Diskuze k Letní události 2017

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Svatej

Legenda
Tak za mě je vyhodnocení eventu 7 z 10 bodů.
Sice jsem na hlavním světě nahrabal co jsem chtěl a bočácích vyšlo celkem hodně studní, ale v porovnáním s loňským ročníkem je to slabý výsledek.
Bonusové body si u mě event vysloužil dvojitým storylinem, mínusové zas okrouhnutím počtu zlatých a stříbrných odměn.
 

DeletedUser5384

Host
Mno,když už bilancujem,napíšu to,co se mi nelíbilo už na začátku a nelíbí se mi pořád.

Ovšem nejdřív souhlas s LFD,co se týče storyline:)

Teď k předeslanému: Odmítám postavit ze svých zásob cokoliv s štíhlými věžičkami,bez ohledu na to,zda to přišlo z Indie či jakékoli jiné končiny. Až INNO přijde s eventem postavit něco,co má spojitost s Evropou,oukey.Jinak ne, ani kdyby mi za to přímo z monitoru kapala nafta.
 

Svatej

Legenda
Dávám tomu rok, maximálně dva a budeš rád za něco co jenom připomíná minaret s mešitou. :D
V opačném případě se budeme mít přímo bombově.:cool: "Prediction"

Já to dal do kouta města kam se nemusím koukat. ;)
dsow.png
 

DeletedUser13872

Host
To že je to s Indie mě nevadí alespoň to je různorodé a má to něco společného s historií tak co.
Vytočil jsem si celkem dost různých navýšení ale hlavně dost věcí do setu. Překopal jsem město a vše postavil.
 

DeletedUser5384

Host
jojóó,hrajte si,jak je libo, mě je v podstatě ukradený,kdo nežere hovězí a kdo zas vepřový:D Já nepohrdnu ničím.proto nechci úzký vysoký věžičky:) Právě proto,že reprezentují odpor k prasátkům a kravičkám na talířku :)
 

DeletedUser12887

Host
Mne tolik nevadí ze je to z Indie, předtím zase byl bazar z Arabie..oaza taky spis se vidí v pousti, nez v Evropě, ale přijdou mi ty sety neskladne jako celek.
Jinak event v předchozích letech mi taky připadal lepší, ale nakonec se mi povedlo taky vytočit aspon něco z toho o co jsem měl zájem, takze v pohodě.
Velká změna teda byla třeba ta, že se nedaly vytočit kasárna, což v nižších dobách bývalo celkem užitečné.
Jinak ale premiove budovy za dia, ani svatyně neurazily.
 

DeletedUser13041

Host
Mno, pokuď jde o zisk z eventu, tak za ten jsem bez kupování (to jsem nedělal nikdy) nebo utrácení diamatu- navršil přínos města o 25 Fb, 25ks surovin, 16 procent do útoku, tak už jenom na to je to asi pro mne nejziskovější event, co kdy byl a to jsem na konci poslední den tahy na otočení kola jen tak plácal.

Pokud jde o architekturu stavby, tak nejsem žádnej sluníčkář a je mi jedno, kde co jedí a kde ne, samotná stavba i jezírko mi přijde graficky povedený a hezký, hru si neberu osobně a vcelku lituju ty, co si neudrží odstup a rvou obdobné životní postoje i do hry - A ani nějak nemůžu pochopit (i když je to jeho věc), že stavbu někdo nepostaví jen z důvodu, že má úzký věžičky a skutečně by mne zajímalo, jestli dotyčnej smaže bazary, nebo třeba velkolepou budovu Hagia Sofia, až se dozví, že se nachází v Istambulu - v Turecku - mimochodem má taky úzky věžíčky - a rovnou minarety - a rovnou čtyři :)
 

Svatej

Legenda
Tak hagii bych tak přísně neviděl - byla vystavěna jako křesťanský svatostánek. A ve hře je ve verzi bez minaretů - takže nevidím problém. ;)
petrpivoj: Oáza a bazar zas nejsou spjaté s náboženstvím, alespoň ne tak přímo jako ta hagie například, takže s nimi taky nemám problém...
 

DeletedUser5384

Host
Přesně tak,Hagia má dlouhou minulost, muslimové ji jen v určité době ukradli a částečně dostavěli. Nemám nic proti cizokrajným stavbám, japonskej set mám i ve městě,ale nelíbí se mi,že ve hře,kde je zakázáno i na fóru propagovat krom jiného i politické a náboženské názory jsme zavalováni hromadou balastu,který souvisí spíš s muslimskou invazí do Evropy než s odkazem na kulturní dědictví.

Tu hru taky neberu osobně, rozhodně mi to nijak neuráží, na druhou stranu ovšem těžko nepromítat do hry,kde je naprostá volnost stavby svoje soukromé zkušenosti a názory. Každý zkrátka staví město podle svého vkusu. No a já,krom jiného,nevidím smysl v tom urvat denně 25 FP za cenu ztráty 5 hektarů pozemku :D
 

DeletedUser13872

Host
Ono tento palác taky nemá moc s náboženstvím mnoho společného, byla to spíše hrobka.
A vůbec bych řekl že tu zbytečně řešíte blbosti.

Já jsem trochu zklamán že jsem nezískal ani jednu palmu, chtěl jsem ji k doplnění expedičního koutku ale musím se spokojit s Tiki totemem a k tomu Baobab 2x ale ten šel k zahradě.
Jinak to je paráda, koupou se tam sloni a poskakují opičky, ještě by to chtělo tygra.

Ano, set zabere místo ale na druhou stranu nebude problém po nějakém využití ho zbourat a postavit něco lepšího pokud se to naskytne.
 

DeletedUser12887

Host
Nebo set vůbec nestavet, což je můj případ kromě sloniho setu, který přidává bonus do útoku.
Rozhodně ne kvůli tomu z jakého kouta světa je, ale z důvodu velikosti a toho, ze při každé přestavbě města je s ním komplikovaná manipulace.
 

peepee77

Veterán
Přiznám se, že já se ani nesnažil něco z toho získat, z eventu jsem splnil asi 3 úkoly a protočil jsem denní lístky :D
K mýmu překvapení jsem dostal tak z 40% zlatou odměnu...točil jsem většinou 1x za den :D
Sety mě neoslovily právě kvůli té velikosti a manipulaci s nima. To si radši budu zvyšovat příjem bodů velkolepkama.
 

DeletedUser13041

Host
Velká velikost? Mám 2 palácema a 2 sloníma koupalištěma zastavěnou plochu 10x10 - na druhou stranu je to plocha, která se dá zaplácnout 4 terasovitýma farmama s mnohem menším ziskem - a to ještě jednostranným. Naopak budovy, který jsou 2x2 a dají 5 do surovin stejně jako dvakrát větší kmenové náměstí, nebo dají po bodu a bez motivace, stejně jako svatyně znalostí, a ještě si nahrabat body k útoku, který tak úplně moc zatím k mání nejsou, to mi řekněte, čím to jako obvykle líp zastavíte. :eek:)
 

DeletedUser12887

Host
Tak vším možným, ale s možností snadného přesouvání a výběrem jaký suroviny a z jaký doby to bude vyrábět.
Co se bodů tyce svatynema znalostí, které se mi nebudou resetovat pri každém pohybu budovy a můžu si je poskládat jak potřebuju. Nicméně nikomu neberu, aby to stavěl.
 

DeletedUser12887

Host
Nejde o to jak narocny na počet kliknutí, ale na to, ze se s nima da pohybovat bez toho, aby byly vázané na další součásti setu. Jinak ten set jako na výtěžnost a pole třeba neni úplně špatný, ale stavět ho stejně nebudu. Třeba farma se da ulozit do invu stačí na to jedno uložení..set na nej je potřeba ulozeni 5.
Důvody k tomu mít místo na neco jineho jsou různé..od úkolů az treba po vojsko na expedice nebo CvC a tam se aktualni potřeby meni.
 

peepee77

Veterán
Já přestavuju město dle potřeb cechu. Někdy surky, jindy vojsko a prostě mít zaplácnutou plochu jakou zabírá set s tím, že ho musím přesouvat celej aby fungoval se mi nelíbí. Mám radši variabilitu města a ne to, že tam budu mít naskládaný sety 10x10 a kdo ví co ještě přijde. Ty body z toho klidně oželím. Už o třešňové jsem se rozmýšlel jestli jo nebo ne. Pak mi stejně na hlavním světě chyběla jedna budova tak nebylo co řešit.
Ale je to každého věc co si ve měste staví. Ja zůstávám u těch nesetových budov :)
Btw. farem mám v invu několik a stavět je taky nehodlám :D
 

DeletedUser5384

Host
Velká velikost? Mám 2 palácema a 2 sloníma koupalištěma zastavěnou plochu 10x10 - na druhou stranu je to plocha, která se dá zaplácnout 4 terasovitýma farmama s mnohem menším ziskem - a to ještě jednostranným. Naopak budovy, který jsou 2x2 a dají 5 do surovin stejně jako dvakrát větší kmenové náměstí, nebo dají po bodu a bez motivace, stejně jako svatyně znalostí, a ještě si nahrabat body k útoku, který tak úplně moc zatím k mání nejsou, to mi řekněte, čím to jako obvykle líp zastavíte. :eek:)
No,asi tak. Já osobně jsem prskal už ve chvíli,kdy jsem měl zastavět plochu 10x7. Nakonec jsem ten Alcatraz postavil.O terasových farmách nic nevím,ale ty se tady bavíš o ca 30% větší ploše.Na ploše 10x10 mám 28% k útoku,pravda,nepočítám cesty.Zlaťáky,zboží a medaile neberu,ty rostou jaksi "samy" :D
 
Největší nevýhoda setu je tak, že stačí odpojit jednu část a všem připojeným se krásně vyrestuje počítadlo. To mi vadí na setu.
Další věc je ta, že když za ty věžičky postavíte něco nízkého tak to nevidíte a hodně blbě se to vybírá.
Set je pěkný a nakonec mám sety oba :) A palác mám dokonce dvakrát :)
K tomu jsem si ještě vytočil pár prémiových budov a nějaké ty svatyně :) Event celkem hezký :)
Uvidíme co vymyslí na podzimní event, který na betě spustí tak do 14 dní :)
 

DeletedUser13041

Host
Na to, že se resetuje počítadlo setu, když s ním hejbáš, si tu kupodivu stěžuje docela dost lidí? Nevím, jak často s tím musíte hejbat, já musel jednou - a i to jsem si naplánoval až po výběru...
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru