Diskuze k aktualizaci 1.83

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Arthoris

Odborník
No možná trochu více útočí na základní jednotku, prostě se mi zdá, že po přeměnění všech tuláků jde protivník přednostně po základní jednotce.
 

Svatej

Legenda
No pokud si pamatuju pravidla výběru cíle UI správně, tak přednostně útočí na ty jednotky, které jsou na tahu jako první, dál podle poškození které mohou způsobit. Čili tím, že tuláky přesunuly až jako poslední na tah je zároveň udělali méně zajímavé pro UI.
Nicméně jsem zásadní rozdíl v expedici (souč) neaznamenal.
 

DeletedUser2298

Host
Petr 1st. - a proč prosím tě jdeš na sestavu 4x dron a 4x rail gun s tankem + tuláci?? Pokud teda správně chápu tu zkratku "T" jako neviditelný tank.. Tato sestava je.. pokud mám použít publikovatelný výraz "nerozumná".. zkus použít místo "T" ledového jezdce a myslím že docílíš lepších výsledků i na automatický boj.. na manuál pak jen škrábance..

Obecně si myslím že dost bojů a nářků že je něco "špatně" způsobuje nerozumně zvolená sestava proti daným obráncům či taktická neschopnost některých hráčů.. Samozřejmě že jsou sestavy a dvojvlnové armády kdy prorazit je opravdu porod... a jsou ztráty.. Ale takových bojů je ( v expedicích) jen několik - kolik by se dalo spočítat prstů na rukou průměrně nešikovného truhláře..
 

DeletedUser12151

Host
Judasi to T jsou tulaci, napsal jsem to nesrozumitelne a malo informaci. Utocil jsem gunem a tulaky. Jezdec je naprd. Protoze se dostane na dostrel po 2 tazich, prave diky te pritrouble zmene se tulak nikam nedostane a jezdec startuje z vychozi pozice, takze vyhoda je v tahu, hlavne i u boje proti 8 gunum. Je to jako by jsi zacinal s 8 jezdci.
 

DeletedUser2298

Host
ehm.. no očividně máš svoji "taktiku" :) a pokud je u tebe jezdec vs rail guny na prd.. tak komu není rady.. tomu není vzájemné hospodářské pomoci.. ( jezdec dává rail gunu nejvíce poškození ze zatím známých jednotek a na rozdíl od rail gunu který střílí jednou za dvě kola jezdec útočí každé kolo a ty railguny rozseká prostě rychleji s mnohem menšíma ztrátama - klasicky to bývá jezdec + tuláci versus 8x rail gun a ztráta ten základní jezdec + sem tam jeden tulák na automatický boj...)

a jít s Rail gunem + tuláci proti 4x dron a 4x Rail gun.. no platí to co jsem psal výše... taková sestava je rovněž "nerozumná" - očividně jedeš vše na "sílu" s tím že rail gun rozseká vše... není tomu tak.. občas je fakt potřeba jiná sestava..
 

DeletedUser12151

Host
Pred tim jsem dal 4 drony a 4 dela bez ztraty a nebo s jednim dole, takze se nediv memu prekvapeni, ze jsem prohral, o o pri utoku 121/97 si to muzu dovolit jit proti dronum delem, ale po te zmene je to spatna kombinace, kdyz si do dronu tulakem nepichnes. Proste misto aby opravili chybu nefunkcniho gunu tak udelali zmenu, ktera je o nicem a je mi lito, ze to nevidis :) ono je i proti logice jit vznasedlem proti kombinaci 3 gunu a 3 vznasedel a 2 satelitu, ale vsichni ty 2 stanoviste ve 3 urovni tak delame.
 

DeletedUser4810

Host
boje se prostě chovají po poslední aktu. jinak !!, jak jsem psal mám útočný bonus 111/100 % a jednotky s bonusem 20% mě trestají, jako nic = za poslední dva dny jsem přišel o tolik jednotek, jako nikdy jindy za měsíc !!!

= jestli do teď pro mě byla 3 etapa expedice nedostupná, tak teď mám co dělat, abych prolez přes druhou !!
8 neúspěšných pokusů padlo na první část 3 etapy, protože systém mi v první fázi boje zlikviduje základní jednotky - gun+šampík a zůstanou jen tuláci a ve druhé fázi boje nemám tedy čím bojovat !!! - to se doposud NESTALO !!! a nesmyslném vyjednávání v expedici už jsem psal, bez použití diamantů nemám šanci

a na světe E, kde jsem v moderně expedici ani nejedu, protože tam nejsem chopen přejít ani přes první chrám/část první etapy = tam mám bonus 45% a obrana 35% a nemám tam prostě šanci !!!

a o mé nemožnosti účasti v CvC po odpočtu ani nemluvím, už když se dostanu na mapu, tak neustále omlouváme se, nastala chyba, neustále zásek a reset hry a podobně, podotýkám, že nejsem sám !!!(a o pročištění prohlížeče to opravdu není)

ale to je jedno, já se pomalu přemisťuji na jinou hru, ale jen mě mrzí, že po těch letech, co to hraji, SE MI HRA TAKTO ZNECHUCUJE ??!!! a je to škoda !!, protože to byla hra, u které jsem si odpočinul a vydržel jsem jí hrát tolik let a upřimně řečeno, dost litu peněz za diamanty, kterých nebylo zrovna málo !!!

ještě počkám, co přinesl přístav a loď - až se vrátí, ale jinak mě bohužel FoE více a více zklamává = bojování je tu základ, ale poslední dobou si při nich připadám jako začátečník a ne někdo s bonusem 111/110% ??!!!

tak si hru snažte užít a já jdu na na ryby :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Arthoris

Odborník
Na automat jeď tehdy, když víš, že v pohodě vyhraješ, a nechceš se tím zdržovat. V té expedici se ta první úroveň na automat pořád dá udělat ale jak psal Lord, není důvod ty expedice na ten automat hrát.
 

DeletedUser12151

Host
Ja hraju expedice na 5 svetech a kdybych je mel hrat vsechny do konce 3 urovne rucne tak travim u hry vic casu nez je zdravo :)
 

DeletedUser13814

Host
Tragedie !!! JA jedu vse rucne, ale tulaci jsou mi ted v Expedici skoro k nicemu. Nez ja mohu tulakem zautocit, vzdy je promenen na zakladni jednotku. A ta pak snadno zlikvidovana. Nevim, komu to prospeje,ale me ztraty v expedici narostly silenym zpusobem. O nejak taktice si muzem nechat zdat. Proste mne brutalne umlati cepicema. Proti stavu pred aktualizaci hruza.
 

DeletedUser2298

Host
Já teda očividně dělám něco blbě.. jedu aktuálně počátek lvl 3 expedice v době ledové a žádné ZÁSADNÍ změny jsem si nevšimnul.. Ano - možná mi umře jeden tulák tam kde dřív byl jen zraněný... ale ono to záleží i na terénu mapy a popř. jak a kam spadnou drony.. Jinak je pro mě boj stále stejně obtížný a žádný masakr neviňátek a vymírání dino.. ehm tuláků nepozoruju..
 

DeletedUser3817

Host
...mám útočný bonus 111/100 %...
= jestli do teď pro mě byla 3 etapa expedice nedostupná, tak teď mám co dělat, abych prolez přes druhou !!
8 neúspěšných pokusů padlo na první část 3 etapy, protože systém mi v první fázi boje zlikviduje základní jednotky - gun+šampík a zůstanou jen tuláci a ve druhé fázi boje nemám tedy čím bojovat !!! - to se doposud NESTALO !!!...

Možná by to chtělo změnu taktiky, když došlo k tak výrazné změně tuláckých univerzálů...
Před změnou jsem dával expedice s bonusem 90/84% celkem bez větších problémů komplet, max. 2 porážky, ale to byly vyjímky. Obvykle jsem se za celou expedici vešel do ztráty max. šesti ťulpasů, při mimořádně mizerném startovním rozložení sem-tam nějaká core jednotka.
Teď jsem za polovinou druhé části a, jak píše .judaspriest.cz, žádné dramatické zvýšení obtížnosti nepozoruji.
A na "E" ve vrcholném středověku s bonusem 39/39% druhou etapu určitě dokončím, na trojku, jako dřív, si netroufnu.
 

Zelda

Člen
Změna sice neznamená nějaké rapidní ztížení expedice, přesto ale docela výrazně zasáhla do taktiky boje. Expedici kromě 1/4 I. obtížnosti hraju ručně bez automatu a v rámci LB obvykle používám (podle složení nepřátelské armády) kombinaci rail+7T / tank+7T / tank+rail+6T nebo Jezdec+7T. Za zásadní rozdíl považuji to, že pokud proti vám stojí jednotky s dalekým dostřelem (což je v B/LB skoro všechno), tak než se dostanete k tahu, máte víceméně vše přeměněné - což je nevýhoda třeba v případě, že proti vám jdou 2 drony a nemůžete je tulákem třeba dorazit. Druhá nevýhoda je v tom, že v případě přeměny na jezdce ztrácíte cca 5 hexů dopředného pohybu, které vám pak často chybí.

Závěr - změna se dá přežít, ale vyžaduje změnu taktiky boje a i přesto přináší ve výsledku lehce vyšší ztráty.
 

DeletedUser11823

Host
Já jedu teprve PMD expedici (na E), mám 60% (minulý týden 54%) a přijde mi, že mám ztráty menší.. Takže výrazné zhoršení taky nepozoruji :)
 

Hron

Nováček
Tak já změnu pociťuji velmi. Třetí boj ve třetí obtížnosti expedice v LB jsem před změnou dával úplně na pohodu, teď jsem ho 5x po sobě nedal při stejném složení armády jako doposud. Dal jsem to až při změně armády a to jen tak tak. Uznávám, že to může být tím, že jsem špatný bojovník, ale přeci jen je to celkem dost viditelná změna...
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser5384

Host
promiň,ale máš pocit,že někoho zajímá hra na automat? Proč hrát na automat,to si raděj pustím ordinaci v růžový zahradě :D A ručně to zvládnu kdykoli a s menšími ztrátami:)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru