Recyklace surovin v Cechovní expedici

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser12969

Host
Nešlo by, využitím suroviny, které, neprošli vyjednáváním, například, by se shromáždili a na konci exp., by se podle pořadí cechu v exp. rozdělili mezi cechy, do cechovní pokladny.
 

dudasek

Znalec
PRO

jak píše lord i špatně vynaložené zboží už je kompenzováno.... ale zas počítá se to jednotlivcům,tak proč to nevrátit cechu jako přilepšení....mohlo by se ospravedlnit to otevírání "4" ,když je v kase málo :))
 

Dědeq

Znalec
proti
Jednak viz frundor, jednak mi to přijde proti smyslu - jsou to prostě náklady podnikání, proč je dotovat nebo poskytovat sociální dávky podobného druhu? To už by mělo větší smysl uvažovat o zlevnění ceny vyjednání pekla. Pak ale musíme zrušit to varování "pozor, jen pro nejsilnější". Čím silnější cech se silnějšími hráči, tím obtíženější úroveň expedice si může dovolit podniknout (tím více hexů v cvc napadnout a zabrat, atd. atp.). Pro jistotu předem dodávám, že jsem taky proti :)
 

DeletedUser3139

Host
Proti a určitě ještě jednou proti.
Nejde nic jiného, než souhlasit s Lordem a fmash. Nic chytřejšího asi nejde vymyslet. Tedy pokud nechci zastávat vytvořeni nějakých sociálních dávek. Už takhle se tu stále více prosazují různí ,,zlepšovatelé" a uplakánci, kteří neustále prosazují své geniální nápady. Tedy hlavně takové, které jsou typu tohle chci a nezkoušejte to do hry nedát. A pak tu je ještě druhá parta, ta zase funguje podle hesla, když mi chcípla koza, tak tak ať ostatním chcípnou taky i se slepicema! Naštěstí jich není zas až tolik. Ale pokud si vzpomenete, jak jsme začínali, tak to byl proti dnešku docela masakr. A řekl bych, že stategie by měla být o práci pomocí hlavy a ne že zapnu automat na všechno a jen tak jednou, dvakrát ročně juknu jak to pokračuje. Ale zatím k tomu bohužel pomalu ale jistě hra směřuje, nebo né?
 

DeletedUser12887

Host
Tak co třeba když to celé vybojuju vrátit všechny ztracené jednotky a všechno co jsem získal cestou rozdat do cechu za odměnu ze jsem vůbec prosel celou expedici. A zbytek hráčů by nemusel dělat vůbec nic jen čekat až to někdo celé dohraje..
 

dudasek

Znalec
.....všechno co jsem získal cestou rozdat do cechu za odměnu ze jsem vůbec prosel celou expedici. ....
tak to už je ale OPRAVDU vyvedeno do extremu.

nápad byl takový,že by suroviny(ne jednotky) dostal z5 cech,který vyhraje-
naopak by to prospělo tomu o prvenství zabojovat a nebát se suroviny obětovat-vždyť se cechu vrátí!
rozvinutější cechy,co mají hodně arců,observatoří a atomií nedostatek zboží asi neřeší-já si vzpomínám, když jsme jako cech začínali, měli jsme občas jako nový cech plný nových hráčů někdy problém otevřít III,natož IV...kdo má v kase tisíce a více by asi dostával almužnu zbytečně,,,,
 

Dědeq

Znalec
někdy problém otevřít III,natož IV
Tak jako nový motivační prvek ten nápad není úplně nezajímavý, ale pořád platí to, že náklady expedice, jakožto i jiných projektů, může nést jen ten, kdo si na ně vydělá. Pravda, mohl by si na ně vydělávat i tím, že by vyhrál jakýsi bank, jenže...

Dostaneš se do turnaje s různými cechy z různých ér. Budeš mít pár členů ve středověku, ale vylosuješ si několik cechů o 30-80 členech, z nichž mnozí budou i ve velmi vzdálených dobách. Stává se to, zvlášť když máš pravidelně dobré výsledky. Ty vyhraješ, protože budete sehraná parta tří lidí, kteří jedou vždycky 64/48. Potenciálně mnoho desítek členů ostatních cechů v turnaji vyjedná peklo, které stojí odhadem vyjednat tak 1400 zboží (párkrát jsem to počítal, a tak nějak to vychází). Tvůj cech tří maníků v pozdním vyhraje desítky tisíc surovin ze všech dob, včetně nejvyšších. Už nikdy nemusíte nic dělat, protože žijete v bohatství až do smrti (tato poslední věta je prosím žert a nadsázka). Edit: pokud by se mělo jednat pouze o utracené suroviny tvého cechu (ne všech zúčastněných), pak je to opravdu almužna. Nikoli co do množství, ale co do smyslu. Expedice je nákladný podnik. Ne dobročinný večírek.

Jestli je v mé úvaze nějaká chyba (skutečná, ne slovíčkaření, je to reálná, nicméně pouze modelová situace), tak mě na ni upozorněte.

Takže za mě stále proti.

Btw: pokladna není jen na expedici, až budeš shánět desítky tisíc surek na oblehy v CvC, které pak utratíš za jediný večer, tak zjistíš, že existují i širší perspektivy, než náklady na otevření vyšších levlů expedice, které si mohou dovolit všechny cechy, které dobře fungují, a mají už nějakou základní úroveň. Možná to sám znáš, jen sis to teď neuvědomil.
 
Naposledy upraveno:

dudasek

Znalec
Edit: pokud by se mělo jednat pouze o utracené suroviny tvého cechu (ne všech zúčastněných), pak je to opravdu almužna. Nikoli co do množství, ale co do smyslu. Expedice je nákladný podnik. Ne dobročinný večírek.
jj-šlo by jen o zboží cechu-ne soupeřů.právě mohlo by to být motivací pro začátečníky/slabší cechy....je to pro profíky almužna,takže by se toho vlastně tolik nestalo!
 

peepee77

Veterán
Dostaneš se do turnaje s různými cechy z různých ér. Budeš mít pár členů ve středověku, ale vylosuješ si několik cechů o 30-80 členech, z nichž mnozí budou i ve velmi vzdálených dobách. Stává se to, zvlášť když máš pravidelně dobré výsledky. Ty vyhraješ, protože budete sehraná parta tří lidí, kteří jedou vždycky 64/48. Potenciálně mnoho desítek členů ostatních cechů v turnaji vyjedná peklo, které stojí odhadem vyjednat tak 1400 zboží (párkrát jsem to počítal, a tak nějak to vychází). Tvůj cech tří maníků v pozdním vyhraje desítky tisíc surovin ze všech dob, včetně nejvyšších.

Cech o třech lidech se nedostane do turnaje s cechem který má 20 členů. Do turnaje jsou losovány cechy s podobným počtem členů. Takže 21-30, 71-80 atp.
 

DeletedUser12887

Host
Možná to bylo napsáno do extrému ale za vítězství se dostávají body pro cech a je to spíš otázka prestize. Jednotliví hráči už během expedice získávají dost odměn.
Takže spíš v tom smyslu to bylo psáno.
Krom toho jak by to mělo fungovat stejně těch surovin co se vynaloží na expedici třeba v nejvyšší éře je většinou dost, takže by se za první místo mělo vracet kompletně vše ?
Bylo by to spíš zvýhodněni pro začínající cechy, kde ale naopak jsou zase nižší nároky na suroviny pokud jsou tam i hráči pokročilejší.
Nevím no moc mi to nesedí, od toho se cechovni expedice zavedla, aby spolupracovali všichni hráči v cechu, jak na výrobě tak bojem a na tom se zlepšit v žebříčku cechu. Za to získat odměny tohle by bylo ještě něco navíc.
A jak hlavně rozdělit jestli to ten cech vyhrál vyjednáváním nebo bojem ?
To jako vidím jako ještě větší úskalí celého projektu..
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dědeq

Znalec
Do turnaje jsou losovány cechy s podobným počtem členů.
To je pro mě nová informace, velké díky za ni. Ještě bys mi mohl potvrdit nebo vyvrátit domněnku, že los při výběru zohledňuje dosavadní výsledky v turnaji.

Nicméně na principu toho modelu to mění spíš málo.
A jak hlavně rozdělit jestli to ten cech vyhrál vyjednáváním nebo bojem?
Jo to je taky zajímavý argument. Lze na něj sice odpovědět, že kdo bojuje, nepřichází o surky, tudíž nepotřebuje nic vracet, ale pak zase, v rámci "spravedlnosti", bychom mohli chtít, aby nebyl penalizovaný cech, který má bojující členy, a jen proto se mu neplní pokladna. Zkrátka to není konzistentní nápad.
Sice se opakuji asi potřetí, ale expedice je nákladná, stojí za to ji podnikat, ale holt každá sranda něco stojí.

je to pro profíky almužna,takže by se toho vlastně tolik nestalo!
Nestalo, no. Budiž. Ale těch ostatních argumentů proti je stále víc a víc. Já bych řekl, že by to systém vyvádělo z rovnováhy.
 

DeletedUser12887

Host
To rozdělení kdo to vybojoval a kdo vyjednal by byl základ nespravedlnosti a rozlišit to půjde velice těžko a těch kdo to dovedou vybojovat celé je podle mě zrnko prachu v poušti.
 

rycco27

Dopisovatel
PRO
zrušte teda body za neúspěšné vyjednávání. Pokud je zboží odmítnuté mělo by se vrátit. To je logické.
 

peepee77

Veterán
Tak to prostě je. Kdyby to bylo jak píšeš ty tak by nemuselo být žádný vyjednávání. Byla by tam pevně stanovená cena a celej princip expe by šel k šípku. Pak bych navrhoval cenu 100-400 kusů od každé suroviny z aktuálni či předchozí doby hráče, případně jejich kombinaci na jednu věž. Počet by se zvyšoval podle levelu který hráč vyjednává. U velkých věží by se tento počet mohl násobit číslem 1,5 například.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru