Diskuze k 5. úrovni Cechovní expedice

Kayro

Znalec
Z popisu Virga
Na začátku několika prvních bitev je šance zabít polovinu nepřátelských jednotek. U bitev o dvou vlnách se dovednost použije jen u první vlny.

Takže když pojedu bojem 4 předchozí kola tak.... ? Tak jak to chápu je už v 5 kole CE dávno vystříleno, ne?
Pokud to pojedes na jeden zatah tak urcite.Nech si pate kolo na jiny den.
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
Padá mi teď hodně diamantů v příhodách. Žádnou informaci jsem k tomu nezaznamenal. Ale zdá se, že tu drobotinu z CE nahrazují nově příhody. ;)

Aktuální by mohla být Semenná banka. Nikdo ji nemá, všude vázne na nedostatek plánků. NoVa ji propaguje. Koukl jsem na těžbu diamantů, měla by se vyplatit. Diamanty za pomoc. (Proč tady nefunguje vyhledávání VB? Je zaříznuto na 50 prvních budov. Funkce k ničemu. Musím klikat v tisícovkách budov, skvěle.)

A strašný efekt 5. úrovně. Všichni urputně budují Rudé náměstí a posilují zuřivou ruskou vzteklinu. Při Ukrajině ideální vylepšení FoE. Poptal bych se v Hamburku, zda to už zase táhne Berlín s Moskvou? :p (PS: procházel jsem VB a všichni drtí Vasila. Raději to nekomentujte... Ve FoE tam fakt máme u Moskvy "zuřivý odpor".) ;)
 
Naposledy upraveno:

Kayro

Znalec
A strašný efekt 5. úrovně. Všichni urputně budují Rudé náměstí a posilují zuřivou ruskou vzteklinu. Při Ukrajině ideální vylepšení FoE. Poptal bych se v Hamburku, zda to už zase táhne Berlín s Moskvou? :p
Jako vtip je to slaboucky a jako hledani politiky i v te nejvetsi pitomine jeste slabsi.
 

Borat

Člen
Zisk diamantů byl snížen už tím že se omezily studny a bylo očekávatelné že se bude snižovat dál. Já osobně očekávám i snížení dia z CB, nevím jestli jen tím že omezí ty tábory nebo hrábnou i přímo do odměn, to se uvidí v budoucnu.
Studánky jsem nezaznamenal. Tady je pokřik, že je jich teď málo. Diamantů padá asi stále stejně. To se myslí, že byl omezen přísun studánek?

(1:10 myslím jako obecný princip FoE. Dát málo, sebrat hodně. O 5. úrovni ještě nic nevím... Vytočil mě třeba lichvář. Při výkupu dá za sadu pár drobných (6 drahokamů), ale prodává ji přes 100 drahokamů.)

útok 500? a obranu máš kolik? Doporučené útočné bonusy pro průmysl jsou 300/250. S tímto bys měl dát i 4. úroveň. Tak asi děláš něco špatně... používáš správné jednotky? Používáš tuláky?
Útok a obranu držím vyrovnané. (Konkrétně 505/502.) Jedu jen tuláky s těžkou jednotkou či šampionem (ten ne na automat). To bude OK. Ve 4. úrovni mi začnou tuláci hořet. Raději vyjednávám i s ohledem na Hradní systém.

a mám vybojovaný konec 4. úrovně. (Zdá se, že 4. úroveň začíná s těžkými bitvami s tuláky, pak se uklidní. To zůstalo i nyní. Je to moment, kdy jsem válčení vzdával. Patrně předčasně.) Jde to vyválčit. Proti mě jednotky na 140%. Ale hoří 1-2 tuláci na bitvu, teď to nedal šampion... Je to zralé kašlat na automat a bitvy hrát ručně. Patrně neznám normu, "co je ještě v pořádku". Vítězství, co si slízne 1-2 či 4-5 tuláků je v pohodě? Alcatraz to řeší?

(Vedle zkouším nové město v ranném středověku. 180% na armádě bez Alcatrazu. Každého tuláka je škoda. Dávám teď 3. úroveň. Protivník nemá žádné navýšení. To je ranným středověkem? Divné. Nebyla nakonec obtížnost 1. - 4. úrovně snížena, aby se všichni mohli dohrabat k 5. úrovni? Ten můj pokřik o obtížnosti patřil spíš ke 4. úrovni z doby 4 úrovní.)

Počítají se mi nějak málo procenta v žebříčku. Logicky, započítala se 5. úroveň. Žebříček je posunut. Je to kapku demotivující. Kdy teď začne hořet žebříček? (A kdy vlastně hořel dříve? Jeden hráč z cechu na konci 4. nestačil. Najít to neumím. Minule jsem viděl 3 hořící cechy, co se dostávaly poslední bitvou... To jako všichni hráči cechu museli dojet 4. úroveň a absolutně záleží na tom posledním nejslabším členovi cechu? Nově se tedy musí všichni sejít na konci 5. úrovně?)
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
Řeším plánky na Semennou banku. Ne, ne, ne, do krámu plechovýho. Funguje ve FoE aspoň něco?

Musím čistit mrtvé přátele pro nové. (Bez Heleperu ani ránu.) VB nejde vyhledat, protože proto, funkce je záměrný mrzák. Pár budov jsem našel a přidal přátele. Proč se mi přátelé neaktualizují? Vidím nového v hromadné pomoci a v seznamu není, marné hledání. Nejlépe restartovat hru. Všichni mají banky zasekaná na nedostatku plánků. Jediný ji točí a zdá se, že nějaké plánky dám.

Říkám si, moje chyba, neumím to. Ale mohu vůbec někde vidět, na jaké úrovni má hráč VB plánky odemčenou? Podle mě, ne. Vidím jen, zda právě VB točí.

Správný postup tedy je. Hrabat se v tisícovkách VB a kontrolovat, kdo budovu právě točí. Protože to je jediná informace o odemčené budově... Pak ho žádat o přátelství a možná nějaký zisk plánku vyjde. Brrrr. FoE opět nezklamalo. :(

Hlavně, Semennou banku mají samí pokročilí hráči. Otravuji je s přátelstvím a jak mají banku zasekanou, tak co? Vykopnout je z přátel? Je slušnost se omlouvat? Není nějaký postup, jak si plánky domluvit předem? Nejprve se poptat a pak teprve řešit přátelství...?

Jak hráč zaseká všechny své VB na nedostatek plánků, přestane se mu ikona "VB" zobrazovat. Měl jsem za to, že je to shodné i s jednotlivými budovami. Jak nelze nahazovat, ikona budovy zmizí. Ta tedy nezmizí... Je třeba VB otevřít a zjistit, zda nejde o zablokovanou budovu.
 
Naposledy upraveno:
Expedice podle mně horší než byla,co se týče odměn, ale jak píše zdejší členka týmu, je to jasné, omezit přísun diamantů hráčům.Už sem oznámil vedení cechu, že se nebudu zlobit, když 5.úroven nebudou vůbec otevírat,nechci se jí účastnit.Nepotřebuju ty odměny co se tam nabízí. :)
Prostředi džungle je tam však povedené, to se mi líbí.
Event se mi líbí, rád skládám ty kamínky. Bohužel mám asi tentokrát smůlu a denní mi nepadají,ale nezoufám si, nutně je nepotřebuju.

Takze je to jasne..vsem jde/slo o diamanty. I Boratovi.

Ono ani nejde o ceny pro vetsinu to byl brak predtim, tak je to i ted.
 
Řeším plánky na Semennou banku. Ne, ne, ne, do krámu plechovýho. Funguje ve FoE aspoň něco?

Musím čistit mrtvé přátele pro nové. (Bez Heleperu ani ránu.) VB nejde vyhledat, protože proto, funkce je záměrný mrzák. Pár budov jsem našel a přidal přátele. Proč se mi přátelé neaktualizují? Vidím nového v hromadné pomoci a v seznamu není, marné hledání. Nejlépe restartovat hru. Všichni mají banky zasekaná na nedostatku plánků. Jediný ji točí a zdá se, že nějaké plánky dám.

Říkám si, moje chyba, neumím to. Ale mohu vůbec někde vidět, na jaké úrovni má hráč VB plánky odemčenou? Podle mě, ne. Vidím jen, zda právě VB točí.

Správný postup tedy je. Hrabat se v tisícovkách VB a kontrolovat, kdo budovu právě točí. Protože to je jediná informace o odemčené budově... Pak ho žádat o přátelství a možná nějaký zisk plánku vyjde. Brrrr. FoE opět nezklamalo. :(

Hlavně, Semennou banku mají samí pokročilí hráči. Otravuji je s přátelstvím a jak mají banku zasekanou, tak co? Vykopnout je z přátel? Je slušnost se omlouvat? Není nějaký postup, jak si plánky domluvit předem? Nejprve se poptat a pak teprve řešit přátelství...?

Jak hráč zaseká všechny své VB na nedostatek plánků, přestane se mu ikona "VB" zobrazovat. Měl jsem za to, že je to shodné i s jednotlivými budovami. Jak nelze nahazovat, ikona budovy zmizí. Ta tedy nezmizí... Je třeba VB otevřít a zjistit, zda nejde o zablokovanou budovu.

Leda ty ne.:)
 

Borat

Člen
CE 5. úroveň
- Nesmyslná pojistka, co vnucuje nákup pomocné budovy. Vypnuto, patrně navždy.
- Strašně drahé vyjednávání. Dá se trošku zlevnit. (Platí poměr 1:10... Okrást hráče.)
- Protivník startuje na 110% armády. (Zrovna jsem optimalizoval a postavil studánkové farmy. Všechny krámy na obranu jsem vyházel. Něco prodal. Padlo hodně uložení budov... Odepisuji totální krádež FoE na mých zdrojích. Měl jsem o 5. úrovni vědět tak měsíc dopředu... Dokonce jsem se tady na to ptal. Ale ticho po pěšině...)
- Nové budovy - nějaký ten had apod. - jen pár dílků z milionu, bude se shánět roky.
- Z odměn vypadly jednotky. Vedle jede event s úkoly na rekrutování jednotek. CE už nepomohou. Zrada, podraz.
+ V inventáři mám kompletní sady od 1. - 4. úrovně. OK. K tomu totální bordel v inventáři.
- Lichvář dá za sadu míň drahokamů, než za budovu. Vyplatí se porovnat sady 1. - 4. úrovně a při dostatku uložení budov nejprve budovu vybalit a pak ji hodit lichváři. Za samotné uložení budovy ale lichvář docela platí. Na peníze se to nevplatí na drahokamy ano... Přesně to jsem potřeboval, ztrácet čas zbytečnými nesmysly. :(

- Zázrak, ze 4. úrovně jsem vydoloval celých 80 diamantů. Za vyjednávání v 5. úrovni jsem jich už asi 30 ztratil. Dřív jsem počítal s 200 diamanty. Ty teď budou chybět. Tak co? Studánky a Semenná banka a kašlat na CE? To zabere prostor na obranu. Hraní zdarma je neřešitelné. Podle mě, FoE právě zařízlo hru zdarma. :(
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
Takze je to jasne..vsem jde/slo o diamanty. I Boratovi.
Bez diamantů se nedá hrát. Zaříznuté jsou ve hře maximálně, teď ještě víc. Máš tedy radu, jak výpadek zdroje nahradit? (Potřeboval bych třeba okomentovat Semennou banku. Stavět či nestavět?)

Je v 5. úrovni vůbec nějaký diamant? Nechce se mi to projíždět pro nic...
 
Naposledy upraveno:

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
To se myslí, že byl omezen přísun studánek?
Ano.
Vítězství, co si slízne 1-2 či 4-5 tuláků je v pohodě? Alcatraz to řeší?
Ano.
Kdy teď začne hořet žebříček? (A kdy vlastně hořel dříve?
Vždy hořel když cech překročil 100 %. Teď hoří červeným plamenem při 75 % a modrým při 100 % A nezáleží na tom kolik zahráli konkrétní hráči střetů.
Ale mohu vůbec někde vidět, na jaké úrovni má hráč VB plánky odemčenou?
V Helperu (a nebo stačí si u daného hráče najet na tu VB myší)
Správný postup tedy je. Hrabat se v tisícovkách VB a kontrolovat, kdo budovu právě točí.
Zkus se poptat na chatu.
Není nějaký postup, jak si plánky domluvit předem?
Co třeba mu poslat zprávu?
Nejprve se poptat a pak teprve řešit přátelství...?
Třeba..
Bez diamantů se nedá hrát.
Co přesně potřebuješ nutně mít za diamanty pro to abys mohl hrát?
Potřeboval bych třeba okomentovat Semennou banku. Stavět či nestavět?
Za mne stavět. Já ji mám už delší dobu na 90 a nestěžuju si.
 
Naposledy upraveno:

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Tak žlutá (nebo bílá) a červená, pardon :) Ale u hráčů co jsou v 5. levlu je modrá věžička :)
 
Z popisu Virga
Na začátku několika prvních bitev je šance zabít polovinu nepřátelských jednotek. U bitev o dvou vlnách se dovednost použije jen u první vlny.

Takže když pojedu bojem 4 předchozí kola tak.... ? Tak jak to chápu je už v 5 kole CE dávno vystříleno, ne?
Si to rozlož na více dní a jeď jen ty těžké poslední vlny. První je lehká , tam je škoda virgo plácat , pokud nemáš procenta armády na nule.
 

DanielCZ84

Komentátor
Bez diamantů se nedá hrát. Zaříznuté jsou ve hře maximálně, teď ještě víc. Máš tedy radu, jak výpadek zdroje nahradit? (Potřeboval bych třeba okomentovat Semennou banku. Stavět či nestavět?)

Je v 5. úrovni vůbec nějaký diamant? Nechce se mi to projíždět pro nic...
A k čemu potřebuješ vlastně ve hře diamanty ???...eventy stále jdou hrát bez dia, já do eventu od ledna 2022 nedal ani dia, a to jsem začínal byl to první event a ještě to neuměl hrát,ale to je rok a pár měsíců , od té doby všechny eventy bez dia a full.budovy...občas dám 5 dia za hromadný výběr ..zbytek dia šetřím na rozšíření ...tak mi řekni v čem hra není zadarmo ???
 

explorer Pablo

Dopisovatel
Z popisu Virga
Na začátku několika prvních bitev je šance zabít polovinu nepřátelských jednotek. U bitev o dvou vlnách se dovednost použije jen u první vlny.

Takže když pojedu bojem 4 předchozí kola tak.... ? Tak jak to chápu je už v 5 kole CE dávno vystříleno, ne?
Nikdo neřiká že to musíš dojet vše najednou :) Máš dvě možnosti.Každé kolo expedice jiný den a ty nejtěžší střety po výběru Virga a Krakena anebo v jeden den vylevlovat několik úrovní těchto vb a po každém výběru zkusit bojovat....a tak využít jejich možnosti
 
Aktuální by mohla být Semenná banka. Nikdo ji nemá, všude vázne na nedostatek plánků. NoVa ji propaguje. Koukl jsem na těžbu diamantů, měla by se vyplatit. Diamanty za pomoc. (Proč tady nefunguje vyhledávání VB? Je zaříznuto na 50 prvních budov. Funkce k ničemu. Musím klikat v tisícovkách budov, skvěle.)
Stačí jen prochazet sousedy ja ji budoval na 101 (a to od zakldu as po 101 )jak vysli hromadne pomoci.
A taky jsem potreboval planky a nebyl problem je sehnat staci když prolezeš sem tam všechny přatele sousedy popř ceh a pozjistujes kdo stavi. Nebo skusiš najit někoho v chatu nebo otevřeš topku tam vyhledaš podle VB zadaš si semenou banku a tam musis hledat kdo ma nahazeno dost bodu pravdepodobne ji zrovna stavi.
Je to prostě o hledani.
Pokud něco chceš musis se o to starat .
 

Fotřík 1.

Komentátor
Totalni zmena nastaveni hry ohledne obrany? Dia v CE nahrazeny dilky budov, ktere akorat zavazi ve skladu? Chcete na tohle mou zpetnou vazbu? Na to mi na foru chybi blijici smajlik. Vsechno ostatni by byla jen sprosta slova.
 

MadnessFalax

Dopisovatel
Takze je to jasne..vsem jde/slo o diamanty.
Když máš bonusy pro útočnou armádu přes 1000 %, kolem 1000 FB denně z budov, atd. Tak o co vlastně jde, když ne o dia? Chceš si slušně zahrát event? Zaplať dia. Chceš rozšířit město? Zaplať dia. Nechceš tvrdnout měsíc u jedné osady? Zaplať dia. V určité úrovni hry už o nic jiného nejde. Jediné co se pak dá budovat jsou právě farmy.

Nebo můžeš jak klaun klikat boje v CB... každej má jiné priority. Já od hry očekávám nějakej progression. Kdyby ne, tak jdu hrát furt dokola LoLko, CSko apod. Z takových her o ničem jsem už dávno vyrostl.
 

MadnessFalax

Dopisovatel
Tak jsem to prošel celé na jeden zátah... V KV mě to to stálo cca 10k surek a mám z toho akorát Fontánu z relikvie. A asi mi vypadl nějakej protrét :D Děkuji pěkně. Když už nic, tak aspoň budu jeden z prvních, co budou mít ten divnej novej barák pro omezence.
 

qwertik

Komentátor
Asi mi něco ušlo, skutečně postavení budovy za 150 surek , sníží spotřebu na vyjednávání o 2 ks, nebo za 60 surovin snížení o 1ks? Takže musím absolvovat plných 15, resp. 12 kol vyjednávání, aby mělo smysl tu budovu stavět? (možnosti jsou i s bonusem z krčmy 4)
 
Nahoru