Diskuze k Cechovním bitvám 2023

DanielCZ84

Komentátor
Já jsem ve Venuši útok mám jen 2000 a to není nějak moc a 100 oslabení dám.

Hm to bude víc jak
Hm, kolik jich je? Tuším, že hovoříme o špičce ledovce.
Podívej se o půlnoci kolik hráčů z cechu se dostalo na 100
Odhaduju tak 5
Já jsem ve Venuši útok mám jen 2000 a to není nějak moc a 100 oslabení dám.

Hm to bude víc jak 5, už teď jsou tři, myslím že min 15 lidi to dá
 
Mám dotaz: z provinčních budov jsem postavila Opevněné velitelské stanoviště, které má mít 60% šanci. Na mapě se ale na sousedních sektorech objevilo 40% a to u všech sousedících. Tak jak to vlastně je?
 

Dan 77

Veterán
Hezky napsáno, ale samozřejmě zcela mimo realitu, ostatně sám to píšeš, že je to pouze v ideálním případě, který je ovšem nereálný. Proč se o tom tedy bavíme? Pojďme se bavit o realitě.
Momentálně je průměrný bojovník (tady mám opravdu na mysli bojovníka, nikoli průměrného hráče, ti jsou se svými bojovými schopnostmi ještě mnohem níž) schopen zvládnout oslabení 70. Záleží samozřejmě na době ve které je a na mhoha dalších faktorech, ale myslím, že těch 70 je reálných.
Tzn. že odbojuje cca 350 bojů a končí
Průměrný cech má okolo 65 hráčů, z toho jsou zhruba 2/3 aktivních bojovníků, kteří se účastní CB, t.j. cca 40, z toho polovina jen tak občas sem tam ťukne a zbytek cca 20-25 je opravdu aktivních
Dejme tomu že 10 z nich je schopno jet až do oslabení 100+ t.j. cca 500 bojů/den
10x500=5000
15x350=5250
Dohromady tedy zvládnou cca 10k bojů za den, t.j. 110k bojů za sezonu a tohle se zvládalo když se točila celá mapa a mohlo se jet klidně celý den s podporou táborů skoro zadarmo
A teď se to samé má vybojovat jen s maximální podporou 80%?? no to tedy nevím....spíš ta čísla budou ještě pořád hodně nadnesená, ale dejme tomu
A kolik to je tedy reálně dobytých území?
Když budu počítat jen 250 bojů na 1 území i když to může být klidně až 418, tak je to 40 dobytých území za den
A kolik má malá mapa území když nebudeme počítat čtyřky? ...... 28
Tak to toho tedy moc neotočíme, ale je nám jasné, že to byl právě záměr
Akorát si vývojáři neuvědomují, že když to hráče nebude bavit, tak půjdou hrát něco jiného. A nebo uvědomují a je to taky záměr? Kdo ví....

1) Jeden píšeme o jabkách, druhý o hruškách. A navíc 2) nemůžeš porovnávat nesouměřitelné.

Ad 1)
- S prvními odstavci jakžtakž souhlasím. Ale aktivita a síla bojovníků (členů cechu) se liší cech od cechu.
- Ani ty nepíšeš o průměrném cechu, protože je hafo cechů, které se v CB nedají ani boj, proto je v CB od měděné ligy až po platinovou (skoro celá platinová) mrtvo. Asi máš na mysli průměrný diamantový cech (nebo spíš už lehce nadprůměrný při různorodosti cechů, které v diamantové lize jsou) - i s ohledem na námi oběma předpokládaný základ 220 střetů/provincii.
- Já jsem psal hypoteticky o nějakém hyperaktivním top cechu, který by klidně mohl už existovat nebo se poskládat. V tom je zásadní rozdíl mezi tím, o čem my dva píšeme. Není to nereálné, jen takových cechů by samozřejmě na jednom serveru nebyl zástup, ale tak možná 4 cechy na server... Dříve, když byly CB úplnou novinkou (téměř 4 roky nazpět), byly cechy hodně aktivní v CB - do současnosti už mnohé cechy polevily, i ty nejaktivnější, mnoho hráčů znavených ze hry skončilo nebo polevilo - ale tehdy by se zcela určitě našly 4 cechy na serveru (možná i větší počet cechů, byť byly tehdy běžně menší bonusy do útoku, na druhou stranu nebyl strop 80 % pro oblehy), které by dokázaly točit mapu i za podmínek, které jsou aktuální teď. Jiný příklad: Ještě i před pár týdny, tj. za dosavadníchh podmínek CB, existovavaly cechy, v rámci kterých jet na 3 tábory (= 72% podpora) se považovalo se pořád dobrou podporu pro boje, protože když se tam naráz zapojí dost lidí, skoro vůbec ti tam neporoste oslabení - teď je to taková průměrná podpora při bojích...

Ad 2) Pokračuju dál v reakci na tvůj příspěvek:
- Ano, 110k bojů za sezónu se zvládalo i dřív, když nebyl strop efektu obléhacích táborů. Zvládalo se i víc, pokud odsejpaly boje a brzy následovalo otočení se spojencem, klidně i kolem 150k bojů.
- Ty jsi teď spočítal, že minimálně 10k za den v pohodě dá lehce naprůměrný diamantový cech - a to stejně, i přestože všem hráčům poroste oslabení +1 co 5 bojů (při stropu efektu budov 80 %) - ale ty boje prostě dá.
- A potom to neadekvátně srovnáváš. A navíc srovnáváš nesrovnatelné, obojí vychází z jiných předpokladů. Hlavní rozdíl je v tom, že malá část hráčů v cechu si už nebude moct nahrabat víc než 3000-5000 bojů, na které si teď bude muset zvyknout (že jim to bude muset stačit). To byli tahouni, kteří často bojovali za celý svůj cech. Další hráči (toufám si tvrdit, že většina členů v aktivních i neaktivních ceších) si pojedou pořád stejně, jako byla zvyklá dřív. Mnozí nejspíš při své aktivitě nedosáhnou ani na své horní meze pokud jde o oslabení. A aby cech jako celek mohl podávat stejné výkony jako dřív, musí táhnout víc za jeden provaz, víc bojovat a chodit na hranici svého oslabení, aby to nahradilo aktivitu dosavadních tahounů a někdy solistů. A pro neaktivní hráče se nemění vůbec nic, prostě nebudou bojovat vůbec, anebo občas malounko.
- Dále má vliv zvýšený základ bojů pro obsazení provincie, který se dále navyšuje stavěním budov, které zároveň poskytují podporu (tu až 80% šanci na nezvýšení oslabení). Takže bude potřeba víc bojů k jednomu otočení mapy.
- Ale i soupeři budou potřebovat víc bojů, na druhou stranu se jim bude lépe bojovat od základny. Taky na všech plážích jsou nově po 1 slotu (což je a zároveň nevýhoda výhoda pro obě proti sobě soupeřící strany). Na klidné mapě, kde jsou jen 2-3 aktivní cechy, které se domluví, nebude vadit, pokud točka bude trvat déle nebo pokud se otočí 2-3x za den.
- Další možností je točit jen střed a jeho nejbližší okolí + občas výpady na trojková území. O tom jsem taky psal. To by se mělo dát zvládnout. Nemluvě o tom, co zvládnou hyperaktivní cechy (viz výše).
- Dále ani pro točení celé mapy nemůžeš počítat 28 území k dobytí, když cca polovinu z nich vlastní váš cech a druhou spojenec/spojenci. :D Beru v potaz 14 území za točku na sopce, samozřejmě... Na mapě s vodopádem je to zas (6*6+1)/2 = asi 19 provincií (po 200 bojích v základu).
- Záměr vývojářů je v oznámení napsaný (tam, kde píšou o oslabení). Ten konec tvé zprávy bych neviděl tak černě, podle mě to může bavit hráče i víc, protože bude růst oslabení a bojovat v CB bude trošku smysluplnější než dosud - to je motivace nabouchat boje podle toho, co zvládnu, aby pomohl cechu, než jenom klikat pouze pro odměny za boje.
- A mimochodem, my už mapu točíme. ;) Sice to nejde ideálně, ale to nejde nikdy. Ani my nejsme ten mnou zmíněný 100% aktivní cech (tj. kde všichni jednou CB na svoje maximum), ani zdaleka, ale přesto. Někteří jsou už vybouchaní, ale na večer se ještě můžou někteří zapojit. A to se od nás nezapojil celý cech.
 

Dan 77

Veterán
Aha,.. to jako fakt? ...A jakou informační hodnotu má mít to nezískání oslabení? .... kromě toho, že má člověka totálně zblbnout..?
Stejnou informační hodnotu, jakou to mělo u obléhacích táborů :D

Jenom ta nově zavedená nápověda pro postup mapou zobrazuje opačnou informační hodnotu.
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Chyby v CB:
- Neaktualizují se na mapě napovězená % získání oslabení, když se zrovna vedle dostaví nějaká budova.
- Neaktualizuje se na mapě nápověda 0/1 zastavěných slotů na budovy, když nějaký cech postaví budovu.
- Když se změní nějaký stav provincie (zavření/dobytí), stavba budovy, zaplacení diamantů, blikají zbytečně vlajky i na sousedních provinciích, přestože to na ně nemá vliv (nezměnil se počet bojů na vlajce apod.).


V oznámení se píše, že nový žebříček cechu bere v potaz úroveň cechu. Jakým způsobem? Takovou kolonku tam nevidím.
A toto mi přijde v rozporu se zbytekm odstavce, ze kterého citát vyjímám:
Nárůst bude mnohem výraznější směrem k vyšším úrovním oslabení.


Mimochodem ta úroveň oslabení zobrazovaná v tabuce členů je teď opožděná, zvlášť když se to dá při jistotě získání oslabení (velmi často 20 % při tomto nastavení stropu i budov samotných) odhadnout. Dříve by ta informace byla více vypovídající. :D
A ta nápověda na postup po mapě podle % a zda jsou plné sloty na budovy, to už hráči kdysi navrhovali, aby se to zavedlo, no nedá se nic dělat. :)
 
Naposledy upraveno:

NoVa

Moderátor

Člen týmu
V oznámení se píše, že nový žebříček cechu bere v potaz úroveň cechu. Jakým způsobem? Takovou kolonku tam nevidím.
V případě, že předchozí rozhodující body o pořadí v žebříčku (ligové body - vyhrané sezóny v aktuálním mistrovství - počet bodů vítězství v aktuálním mistrovství - celkový počet bodů vítězství) jsou stejné pro několik cechů, pak o pořadí rozhodne právě ta úroveň cechu, což se v praxi nejspíš nestane. Jednoduše v tabulce podle záhlaví zleva doprava.

A toto mi přijde v rozporu se zbytekm odstavce, ze kterého citát vyjímám:
Tam se mluví o nákladech na vyjednávání. Pokud si promítneš na grafu nárust hodnot se zvyšujícím se oslabením, je zřejmý právě ten výraznější nárust. Oproti předchozím hodnotám je skutečně spíše lineární než exponenciální, ale protože se zvedl strop oslabení ze 150 -> 250, tak právě od 150 výše je ta změna znatelná. Podobně tomu tak je s bonusy armád.
SX8dJeU.png
 
Naposledy upraveno:

Wayner Re

Turista
Chyby v CB:
- Neaktualizují se na mapě napovězená % získání oslabení, když se zrovna vedle dostaví nějaká budova.
- Když se změní nějaký stav provincie (zavření/dobytí), stavba budovy, zaplacení diamantů, blikají zbytečně vlajky i na sousedních provinciích, přestože to na ně nemá vliv (nezměnil se počet bojů na vlajce apod.).


V oznámení se píše, že nový žebříček cechu bere v potaz úroveň cechu. Jakým způsobem? Takovou kolonku tam nevidím.
A toto mi přijde v rozporu se zbytekm odstavce, ze kterého citát vyjímám:



Mimochodem ta úroveň oslabení zobrazovaná v tabuce členů je teď opožděná, zvlášť když se to dá při jistotě získání oslabení (velmi často 20 % při tomto nastavení stropu i budov samotných) odhadnout. Dříve by ta informace byla více vypovídající. :D
A ta nápověda na postup po mapě podle % a zda jsou plné sloty na budovy, to už hráči kdysi navrhovali, aby se to zavedlo, no nedá se nic dělat. :)
Jo ty změny přišli příliš pozdě, je sice všechno hezký, ale už se to moc nevyužije, jelikož to všechno zabíjí cap 80
 
Tak přátelé, obávám se, že je to asi poslední kapka. Hraju FOE 4 a kousek let a vždy sem ty změny ač mnohdy k horšímu přežil. Po adaptaci nových CB jsem došel k závěru, že vývojáři plní přání našich drahých poloviček a to co nejvíce nám omezit pobyt ve hře. Proto i když nerad projdu 1 CB a s hrou končím - je vidět, jak vyvojáři plení lidi co jim dají ze svého nemálo peněz - no co aspon budu investovat do mnohem smysluplnějších věcí. Mrzí mě jak jste tu skvělou hru dodělali v krutej paskvil - ale asi nové nařízení EU. Přeji Vám příjemnější zítřky.
 

DanielCZ84

Komentátor
Ježíš vy jste fakt hrozný lidi. Tyd je to ve fázi testu, vývojáři jasně napsali že cap 80 je otevřený, a je zpětnou vazbou se to může změnit. Ale zpětná vazba neni to že to hrajete druhý den a už končíte. Zpětná vazba je že zkusíte napsat co přesne se vám ve hře změnilo. Původně měl být cap 66.6. Mě osobně přijde že padá více odměn a že dám na oslabení těch bojů víc
 
Ježíš vy jste fakt hrozný lidi. Tyd je to ve fázi testu, vývojáři jasně napsali že cap 80 je otevřený, a je zpětnou vazbou se to může změnit. Ale zpětná vazba neni to že to hrajete druhý den a už končíte. Zpětná vazba je že zkusíte napsat co přesne se vám ve hře změnilo. Původně měl být cap 66.6. Mě osobně přijde že padá více odměn a že dám na oslabení těch bojů víc
To ti opravdu jen přijde.
38 bojů = 13 oslabení při podpoře budov asi 120% (takže 80%). Něco tu nesedí. Včerejšek nepočítám, tam se jelo na cokoli, ale dnes jsem se celkově nedostal pod 25% oslabení na boj. Přičemž jsem jel všechno na 20%. Oslabení zvládnu +- stejné jako dřív, ale zařve u toho výrazně více jednotek. Odměny? Dřív to vycházelo co 100 bojů to 200 bodů a 30 dia. Teď to vychází průměrně na 100 bojů =159 bodů a dia žádný(respektive to bude neco mizivého jako 100 boju 1 dia, protože včera mi jedny padly). Lahvičky na útok vůbec nepadají a jednotky a suroviny padají velmi sporadicky. Nejvíce padá peněz, fragmentů sochy (ty vychází na 100 bojů 25 ks ). Mám i pár fragmentů té nové budovy (průměrne cca 100 bojů 10 ks). A tohle nejsou domněnky, to jsou reálná, tvrdá data. Budovy se staví déle, stojí více surek i dia. kdyby to třeba u těch dia aspoň mělo klesající tendenci. Nevím třeba 4 h budova by po 3 h stavby byla místo 120 dia už jen za 25 dia nebo tak něco.

Dřív jsem byl díky CB schopen posouvat budovy poměrně dobře dál. Na sběru města jsem nepracoval, budoval jsem hlavně útočné budovy, abych mohl víc bojovat. Díky těmto změnám i můj mizivý denní výběr dělá momentálně víc, než jsem schopen denně vybojovat. Pokud zůstane rozdělení odměn, omezení na 80% tak pro mě CB ztrácí význam a tím poměrně i celá hra, protože ten progres v ní bude tak pomalý, že mě to nebude motivovat.

Nepamatuji si, že by někdy vývojáři brali v potaz zpětnou vazbu hráčů (slučování jednotek takový potenciál to mělo a prostě neudělali tu jednoduchou změnu, aby byli nejdříve všechny sloučené zdravé a pak poškozené až úplně na konci, 5. lvl expe? aby ho trochu zachránili tak teď vylepšili chrám, aby byl zajímavější, jinak ty odměny tam jsou k ničemu).
Cíl vývojářů je jasný, dotlačit co nejvíce hráčů k tomu aby zaplatili. Nicméně český trh je specifický, tady spíše většina lidí hru zabalí a půjde jinam.
 

Borat

Člen
Soda, kdo tohle chtěl? Potřebuji nahazovat body/h. Není jak. Kde je vlajka? Náklady na nové budovy jsou astronomické. Je mi líto ruinovat pokladnu cechu pro nic. Takže jdeme cestou CE. Také už nemá smysl CB hrát. Tak dík. :(

Počítám, že se zařízly odměny. Zrovna mi jdou diamanty ke dnu a žádné z CB zatím nepadají. CB končí jako zdroj diamantů? Aneb, pokud chceš FoE hrát, koukej točit VISA kartu a platit nám naše vily, auta a dovolené. Vydařená "hra". :(

Tak teď by mohlo FoE dávat "parádní" eventovky, co budou ládovat pokladnu cechu, aby se daly smolit CB. Další palba facanů od InnoGames do hráčů, co si myslí že budou navěky točit FoE zdarma. Nastává vítězství skutečných zlatokopů. "S VISA kartou nejdál dojdeš." :(
 
Diamanty padaji,ale mene, dle dat z bety, kde uz tech boju probehlo vice. A cekal nekdo neco jineho? Diamanty jsou premiova placena mena..a ne ze nekdo bude grindovat...vzdyt tohle v jinych hrach,take neni. Pak se lidi i divi,ze v eventech chcou za ceny koruny, proc asi?:)
 
Soda, kdo tohle chtěl? Potřebuji nahazovat body/h. Není jak. Kde je vlajka? Náklady na nové budovy jsou astronomické. Je mi líto ruinovat pokladnu cechu pro nic. Takže jdeme cestou CE. Také už nemá smysl CB hrát. Tak dík. :(

Počítám, že se zařízly odměny. Zrovna mi jdou diamanty ke dnu a žádné z CB zatím nepadají. CB končí jako zdroj diamantů? Aneb, pokud chceš FoE hrát, koukej točit VISA kartu a platit nám naše vily, auta a dovolené. Vydařená "hra". :(

Tak teď by mohlo FoE dávat "parádní" eventovky, co budou ládovat pokladnu cechu, aby se daly smolit CB. Další palba facanů od InnoGames do hráčů, co si myslí že budou navěky točit FoE zdarma. Nastává vítězství skutečných zlatokopů. "S VISA kartou nejdál dojdeš." :(

A VISA karta...uz to tu dlouho nebylo.

On chce nekdo po tobe, aby jsi tu VISA kartu:) pouzil. Po me teda ne, a ziju a hraju uplne v klidu. A ze nemam nejakou boudu ze Zlate ligy..no tvl. to je teda vyhoda, pro teda ty VISA platici. :)
 

PavelKT

Komentátor
Ahoj tak nějak jsme se těšili a doufali že zveřejnění počtu oslabení jednotlivých hráčů cechu bude trochu zavazovat k větší aktivitě .
Každý den ale hráč začíná od nuly a dřívější oslabení je pryč
nebylo by lepší ( stejně jako se sčítají boje ) zprůměrovat procentní oslabení za celé kolo ?
po ukončení kola by se vidělo jak se který hráč ,,vymlátil ,, ve prospěch cechu
 

DanielCZ84

Komentátor
Jo, VISA opět. O tom to teď je. Blokovat hraní zdarma. Viz příspěvky výše. A opět to popíráš a shazuješ. Je to jak s Ruskem. Funguješ tady jako placený troll InnoGames. :cool: (Prosím, necituj zbytečně celé mé příspěvky. Dík.)
Ale fakt není nutné kartu vytahovat... Není jediný důvod to dělat. Kvůli čemu přesně???... Tyd jde hrát pořád stejne. Včera mě za cca 450 bojů padlo 230 dia, to není zle, ale přesto je to jen bonus, diamanty ke hraní třeba nejsou pokud je vůle. Zajisté lidská lenost velí si vše ulehčovat. Kam se poděla mezi hráči výzva??prostě hráči tady jsou z nuděny a liny. Ok tak se zvedla obtížnost, tak to teď všichni přestanou hrát protože by se muselo začít přemýšlet a hrát trochu jinak... Přeji hodně štěstí při hledání hry, která bude až tak moc free a bez reklam jako FoE a kde hráč bez visa dokáže úplně normálně konkurovat těm co platí.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru