Cechovní pokladnice - suroviny

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser3370

Host
Mohu poprosit moderatora lawnot66, aby pouzival spoilery ne v nad(z)bytecne mire? Prijde mi,ze je pouziva v kazde odpovedu nekomu a napriklad zde vidim v jednom prispevku 3 spoilery pod sebou a nic vic. A bohuzel mobilni skin je neumi rozklikavat - ctenari fora jsou pote diky nevhodnemu pouziti spoileru omezovani.

Dekuji za pochopeni a za pouzivani teto vlastnosti s rozmyslem.

UDPATE:
[spoil]
Ha, omlouvám se, že jsem se oným doporučeníím v tomto příspěvku neřídil (abych se držel tématu), ale neměl jsem šanci si to přečíst, viz výše. Nevím, čím se např. Valkýra prohřešil od držení tématu, když si chválil pokladnici. Nastanou nám kruté časy asi.
[/spoil]
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3370

Host
Mně by se líbilo, kdybych si mohl určit, zda surky potřebné pro GvG půjdou z cechovní pokladnice, a nebo tam chci použít své vlastní - abych neplýtval cechovníma. To mi přijde v tomto směru větší přínos pro hru než log kdo, co, kdy, kde, proč ne.

EDIT: Vím, že je to doublepost, ale není to navázání na předchozí, jen pokračování v topicu.
 

Kayro

Znalec
Pokud ty surky mas tak je do te pokladnice doplnis,vyjde to nastejno jako výběr jestli cechovni nebo sve vlastni.Me se zas zda divne aby se necemu kde se skladuje dehet a potobne sajrajty rikalo pokladnice :)
 

DeletedUser3370

Host
Nastejno to nevyjde, chci mít u sebe jistou zásobu kvůli obchodu a když je nejhůř použít je jednorázové do GvG. To, že si nemohu zvolit, jaký zdroj použít mi hru komplikuje. A to mi nevymluvíš, že chci něco jiného, než o čem vím, že mi udělá hru příjemnější.
 

DeletedUser2298

Host
Zde vidím Marihoode problém v jednom - darovat suroviny do cechovní zásobárny ( když se tu někomu nelíbí výraz pokladnice :p ) může kterýkoli člen cechu, otvírat sloty či zakládat útok může pouze člen s právem "důvěryhodný" - tj. zde už dochází ke střetu, protože tu tvoji požadovanou fičuru by využili jen tito oprávnění hráči.. Navíc minimální železnou zásobu si nechávám taky.. a nedělá mi problém při klikání darování dopočítat, aby mi ty dvě, tři stovky ve skladu zůstaly..
Tj. tobě konkrétně to udělá asi hru příjemnější.. pro tu větší mlčící většinu je to ale duplikování již vhodně fungující funkce ;-)
 

DeletedUser3370

Host
Počkej ... Ten kdo není důvěryhodný, přece nevyužije ani tu pokladnici ne? A obávám se, že nedůvěryhodný ani nemá chuť do ní přispívat :)
Víš, že nápadů je tu hodně - lepších i horších. Větší většina vždy mlčí a stěžují si jen na úrovni cechu... Je tu možná větší poptávka po logu (který je zas mě ukraden, protože nemám potřebu někoho v našem cechu hlídat), naopak bych uvítal to, co jsem navrhl já (mít železnou zásobu v pokladnici a dávat ze svého.
 

DeletedUser2298

Host
V několika klanech ( nesnáším slovo "ceších") je standartem - a zřejmě to bude u všech větších klanů účastnících se CvC válek, že právo důvěryhodný má jen omezený počet lidí - vedení a třeba určení "generálové" pro danou dobu.. Zbytek cechu prostě jen dodává suroviny a účastní se bojů - nejčastěji na domluvenou dobu.. Pokud samozřejmě v cechu má právo důvěryhodný každý.. tak se cech ráno může probudit bez surovin (někdo je vyplácal na marné, odražené útoky) a popř. i bez území ( dobrá "důvěryhodná" duše je propustila..), tj. většina rozumných hráčů se snaží tato rizika omezit a zorganizovat si to.. Ty jsi ale říkal, že ve vašem cechu je celkem velká svoboda, tj. se vás to asi netýká - tím pádem ale jedete na vyšší vyjmenovaná rizika.. A pokud máte u vás lidi, co nebojují ani nedávají suroviny, a jen využívají získaných výhod z levelu cechu, tak to je samozřejmě jen a jen vaše věc.. ;-)
Závěr je takový ( podle mého mínění), že cechovní pokladnici využívá mnoho členů cechů, zatímco otvírání a zakládání je limitováno jen na menší množství hráčů..

PS: vemte mě do cechu, dejte mi práva.. a já ti to kdyžtak předvedu, co všechno se dá udělat.. :))
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7266

Host
Dobrý den všem,

a) Statistika cechovní pokladnice
Také bych se přimlouval za možnost jednoduché statistiky, kdo, kolik a co do pokladnice vložill. Něco obdobného jako příspěvky FB do VB. To je přeci také dobrovolné a statistiku zde máme.
Nemyslím si, že mít statistiku zároveň znamená nesvobodu, či povinnost. To vše, konec konců, záleží na interních pravidlech cechu, na jejich dodržování, vymáhání vedením a na přístupu každého jednotlivce.

b) Výměna zboží v pokladnici
Další věc, kterou postrádám, je možnost výměnu některého zboží v pokladnici za jiné. Proč? No protože se stane, že z nějakého důvodu cech skončí s dobýváním v jedné době, ale v jiné pokračuje. Zboží z té doby je ale v pokladnici nadobro zmrazeno.
V reálném životě by se přeci okamžitě zobchodovalo za zboží jiné, které je potřebné. Mohlo by to být nastaveno i s nějakou ztrátou, jako forma poplatku, ale o zboží by cech nepřišel.
 

DeletedUser4697

Host
Jsem take zastancem zviditelneni prispevku do cechovni pokladnice.
Pokud nekdo neprispiva a ani se nezapojuje do boju, nevim proc by se mel 'vezt' a vyuzivat vyhod cechu. Na domeckovani a bojovani se sousedy nepotrebuje byt hrac v cechu. A to nemluvim o tom, ze tito neviditelni pseudohraci akorat znechuti a odradi hru tem, kteri se pro cech snazi byt jen troskou, ktera jim to v jejich situaci dovoli.

Kazdopadne kdyz chce cech mit nejakou evidenci cechovni pokladnice, tak si na to prostredky najde. Akorat je s tim vice prace a hromada zabiteho casu. Takze se tu bavime jen o usnadneni hry a nikoli o pridani neceho, co by ve hre byt nemelo ;)
 

Kayro

Znalec
b) Výměna zboží v pokladnici
Další věc, kterou postrádám, je možnost výměnu některého zboží v pokladnici za jiné. Proč? No protože se stane, že z nějakého důvodu cech skončí s dobýváním v jedné době, ale v jiné pokračuje. Zboží z té doby je ale v pokladnici nadobro zmrazeno.
V reálném životě by se přeci okamžitě zobchodovalo za zboží jiné, které je potřebné. Mohlo by to být nastaveno i s nějakou ztrátou, jako forma poplatku, ale o zboží by cech nepřišel.

Tohle je prakticky nemozne udelat.Jak by sis predstavoval tu redistribuci?
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru