Diskuze k Cechovním bitvám 2023

Kayro

Znalec
Diamanty padaji,ale mene, dle dat z bety, kde uz tech boju probehlo vice. A cekal nekdo neco jineho? Diamanty jsou premiova placena mena..a ne ze nekdo bude grindovat...vzdyt tohle v jinych hrach,take neni. Pak se lidi i divi,ze v eventech chcou za ceny koruny, proc asi?:)
Jaky pak "a ne ze nekdo bude grindovat"?To neni chyba hracu,ti hraji tak jak jim to hra umoznuje.To je chyba INNA ze si to tak od sameho zacatku nastavilo,dalo do hry budovy generujici diamanty a propojilo servery.
 

barabazostravy

Komentátor
Napíšu taky svůj názor na nové CB. Inno po léta s CB vůbec nic nedělalo ačkoliv hráčům rostly útočné bonusy. Nebylo vyjímkou, že hráči naklikali 2500 a více bojů denně. Odměny za CB byly k ostatním formám hry nadměrné. Tak se hra pro některé zvrhla v prachsprostou klikačku levým tlačítkem myši nebo ťukačku na tabletech a mobilních telefonech. V zásadě souhlasím se změnou v CB. Je sice pravda, že svých 600 bojů naklikám za půl hodky po půlnoci , ale pak mám celý den čas na jiné aktivity: (kdo ví kolik hráčů ty "jiné" aktivity odvedou nadobro od této hry) Ale vraťme se k tomu co je na změně špatně. Inno vsadilo na to, že změna bude hráče inspirovat ke zvedání útočných bonusů, ale změnou nijak nezvýhodnili ty hráče s vysokými útočnými bonusy. Na příklad dnes měl hráč který získal oslabení 97 504 bojů. Bojovali jsme spolu a já v bojích pokračoval do oslabení 133 a dal jsem 569 bojů (včera jsem dal s oslabením 137 604 bojů) Mám souhrnný útočný bonusy asi o 5000 vyšší než ten hráč se kterým se zde srovnávám. Opravdu si někdo myslí, že se vyplatí honit za útočnými bonusy aby pak hráč dal o 65 bojů víc a měl z toho odměnu která je prd prd cililink? Oslabení 133 znamená, že bojuji v CB proti armádě 4539/4539 oslabení 134 zajistí té armádě 4629/4629. To znamená abych reálně porážel army s oslabením místo 133 tak 134 musím zvednout své souhrnné útočné bonusy o 198. Kolik budu na to musit investovat času a dia a odměna za to nebude téměř žádná. Inno zamyslete se nad tím co jsem tu napsal. Pokud nezvýhodníte útočné bonusy hráčům tak nikdo nebude mít o ty vaše nabušené eventovky a nové budovy z CB zájem.
 
Naposledy upraveno:

Ušák Evžen

Odborník
Jo, VISA opět. O tom to teď je. Blokovat hraní zdarma. Viz příspěvky výše. A opět to popíráš a shazuješ. Je to jak s Ruskem. Funguješ tady jako placený troll InnoGames. :cool: (Prosím, necituj zbytečně celé mé příspěvky. Dík.)

Jo Rusky troll..uz je to tady.:)

Rekni mi jednu vec kvuli, ktere te INNO nuti kvuli hre pouzit tu tvoji VISA kartu?

A rekl bych, ze bude klid..tak kdo je troll.
 

Wayner Re

Turista
Ježíš vy jste fakt hrozný lidi. Tyd je to ve fázi testu, vývojáři jasně napsali že cap 80 je otevřený, a je zpětnou vazbou se to může změnit. Ale zpětná vazba neni to že to hrajete druhý den a už končíte. Zpětná vazba je že zkusíte napsat co přesne se vám ve hře změnilo. Původně měl být cap 66.6. Mě osobně přijde že padá více odměn a že dám na oslabení těch bojů víc
kolik ti INNO platí? vždyť odměny úplně přestaly padat!!
hraješ vůbec foe? nechápu jak můžeš napsat takovýhle nesmysl
ve starých CB padaly dia cca jednou za 80 bojů? teď dáš 300 bojů a nic!! a to samé body, surky, arma....prostě nepadá nic
 

Wayner Re

Turista
Ale fakt není nutné kartu vytahovat... Není jediný důvod to dělat. Kvůli čemu přesně???... Tyd jde hrát pořád stejne. Včera mě za cca 450 bojů padlo 230 dia, to není zle, ale přesto je to jen bonus, diamanty ke hraní třeba nejsou pokud je vůle. Zajisté lidská lenost velí si vše ulehčovat. Kam se poděla mezi hráči výzva??prostě hráči tady jsou z nuděny a liny. Ok tak se zvedla obtížnost, tak to teď všichni přestanou hrát protože by se muselo začít přemýšlet a hrát trochu jinak... Přeji hodně štěstí při hledání hry, která bude až tak moc free a bez reklam jako FoE a kde hráč bez visa dokáže úplně normálně konkurovat těm co platí.
ty si určitě pleteš body s diamanty, aby ti padlo ze 450 bojů 230 dia je holý nesmysl, jestli jsi měl hodně velký štěstí, tak ti mohlo padnout max. 135 ale silně pochybuju, spíš tady píšeš tyhle nesmysly za nějakou odměnu z Hamburku
 

Dan 77

Veterán
To ti opravdu jen přijde.
38 bojů = 13 oslabení při podpoře budov asi 120% (takže 80%). Něco tu nesedí. Včerejšek nepočítám, tam se jelo na cokoli, ale dnes jsem se celkově nedostal pod 25% oslabení na boj. Přičemž jsem jel všechno na 20%. Oslabení zvládnu +- stejné jako dřív, ale zařve u toho výrazně více jednotek. Odměny? Dřív to vycházelo co 100 bojů to 200 bodů a 30 dia. Teď to vychází průměrně na 100 bojů =159 bodů a dia žádný(respektive to bude neco mizivého jako 100 boju 1 dia, protože včera mi jedny padly). Lahvičky na útok vůbec nepadají a jednotky a suroviny padají velmi sporadicky. Nejvíce padá peněz, fragmentů sochy (ty vychází na 100 bojů 25 ks ). Mám i pár fragmentů té nové budovy (průměrne cca 100 bojů 10 ks). A tohle nejsou domněnky, to jsou reálná, tvrdá data. Budovy se staví déle, stojí více surek i dia. kdyby to třeba u těch dia aspoň mělo klesající tendenci. Nevím třeba 4 h budova by po 3 h stavby byla místo 120 dia už jen za 25 dia nebo tak něco.

Dřív jsem byl díky CB schopen posouvat budovy poměrně dobře dál. Na sběru města jsem nepracoval, budoval jsem hlavně útočné budovy, abych mohl víc bojovat. Díky těmto změnám i můj mizivý denní výběr dělá momentálně víc, než jsem schopen denně vybojovat. Pokud zůstane rozdělení odměn, omezení na 80% tak pro mě CB ztrácí význam a tím poměrně i celá hra, protože ten progres v ní bude tak pomalý, že mě to nebude motivovat.

Nepamatuji si, že by někdy vývojáři brali v potaz zpětnou vazbu hráčů (slučování jednotek takový potenciál to mělo a prostě neudělali tu jednoduchou změnu, aby byli nejdříve všechny sloučené zdravé a pak poškozené až úplně na konci, 5. lvl expe? aby ho trochu zachránili tak teď vylepšili chrám, aby byl zajímavější, jinak ty odměny tam jsou k ničemu).
Cíl vývojářů je jasný, dotlačit co nejvíce hráčů k tomu aby zaplatili. Nicméně český trh je specifický, tady spíše většina lidí hru zabalí a půjde jinam.
Asi smůla? U nás měli někteří štěstí, že např. za 100 oslabení dali i 600 bojů.
Proč ti u toho zařve výrazně víc jednotek, pokud jedeš do stejného oslabení?
Červený lahvičky byly z odměn vyřazeny, pokud vím, někde jsem to četl. Stejně jí po aktivaci nepoznáš, lepší jsou ty černý lektvary.
Zboží mi padá a jednotky osobně vůbec nepotřebuju, aby tam padaly (zvlášť když padá náhodně všech 5 druhů jednotek), mám docela dost z Alcatrazu (a Guvernérovy vily, Královských lázní atd.).
A odměny celkově: to máš ale tvrdá data z pár set bojů, potřebuješ data tisíců nebo spíš desetiticíců bojů, aby to byl reprezentativnější vzorek. Hodně to totiž zkresluje aktuální náhoda, proto čím větší vzorek, tím víc by se to mělo blížit tomu, jak Inno nastavila na ty odměny % šance.
Souhlasím ale, že těch odměn padá většinou míň.

Před CB se dalo FoE taky hrát. :D A taky se vylepšovaly velkolepky, i když pomaleji. Vlastně zavedení CB znamenalo ve své době inflaci FP, zboží a zvýšení časové náročnosti.
Jinak souhlasím. Ale myslím, že se zaměřovat jen na útočný bonus kvůli pár stům FP a zanedbat úplně výběr z města by byla škoda (i dřív).

A pokud jde o zpětnou vazbu, vývojáři budou spíš koukat na to, jak se vyvíjí chování cechů v CB než na naše názory... Oni mají více zdrojů "zpětné vazby". Ale občas trochu na písemnou zpětnou vazbu dají, ale bohužel ne z live serverů, to jen a pouze z Bety, a ještě v omezené míře.
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
k těm procentům - přijde mi že to lítá od jednoho extrému k druhýmu..
ted jsem za 99 bojů na 80% šanci nastřádal oslabení 29 (nepříjemně často se stávalo že ze 4 bojů se 3x zvedlo oslabení a přitom to tak hezky začalo a prvních 10 bojů nic..) ale padly mi 3x diamanty.
včera a převčírem mi za 600 bojů padly dia 2x..

ale dejme tomu že se s tim sžijem, co mi ale vadí je fakt že sochy cti i sloni už jsou k ničemu (teda to už byli předtim) ale i to že nové budovy - arena vydrží jen 14 dní = je to budova úplně k ničemu - jediný využití vidim v tom že si nechám tisíce fragmentů v invu a až budu někdy potebovat rychle % tak jich postavim třeba 10 najednou..

koncept sezoní odměny je super - ale distribuce fragmentů z odměn je rozdělena krajně nevyváženě - pro lvl 2 je vlastně nutné vyhrát 5 ze 6ti kol v sezoně - druhé místa budou mít nárok na základní verzi a třetí místa jsou jen do počtu bez nároku na sestavení - jsem zvědavý jestli půjde někdy získat i zbytek fragmentů nebo bude pro každou sezonu nová totálně op budova..
 

DanielCZ84

Komentátor
kolik ti INNO platí? vždyť odměny úplně přestaly padat!!
hraješ vůbec foe? nechápu jak můžeš napsat takovýhle nesmysl
ve starých CB padaly dia cca jednou za 80 bojů? teď dáš 300 bojů a nic!! a to samé body, surky, arma....prostě nepadá nic
Ano hrají foe, v prosinci to budou dva roky, chystám na přestup do jupiteru, jsem teď na 63 místě na svým serveru takže myslím že nejsem nějaká lama. skutečně mě první den cb za 450 bodu padlo 5x 45 dia. Takže asi Mega štěstí. Je pravda že včera za 350 boji jen 45.
A nikdo mě neplatí vy blázni, jen si tu hru narodil od vás ještě umím užívat.
 

Caratic

Komentátor
Ahoj zatím se zdržím nějakých větších závěrů.
Na první dobrou mi třeba schází vlajky a sochy..

Co nevím a zatím jsem nepochopil i po poctivém přečtení vlákna a oznámení:
Co je přesně cap 80%?

"Minimální úroveň oslabení, kterou jsme nedávno testovali v beta verzi, je zpět - ale nyní s určitým obratem! Začínáme na 80% šanci, že oslabení nebude aplikováno."

Jaký je rozdíl v obratu že jsou kolem toho takové ohlasy?
 

Borat

Člen
Včera mě za cca 450 bojů padlo 230 dia
Jak se dá v CB zvládnout naráz 450 bitev? Budovy? 1 tábor vyžaduje suroviny za 1/2 roku těžby. Kasárna a pevnosti mi potopí pokladnu cechu za jednu CB. Naladit město na suroviny cechu? (A jak jedu CB, nutí mě FoE k další účasti. Je třeba hrát jen pro formu, pro účast.)

(Omlouvám se za dotaz, ale očividně o tom nic nevím. Jen tuním cech na vyšší úroveň. Víc mě CB nezajímají. Vyjedu oslabení, pár bitev a zase čekám na půlnoc. Jak tak sleduji ostatní cechy, dělají to tak všichni. FoE skládá do CB cechy na podobné úrovni. Patrně jsem cechy s 500 bitvami denně nikdy nepotkal a nemohl pochopit, jak na to. FoE. Pokud má cech 10 hráčů, má v pokladně zcela jiné zdroje na budovy. Základní problém. Slabý cech hraje při zdi a FoE ho strká mezi shodné hráče. Pro mě je "450 bitev" knížecí radou.)

Nenastala nějaká změna v odhlášení se z CB? To bych bral. Možnost CB kdykoliv utnout bez penále.
 
Naposledy upraveno:

DanielCZ84

Komentátor
Jak se dá v CB zvládnout naráz 450 bitev? Budovy? 1 tábor vyžaduje suroviny za 1/2 roku těžby. Kasárna a pevnosti mi potopí pokladnu cechu za jednu CB. Naladit město na suroviny cechu? (A jak jedu CB, nutí mě FoE k další účasti. Je třeba hrát jen pro formu, pro účast.)

Nenastala nějaká změna v odhlášení se z CB? To bych bral. Možnost CB kdykoliv utnout bez penále.
Protože nehrajes ve velkých cechu. Který dělá vše proto aby pokladna byla ok, některý kluci u nas měli první den oslabení 192 ( ale to je zajisté extrém udělaný zelvama v pokroku) a 700 bojů.. Jak to tak sleduji trochu si stěžují že mají méně bodu z odměn. Ale počet útoku se nezměnil, spíše je teď větší motivace a lidi do toho hodně bušej a stále je kde bojovat. Už sme si ujasnili co stavět, a mapa jde točit celkem v klidu. Dokonce je i větší prostor pro menší cechy mě přijde, že už nejsme rozlezli po celý mapě. A o to vývojářům asi šlo, bojuje se na menším území ale tím že je třeba více boju na dobytí, tak to stačí, naši nejlepší těch 500 bojů denně dají v pohodě na oslabení cca 100.

Je vidět že si tu stěžují hlavně hráči se starých světu. U nás na H je prostě jiná hra, lidi tu hrají jen dva roky, jsou více zapálení, všeho si více váží, protože je tu všeho nedostatek, trh ani po dvou letech moc nefunguje, skoro nemá cenu cokoliv prodavat... Protože se tu ještě celkem aktivně jede cvc surky v pokladně musíme hodně moc hlídat...ale nejlepší z nás dají cechu denně 3500 surovin denně diky procech budován a eventovkam. u nás v cechu se všichni u nových cb baví, a více méně nikdo neremca
 
Naposledy upraveno:

barabazostravy

Komentátor
Hele není to nějaké divné? Bojoval jsem před chvíli na provincii s podporou Základní velitelské stanoviště, Základní kasárny a Opevněné velitelské stanoviště. Dal jsem 75 bojů a stouplo mi oslabení o 27. To vypadá jako kdybych neměl podporu 80% ale 60% Je možnost, že některé ty budovy spolu nefungují? Vypadá to jako bych jel s podporou nenavýšení oslabení 60% Přece 75 bojů je poměrně dost na to aby se vyrušila nějaká náhoda při možném nenavýšení. Má někdo podobnou zkušenost?
 

Wayner Re

Turista
Hele není to nějaké divné? Bojoval jsem před chvíli na provincii s podporou Základní velitelské stanoviště, Základní kasárny a Opevněné velitelské stanoviště. Dal jsem 75 bojů a stouplo mi oslabení o 27. To vypadá jako kdybych neměl podporu 80% ale 60% Je možnost, že některé ty budovy spolu nefungují? Vypadá to jako bych jel s podporou nenavýšení oslabení 60% Přece 75 bojů je poměrně dost na to aby se vyrušila nějaká náhoda při možném nenavýšení. Má někdo podobnou zkušenost?
to máš stejný jako když se dřív jelo ze 4T - t.j. pouze 4% šance na postih a na jednom území jsi za 150 bojů nachytal klidně i 12 oslabení, já teda nemám INNO kalkulačku, ale podle té mojí to nejsou 4% ale 8% možná ji mám ale rozbitou a nebo se to počítá úplně jinak?
 

Borat

Člen
U nás na H je prostě jiná hra, lidi tu hrají jen dva roky, jsou více zapálení
Z tohoto důvodu jsem zkusil G, když to byl nejmladší svět. Můj nejhorší svět. Chcípl tady pes. (25000 hráčů proti 41000 v A. Důvod?) Suroviny špatné, postup špatný. Navíc, dojel jsem rychle na hranici svých možností. V žebříčku spíš klesám. Důkaz, jak se nedá ve FoE "vyhrát", neb je to tak vymyšleno. Zkouším to rozhýbat postupem v epochách... Nejsem fanda nových světů. G je pro mě kandidát na opuštění.
 

DanielCZ84

Komentátor
Z tohoto důvodu jsem zkusil G, když to byl nejmladší svět. Můj nejhorší svět. Chcípl tady pes. (25000 hráčů proti 41000 v A. Důvod?) Suroviny špatné, postup špatný. Navíc, dojel jsem rychle na hranici svých možností. V žebříčku spíš klesám. Důkaz, jak se nedá ve FoE "vyhrát", neb je to tak vymyšleno. Zkouším to rozhýbat postupem v epochách... Nejsem fanda nových světů. G je pro mě kandidát na opuštění.
Vidíš ja hraju na H, tedy nejhorší svět na suroviny, přesto tu všichni prosperujem. A lezem nahoru. Zajisté jde vyhrát ale fakt se to musí hrát. Navíc je to kolektivní mmo hra. Sólo hráč zajisté se sám nikam nedostane.
 

Dan 77

Veterán
Ahoj zatím se zdržím nějakých větších závěrů.
Na první dobrou mi třeba schází vlajky a sochy..

Co nevím a zatím jsem nepochopil i po poctivém přečtení vlákna a oznámení:
Co je přesně cap 80%?



Jaký je rozdíl v obratu že jsou kolem toho takové ohlasy?
Je to totéž, cap/hardcap je akorát anglicky (jazyk Beta serveru, kde ty nové CB už nějakou dobu běží).

Jak se dá v CB zvládnout naráz 450 bitev? Budovy?
I víc:
U nás měli někteří štěstí, že např. za 100 oslabení dali i 600 bojů.

Budovy? 1 tábor vyžaduje suroviny za 1/2 roku těžby. Kasárna a pevnosti mi potopí pokladnu cechu za jednu CB. Naladit město na suroviny cechu?
Ty nemáš Arc lvl 80, Observatoř apod.? Žádný manuální vklad, jde to přímo do pokladnice cechu. Víš, kolik surek to denně vyrobí? A že když je vás v cechu hodně, co to má postaveno, že se surky našetří rychleji? Jednočlenný cech nemá šanci.
Nenastala nějaká změna v odhlášení se z CB? To bych bral. Možnost CB kdykoliv utnout bez penále.
Jaký penále? O žádném nevím. V CB jsou všechny cechy, tak tam prostě nic nedělej a časem třeba spadneš zpátky do měděné ligy.
 

rizekk15

Nováček
Ty grafy ohledne oslabeni , jsou totalne mimo misu... snad krom 1-2 hracu na serveru, nikdo neda oslabeni nad 140 bojem... tudiz nejaky zmeny bonusu pri oslabeni nad 140+, je totalne, ale totalne mimo misu... to stejny vyjedanvani... nove VB chteji tolik surek, ze nikdo uz ani nevyjednava, protoze skudli vsechno, aby ty VB nejak zvedal..

To ze nekdo chce neco zadarmo, to ne... Jen ti starsi hraci, co drtili CB, tak meli aspon odmeny z toho, ze u toho travili hromady casu...
Ted nejsou boje, nejsou odmeny, staci se prihlasit jednou denne... utracet koruny? k cemu? nema smysl....
nebudu davat penize tomu, kdo me nenecha ani v klidu hrat... a to jsem par desitek tisic za ty leta utratil... ted uz ani korunu.... a takovych bude vic a vic..
 

rizekk15

Nováček
driv mel kazdy mesto na body...
pak zacaly CB .... tak vsichni prestavovali na utok, kvuli CB, davali do toho prachy, dia, aby meli co nejvetsi...
Pak najednou 5 LVL expe, nutny ve meste budovat obranou armadu , to stejny k PVP, ktery ale vetsina stejne nehraje...
Ted zase budou zmeny, ze ten utocny bonus bude jen na neco, pak na neco je potreba zase jiny a nakonec ve meste musim budovat x ruznych veci, abych vlastne mohl hrat CB, expe, PVP, cvc ???? to vazne? a tohle ma pak hrace bavit a nebo ho donutit, aby utracel realny penize?
Fakt nechapu , kdo tyhle chujoviny u INNA vymysli, ale tohle je moje posledni hra u INNA .. casove to omezim a penize radeji budu cpat jinam..
Jak drive slo do kytek The west, ted se zamerili na FOE.... smekam kloboucek
 
Asi smůla? U nás měli někteří štěstí, že např. za 100 oslabení dali i 600 bojů.
Proč ti u toho zařve výrazně víc jednotek, pokud jedeš do stejného oslabení?
Jo smůla by to šlo nazvat, ale je to nějaká podezřelá smůla. Druhý den jsem dal ještě méně bojů na stejné oslabení další den jsem jich dal i 20 více než první den. Pořád jsem se nedostal za celý den na čísla co jsem dřív zvládl i za jednu točku.
Proč chcípají víc jednotky? nevím, do 30 oslabení to je v poho, do 40 to jde a od 40 to zacne padat, od 55 do 60 (coz je max co dam,prestoze jednotky soupere maji o 100% mensi bonus tak kolikrat neprojdu uz nebo zbyde jedna jednotka), mi co boj padne pulka a vic armady. Drív mi alik plus jednotky co padaly jako odmena pokryvaly bezproblemu ztraty, ted mi to i pres vyrazne snizeni poctu boju nestaci.
K tem datum, ano je to maly vzorek, nicmene co jsme resili v cechu, tak ty moje cisla sedi i na ostatni. Body se pohybuji 1,5-1,6 nasobek boju, drive byly kolem 2 nasobku. Takze udelam vyrazne mene boju a jeste k tomu dostatnu vyrazne mene odmen. Jo to je super motivace.
Me je jasny ze na nejakou zpetnou vazbu od hracu z zivejch serveru kadi bilej tesak, pak ale nemaji posilat zpravu jooo super zmeny poslete nam zpetnou vazbu.... je to jen plivnuti do tvare.
 
Může mi, prosím, někdy vysvětlit, podle čeho je nově vypočítáváno možnost oslabení v bojích? Protože mi absolutně uniká = jak je možné, že když bojuju na sekotru kolem kterého mám své a nich postavené stavby, které mi dohromady dávají 240% pravděpodobnost neoslabení, tak proč už na první stovce bojů chytím oslabení 20"???? Tohle mi prostě hlava nebere...
 
Nahoru