Diskuze k Denním výzvám

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno

DeletedUser14549

Host
muzes tady zkusit napsat v jake dobe jsi, jake mas jednotky a co je v obranach proti tobe a my se ti muze pokusit pomoct. bonus casto neni rozhodujici. v oceanu jsou taky na konci 4. obtiznosti posledni 3 boje s bonusem 180-260 a clovek co ma 120+ da vsechny tri bez skrabnuti pac slozeni armady je tam uplne k smichu.

Je to Koloniál.
Na obrázku jsou obě vlny v prvním střetu, každá jednotka má +40% útok a +40% obrany.
K dispozici mam snad všechny standardní jednotky, protože mi padají jako odměny z expe (měl bych tam mít i pár šampionů).
Zapnout si k tomu můžu ještě nějaký bonus z krčmy, který by mi dal buď +30% podporu obránce nebo +30% podporu útočníka, ty mince do toho klidně rád dám. Jinak žádný bonus nemám, jen nějaká směšná procenta ze sloní fontány.
 

Přílohy

  • expe army.png
    expe army.png
    533,7 KB · Zobrazení: 13

DeletedUser13384

Host
tak si zkus aktivovat bonus do utoku. podpora obrance plati jen pri obrane mesta ne pri utoku takze tam si vubec nepomuzes. a zkus 2x granatnik 6x tulak. v prvnim kole bez prvni po strelcich, ale vyjdi z jednotkama jen tak daleko aby na ne dosahli strelci ale ne Rangeri (mozna budes muset zkusit jednou dvakrat vzdat abys mel dobry teren a rangeri se schovali nekde na zacatku takze te dalsi kolo neohrozi).
druhe kolo uz je zivacka. nechas k sobe prijet dragouny kteri ti premeni 3 tulaky a zbytek uz utluces jako nic. dulezite je nehnat se zbytecne dopredu a premenit ty dva protivnikovi tulaky nez na tebe budou moci zautocit pac od tech to boli :).
samozrejme to pujde i jinou kombinaci jednotek ale tohle mi prijde nejjednodusi pokud nejsi moc zvykly bojovat.
 

DeletedUser14549

Host
tak si zkus aktivovat bonus do utoku. podpora obrance plati jen pri obrane mesta ne pri utoku takze tam si vubec nepomuzes. a zkus 2x granatnik 6x tulak. v prvnim kole bez prvni po strelcich, ale vyjdi z jednotkama jen tak daleko aby na ne dosahli strelci ale ne Rangeri (mozna budes muset zkusit jednou dvakrat vzdat abys mel dobry teren a rangeri se schovali nekde na zacatku takze te dalsi kolo neohrozi).
druhe kolo uz je zivacka. nechas k sobe prijet dragouny kteri ti premeni 3 tulaky a zbytek uz utluces jako nic. dulezite je nehnat se zbytecne dopredu a premenit ty dva protivnikovi tulaky nez na tebe budou moci zautocit pac od tech to boli :).
samozrejme to pujde i jinou kombinaci jednotek ale tohle mi prijde nejjednodusi pokud nejsi moc zvykly bojovat.

Tyjo díky moc, napočtvrté jsem to zvládnul :)
Hlásím se ještě o radu s tím druhým levelem, jestli můžu být tak smělý.
 

Přílohy

  • expe fight 2.png
    expe fight 2.png
    126,1 KB · Zobrazení: 12

DeletedUser13384

Host
Tady bych zkusil zase 2xgranatnik 6xtulak (můžeš i 2xstrelec 6xtulak ale granátník je bezpečnější). První kolo by mělo jít bez zranění. Drž se celou dobu vzadu tak abys dal jízdu než se k tobě dostanou tuláci.
Druhé kolo to chce zahrát tak že budeš vylakavat rangery na tuláky tak aby se okolo nich nemohli nikam schovat v lese. A zase se držet v zadu a ničit to jak budou chodit.
 

DeletedUser14549

Host
Tady bych zkusil zase 2xgranatnik 6xtulak (můžeš i 2xstrelec 6xtulak ale granátník je bezpečnější). První kolo by mělo jít bez zranění. Drž se celou dobu vzadu tak abys dal jízdu než se k tobě dostanou tuláci.
Druhé kolo to chce zahrát tak že budeš vylakavat rangery na tuláky tak aby se okolo nich nemohli nikam schovat v lese. A zase se držet v zadu a ničit to jak budou chodit.

Díky moc tyjo. Zadařilo. Lehnul na to teda ještě +10% lektvar ale fakt díky.
Snad mě ta armáda ještě začne bavit tyjo :)
 

DeletedUser13384

Host
Je teda lepší začít bojovat od 1. obtížnosti ne 4. ale i tak krásná práce :). Ať se daří i nadále.
 

DeletedUser4810

Host
Zdar všem,


takže, záměrně jsem nejdříve testovat, než se vyjádřím = co jsou aktivní denní výzvy, mi to při splnění nedalo v základních výzvách nic jiného než tu nejnižší odměnu, tedy tu s nejvyšším procentem pravděpodobnosti, tedy ve 100% mi to dalo tu nejmenší odměnu a vzhledem k tomu, že některé úkoly jsou nesmyslně nadsazené (hlavně počty nesmyslných výrob, protože to bych u toho opravdu musel sedět 24 hodin) jsem ještě celou řadu výzev nedokonči, proto přestávám výzvy hrát a raději jedu honbu za pokladem, tam si to odklikám a mám své jisté, ale výzvy mi mohou trhnout čím chtějí - protože to je zbytečná ztráta času !!!!! = abych k těm plánků a dekoracím, které dostávám v expedici, dostával další nesmysly (plánky, dekorace a podobně) v denních výzvách, když pominu 100% jistotu třeba FB, medailí a podobně ??!! To raději pojedu honbu za pokladem, kde se to střídá a nemusím u toho sedět vlastně pořád, jako u denní výzvy.



Denní výzvy tedy ignoruji a mám klid, protože za ty systémem dané/jasné odměny mi ten čas nestojí a jen je škoda, že to nejde vypnout/zrušit, abych to neměl na očích.
 

DeletedUser13384

Host
S 1.118 nam budou denni vyzvy hodne ulehceny. Ukoly typu ziskej spokojenost/obyvatele budou nahrazeny zaplat X minci/zasob takze konecne nebude nutnost nesmyslne mazat a zase stavet budovy coz mi prijde jako obrovska zmena k lepsimu.
Jinak ja zatim dal vsechny vyzvy od jejich nasazeni do hry a 90 procent vsech jsem splnil jen tim ze jsem proste jen hral tak jak normalne hraju. A rozhodne uz nemam cas u hry travit tolik casu jako kdyz jsem zacinal takze nejaka neskutecna rehole to neni.
A pokud ziskavam jen ty nejpravdepodobnejsi vyhry? To vetsinou byva 10fb. coz pokud mi padne i tech 50 za tydenni truhlu znamena +-120fb tydne a to mi zase az tak malo neprijde kdyz to ´´nejtezsi´´ co tam mame je splnit X vyrob (at uz 5min nebo delsi).
Taky uz jsem ale ziskal nektere casti Jarniho eventu, Letniho eventu a dalsi veci na ktere musim ceket X mesicu a mozna za ne davat i Dia.
Je to vec ktera me v zasade nic nestoji a vzdy za svou snahu alespon neco dostanu. nekdy se mi to hodi jindy zase ne ale je to zadarmo tak proc bych si stezoval.
 

DeletedUser12887

Host
Tak k těm výzvám už toho bylo psáno dost a dost, ale vždycky je možnost buď plnit nebo ne.
Co se pravděpodobnosti zisku týče, je to asi podobné, jako čekat jestli padnou ze studánky diamanty nebo kladívka, případně surky nebo FB.
Diamanty padnou vzácně, kladívka a mince rozhodně častěji, ale taky je kvůli tomu bourat nebudu, protože přeci jen občas to vyjde a je z nich lepší odměna :)
U těch výzev dost často vyjdou naopak takové úkoly, které nejsou vůbec složité a jsou splněné takřka automaticky pouhou aktivní hrou.
Jinak samozřejmě bych taky mohl napsat několik příkladů zklamání i poté, co jsem splnil jeden z nejšílenějších úkolů (dokonči 90x5min. výrobu), ale naopak už jsem získal prémiové budovy, svatyni znalostí, FB apod...a tolik času ani námahy mě to nestálo, takže si už vážně plním jen úkoly pro sebe přijatelné a co získám nebo nezískám nechávám náhodě a nestresuju se kvůli tomu :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

trojan1673

Veterán
Tak já jsem na tom s výzvou podobně jako matesov. Do kola mám vyrábět 60x 5 minut výrobu a podobně :-(
Odměna samosebou ta nejmenší.
 

Joxer

Psavec
Jsem na tom podobně, jako je tomu u předešlých postů. Vždy mně odradí úkoly, co jsou dlouhý na sezení u hry a pak se z toho stávají celodenní úkoly ne denní. Někdy ty úkoly ani neotevřu a dokonce do nich ani nenahlídnu a když už někdy do nich nahlídnu, tak ani ta nabízená odměna s největší pravděpodobností nestojí za to. Ta nejnižší pravděpodobnost už u mně vyvolává jen větu: jj, jasně a úsměv. Ale pokud už někdy trávim zimní večer v nečinnosti u pc, tak si jí zapnu, ale pořád vůči ní mám rezervu. Ale to neznamená, že jako nápad bych to nějak odstřelil. Denní úkoly jsou docela běžnou součástí her. Musí se nechat, že oproti ostatním ale nabízejí aspoň možnost získání větší ceny, ale taky to nedává zadara, nebo s hodně malou snahou. Čekal bych spíš, že jak jsou ty dvě možnosti, tak mít jednu mnohem jednodušší na splnění a získat třeba symbolickou cenu a tu druhou těžší a vybrat si tak podle nálady nebo možností toho dne. Tady na tom bejvají oba výběry dost podobně. Někdy je tada ten jeden úkol lehčí na splnění oproti tomu druhému, ale pořád to chce víc času na splnění. Ovšem ta možnost denní výzvy může do budoucna vést jinym směrem. Pořád je to možnost ve hře a každá další možnost je spestření hry a tak to beru.
 

DeletedUser13872

Host
Takže asi takto. Mělo to zajímavý potenciál ale ten tvůrci zazdily.
mělo by se to upravit a vyvážit. Včera jsem se na to vykašlal když jsem měl za úkol získat území a 2000 spokojenosti, což je pro mě o nějakém tom bourání a zbytečném stavění protože kulturní budovy nevedu.
A dnes mám za úkol splnění 3 jiných úkolů a vynaložit 3 FB a dostanu nějakou tu dílnu asi.
Tak jsem samozřejmě dostal to nejhorší, místo dílny jen 60 000 zásob

Po splnění 7-mi úkolů by měla být možnost získat nějakou speciální budovu se zajímavým bonusem.
A aby to bylo ještě zajímavější po získání dejme tomu 7-mi vyzyvatelských truhel získání extra pomníku který by každý den poskytoval nějaký ten diamant.
 

DeletedUser14058

Host
Dokud budou podobné akce dobrovolné, tzn. že nebudou podmínkou toho, abych mohla pokračovat v běžném hraní a postupovat do dalších dob, nemám nic proti (i když ani nic pro).
Kdo chce, ať si plní, kdo nechce, ať to ignoruje (jako já) a není třeba tím plnit forum :)
 

Kayro

Znalec
Jinak ja zatim dal vsechny vyzvy od jejich nasazeni do hry a 90 procent vsech jsem splnil jen tim ze jsem proste jen hral tak jak normalne hraju.
Toto jsem tu uz nekolikrat cetl ale proste tomu neverim.Neverim ze nekdo normalnim hranim klika 60+ vyrob denne zejmena pokud je v oceance a ma dve tri nebo zadnou vyrobnu.O bourani a znovu staveni budov ani nemluvim.A co se odmen tyce INNO si proste udelalo vyzvy ale nema a hlavne nechce za ne nic nabidnout,nebude rozdavat premiove budovy protoze by se pripravilo o zisk za jejich prodej.
 

DeletedUser13384

Host
Proto pisu 90 procent :). mam ve meste na stalo 12 kovaru (kdyz si spocitam kolik dostanu z vyzev fb tak je to pro me vyhodnejsi nez tam mit svatyne a navic mi to usetri 12 motivaci) a navic ze 7 dnu je vyroba tak 2-3x tydne takze pohoda. ted kdyz nam s dalsim updatem zmizi i ziskej X obyvatel/spokojenosti budou vyzvy uz uplna zivacka (hlavne pro endgame hrace kteri nemusi resit vyzkum a mapu).
Pro me osobne jsou to odmeny vylozene zadarmo a jedine co me to stoji je tech par vterin nez zadam vyrobu.
 

Joxer

Psavec
mam ve meste na stalo 12 kovaru
Prosím oprav mně, jestli se pletu:
Nějak mi nedošlo, že ty výroby nejsou limitovaný dobou, takže ses nekoukal na svou dobu a našel ty nejmenší výrobny a fláknul je tam. Narval jsi je tam právě jako náhradu za ty budovy co píšeš.
Za tu dobu jsi zjistil, že je to pro tebe výhodnější, takže už máš nějaký výsledky na porovnání - opět se nepletu?
Ta menší nepříjemnost se spokojeností a obyvatelama s updatem vypadne z kola, takže zase odlehčení. Ten update vyřadí tyhle úkoly nebo nahradí něčím jiným, to asi nevíš.
Hlavně mi nedošly ty výroby, tam byl pro mně ten limit největší a navíc mě odrazovaly ty ceny za tu námahu, páč sem zatim nikdy nedostal to, co jsem chtěl, teda tu nejnižší možnost zíkání, a ty fb mě taky nechtěli :)
Ovšem tak jako ty jsem to nehrál. Máš to asi puštěný každej den, takže máš více výsledků k porovnání a jsi jak píšeš spokojenej.
Hele, asi to zkusim po tom update. Pro mně je nejhorší ta mapa, takže ta asi zůstane, ale i tak by to mohlo být výhodný. Seš dost spokojenej, takže na tom něco bude. To místo na kterém máš ty kováře ti nějak nechybí? Jasně že to máš místo svatyň atd., ale i tak to musí limitovat ne? Asi už jsi za tu dobu porovnal ty možnosti, např. místo kovářů tam fláknout sklady atd. Vyšlo ti, že ty kováři na tu denní jsou lepší.....
 

DeletedUser5384

Host
místo kovářů tam fláknout sklady atd. Vyšlo ti, že ty kováři na tu denní jsou lepší
Kováři JSOU sklady :D Nevím,jak to vyšlo Chipatorovi, ale kováři jsou pro plnění těhle ptákovin ideální, zabírají nejméně místa a dají se postavit v řádu minut, takže v případě potřeby jdou při úkolu dostavět. Většina hráčů u konce výzkumu nemusí výrobu zásob nijak hrotit, já osobně jedu zásoby jen ve chvíli,kdy mám na zásoby úkol. Ve strategii bys měl mít od každé suroviny tak málo,abys musel pořád přemýšlet,co a kdy postavit. V téhle pseudostrategii bohužel v pozdějších dobách už máš zlata a zásob tolik,že ani nemusíš kontrolovat stav.
Úkoly plním,vyjímkou jsou úkoly na utrácení stříbrných, (netuším,proč bych měl platit stříbrnými něco,když to chce hra,ne já) ty používám s rozumem,viz důvod výše.
Další vyjímka je získání spokojenosti (zaplaťpánbů,že je napadlo to zrušit). Úkol na počet obyvatel řeším ubouráním kasáren a následnou stavbou, je to pakárna,ale co už :)

EDIT: No,dneska se asi budou bourat kasárna kvůli zisku zásob :D

intime.jpg
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13384

Host
Pro endgame hráče má význam pouze jedna jediná komodita a to fb. Takže cokoli co postavim do města a v konečném důsledku mi dává víc fb než předešlé využití místa je pro mě výhodné.
Kováři nejsou na první pohled nijak zajímaví ale když mám 12 kovářů a po otevření truhly zjistím že nepotřebuji výrobu tak nastavím 24h výrobu. Druhý den mám díky tomu 6 opakovacích úkolů jen tak (v oceánu jsou 3 různé úkoly dokončí 6x24h vyrobu).
A hlavně postavit kováře trvá asi 20min takže pokud mám úkol získej 11k obyvatel tak zbouram 4 kováře i s cestou a na jejich místo stavím a bouram treba střelce z kulometu a pak si je zase postavím zpět. Stejně tak spokojenost kde stavím a bouram dekorace.
Jak už psal Bobbyc na konci výzkumu mas tolik mincí a kladivek že nevíš co s nimi. Do toho vysoké VB produkují kvanta zitrejsich surovin a Frontenac na vysokém levelu při nahazovani vb produkuje zase vagony zboží oceánu.
Takze vlastně jediné po čem endgame hráč prahne jsou premiove/setove budovy nebo přímo fb a všechny tyhle věci dávají denní vyzvy.
Pokud splnim 1-2 výzvy týdne tak ty odměny nejsou nic moc ale když plnis denně a máš i pravidelnou týdenní tak zjistíš že za měsíc sis přišel na opravdu pár solidních věci.
Když jen tak zapatram v paměti co jsem zatím získal tak to máme 2xrenovacka, 2x útočiště sampiona, svatyně, asi 4 části setu, boosty (ušetřim stribrnaky v krčmě pokud je používám), studánku, desítky jednotek a hlavně mraky fb.
Jinak co se mapy týká tak už se to řešilo. Chce se to na mapě dostat tak daleko aby ti další průzkum trval více než 24h. Pak dobyjes všechny už prozkoumané provincie a neposílas další průzkum a díky tomu tento úkol nikdy nedostaneš. Problém vyřešen :).
 

Joxer

Psavec
Jak se říká, král, který využívá všech výsad, je mocný král.
Já jsem tu denní do budoucna v této podobě málem odstřelil. V první řadě mi nedošly ty výroby co nejsou limitovaný dobou, takže jsem přemýšlel nad těma úkolama s absencí tohodle infa. Mi došla ta tvoje doba kde seš ty, tak jsem se zastavil.
Pokud bych se s tebou setkal po roce v týhle hře a porovnal výsledek, tak v závěru ty jako hráč co děláš ty denní budeš na tom mnohem lépe s tím, co tu uvádíš. Píšu mnohem, takže se už ta myšlenka denních úkolů mění ve výsadu.
Nic přece nedám za to, abych zkusil tu tvojí sestavu. To mně nic nebude stát. Při nejhoršim to zbourám, když mi to nepude. Juknu na to, jak se můj mozek popere s tímhle systémem :D. Pokud to nedám, tak to neznamená, že je ta myšlenka špatná, jen třeba nezvládnu svůj mozek při záměru být lepší, než ostatní.:D
Dík Chipátore za info a radu. Opravdu moc dík. Každej postřeh dobrej. Jdu zkusit a sledovat, jak mi to vyjde.
 
Nahoru