Los na CB, kritika jen s jiným nápadem

jak by se vám líbil nový los,

  • ano

  • ne


Výsledky se zobrazí až po hlasování.
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Svatej

Legenda
Trochu si tu pleteš pojmy.
Přeji všem hráčům fajný den,
již delší dobu přemýšlím o nevyrovnanosti cechů v rozlosované 8 v CB , v hodnocení cechů je dané a tabulka také, je to teď momentálně rozdělené na diamantovou, platinovou, atd,, v každé lize je náhodný los mezi všemi a je jasné že nahoře mezi cechy jsou sakra rozdíli

Priklad
jeden cech má 20 členů
1 800 000 000 x 1
500 000 000 x 5
300 000 000 x 9
200 000 000 x 5
dohromady je to 8 000 000 000 celkově, fajná bilance,

druhý cech má 65 členů,
350 000 000 x 1
100 000 000 x 3
50 000 000 x 5
5 000 000 x 10
2 000 000 x 25
500 000 a méně x 21
dohromady celkem okolo

1 000 000 000, není to špatný,

ale při samotném boji velký rozdíl
Ne. Skóre jednotlivých hráčů v žebříčku nemá vypovídající hodnotu, tak jak je ten systém aktuálně nastavený. Proto použití tohoto skóre k hodnocení cechu je, jako určovat maximální rychlost auta podle barvy jeho karoserie.
(red iz da fastezt!*
)

můj návrh je, aby při losování cechů byl kladen důraz na momentální sílu cechu,

což by mělo být, sečíst v cechu body všech hráčů dohromady, vyjde součet
Síla cechu je herní komodita, díky které roste úroveň cechu. Najdeš jí v přehledu tvého cechu, v záložce úroveň. (ten šedo-zelenej progress bar) herním slangem se tomu říká korunky.

každou ligu bych obsadil 40 cechy, protoze je to 8 cechu na CB x 5

každý cech by dostal v dané lize pořadí 1 až 40, podle součtu bodů všech hráčů a z toho je i zřejmý daný los
1 až 8,,
9 až 16,,
17 až 24,,
25 až 32,,
33 až 40,,
Na arvahalu je 6715 cechů a to jsou české servry ještě relativně malé. Do jaké ligy rozdělíš těch zbývajících 6515 které by se dle tvého návrhu nedostaly do žádné z 5ti stávajících lig?

Proti.
Aktuální rozřazování na základě výsledků ligy v bodech od 0 do 1000 alespoň funguje na nějakém použitelném údaji. V čem je problém je systém, jakým se s tím údajem pracuje - ligový systém.

An´ pink is da sniekest!
 

d arvit

Odborník
netvrdim že současný systém je dokonalý
ale tvůj navrhovaný systém by to jenom zhoršil

jen dodám že v cb nehraje roli součet celkových bodů (což je nesmyslná hodnota sama o sobě)
ale počet hráčů, zejména počet aktivních hráčů v cb + suroviny a strategie/ komunikace

QUOTE="Svatej, post: 113278, member: 12974"]
(red iz da fastezt!*
)
[/QUOTE]

noooo!!! zelená je nejrychlejší...
 

d arvit

Odborník
současný systém funguje alespoň teoreticky
tvůj systém nefunguje ani teoreticky

už tvůj základní předpoklad - 8 nejsilnějších týmu nelze určit a stejně tak nesouhlasim s tvrzením hodnota (myslíš bodovou velikost??) vypovídá o jeho kvalitě, to rozhodně neplatí a už vůbec ne v cb. tečka.

edit:
jen dodám: stejně jako sílu cechu v cb určuje počet aktivních hráčů v cb tak sílu hráče v cb určuje z největší části jeho volný čas a vůle ho investovat do cb.
je mnohem více hráčů kteří maji spoustu vojenské i ekonomické síly a přesto se v cb neprojevují než hráčů co nemaji síly a chtěli by..
 
Naposledy upraveno:
Proti. Náš cech je momentálně v dia lize. Je dost možné, že spadneme do platiny. No a co. Když na vyšší diamantovou nemáme, tak příště budeme v platině. Mám pocit, že si dost lidí myslí, že za každou cenu musí do diamantové ligy. Na rovinu, pro menší cechy to rozhodně není procházka růžovým sadem.
 

Venda Střelec

Komentátor
Proti. Náš cech je momentálně v dia lize. Je dost možné, že spadneme do platiny. No a co. Když na vyšší diamantovou nemáme, tak příště budeme v platině. Mám pocit, že si dost lidí myslí, že za každou cenu musí do diamantové ligy. Na rovinu, pro menší cechy to rozhodně není procházka růžovým sadem.
klidně ať je diamantová liga jen na 24 cechů
 

hrafhra

Turista
Že je ten systém losování (aktuální systém) nanic, je fakt. Už po několikáté hrajeme proti stejné sestavě a to se omrzí. Na druhou stranu někdy není pochopitelné proč jsou některé malé cechy v diamantu.
Jinak návrh se mi nelíbí a jsem PROTI.
 

Svatej

Legenda
proč když se sečtou body všech hráčů v cechu a bude spolu bojovat 8 cechu o společném součtu
11 000 000 000
10 200 000 000
9 800 000 000
9 600 000 000
9 300 000 000
9 200 000 000
8 900 000 000
8 400 000 000,,

jedno kolik hráčů, prostě jako celek, v podstatě i papírové nejslabší soupeř může bojovat o první pozici v CB,,,

zkuste se nad tim ještě zamyslet
Ale ty tady furt operuješ s představou, že body v žebříčku hráčů jsou nějakej použitelnej ukazatel čehokoliv. Nota bene, když sečtu body všech lidí z cechu.
Takže budeš mít 1 člennej cech, kde bude sedět hráč J s 1 352 782 000 bodama a proti němu nasadíš 20ti člennej cech, kde každý hráč má +- 67 639 000 bodů.
z tvého byrokratickýho pohledu to je přece OK, oba cechy mají 1 352 782 000 bodů. Z faktickýho hlediska je to 20:1 přesila. Za mýho mládí se takovejm situacím říkala cikánská férovka. :rolleyes:

A teď si představ situaci, kdyby hráč J získal ty body čistě pacifistickým hraním - má sotva 1000 bojů, ale velkolepky na 500+ levlu.
Naopak v 20ti členném cechu jsou relativně nový hráči s nízkejma lvl budov, ale jedou boje jak divý a každej má na kontě 80 000 bojů a více.
Jo, fakt vyrovnaný.:rolleyes:
 
Naposledy upraveno:

Venda Střelec

Komentátor
Ale ty tady furt operuješ s představou, že body v žebříčku hráčů jsou nějakej použitelnej ukazatel čehokoliv. Nota bene, když sečtu body všech lidí z cechu.
Takže budeš mít 1 člennej cech, kde bude sedět hráč J s 1 352 782 000 bodama a proti němu nasadíš 20ti člennej cech, kde každý hráč má +- 67 639 000 bodů.
z tvého byrokratickýho pohledu to je přece OK, oba cechy mají 1 352 782 000 bodů. Z faktickýho hlediska je to 20:1 přesila. Za mýho mládí se takovejm situacím říkala cikánská férovka. :rolleyes:

A teď si představ situaci, kdyby hráč J získal ty body čistě pacifistickým hraním - má sotva 1000 bojů, ale velkolepky na 500+ levlu.
Naopak v 20ti členném cechu jsou relativně nový hráči s nízkejma lvl budov, ale jedou boje jak divý a každej má na kontě 80 000 bojů a více.
Jo, fakt vyrovnaný.:rolleyes:

co je toza argumenty,,

bacha az půjdeš do prirody s detmi, at nefouka,,

jo a bacha at deti nevylezou na strom,, mohli by spadnout,,

jo a ještě jedna malickost,, bacha at ten strom neni moc vysoky,,,
 

Venda Střelec

Komentátor
Každý cech má stejnou možnost se stát silným cechem. Každý člen cechu bojuje proti jednotkám stejné doby. I cech s 50 hráči kteří jsou v brzkých dobách umí zatopit cechu kde jsou hráči ve vyšších dobách.
to nemyslíš vážně ze mame stejné moznosti, všichni a proc nekdo udela za Cb 15 k bitev a nekdo je rad za 700,,, za CB,, a kazdy den jede oslabení 40 a vic,,
 

Venda Střelec

Komentátor
apropo diky vsem za nazory,, ale ooravdu se s vami nebudu dohadovat,, vlastne jsem prisel na to, ze kazdy kdo kritizuje,, a nema navrh jineho reseni je obyčejné trdlo co se snazi zviditelnit,, predem se vsem omlouvam za upřímnost,, ale ne o na tom je,, hosi vysvetlujite to tady a ja nemam slov,, ale řešení žádné,, ja se alespon pokusil delat neco s tim ze posledni 3 mesice stoji CB pekne na hovno,,
 

Svatej

Legenda
co je toza argumenty,,

bacha az půjdeš do prirody s detmi, at nefouka,,

jo a bacha at deti nevylezou na strom,, mohli by spadnout,,

jo a ještě jedna malickost,, bacha at ten strom neni moc vysoky,,,
to nemyslíš vážně ze mame stejné moznosti, všichni a proc nekdo udela za Cb 15 k bitev a nekdo je rad za 700,,, za CB,, a kazdy den jede oslabení 40 a vic,,
apropo diky vsem za nazory,, ale ooravdu se s vami nebudu dohadovat,, vlastne jsem prisel na to, ze kazdy kdo kritizuje,, a nema navrh jineho reseni je obyčejné trdlo co se snazi zviditelnit,, predem se vsem omlouvam za upřímnost,, ale ne o na tom je,, hosi vysvetlujite to tady a ja nemam slov,, ale řešení žádné,, ja se alespon pokusil delat neco s tim ze posledni 3 mesice stoji CB pekne na hovno,,
Hele, pokud nechceš argumentovat fakticky, ale radši tu budeš dělat argumentační fauly, no to já ale umim taky. :p
Co mě, kterej tuhle hru hraje skoro od samýho začátku bude nějaký ucho v pozdnim středověkum se 4ma milionama bodů, co začalo hrát během srpna 2020, říkat, co je pro hru lepší? Když nehraješ aspoň dva roky, tak víš prd. :p

(naprostej nesmysl, jen se snažim názorně vysvětlit, že argumentovat hlavou 22 umim taky)
 
Naposledy upraveno:

Venda Střelec

Komentátor
mě je tahle konverzace ukradena, budu se bavit věčně, a ne co kdyby,,

proste je to na hovno jak je to ted, los je na dve věci sami nic nevymyslite a jen kritika,,
apropo kdyz me nazyvas uchem, dostal jsi se vubec ty po 8 mesicich daleko,, nebo jen zavidis kde jsem za takovou kratkou dobu,, napis mne kolik jsi mel bitev vyhraných,, v 8 mesicich,,, jake jsi mel mestecko,,,, pochlub se,,, nebo se pochlub do jakeho oslabeni jsi se dostal diky armádě v CB v 8 mesicich,, kdyz se kouknu na tve město, je vidět ze je to odehrané casem, zadna invence, chapu ze cesty vedou do Rima, jak se to říká ve hře, ale probuh to si po takove dobe co to hrajes nemuzes postavit mesto, vzdyt by jsi mel i 3, možná i 4 budovy,, velké navíc

za tim uchem jak ty rikas jsou videt vysledky,,,
 

Venda Střelec

Komentátor
jestli vas napada nejaky napad jak udelat rozlosovani, chci vyrovnane cechy v CB,, to se nezmeni, je to stejne o pro slabe i silne hrace,, jen ty nejsilnejsi a ty nejslabsi jsou v tomto ohledu mino hru,,

chce to jiny los,, jinak jsou za mne CB jako trapně dané dění,,
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru