Diskuze k Cechovním bitvám 2023

Tohle mě pobavilo :
Místo toho se celkové pořadí v žebříčku Mistrovství určuje na základě toho, jak si každý zúčastněný cech vede během jednotlivých sezón. Výkon vašeho cechu během každé sezóny přispěje k vašemu celkovému umístění v žebříčku Mistrovství.
protože v CB pro mě slovo " výkon " znamená celkový počet bitev, tedy čas a energie živých hráčů a ve spravedlivé soutěži je pojem " výkon " pouze rychlost, síla, obratnost, výdrž apod.
V těchto CB je "výkonem " největší množství bodů ze získaných z území - tedy přesněji množství času, kdy cech dojí body z těchto sektorů a vzhledem k vlastnostem stavěných pomocných budov a časům jejich výstavby ( chytře vymyšleno ) o výkonu v CB v případě silově vyrovnaných cechů rozhodujeeeeeee---------- množstvíííííííííí---------investovanýýýýých -----DIAAAAAAAAAA :) .....tedy - peníze. Bude někdo fandit fotbal.teamu, který vyhraje tak, že si při zápasu připlatí, aby ten druhej team na 2 min nehnutě stál ? Je to takhle - ve férové soutěži - opravdu vítězství hodné obdivu a oslav ? Tedy...je to vlastně ještě vítězství ?
Ok, chápu, je to tam..." výkon cechu PŘISPĚJE k umístění....Ale pak tedy vítězem dle pravidel FOE je ten cech, který za to vítězství zaplatí nejvíc peněz...v tom případě ale to není nejlepší cech z všech cechů - je to jenom cech, kterej si tu vítěznou pozici prostě koupil za nejvíc - tedy spíš ... dražba ....
No...a vzhledem k tomu že to pořadí v žebříčku v té hře vlastně nemá vliv na nic, tak je pro mě fakt sranda to, jak a kolik za to " nic " jsou někteří ochotní do FOE nasypat peněz :) a stejně bude pro většinu hráčů opravdovým vítězem až ten cech, který toho platícího vymete z prvenství pouze svou silou a nasazením...
Osobně si myslím, že CB by měly být pouze prestižní záležitost mezi cechy ( což zajistí pouze jasná a neohebná pravidla ) a současná monetizace by se jim tedy měla vyhnout obloukem a FOE by měla v CB spíš řešit spravedlivé rozdělení cechů coby soupeřů a postupy v ligách...jinak docílíte toho, že vám CB zase dopadnou jako CVC - drtivou většinu hráčů opět nebudou bavit...Ty změny v CB jsou pozitivní a hodně lidí se na to těšilo, ale s tím placením, coby rozhodujícím prvkem podmiňujícím vítězství je pohřbíte ještě hlouběji, než ty předchozí. Ty prašule se dají přeci v klidu z lidí dostat i jinak a líp...

PS: jinak tohle není kritika FOE, pouze zasloužený obdiv k umění vydělávat peníze.....
 

Termi

Komentátor
Neviem či to bolo spomenuté, ale to akože vážne cech, ktorý vyhral v nižšej lige a postúpil do diamantovej ligy si berie zo sebou aj víťazstvo? Bo rebríček to dosvedčuje. Pýtam sa, či je to chyba alebo to navrhol a robil niekto, kto sedel v hospode pri pivu a fajčil marišku?
 

explorer Pablo

Dopisovatel
Nemám s tim problém, přispůsobil sem se a stačí mi to. Nejsem klikací stroj,jako jiní hráči. Rozhodně nad 1000 bitev denně sem měl snad jednou dvakrát. Takže souhlasím z ještě větším omezením. Třeba ještě o 10% . Nad 200 mně to už deptá a nesnáším bezduché klikání v cb :DDD
 

Dan 77

Veterán
Jinak komu zustaly fragmenty tech starych vyberovek z CB..jako Socha cti, Cesta k vitezsti a to stejne SLon a Barvita zahrada. Tak na bete psali,ze
pracuji na skriptu,co to prevede na ty nove vyberovky. Tak nemazte pripadne ty stare.
Pozdě, už jsem ty přebývající dílky smazal :D Ale stejně bych to po zkompletování dílků prodal u starožitníka :D
 

Dan 77

Veterán
V tom novém oznámení (reakce na zpětnou vazbu) mi něco chybí:

- Nejde ani tak o náhodné přidělování soupěřů jako o samotný ligový systém, který chce úpravu - respektive to, jak snadno se postupuje nahoru a jak je téměř nemožné sestoupit dolů. Víc jsem o tom psali tady 3. 10. Proč se řeší důsledky místo toho, aby se řešily příčiny?
- Velký rozptyl v rychlosti skákání oslabení (+ v Titanu se špatně bojuje, leda s častými výměnami jednotky)

A budou se opravovat tyto chyby, které jsem hlásil?
Chyby v CB:
- Neaktualizují se na mapě napovězená % získání oslabení, když se zrovna vedle dostaví nějaká budova.
- Neaktualizuje se na mapě nápověda 0/1 zastavěných slotů na budovy, když nějaký cech postaví budovu.
- Když se změní nějaký stav provincie (zavření/dobytí), stavba budovy, zaplacení diamantů, blikají zbytečně vlajky i na sousedních provinciích, přestože to na ně nemá vliv (nezměnil se počet bojů na vlajce apod.).
Další problém v CB. Obrázky některých budov jsou skoro totožné, hlavně stanoviště lvl 3 a stážní věž... Něktrým lidem se to pak plete a staví to druhé, i když efekt těchto dvou budov je úplně jiný.
S tímhle si grafici v Inno moc práce nedali, jenom přeskinovali staré budovy a přilepili na ně vlaječky, které se dřív taky daly stavět. :D



Mimochodem šance na odměny a % rozdělení odměn po tomto kole CB vychází skoro stejně jako na minulé mapě. Akorát místo dílků na Sochu cti padají dílky na Slona (což padá častěji než dřív) a místo mincí padají zásoby (to dřív bylo obojí jen na mapě s vodopádem), jinak je to stejné jako na mapě se sopkou = odměny i šance na ně na obou mapách se vyrovnaly.
Nadávalo se tu na individuální odměny. U mě to s odměnami po prvním kole CB vypadá takto:

Za 4447 bojů a 83 vyjednávání napadalo celkem:
  • 6470 FP (tj. šance 29,8 % na odměnu 10 FP)
  • 855 diamantů (šance 0,9 % na odměnu 45 diamantů - dřív padalo 25 diamantů se šancí cca 2 %)
  • 579 dílků na Turnajový areál (šance 26,7 %, padají po 1)
  • 948 dílků na Výběrovou sadu Sochy (šance 14,6 %, dílky padají po 3)
  • 295krát padly mince (šance 13,6 %, množství podle éry)
  • 5400 ks zboží mojí éry (šance 4,9 %, zboží padá po 50 od jednoho druhu)
  • 515 tuláků (šance 4,7 %, tuláci padají po 5)
  • 515 běžných jednotek mojí éry (šance 4,7 %, jednotky padají po 5 od jednoho typu)
  • To znamená, že celkem padla nějaká odměna 2170× ze 4447+83 pokusů, to je obecná šance na jakoukoli odměnu 48 % pro každý úspěšný střet (což je stejně jako před změnou CB, porovnávám s údaji na Wikia https://forgeofempires.fandom.com/wiki/Guild_Battlegrounds#Loot)

U FP je to sice o něco míň než dřív, ale podle mě pořád docela dobrý... Zbytek odměn vychází skoro stejně jako dřív, teda až na dílky (některé padají rovnou po 3 a výběrová sada jich už nechce 200, ale 100) a taky až na mince (kde se i oproti mapě s vodopádem šance zvýšila). A tím, že se z mapy s vodopádem přesunula odměna mincí sem na mapu se sopkou, budou asi častěji padat taky dílky na Velkého slona, dosud padaly 2x méně často než dílky na Sochu cti (akorát i dílky na Slona už přestaly mít hodnotu ve srovnávání s novými budovami z eventů atd.). Zrušila se odměna lektvarů s bonusem 10 % a 20 %, což mně osobně nevadí, protože takový bonus není poznat, prodávám to u starožitníka. A přesunula se na mapu se sopkou taky odměna s 5 tuláky, takže méně často padají běžné jednotky - což je zajímavá informace zejména pro ty, kteří bojují bez tuláků, např. běžně asi hráči v Osidlování Titanu (kde se bez nich bojuje líp).
Takže asi tak.
 
Naposledy upraveno:
Zdravím všechny. Hraju již 3 a půl roku. A můj názor je takový. Aby se CB vyrovnali, museli by se snížit počet hráčů v cechu. Tedy nejlépe na polovinu na 40 lidi max. Pak by se srovnala i síla v bojích. Nemuselo by se držet tolik neaktivních hráčů a pořád nahánět nové hráče, to taky nikoho nebaví. Teď je to stále o tom, že 80 lidi smaže v pohodě 20 lidi, proto se těch 20 lidi nemusí ani snažit. Další dobrá věc by byla, aby se dala nějaká určitá čísla na oslabení v bojích. Tedy když budu vědět, že jedu na 80% a dostanu se na oslabení 100, udělám jistých 500 bojů, tedy 5 bojů na jedno oslabení. Takhle to tam skáče jak se tomu chce a člověk neví zda udělá jen 450 bojů a nebo 550 bojů a je to nejistota a nervozita, zda území zavřu sám nebo budu muset nahánět někoho jiného. A ano, když už se zrušila možnost dělat tisíce bojů denně tak by inno mohlo trochu povolit a nechat nám možnost udělat do oslabení 100, alespoň 1000 bojů. A zrušte to vyskakování oken s odměnami. Je to děs a už mě to nebaví pořád křížkovat …..
 
a tohle mě taky pobavilo : ta nová šance na získání oslabení

já a kolega se za jeden den dostaneme na stejné oslabení 135,

mě se povedlo 497 bojů a kolegovi 674 bojů

- rozdíl 177 bojů



já se dostal na oslabení 135 a udělal 497 bojů / kolega se dostal na oslabení 87 a udělal 506 bojů

- rozdíl cca 48 navýšení

všechny uvedené boje jsou vedeny na sektor 20% šance získat oslabení...

máte to tak nějak rozbité, nebo FOE neví, co je matematika, statistika, statistická odchylka apod...
 

barabazostravy

Komentátor
Ona ta věž i na úrovni 1 je vcelku slušná, a místo si bez nutnosti napojení k cestě určitě najde. Pořád je tam nějaký podnět alespoň ke snaze na některé ty části dosáhnout, když ne pro produkci tak určitě (budoucí) bonusy - konkrétně naznačené modré bonusy armády. Navíc oproti původnímu záměru, kdy se udělovaly části jen za první místo, tak je relativně dostupná i pro ty ne zrovna nejaktivnější cechy. :)
Útočné bonusy nejsou žádná hitparáda. Já bych třeba ani nepoznal, že je mám, ale je to lepší než drátem do oka :d To co je na té věži zajímavější je 100 zboží které dává je to jako by jste kupříkladu zvedli Arc o 10Lv. Vzhledem k tomu, že to dá cechu 100 zboží denně za každého hráče je to zajímavé. Nyní položím prostou, leč záludnou otázku. Co se stane kupříkladu po několika letech kdy mnoho cechů bude mít hráče s městy plnými takovýchto staveb a cechy budou mít cechovní pokladny přetékající zbožím. Náhle Inno zjistí totéž co zjistilo s CB kdy útočné bonusy zdegradovaly boje. Co udělá Inno pak? Pokud to pak bude trvat deset let jako u změn v CB bude to opět deset let otrava tentokrát se zbožím v CP kdy to zboží nebude mít žádnou důležitost.
 

barabazostravy

Komentátor
a tohle mě taky pobavilo : ta nová šance na získání oslabení

já a kolega se za jeden den dostaneme na stejné oslabení 135,

mě se povedlo 497 bojů a kolegovi 674 bojů

- rozdíl 177 bojů



já se dostal na oslabení 135 a udělal 497 bojů / kolega se dostal na oslabení 87 a udělal 506 bojů

- rozdíl cca 48 navýšení

všechny uvedené boje jsou vedeny na sektor 20% šance získat oslabení...

máte to tak nějak rozbité, nebo FOE neví, co je matematika, statistika, statistická odchy
Už jsem na to poukazoval nejednou. Není to rozbité, ale je to úmyslně takto hloupě naprogramováno možnost navýšení oslabení (význam proč to tak je mi je mi neznámý) Kupříkladu já na oslabení 151 dal 728 bojů a kolega na oslabení 145 dal 850 bojů. Možná se to řídí počasím a nebo třeba větry toho kdo to programoval :D
 
Už jsem na to poukazoval nejednou. Není to rozbité, ale je to úmyslně takto hloupě naprogramováno možnost navýšení oslabení (význam proč to tak je mi je mi neznámý) Kupříkladu já na oslabení 151 dal 728 bojů a kolega na oslabení 145 dal 850 bojů. Možná se to řídí počasím a nebo třeba větry toho kdo to programoval :D
Taky mě to hrozně štve a můžu ti říci, že až mě na to dojdou nervy tak tu hru pak ukončím. A celkem jsem do ni narval dost peněz. Takže jsem zvědav zda inno odepíše platící zákazníky nebo s tím něco udělá :)
 

barabazostravy

Komentátor
Taky mě to hrozně štve a můžu ti říci, že až mě na to dojdou nervy tak tu hru pak ukončím. A celkem jsem do ni narval dost peněz. Takže jsem zvědav zda inno odepíše platící zákazníky nebo s tím něco udělá :)
Jak to tak sleduji tak nejsem sám koho tohle hloupé naprogramování výpočtu oslabení štve. Mi osobně to vadí i když mi to jednou za čas dovolí dát víc bojů než vychází podle 80% oslabení. Dva hráči od nás z cechu jsou tím výpočtem oslabení tak naštvaní, že píšou o konci hry. Já stále ještě věřím tomu, že se to opraví. Nechápu proč tu někdo píše o možném oslabení na max 80%. Lépe kdyby tu neuvedli nic.
 

Wayner Re

Turista
Tohle mě pobavilo :
Místo toho se celkové pořadí v žebříčku Mistrovství určuje na základě toho, jak si každý zúčastněný cech vede během jednotlivých sezón. Výkon vašeho cechu během každé sezóny přispěje k vašemu celkovému umístění v žebříčku Mistrovství.
protože v CB pro mě slovo " výkon " znamená celkový počet bitev, tedy čas a energie živých hráčů a ve spravedlivé soutěži je pojem " výkon " pouze rychlost, síla, obratnost, výdrž apod.
V těchto CB je "výkonem " největší množství bodů ze získaných z území - tedy přesněji množství času, kdy cech dojí body z těchto sektorů a vzhledem k vlastnostem stavěných pomocných budov a časům jejich výstavby ( chytře vymyšleno ) o výkonu v CB v případě silově vyrovnaných cechů rozhodujeeeeeee---------- množstvíííííííííí---------investovanýýýýých -----DIAAAAAAAAAA :) .....tedy - peníze. Bude někdo fandit fotbal.teamu, který vyhraje tak, že si při zápasu připlatí, aby ten druhej team na 2 min nehnutě stál ? Je to takhle - ve férové soutěži - opravdu vítězství hodné obdivu a oslav ? Tedy...je to vlastně ještě vítězství ?
Ok, chápu, je to tam..." výkon cechu PŘISPĚJE k umístění....Ale pak tedy vítězem dle pravidel FOE je ten cech, který za to vítězství zaplatí nejvíc peněz...v tom případě ale to není nejlepší cech z všech cechů - je to jenom cech, kterej si tu vítěznou pozici prostě koupil za nejvíc - tedy spíš ... dražba ....
No...a vzhledem k tomu že to pořadí v žebříčku v té hře vlastně nemá vliv na nic, tak je pro mě fakt sranda to, jak a kolik za to " nic " jsou někteří ochotní do FOE nasypat peněz :) a stejně bude pro většinu hráčů opravdovým vítězem až ten cech, který toho platícího vymete z prvenství pouze svou silou a nasazením...
Osobně si myslím, že CB by měly být pouze prestižní záležitost mezi cechy ( což zajistí pouze jasná a neohebná pravidla ) a současná monetizace by se jim tedy měla vyhnout obloukem a FOE by měla v CB spíš řešit spravedlivé rozdělení cechů coby soupeřů a postupy v ligách...jinak docílíte toho, že vám CB zase dopadnou jako CVC - drtivou většinu hráčů opět nebudou bavit...Ty změny v CB jsou pozitivní a hodně lidí se na to těšilo, ale s tím placením, coby rozhodujícím prvkem podmiňujícím vítězství je pohřbíte ještě hlouběji, než ty předchozí. Ty prašule se dají přeci v klidu z lidí dostat i jinak a líp...

PS: jinak tohle není kritika FOE, pouze zasloužený obdiv k umění vydělávat peníze.....

a nemusí se ty území, kde by se dalo potenciálně stavět za dia, nejdřív vybojovat? nebo ty se snad taky kupují za dia???
já si tedy myslím, že nekupují
není to spíš tak, že se váš cech v těch bojích jaksi nechytal? a tak tady teď skuhráš, jak je to nespravedlivé
co já vím, tak jeden cech byl proti všem ostatním sedmi a stejně všechny převálcoval silou a taktikou a ne diamanty,
ty přišly na řadu až po dobytí území, ale to přece není nic nefér

PS: psát tohle, co ty píšeš vývojářům, kteří to vymysleli a podporují je naprosto směšný :D
to je jako bys psal do automobilky, aby ty auta už nevyráběli, protože do nich musíme kupovat benzín a ten je moc drahej uááá :(
 
Mám stejné zkušenosti jako Skharf a barabazostravy, když k tomu přidáte vojsko z titanu, které hoří jak papír, je to docela stresující. To vás možná (myslím INNO) nezajímá. Ale mohlo by vás zajímat, že nemám žádnou motivaci utrácet peníze a čas za nové eveventové budovy, protože navýšení nějakých 40% do útoku ani nepoznám na výkonnosti armády. Nepoznám dokonce ani když použiju černé elixíry (lahvičky a navýším útok o 1000%. Že nepoznám navýšení o 40%, to bych ještě rozdýchala, ale že nemám ani žádné světlo na konci tunelu ? To je docela demotivující.
 
a nemusí se ty území, kde by se dalo potenciálně stavět za dia, nejdřív vybojovat? nebo ty se snad taky kupují za dia???
já si tedy myslím, že nekupují
není to spíš tak, že se váš cech v těch bojích jaksi nechytal? a tak tady teď skuhráš, jak je to nespravedlivé
co já vím, tak jeden cech byl proti všem ostatním sedmi a stejně všechny převálcoval silou a taktikou a ne diamanty,
ty přišly na řadu až po dobytí území, ale to přece není nic nefér

PS: psát tohle, co ty píšeš vývojářům, kteří to vymysleli a podporují je naprosto směšný :D
to je jako bys psal do automobilky, aby ty auta už nevyráběli, protože do nich musíme kupovat benzín a ten je moc drahej uááá :(
ale no tak, kdybych tě neznal co by fakt zkušenýho hráče a taktika..ani neodepíšu, ale, než začneš odpovídat, prosím, pořádně si přečti vše, co je tam psáno, ale tuhle odpověď od tebe nemůžu brát vážně...hlavně, není to ode mě osobní a skuhrání - je to připomínka k novým CB.
a k tomu psaní od tebe : ano vybojovat musíš a potom buď stojíš a čekáš, než budovy stojí - nebo zaplatíš a nečekáš a rozšiřuješ území hned- DIA
ano čekáš, než budovy stojí a bonus z nich máš o cca 2,5 hod později - nebo zaplatíš a máš bonus hned - DIA
silný cech - co platí vs silný cech co neplatí..............kdo bude v takto nastavených podmínkách vítěz ?
ještě jednou : silný cech+DIA vs silný cech bez DIA........................fakt to nevidíš ? je to stále soutěž, který cech je......jenom silnější ?
pokud tam tyhle mechanismy nevnímáš a jsi opravdu přesvědčenej, že je to vše jen a pouze o síle cechu, budiž, máš na to právo, a to víc si své vítězství užiješ, ale není slušný ani dospělý zesměšňovat názor jiného tímto způsobem, protože, v případě, že se ukáže, že oponent měl pravdu, může ten druhej vypadat poněkud....divně :)
PS zkus si ještě jednou tu mojí prvotinu, na kterou jsi reagoval, pomalu přečíst................ po - ma - lu ....
 

Wayner Re

Turista
Tak já si myslím, že umím číst docela dobře a mezi řádky je úplně zřejmé na co nebo spíš na koho narážíš
Kdyby ti to nevadilo, tak bys o tom nepsal
a stejně bude pro většinu hráčů opravdovým vítězem až ten cech, který toho platícího vymete z prvenství pouze svou silou a nasazením...
co třeba tohle?
samozřejmě s tebou souhlasím, že ten kdo platí je na tom ve výsledku mnohem lépe než ten kdo neplatí a o to vývojářům šlo zase z nás vytahat co to jde, ale rozhodně to neznamená, že by si nějaký béčkový tým zaplatil výhru
Síla cechu a jeho schopnost bojovat po celý den je a bude pořád na 1. místě, protože jak už jsem psal, ta území je potřeba nejprve dobýt v mnohdy těžkých soubojích a pak teprve přijdou na řadu stavby a dia a ano je tomu tak, kdo maže, ten jede
Je to tak nastaveno, vymyšleno a nic s tím neuděláme :)
 

Dan 77

Veterán
A @Skharf psal o "béčkových ceších"? Nepřišlo mi.
Nevím, v jakém cechu je nebo na koho naráží (jestli na někoho), ale tak jako ty jsem jeho zprávu teda nepochopil.
 
Nahoru