Diskuze k aktualizaci 1.27

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser3139

Host
Jo, milá Katko, u některých příspěvků máš asi svým způsobem částečně pravdu. Ale když se na to podíváš z celkového pohledu, tak sice všichni začínali jak píšeš, ale dnes už to tak jednoduché není a bude podstatně hůř, protože i ten nejaktivnější cech se dostane (a někteří už jsou blízko) do situace, že se budou šetřit suroviny od desítek hráčů třeba týden, i déle, aby se mohla dát jedna bitva. Pouze zjednodušený příklad: moderna, 50 lidí bude šetřit na 5x 1000 ks, když budou mít každý pět výroben s denní produkcí, deset dní!
Jasně ještě něco shrábnou na bonusech, ale není účelem to pitvat do všech podrobností. Takže není daleko doba, kdy se CvC skoro zastaví, stejně tak, jako je už dnes výstavba VS. Pokud si to cech neošéfuje (jako například u nás), tak to dopadne jako s několika lidmi, co jsem měl v přátelích, pomáhal jim stavět VS, ale když se na mně vykašlali (alespoň část nevraceli) já jim přestal tudíž sypat taky a již i čtyři měsíce nedostali ani bod.
Takže pokud se radikálně nezmění situace v CvC, tak přestanou být pro ty aktivní a déle hrající atraktivní a dojde ke stagnaci. A nově nastupující si taky neškrtnou, protože se nebudou dobývat nová území, ale hlídání těch dobytých se při těch astronomických cenách zintenzivní a budou všichni ve slepé uličce.
A když k tomu přidáš obrovskou spotřebu mincí, materiálu a surovin v post moderně (viz YOUTUBE), tak je stopka na dohled!:cool:
 

DeletedUser11197

Host
A jen proto, že teď jsou cechy roztahané po celé mapě budou nově příchozí platit tisíce? CV není pro pár vyvolených cechů, ale pro všechny. Nově příchozí to už teď budou mít o dost těžší než ti, co začínali. Mimochodem, právě malé náklady na obléhačku můžou cechy vést k účasti v CV. A co se stane když seberou rozlezlému cechu pár sektorů? Ten cech bude mít méně sektorů a tím pádem ho obléhačky budou stát méně. Všichni tady operujete, že se CV zastavý, ale proč by se měli, když bude omezený počet sektorů rozdělen mezi více cechů, bude i cena obláhačky menší. Nebo tady někdo naivně doufal, že 1-5 cechů obsadí celou mapu? Stejně, jako si hráč musí hlídat suroviny před vyrabováním, musí si i cech hlídat sektory. Když na to nemá tak bude tady plkat o nespravedlnosti? Když nemá na to, aby si udržel co zabral, tak ať si nebere větší sousto, než co zvládne.
 

DeletedUser6375

Host
K té změně, která má znemožnit, nebo alespoň ztížit přechod hráčů mezi cechy, bych také rád něco dodal a mluvím i za jiné hráče z našeho nebo spřátelených cechů. Nejde jen o to, že tenhle způsob umožňoval získat hex za menší obnos než by ho získal původní cech, ale také o to, že tahle možnost alternativního cechu umožňovala lepší spolupráci mezi cechy, další možnosti... díky tomu jsme navázali lepší vztahy s dalšími cechy, s nimiž máme domluvenou spolupráci, mohli jsme bojovat skutečně bok po boku... vzájemně si třeba přispět potřebnými surovinami, aniž bychom to museli měnit přes trh. To teď nebude možné, jediná spolupráce, kterou si můžeme domluvit, je vzájemný mír a případně možnost, že oba cechy zaútočíme na jiný ve stejný čas, ale to je tak všechno... Výraznější spolupráce zase pohasne a to je docela škoda:(
Chápu, že množství surovin se zvedá, aby nedošlo k tomu, že jeden velký cech obsadí drtivou většinu mapy. Jenže vysoká surovinová náročnost taky způsobí, že cech bude šetřit dva týdny, aby dal pár bojů a o obleh za tisíce surek přišel. Nebo nepřišel, ale těch bojů na jeden hex není moc a hráči si pak zase dlouho nezabojujou.
Za sebe a spoluhráče říkám, že CvC přijdou o zajímavou možnost spoluprací mezi cechy. A jestli někomu budu chtít vzít hex, tak mu ho vezmu ve tři ráno, kdy to nikdo hlídat nebude a nepřijdu o drahý obleh. Ten cech tím omezením stejně nebude chráněn.
 

DeletedUser3139

Host
Katko, nezlob se, ale ty to tady snad pořádně nečteš. Tady vůbec nejde o to, aby se za obléhačku platilo 5, nebo 5000. Tady jde o to, že by mělo být stanoveno buď jednotné množství surovin, nebo klidně to nechat stoupat od těch 5x5 třeba do 300x300, ale pak to zastropovat. Protože sebelepší cech nebude technicky schopen pokračovat a CvC tím bude stagnovat, nebo odumře. Koho bude asi bavit sbírat týden, nebo třeba měsíc surky na jeden boj a mezi tím pouze hlídat dobytá území jako dnes, kdy se třeba napadení svolávají pomocí SMS od hlídačů co jsou na noční šichtě. A vůbec to není o malém, či velkém cechu. I ten malý jednou třeba vyroste. A s Thomem jasný souhlas.
 

DeletedUser11197

Host
jipi, já to čtu, ale mám pocit, že ty ne. Tak znova. Kde je psáno, že dobyté území napořád patří cechu? Celý problém je v tom, že CV se účastní velice málo cechů a nové, mladé cechy to mají o dost těžší než ty které do toho šly od začátku. Kdyby se o mapu mělo dělit 15-20 více méně rovnocenných cechů, tak žádný nemá absolutní dominanci a žádný nebude potřebovat těch surek tolik. Ano, uznávám, že moderna a dál může být problém, ale i ten se časem jak cechy porostou srovná. To, co je dle mého větší problém je to, že velké cechy s hráči z pokroku a výš lezou do o hodně nižších dob a lezou tam s plným bonusem do útoku, s Alcatrazem na 8-10 levelu a se stovkama tuláků. Tím jen úplně otrávý mladé a malé cechy. Ostatně, někdo to už tady i psal. Takže aby si to velké cechy (myšleno dobou) rozdali mezi sebou a ukázali jak na tom s bojováním jsou lezou dolů, kde dělají ramena. A ano, ještě si k tomu slavnému boji musí pozvat lidi z jiných cechů, co kdyby se někdo bránil, že ano? Ruku na srdce, kolik sektorů s plnou obranou jste zabrali bez pomoci z jiného cechu? Nemají to být náhodou cechovní války? já tam vidím slovo cech. Nikde tam zatím nevidím slovo alianční . Myslím, že většina cechů by ani zdaleka neměla tolik sektorů, kdyby se dodržovalo slovo cech. I to je asi důvod změn v 1.27.
Takže můžete hrát to samé, co hrají lidi z menších a mladých cechů. Bojujte mezi sebou. Nebo to nejde
 

DeletedUser11319

Host
Ja jsem sice zastance velkych cehu a opravdu mapa ma patrit par top cechum :) ne to ted myslim spise jako srandu...
Myslim ze je vyrovnano my mely NPC pole a vy ted mate zadarmo oblehacky a muzete si policka postupne ubirat a pak i klidne vzit ve 3 rano... a nam dojdou obrane jednotky jelikoz muzete obranu nasazovat prakticky zadarmo non stop my ovsem pri odrazeni vojaky ztracime... Pak se situace otoci vy budete TOP a psat jak je nespravedlive ze jedno pole stoji stale vic a vic a tak pak treba i upravi pomery a budeme zase na zacatku...

Ale to je jedno tak to ma bejt slabemu pridame bohatemu za snahu sebereme a musime se v TOP proste vystridat... :)

Ale nikde jsem se spise nedozvedel jak to bude s VB a produkci zbozi.. jake zbozi budou produkovat po prechodu na dalsi dobu ?
 

DeletedUser2729

Host
Za změnu cechu jednou za 7 dní chválím !!! Možná, že by neuškodilo, ještě umožnit hráčům bojovat kdekoli v mapě, protože je pravda, že velké cechy brání jen startovní zónu a v dalších už ani nedoplňují armádu nebo dokonce blokují nedobitá území o něž nemají zájem. Je pravda, že pak malé cechy jsou takto znevýhodněny a mají malou možnost získat další území. Myslím, že by to prospělo boji protože i velké cechy by museli vynaložit větší úsilí, aby svá dobitá území udrželi, nestačilo by jim jen pár vojáků na ubránění startovní zóny. Tím by boj byl zajímavější i pro malé cechy:p
 

traktorista

Odborník
A aby to nezapadlo - boj proti dvěma a více vlnám nepřátel se tu navrhoval už kdysi dávno tomu nazad, to ještě nebylo ani velkolepých budov ... inu, některé nápady se nakonec vskutku do hry dostanou, jen se nesmí na vývojáře moc spěchat : ) .
 

DeletedUser10110

Host
Taky prihodim nazor :)

Souhlasim vicemen s Katkou. To jakym zpusobem momentalne rostou suroviny vidim jako pozitivni. Doplnil bych to jeste o vice stratovacich (bilych) poli v kazde ere aby nedochazelo prave k ucpani vchodu dal. Jak je to treba u nas ve vrcholnem. Diky tomu ze jsme zacali na zacatku tak pro nas cech je to vyhoda ale verim ze pro mensi cechy to je velice frustrujici :)

Nemluve o tom ze neni pravda ze by to omezevola velke a kvalitni cechy. Vzdy budou mit vic uzemi a tim i lepsi pozici v zebricku (lepsi bonusy - ktere stoji za velky kulovy). Zaroven budou pod tlakem a bude dochazet po urcitem ustaleni k pravidelne vymene uzemi. V pripade ze se objevi novy hrac tak dojde k novemu preskupeni a dojde tak k nekonecnemu vymenovani poli... Coz je dle me lepsi varianta nez trvala stagnace.

Prechazeni odsuzuji. A pokud vyvojari vymysli neco efektivnejsiho nez 7 dnu tka budu jedine rad. Timdle muze dochazet k zabirani veskereho uzemi nejsilnejsimi hraci. To odradi nove hrace od hrani a tim budeme mit na servrech akorat min ativnich lidi. Nejsilnejsi hraci by meli byt nejelepe odmenovani (pokud hraji efektivne a dobre) ale nemela by to byt neprustrelna dominance.

Libi se mi myslenka toho ze by v zelezne dobe nemohli bojovat lidi s alikem, castlem a podobne. Proc nedat tyhle oblasti cechum (lidem) kteri jsou na zacatku. Aby meli moznost si osvojit bojovani v CvC a postupne prechazet dal.
 

Dan 77

Veterán
Se všemi se nedá než souhlasit. :D Půjdu krok zpět:




Náděj:
[SPOIL]
Proč bych měl hrát jinou hru? Jen píšu, že svaly jsou v hodnocení cechů upřednostňovány nejvíce. Proč hodnotit sílu cechů jen podle válečných úspěchů? Jsou cechy, které vznikly až po začátku cvc a vím, že v podstatě nemají šanci se zúčastnit. Nejde to. Hodnocení cechů je dnes omezeno na pouhých círka 50 nej v cechovních válkách. Ostatní jsou bez šance. A přitom je řešení jednoduché. Umožnit nově vzniklým cechům nástupní políčka na mapě. Kde by se mohly uchytit a vyrovnaně se postavit těm etablovaným. Nástupní pole je základ. Začínající cech nedobude území bráněné 10 armádama, průběžně doplňovanýma a obnovovanýma. Znamená to v nejlepším případě 100 bojů. Stačila by podmínka nutnosti postupu do vnitrozemí a vyklizení nástupních políček pro další cechy. Například na Áčku je hodnoceno 66 cechů ze 1733... Skutečně objektivní hodnocení celé!!!! hry kde ne každý chce bojovat, ne každý může dosáhnout byť jen nástupního pole a ne každý má dostatek financí na nakupování diamantů.... Objektivitu prosím.....
[/SPOIL]
Možná jsem se vyjádřil neobratně, ale nechtěl jsem říct, aby Náděj přešel k jiné hře. Jen jsem tím chtěl říct, že každá hra je jiná, sama sebou a z každé je jiný druh požitku, takže má každý hráč možnost volby. A tato hra má sice své chyby (třeba co se týče nerovného spojování sousedství), ale útoky samy o sobě nejsou tak hrozné a tohle je hodně poklidná hra.
A jinak co se týče hodnocení cechů, tak teď už s tebou naprosto souhlasím. Nové cechy a slabé cechy jsou bez šance se zapojit do CvC a jsou tu další nedostatky. Chtělo by to nějak vyřešit, ale CvC stojí v lecčems samy o sobě zaprd. Muselo by se to vyřešit tak, aby byly CvC přístupnější i pro ty ostatní cechy, jenže kdyby se ty ostatní cechy jen trošku zvýhodnily u nástupních políček, byla by to oboustranná sekera, protože o něco takového odůvodněně nebudou stát silné cechy právě bojující v CvC. Objektivita je sice potom velmi omezena, ale stejně budou ty silnější, velmi dobře organizované cechy plné aktivních hráčů s velkým přísunem jednotek a zboží v CvC dominovat, a právem. A proto si myslím, že i když je objektivita omezena, stejně CvC v určitém smyslu objektivní jsou.


Jipi:
[SPOIL]
Tak zase po nějaké době musím reagovat. Pod to co píše Dan je skoro ve všem možné se pouze podepsat. Jen s tím přechodem do jiné hry bych asi měl problém. :cool:
Ale i ostatní mají částečně pravdu. Těch omezení už je tolik, že jeden přestává mít přehled. Nějak mi to už přestává hlava brát!:cool:
Stále se zmenšující možnost rozšíření města (nasazení VS, stále se zvětšující domy a výrobny materiálu) se sice ještě s velkými problémy dá zvládat, ale už by si to zasloužilo asi zvětšit. Když si na to svojí aktivitou vyděláš, tak proč bych si nemohl postavit Tokio? Proč musím stavět na prostoru Horní Dolné ( obyvatelům Horní Dolné se omlouvám :rolleyes:)? A to není jen o tom, že rozšíření klesá tím popsaným výše. Dál to je i tím, že bylo skoro zrušeno, nebo silně omezeno rozšíření za medaile a i za diamanty.
O chybách a jejich odstraňování snad ani netřeba psát, to už ví snad každý, že kvalita programátorů je na velice nízké úrovni.
U sousedů to je zase stejné. Nevyváženost pro všechny. Malí a začínající hráči si stěžují, že proti velkým nemají šanci. To by se ještě dalo tak trochu pochopit. Za hodinu nedojdu tak daleko jak druhý co vyrazil před týdnem. Ale úprava sousedských bojů by se už mohla upravit konečně tak, aby modernista nemasíroval železňáka. A řešení vidím třeba v tom, že si sousedy vyberu (i když to je tak trochu zcestné :D) a to stejně jako u přátel, ale místo MaZ budu moci útočit a počet těch 80 bych nechal. A abych vyhověl nářkům těch slabších, tak bych si mohl vybrat pouze hráče o jednu, či dvě doby směrem dolů.
CvC je podobné jako u sousedů. Tady, když už musí být platba za obéhací armádu, tak jí stanovit v každé době jako neměnnou. Neměl by být problém v případě nedostatku políček je přidat.
Přechody z cechu do cechu se teď budou omezovat, ale už stejně jsou vymyšleny způsoby jak to obejít.
A ještě jedna věc. Možnost uplatnění pro miliony mincí, materiálu a tisíců plánků, zapnout možnost darovat budovy a ostatní v magacíně.
[/SPOIL]
Souhlasím s tebou ve všem. Kromě jednoho:
Kdyby si každý mohl vybrat své sousedy: bylo by to pro začátečníky možná zdlouhavé vzhledem k velkému počtu hráčů; každý hráč by si později musel ve vlastním zájmu kvůli bodům do PvP spravovat a doplňovat sousedy (což dosud dělal systém); musela by také fungovat pojistka, aby se hráč bez sousedů nemohl zúčastnit PvP a bez problémů vyhrávat medaile; ale hlavně sousedství jsou založena na tom, že jsou si všichni sousedé navzájem a všichni mají v rámci toho sousedství ten samý počet sousedů a stejnou příležitost získat body do PvP, a ne že si někoho vybereš jako souseda, ale on tě za souseda nemá.
 

DeletedUser

Host
Tak už mám první špatnou zkušenost s novou verzí, pokud mám hodně jednotek, tak při výběru armády si posuvníkem najedu na místo, kde se nachází moje jednotka pro vložení a při každém vkládání musím danou jednotku opět nacházet, protože mi posuvník automaticky skočí na začátek, což dřív nedělalo, posuvník zůstával na svém místě.
 

DeletedUser11231

Host
[SPOIL]
Proč bych měl hrát jinou hru? Jen píšu, že svaly jsou v hodnocení cechů upřednostňovány nejvíce. Proč hodnotit sílu cechů jen podle válečných úspěchů? Jsou cechy, které vznikly až po začátku cvc a vím, že v podstatě nemají šanci se zúčastnit. Nejde to. Hodnocení cechů je dnes omezeno na pouhých círka 50 nej v cechovních válkách. Ostatní jsou bez šance. A přitom je řešení jednoduché. Umožnit nově vzniklým cechům nástupní políčka na mapě. Kde by se mohly uchytit a vyrovnaně se postavit těm etablovaným. Nástupní pole je základ. Začínající cech nedobude území bráněné 10 armádama, průběžně doplňovanýma a obnovovanýma. Znamená to v nejlepším případě 100 bojů. Stačila by podmínka nutnosti postupu do vnitrozemí a vyklizení nástupních políček pro další cechy. Například na Áčku je hodnoceno 66 cechů ze 1733... Skutečně objektivní hodnocení celé!!!! hry kde ne každý chce bojovat, ne každý může dosáhnout byť jen nástupního pole a ne každý má dostatek financí na nakupování diamantů.... Objektivitu prosím.....
[/SPOIL]

Ahoj. Ať chceš nebo ne, i kdyby tě vývojáři hry vyslyšeli, stejně to ničemu nepomůže. Ty cechy v předních pozicích žebříčku a s největšími územími na CvC mapách tam nejsou jen tak. Ale jsou tam právě tak díky organizovanosti a společnému úsilí cechu. Kdyby se stalo po tvém, tak co? Nové malé cechy si začnou nárokovat území, třeba i ve vnitrozemí, ale v cechu s tak vynikajícími válečními vlastnostmi, organizací surovin a funkcí všech členů v cechu, jim ty obléhačky smetou na jedno vydechnutí. Takže to pro ty nové bude stejně demotivující. Na druhou stranu, i velké cechy s velkými ambicemi CvC smetly do propadliště dějin kvůli tomu, že neunesly porážku. Zůstavávají ty nejlepší.

A co se týče nakupování diamantů. Tak přesně o to vývojářům této hry jde. Oni to nechtějí dělat zadarmo. Ta hra nevznikla jen kvůli tomu, že se kdesi kdosi nějak nudil.

A zpět k řešení rychlému přestupu hráčů mezi cechy. Tvrdý, ale důležitý krok. Teď už daleko více bude záležet na tom, jak hráči hrají v jednotlivých ceších, jak jsou zkoordinovaní, zorganizovaní a jak celkově bude fungovat cech. Jestli jej žene pět-deset aktivních hráčů, nebo jestli celý cech táhne za jeden provaz. Je to strategická hra s mnoha prvky.

Všimla jsem si i jiné věci, která se objevila ihned po aktualizaci. Když vybírám armádu do zásobníku, vložím ji do obrany nebo s ní bojuju, posuvník u celkového množství jednotek se vrátí na začátek armády vlevo. Kdyby zůstal stát na místě posledního výběru jednotky, méně by mě to **** (sprosté slovo).
Když chci použít tuláka na konci výčtu armády, tak si musím nechat vyselektovat armádu z doby, ve které jednotky nemám, abych nemusela po každém kliknutí zběsile jezdit posuvníkem zpět a místo.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7190

Host
Čekal jsem to, že bude spuštěna CvC Postmoderní doby, i když o tom nikde nebyla ani zmínka. Takže klasika - pay2win.
A to posouvání na začátek při výběru jednotek taky moh vymyslet jen opravdový "genius".
 

DeletedUser2298

Host
K začátku bojů v nové době ihned po spuštění byla potřeba investice renovační sady a cca 50 diamantů - popř. s vhodně nachystaným Alcatrazem na výběr jednotek ( + potom nějaká další částka za obnovu raněných hlavních postmoderních jednotek..) a zásoba tuláků. Pokud hráč hrající v době postmoderní nemá cca 200 diamantů ušetřených z úkolů, provincií apod. tak to bude zřejmě lempl - nebo ty diamanty nechtěl do této CvC aktivity investovat či je už utratil jinak.. To už je každého volba. Rozhodně nebylo nutno investovat ani jednu Kč(s)
Takže poznámka pay2win je jen závistivý blábol.. ;-)

Co se týče nového rolování v menu výběru jednotek, kdy po každém kliknutí menu zaroluje vlevo na začátek - tak to musel vymyslet průměrně retardovaný foxterrier po mozkové obrně - něco tak uživatelsky nekomfortního by snad normálního člověka nenapadlo.. Je to rozhodně věc, která by měla být v nejbližším updatu, nebo lépe v co nejrychlejším "tichém" hotfixu napravena na původní stav.
 

DeletedUser

Host
takovym tempem jak pridavaji nove doby tak za chvili tu bude budoucnost a budou po silnichi litat auta
 

DeletedUser3139

Host
Judasi, dovol abych tě tak trochu opravil (tedy pokud nejsem za svoje kritiky INNO vyškrtnut ze seznamu možných příjemců dia). 20.2.2014 jsem dostal poslední 47 dia jako odměnu. Od té doby nic. Takže asi mám smůlu, protože neaktivitou to fakt nebude. Ale jinak souhlas.
 

DeletedUser2059

Host
Zdejší rozprava je opravdu velice dlouhá ...
Jak říká Judas, nebylo potřeba utratit ani jeden diamant, ale vývojáři to dali tak šikovně, že to k tomu velice lákalo...
Posouvání ve spráci armády je, ačkoliv se tm nezaobírám, chyba. Zvláštní na tom je, že to i na betě to takto nefungovalo, dle mého názoru jde však o chybu...
 

DeletedUser3139

Host
Jo, pánové, je to tu zas, otestují to na betě (nevíte proč pořád chci psát spíše omega?) a výsledkem je fakt nepříjemná chyba. Navrhoval bych, aby se udělala tipovací soutěž (např. o 1 000 dia), jak jim bude dlouho trvat, než to zprovozní bez této chyby. Zase kotelník, údržbář a uklizečka z INNO nezklamali. A jen tak bokem, dvakrát jsem měl dostat jako odměnu 12 polovodičů, ale dostal jsem 1x 12 genetiku a 1x 12 oceli. Ale i to se hodí, tak to nehrotím! :cool:
Tak trochu mi ale vadí, že zas nejsou rozšíření za medaile. To sako (a kalhoty - na sako se už nevejdou) už nemůžu nosit, protože je prostě neunesu!!! Jen se utěšuju tím, že do oslav VŘSR to stihnou a budu se jich moci zúčastnit.:cool:
 

DeletedUser7772

Host
tiež by ma zaujímala funkcia beta serveru, všetko sa otestuje a do sveta sa vypustí nepodarok :( aj keď to tam fungovalo dobre...
myslím, že vylepšenia na poslednú chvíľu v podaní profíkov z INNO moc hru nevylepšujú
OK je to hra čo sa dá hrať zadarmo atď. ale istú úroveň by to mať malo
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru