ten bod z radnice navíc, který seženu i jinak. A znám několik pokročilých hráčů, kteří už sedí v oceánce dost dlouho na to, aby se potýkali s rutinní nudou, a jediné, co je u hry drží, je ten neustálý boj o umístění v žebříčku díky CvC. Ona ta prestiž má něco do sebe :)

Jinak souhlasím s tím, že by to chtělo něco udělat s odezvou, někdy to jde krásně, někdy je to fakt jak chůze po pás v bažině, a na to prostě není čas.

Ohledně upozorňování na napadení jsem někde už psal, že mizející upozornění by bylo fajn. Na druhou stranu - menší cechy mají aspoň nějakou šanci někde uspět, pokud obrana závisí na tom, že si to aktuální vlastník musí hlídat, a když nehlídá, má smůlu. Když to bude někde neustále vidět na nástěnce, tak se proti silnému cechu, jehož hráč mi tam po nasazení oblehu vlítne a během sekund mě dá dolů, jakožto mrňous nikdy nechytnu.
 
Ohledně upozorňování na napadení jsem někde už psal, že mizející upozornění by bylo fajn. Na druhou stranu - menší cechy mají aspoň nějakou šanci někde uspět, pokud obrana závisí na tom, že si to aktuální vlastník musí hlídat, a když nehlídá, má smůlu. Když to bude někde neustále vidět na nástěnce, tak se proti silnému cechu, jehož hráč mi tam po nasazení oblehu vlítne a během sekund mě dá dolů, jakožto mrňous nikdy nechytnu.

Ono by pomohlo i jen to, kdyby se dalo zpětně zjistit, co se na mapě událo. Jenže informace o oblehu/dobytí sektoru tam někdy nevydrží ani celý den...
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru