Diskuze k aktualizaci 1.119

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno

Dan 77

Veterán
Nové ikony výroby - zklamání :(
Nový způsob priorizace M - super! :)
Zrušení "klepání" - Je to fajn, když odstraní to co minulou aktualizací přidali. ;)
U těch nových oken jde pro mě jen o zvyk (a zvykl jsem si rychle), nic zásadně špatného na nich nevidím, protože u většiny z nich došlo ke zmenšení (kromě kasáren, kde má další info své občas praktické opodstatnění) a protože designově se mi líbí a přehledná jsou zkrátka jen jinak než byla přehledná minule. Samozřejmě není to moc velké zlepšení (třeba oproti vytřídění a zpřehlednění všech těch úkolů vlevo a oproti vylepšení správce armády, na druhou stranu nová okna úkolů a hlavně seznam zpráv museli na výtky hráčů ještě mnohačetně a několikrát vylepšovat) a měli by se hlavně starat o zásadnější věci (chyby) ve hře než o tyhle spíš kosmetické věci, které změnu ani moc nepotřebují. No tak aspoň dojde ke sjednocení barev a stylů těchto oken.

NOVÝ (???) způsob priorizace? Vždyť PŘESNĚ takhle to popisovali už asi před 3 nebo 4 roky, kdy tlačítko pro automatickou pomoc zaváděli do hry, od té doby to ale evidentně nikdy zcela na 100 % nefungovalo (někdy líp, někdy hůř, ale na úplně na 100 % asi nikdy).

chtěl jsem smazat buňkový dům a smazalo mi to 2*věci najednou - buňkový dům a cestu na jiných místech (musel jsem hledat kde chybí)!!!:(
Je to problém průsvitnosti / vrtev - děláš 1*operaci a smaže to 2*věci, tj.udělá 2*operace a jen náhodou přijdeš, že se něco stalo!!!:(
Jak psal Lord, stará chyba. A není to jediné místo a činnost ve hře, kde se projevuje (kromě přesunu a mazání budov i zadávání výroby, zavírání oken, klikání pomoci, něco málo v expedici). Ale v minulosti to bylo ještě mnohem horší, tato chyba byla ve hře totiž tak kriticky častá a všudypřítomná (až to znemožňovalo normální ovládání hry i při klikání pomoci, otevírání a zavírání radnice...), že ji museli brzy opravit. No, opravili ji jen na 90 % a tak to zůstalo dodnes.

Menu vyroby v mobilni aplikaci mi prijde strasne neprehledne, neni na prvni rychly pohled poznat, ktera jednotka chce "vyrobit" a ktera jen uzdravit. Nebyt potvrzovaciho okna na utratu diamantu, uz jsem o spoustu z nich prisel omylem s uzdravovanim. Ze to chcete preklopit i do PC verze je pro me velmi spatna zprava. :-/
V PC to rozeznám. Pokud to nejde rozeznat v mobilu, možná to tak udělali vývojáři schválně, abys klikal omylem na placení diamantů. :rolleyes:

Další část Oceánky? Inu mořské hlubiny jsou rozlehlé. Bude i nová velkolepka?
Zbytek uvidíme.
Bude to poslední část a nová VB bude taky.
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Tak info o bonusech je mi ve městě celkem k ničemu... to já potřebuju při výběru armády před bitvou, kde to už je. Ve městě je to dodatečná matoucí informace.
Nesouhlasím. Představ si sebe v pozici hráče, který se se hrou teprve seznamuje a staví kasárna pro jednotky, které pak bude používat, a také v těchto kasárnách bude jednotky cvičit. Pak už si hráč zvykne a ty bonusy jsou pořád stejně, ale od doby pokroku se ty bonusy začnou radikálně měnit, takže takový hráč je na tom obdobně jako ten začátečník, taky se seznamuje s bonusy jednotek. Všiml jsem si totiž už mnohokrát, že i když se ve správci armády nebo během bitvy v popisu jednotek píše vše, jsou hráči, kteří vůbec nevědí, že tyto bonusy jsou a že by je měli využívat ve svůj prospěch, anebo se radši ptají, než aby se prostě podívali do toho správně armády, když si to teda nemůžou zapamatovat. Čili spousta hráčů ta dosavadní okénka ani nečetla.
Ale to nové okno kasáren má několik dalších výhod, jestli jste si nevšimli, hlavně tu, že je neustále vidět, kolik jednotek ze které kasárny je připraveno a kolik jich tam ještě musíte docvičit, aniž byste to při zadávání cvičení museli počítat a pamatovat si to nebo cvičení jednotek rušit.
Sice na Betě účet nemám, ale i bez toho absolutní souhlas s JiPim.
 

Svatej

Legenda
Dan 77: Pokud nějaký hráč nedokáže pochopit bonus jednotek ve správě armády, kde je k němu i slovní info, jak si můžu myslet že to pochopí z grafického znázornění bez textu?

To je jak chtít po někom kdo neumí chodit aby běžel sprint...

BTW:

Jsem si kvůli tomu vyhledal staré oznámení o tlačítku pomoc. :D
Pomoc
Tato nová funkce umožňuje motivovat a zušlechťovat víceméně náhodné budovy ostatních hráčů. Stačí kliknout na tlačítko pod portrétem hráče v dolní liště. Odpadá tak nutnost návštěvy města. Tlačítko k útoku se v rámci této změny zmenšilo a přesunulo o kousek výše, na jeho původním místě najdete právě tlačítko pomoci.

Aid2.png


  • Tlačítko pomoci automaticky motivuje nebo zušlechťuje libovolnou budovu daného hráče, bez nutnosti ho navštívit.
  • Jak přesně ale výběr budovy funguje? Velmi jednoduše:
    1. Upřednostňované jsou budovy, které poskytují nějaký bonus navíc jsou-li namotivované/zušlechtěné, jako např. Svatyně znalostí nebo Tygrovo doupě.
    2. V případě, že hráč nemá ve městě žádné takové budovy, nebo jsou už všechny namotivované/zušlechtěné, systém vybere náhodně jakoukoliv jinou budovu z nejpozdější dosažené doby.
  • Tlačítko pomoci najdete i v souhrnu událostí, takže můžete oplácet pomoc také přímo odtud.
  • Vedle toho zůstává samozřejmě klasický ruční způsob motivace, tedy navštívení města a rozhodnutí, kterou budovu podpořit. Je jen na vás, jaký způsob zvolíte!
Kde teda nic takového nepíší. ;) Později k tomu byl přidán "priorizační seznam" který obsahoval všechny budovy na FB a všechny druhy svatyní. De facto se jelo sestupně
1) cokoli z priorizačního seznamu, jedno jaké pořadí
2) cokoli co k běžné produkci dávalo i něco navíc (řečníkův koutek se svým bonusem třeba)
3) obyčejné baráky / výrobny bez bonusů

Čili u starého seznamu se ti mohlo stát, že namísto památníků hrdinů s produkcí 3FB ti to jako první budovu namotivovalo svatyni inspirací dávající plánek - což naštve.
To se s novou priorizační linkou jasně určující FB jako alfu a jejich množství jako omegu stát nemá / nemělo by. ;)
 
Naposledy upraveno:
Nahoru