Cechovní expedice - vyjednávání

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

carameels

Hlavní moderátor
Člen týmu

Vážení průzkumníci!

určitě si pamatujete, že jsme při spouštění cechovních expedic slibovali i možnost klidného průchodu džunglí.
Do teď byla možnost „Vyjednávat“ ve střetnutí uzamčena. S novou v úterý začínající expedicí se však tato vyjednávání zpřístupní všem dobrodruhům, kteří nechtějí prolévat krev. Domorodce však bude za klidný průchod potřeba uplatit mincemi, zásobami nebo zbožím.

S radostí vám představujeme minihru Vyjednávání!
Podaří-li se vám úspěšně vyjednat klidný průchod, budete ušetřeni jakéhokoli boje na daném stanovišti! Nicméně vyjednávání není tak lehké, jak ho znáte z mapy kampaně. Místo toho budete muset zapojit váš úsudek a při tom mít i trochu štěstí!


Jak to celé funguje?

Rozhodnete-li se vyjednávat, budete muset uplatit skupinu pěti domorodců. Každý z nich má specifický požadavek na to, co po vás chce, a jelikož jejich jazyku nerozumíte, tak budete muset hádat, co to vlastně je. Aby vás nechali projít, tak se musíte trefit do vkusu všem pěti.
Zkuste jim nabídnout nějaké mince. Dva z pěti domorodců si je spokojeně odnesou, ale tři je jen schovají do kapsy a zůstanou stát. Že by chtěli trochu zásob?
Je to tak!
Berou zásoby a vedou vás tajnou cestičkou kolem táboru okupantů! Právě jste poprvé vyjednali klidný průchod přes stanoviště v džungli!
V této nové minihře je tedy vaším úkolem přijít na to, co po vás chtějí domorodí obyvatelé a poskytnout jim to. K úspěchu budete potřebovat dovednost i kus štěstí.
Koukněte i na video od našich herních designerů a dozvíte se o vyjednávání více:Upřednostňujete-li ale čtení, tak pro více informací čtěte dál :)
Takto vypadá okno, ve kterém vyjednávání probíhá:Každý z pěti domorodců od vás chce nějakou surovinu. Po kliknutí na „Vyber možnost“ se zobrazí seznam možných úplatků, jaké množství je požadováno a také, kolik dané suroviny máte.První vyjednávání jsou velmi jednoduchá, vybírat budete pouze ze dvou surovin.
Pro každého domorodce musíte zvolit surovinu zvlášť.
Nyní zkusíme třem z nich nabídnout mince a dvěma zásoby:Po kliknutí na „Vyjednávat“ ztrácíte jeden pokus k postupu v expedici. A co na to domorodci?Skvěle! Dva z nich vaši úplatu přijali, ale tři další stále nejsou spokojeni. Jak vidíte u těchto nespokojených osob je nápis „Špatná osoba“. Tato zpráva znamená, že daná osoba nechce danou surovinu, ale nějaký její společník by ji rád přijal.
Jelikož zde řešíme první vyjednávání na cestě džunglí, tak je velmi jednoduché. Vybíráme pouze z dvou možností, co nabídnout. Takže když je výběr odmítnut, tak jednoduše zvolíme druhou možnost:Poté znovu klikneme na „Vyjednávat“. Jelikož se jedná o stále to samé vyjednávání, tak nepřijdete o další pokus. Při každém vyjednávání máte ale jen tři šance k úspěchu, poté domorodcům dojde trpělivost.
Jak vyjednávání dopadne:Zdá se, že jsme úspěšně vyjednali průchod!

Stejně jako bitvy, tak i vyjednávání budou čím dál tím těžší. Na velkých stanovištích také budou vyjednávání náročnější než na průběžných malých:


Vzor vyjednávání ze zhruba středu obtížnosti I.


Vzor vyjednávání ze zhruba středu obtížnosti II.


Vzor vyjednávání ze zhruba středu obtížnosti III.


Domorodci můžou na vaše nabídky reagovat třemi způsoby:
Buď nabídku přijmou, nebo nepřijmou, ale napoví, že nabízenou surovinu by rád někdo jiný, nebo odmítnou úplně – tedy napoví, že nikdo ze skupinky nebo o surovinu nemá zájem.
Vše je vypsáno a znázorněno i barevně:Co přesně tedy co znamená?Zelená
Správně

Nabídka byla přijata. Stejnou surovinu může, ale nemusí, chtít i jiný domorodec.


Oranžová
Špatná osoba

Tato daná osoba nabídnutou surovinu nechce. Chce ji ale někdo jiný, kdo ještě nedostal to, co chce.


Červená
Špatně

Nikdo nabízenou věc nechce. Při příští nabídce nebude daná surovina volná k výběru.

Výsledky každého kola se ukládají, takže si je můžete při nabízení prohlížet a snáze tak naplnit požadavky domorodých obyvatel.
Pamatujte, že suroviny si domorodci nechávají, i když je nechtějí. Z vašich skladů se tedy odečtou při každé nabídce!

Za vyjednávání získáte zhruba stejný počet expedičních bodů jako za boje. Rozdíly se pak odvíjí od počtu kol, které jste potřebovali na nalezení správné kombinace ve vyjednávání.
V případě, že se vám nepodaří úspěšně vyjednat během tří dostupných kol, máte dvě možnosti. Buď vyjednávání vzdáte a pokusíte se o něj znova (nebo si cestu probijete silou) – v tom případě budete potřebovat další pokus. Druhou možností je dokoupení kola za diamanty (poté pokračujete v tom samém pokusu).
Začnete-li s vyjednáváním od začátku, tak skladba možných surovin u domorodců bude stejná, ale změní se požadavky konkrétních osob.

Časté dotazy

Zde jsme posbírali několik nejčastějších otázek a rovnou na ně odpovídáme. Určitě si je přečtěte:
 • Nepoznávám z obrázků požadované zboží, jedná se o jiné druhy?
  Obrázky zboží byly pro lepší viditelnost zvětšeny. Když se podíváte pozorně, tak zjistíte, že se jedná o stejné obrázky stejného zboží, jak je znáte třeba z tržiště, jen jsou větší. Nejčastěji budete nabízet zboží z vaší aktuální a předchozí doby.
 • Platí se zbožím z cechovní pokladnice nebo z mých skladů?
  Všechny nabízené suroviny se odečítají z vašich osobních skladů.
 • Získávám body do osobního hodnocení za zboží utracené ve vyjednávání?
  Ano, stejně jako za výzkumy nebo v CvC, získáváte body za zboží, které si domorodci ve vyjednávání nechají.
 • Vzdal jsem jeden pokus vyjednávání, ale v druhém pokusu chtějí domorodci jiné zboží než předtím.
  Co zůstává stejné, je seznam surovin, ze kterých vybíráte nabídky (např. mince, zásoby, kámen, barva, víno, mramor). Mění se však požadavky jednotlivých domorodců. Při prvním pokusu byla správná kombinace např. mince, mince, víno, zásoby, zásoby, ale při druhém pokusu to je kámen, kámen, mramor, mramor, barva.
 • Proč po mně hra chce diamanty, když mám ještě kola k dispozici?
  Taková situace může nastat pouze tehdy, když nemáte suroviny potřebné k pokračování vyjednávání. Tedy např. když zvolíte nabídku 2 ks barvy, ale ty nemáte ve svých skladech. Samozřejmě můžete pokus vzdát a pokusit se znovu, až budete mít zboží dostatek.
Tak a to je vše!
Doufáme, že se u vyjednávání budete bavit a ušetříte si tak spoustu jednotek! Dejte nám vědět ;) Diskuzi k novince najdete zde.
Pamatujte, že během expedic můžou proběhnout menší změny v nastavení.
Děkujeme, že hrajete Cechovní expedice!

S pozdravem,
tým Forge of Empires
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.