Diskuze k novým odměnám a změnám v Cechovní expedici

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser4749

Host
Jilon: Tak ona ta velká motivační sada smysl má - teoreticky, pokud bys měl chrám na dostatečně vysoké úrovni a získával pravidelně 7 či více velkých sad týdně, mohl by jsi si dovolit dát do města tolik svatyní znalostí, kolik ti dovolí velikost města bez ohledu na množství M/Z za den. Nicméně, je to vysoce nereálné abys měl chrám na takové úrovni. :)
NEMÁ! Pokud hraješ jen trochu aktivně, každý den máš v historii událostí celou stránku oznámení, že někdo navštívil tvé město, ale neměl co motivovat.
 

Svatej

Legenda
Vordavid: Hraješ na A, takže pokud otevřeš občas i chat,tak víš že jsem zatraceně aktivní. :D
Jinak, včera jsem měl 138 motivací a i tak jsem měl 3 svatyně znalostí, které nedostaly motivaci a vybíral jsem je bez bonusového FB... Tolik asi k tomu... chytrému napověz.;)
 

DeletedUser4749

Host
V ledové budoucnosti je to tragédie. Ještě horší, než minulá změna. Předposlední boj třetího kola je nevybojovatelný. Bonus 134% proti nepřátelům se 120% a neexistuje šance na vítězství. Možná pro někoho, kdo má Castel, sochu a katedrálu na padesáté úrovni. Bohužel takových moc není a tvůrci hry se evidentně znovu snaží naštvat hráče, co hrají nejdéle. Konečně, je to logické. Z takových hráčů mají nejmenší potenciální zisk a je tudíž cílem se jich zbavit. Co si o tvůrcích hry myslím napsat nemůžu, protože i při použití těch nejmírnějších výrazů by mi bylo opět vyhrožováno.
Mimochodem, v bojích v ledové budoucnosti jsem narazil na pár chyb. Rozdílný dosah stejných jednotek, Obranné bonusy nepřítele se projevují pouze proti některým typům jednotek a stejné jednotky se stejnými bonusy způsobují rozdílná poškození. Rozdíly jsou tak velké, že někdy je potřeba dvojnásobné množství zásahů pro zničení. To vše v rámci jediného boje s nepřáteli na stejném terénu, útočníky na stejném terénu a tak dále a tak dále.
 

DeletedUser4749

Host
Vordavid: Hraješ na A, takže pokud otevřeš občas i chat,tak víš že jsem zatraceně aktivní. :D
Jinak, včera jsem měl 138 motivací a i tak jsem měl 3 svatyně znalostí, které nedostaly motivaci a vybíral jsem je bez bonusového FB... Tolik asi k tomu... chytrému napověz.;)
Netuším, kolik máš budov, že ti 138 motivací nepokryje všechny. Hlavně s ohledem na to, že svatyně jsou automatem preferované??? Netaháš nás náhodou za fusekli?
 

Svatej

Legenda
Vore, mám jich dost O.- a ano, svatyně jsou preferované při M/Z, nicméně nejsou jedinou budovou s touto vlastností.;) Navíc záleží i na době budov, době kdy doběhne jejich výroba...;)
A ano, stále ještě se najdou lidé, kteří motivují ručně (většinou z důvodu bonusu Dynamické věže)
Co se týká konkrétních čísel - 118 svatyní ve městě, průměrně 135M/Z za den, obvykle 5-6 nenamotivovaných svatyní. Jestli mi nevěříš, můžeš si to překontrolovat na áčku O.- můj nick znáš.
 

DeletedUser4749

Host
Nedíval jsem se k tobě, ale při tomhle počtu svatyní to chápu. Žil jsem v domnění, že budeš mít nějaký "běžný počet". Třeba dvacet? Třicet? Ještě mi prozraď, jak jsi k nim přišel. To jsi takový klikař, nebo utrácíš dia? :)
 

DeletedUser13041

Host
Pokud by se započítávalo, jedině dobře. Byl by utrum tříčlennejm cechům, co sbírají pohárky tak, že ve třech udělají všechno a nemá jim kdo kazit průměr a započítávaly by se alespoň schopnosti hráčů...

Z nové expedice jsem trochu zklamanej. Přibyly FB do počítadla, zmizely FB v balíčkách, který se daly uschovat na příhodnější chvíli - takže v tom moc výhodu nevidím. Se 17 procentní šanci z chrámu na relikvii jsem měl od 1-4 obtížnosti 3stříbrné a jednu zlatou, chápu procenta, ale na skoro 60 pokusů mi to přijde zatraceně málo - nebo zatracená smůla (nebo někde chybička v počtech?). Jako hlavní cenu za VIP 4 úroveň fontána mládí - což je evidentně obdoba studánky přání... Proč se furt proboha hra zas*ra stejnejma budovama s rozdílnejma skinama? To jako příprava na další soutěžní otázky typu: Vyjmenujte všechny možné obdoby studánky přání? :O)
 

DeletedUser5384

Host
Nějak nerozumím,proč by mělo být utrum tříčlennejm cechům,co ti udělali? Pohárky mají jen mezi stejnými cechy,na bodovej zisk při třech členech se hrabou nekonečně dlouho....Jestli jim závidíš,tak si taky založ 3člennej cech :) Donekonečna se tady píše,že tuhle hru může každý hrát způsobem,jaký si sám zvolí. Párčlennej cech je taky způsob. Jen pro info,nemám takovej cech,ani nejsem členem,jen mi to tvoje odsouzení vadí.

Jinak s těmi FB máš recht,to trošku vylili s vaničkou i dítě :(
 

Svatej

Legenda
Já mám 4 jednočlenné cechy :p :D a nestěžuju si že nemám poháry... hlavně že můžu ject expedice :)
Jinak s posudkem FB naprosto souhlasím... tam to pánové trošku netrefily.
 

DeletedUser11964

Host
tak po dnešku to vypadá, že cechovní expedice u nás od příštího týdne jen do 2. úrovně. Já 3. moc nedávám a nebudu investovat tolik cechovního zboží aby se zůčastnilo pár jednotlivců. 3. úroveň bude zřejmě otvírána jen velmi vyjímečně.
Náš cech (dost pacifistický:) byl dosud v expedici dost aktivní...
 

DeletedUser13611

Host
Nuže jak bych to jenom řekl, Vítejte ve světě Aztéku a Inků! Nová Terasovitá farma je naprsto dokonalá. Skoro nežere lidi, produkuje stejně surovin za 8 hodin jako běžná výrobní budova s tím rozdílem, že nežere zásoby a peníze a rozměrově si s budovami od Doby pokroku moc nesoupeří. Navíc, když má člověk čas, vyhodí mu zásob, že je nikdy nespotřebuje (ani nebude mít jak). Dekorace dávají 2x více spokojenosti než prémiové dekorace. Namotivované kmenové náměstí nejde ani vyrabovat, takže je tu jistý příjem peněz, produkuje dost lidí na farmy a k tomu ještě vyrobí další suroviny. Na lidi a mince si nahodíme ještě posvátnou stráž, která bude generovat body výzkumu a při namotivování nepůjde vyrabovat. No upřímně opravdu kokekutuji s myšlenkou, že si na nějakém světě nahrabu dost budov z expedice a strhnu město. Radnici jako ošklivou připomínku civilizace schovám do rohu a bude klid...

Na jednu stranu chválím, že jsou tam užitečné odměny, na druhou stranu odměny, které se vzhledem nehodí do města a ještě jsou téměř lepší než standardní budovy z dané éry jsou trochu smutné.
 

Kayro

Znalec
Na jednu stranu chválím, že jsou tam užitečné odměny, na druhou stranu odměny, které se vzhledem nehodí do města a ještě jsou téměř lepší než standardní budovy z dané éry jsou trochu smutné.
Kdo by se za tu cenu take honil za horsima budovama,ten vzhled mi take vadi ale ber to jako skanzen neco jako strazni ohen v ledovce.
 

DeletedUser11964

Host
mě se nové budovy líbí, ale už je mám všechny a jedinou co mohu použít vícekrát je ten oheň... takže dosud dobrý a od teď nepoužitelný...
 

Dan 77

Veterán
Za mě je super, že přidali nové budovy, ať je hra ještě rozmanitější. Sice jsou to často jen budovy s bonusy a rozměry stejnými nebo podobnými jako předchozí budovy z eventů, akorát v bledě modrém, ale co, některé nové budovy jsou fakt dobré a jiné trochu méně. Hlavní je, že se to do džungle hodí víc než z expedice dostat třeba Oázu nebo Bazar z pouště apod., to bylo divné. Ale teď budovy budou i hezky doplňovat samotný Chrám relikvií. :)
Pokusy jako odměna nejsou špatné - vždyť hráč, co není ve hře několikrát denně pro pokusy k řešení střetů, to uvítá, aby mohl stihnout za 6 dní i 4. úroveň expedice = kompenzace za tolik střetů.
"...je z toho hotová věda. Jsem rádi, že se původní vyvážení Cechovní expedice celkem podařilo, ale přesto jsme se podívali na data o dokončování expedic..." Nechtějte mě rozesmát, vždyť plánky a chrám padají pořád hodně, i když už je dávno nepotřebuju, a k tomu přibylo zbytečné uložení budovy na závěr neskutečně těžkého IV. kola jako závěrečná odměna, hm. Uložení budovy se sice může hodit při přestavbě trošku, ale zas tak moc ne a zásobu už teď mám.


Ty body výzkumu jsou dle mého na dvě věci, nevím proč do toho někdo zasahoval, ale budiž. Co se budov týče, tak měřítko tady v té hře nikdy nikdo neřešil a design v rámci různých dob už vůbec ne, takže jsou pěkné, ale mezi paneláky budou působit jako správná pěst na oko. Od ledové budoucnosti zase tyhle staré budovy pěkně zapadnou, ale tam je přeci jenom zlomek aktivních hráčů. Takže se nechám mile překvapit, jak budou vypadat mezi paneláky a továrnami.
FP k ničemu? Proč? Snad myslíš to, že jdou všechny (nejen ty z relikvií) rovnou do zásobníku, což je nemilé. A nové budovy si dej na okraj mimo blok paneláků a je to, bude mít polytematické město s několika koutky. :p


Sníženi obtížnosti v 1 úrovni některých dob je úplně zbytečná záležitost,stejně jako 4 obtížnost/tuším,že 200% je výzva za diamanty/.
Změna budov je krok zpět co se velikosti budov týče..hra vyžaduje čím dál více času a pro ty z nás kdo máme více měst je tím pádem čím dál více nezajímavá, v podstatě se objevuje čím dál víc hráčů,které hra při její náročnosti(časové) přestala bavit,takže prognóza bude,že to některý hráči zabalí a nebo omezí aktivitu/už se to děje/..celkově jsou poslední aktualizace o ničem. Měli by se oživit CVC pro jejich zábavnost a přestat ze hry dělat bezduchou klikačku viz krčma
Po stížnostech některých hráčů do náročnosti LB jí ještě zvýší, už vidím ty zprávy v cechu,že se nemůžou dostat přes nějaký boj,protože jsou moc těžké a že to nemají zapotřebí. Nechápu proč mají betu,kde na všechny tyto aspekty hráči dopředu upozorňují a stejně je tam nikdo neposlouchá :D
4. obtížnost není zbytečná, ale tak nákladná, že se za odměny snad ani nakonec nevyplatí (hodně utratíš), možná se vyplatí jen z hlediska expedičních bodů a následné síly pro cech. Nechápu jen, proč jen v Ledovce doznala expedice celkového ztížení, zatímco ostatní ulehčení, to je v tom takový rozdíl, že Ledovka musí být takový skok od expedice v Budoucnosti?
Poslední aktualizace jsou naopak konečně pořádné, že se hra v otravujících drobnostech napravuje, aby to bylo praktičtější. Ale ohledně Bety se nezměnilo nic.


vzdyt je tam napsane,ze je to teoretickych 133% a ne tedy praktickych,tedy 3 lvl konci mistrostvi a nebude se dal pocitat nad 100%,ja myslim,ze to je napsane srozumitelne :) ty co vzladnou boje navic nad 48 dostanou akorat ke jmenu pyramidu s ohnem a bude o nich videt o kolik vic maji boju.. to je vse
To je tvá interpretace, ale "teoreticky až 133 %" je vytrženo z kontextu, v kontextu tím bylo totiž myšleno, že jen pokud hypoteticky všichni členové cechu zvládnou 4. kolo expedice, pak nastane situace se 133 %.
Někdo mi ve hře psal, že se 4. kolo nebude započítávat do % dokončenosti expedice uváděných v mistrovství cechů. Jenže to není pravda, expedice IV. se do toho započítává a už přečtení onoho oznámení mě velmi znejistilo, jak to teda má být (jestli se bude nebo nebude započítávat), takže se musí IV. kolo započítávat (i cech, který by měl 70 %, teď bude mít 95 % apod. z maxima ne 100 %, ale z maxima už 133 %).


V ledové budoucnosti je to tragédie. Ještě horší, než minulá změna. Předposlední boj třetího kola je nevybojovatelný. Bonus 134% proti nepřátelům se 120% a neexistuje šance na vítězství. Možná pro někoho, kdo má Castel, sochu a katedrálu na padesáté úrovni. Bohužel takových moc není a tvůrci hry se evidentně znovu snaží naštvat hráče, co hrají nejdéle. Konečně, je to logické. Z takových hráčů mají nejmenší potenciální zisk a je tudíž cílem se jich zbavit. Co si o tvůrcích hry myslím napsat nemůžu, protože i při použití těch nejmírnějších výrazů by mi bylo opět vyhrožováno.
Mimochodem, v bojích v ledové budoucnosti jsem narazil na pár chyb. Rozdílný dosah stejných jednotek, Obranné bonusy nepřítele se projevují pouze proti některým typům jednotek a stejné jednotky se stejnými bonusy způsobují rozdílná poškození. Rozdíly jsou tak velké, že někdy je potřeba dvojnásobné množství zásahů pro zničení. To vše v rámci jediného boje s nepřáteli na stejném terénu, útočníky na stejném terénu a tak dále a tak dále.
Je vybojovatelný, a snáze než jiné dvě předcházející bitvy ve 3. úrovni. Ty máš bonus 134 % a vůbec to nezvládneš? Zvládám to s bonusem pro útočné jednotky v útoku a obraně 87/60 %, takže nemám bůhvíco a hraju tuhle hru přes 4,5 roku. Musíš tam poslat správně vymyšlenou útočnou kombinaci 1 robot + 1 plazmové dělo + 6 tuláků (jestli si na to teď dobře vzpomínám), ale do 2. vlny nepřátel nesmíš mít moc velké ztráty a nepřijít kvůli šancím na přeměnu tuláků ani o robota ani o plazmové dělo. A ručně, ne automatem, který dělá nesmysly.
Diamanty nekupuju, stále hraju, jak a kdy se mi zachce, a nikdo mě nevyhazuje, tak nepiš konspirační teorie, co proti nám všechno dělají (a samozřejmě bez peněz by tuhle hru nemohli provozovat, tak musí nabízet i prémiovou měnu jako nepovinnou alternativu: diamanty).
Všiml jsem si jen toho, že čísla obranných bonusů proti jiným typům jednotek se nezdají, že by reálně přesně takto ovlivňovaly bitvu, ale že jsou jen naoko, když plazmové dělo dá tak velkou ránu jezdci se stejným bonusem nebo jezdec robotovi (přitom mají proti sobě mít veliký bonus, nechápu - asi jsou nastaveny jinak, než jak uvádějí čísla), dříve (ve starších epochách hry) takové disbalance nebyly a čím dál víc mi v posledních epochách připadá, že jsou.
Ale nevšiml jsem si toho, co píšeš ty, že by si stejné jednotky se stejným bonusem a na stejném terénu dávaly rozdílné rány. Samozřejmě když zaútočíš na robota robotem, ten zraněný už vrací útok nebo pak sám útočí s menší razancí než jako zdravý, zadruhé každá jednotka má určitý rozptyl útoku řídící se pravděpodobností, ale to jsou běžné jevy už od doby bronzové. To přece není žádná novinka. Jednotky dostřelí vždycky stejný počet políček, ale uvedené číslo ve správci armády a v bitvě je odlišné kvůli měřítku bitevního pole 1,5, takže se to tím číslem v bitvě dělí, aby ta zmenšená jednotka dostřelila méně políček. Ale to přece taky není žádná novinka, to je už od doby pokroku.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser11964

Host
zábavné je, že jsem na 3. úrovni dostal asi ve 3 boji relikvii, kterou ani nikdy neuvidím - je totiž asi o 7 bojů dále (více jak jedno odkrytí) a tam já už se nedostanu :)
Od zítřka ale stejně jedeme jen 2 úrovně - jenm škoda chrámu relikvií...kdyby za zbourání aspoň člověk něco dostal...
 

DeletedUser13947

Host
Člověk cpe body do Chrámu relikvií, a pak za to dostává nesmyslné budovy s obřími rozměry a výnosem takřka nula. Člověk bojoval a těšil se na odměny a teď je to samá Brána boha Slunce. To stejné motivační sady, tohle je vážně nesmysl.
 

Dan 77

Veterán
Člověk cpe body do Chrámu relikvií, a pak za to dostává nesmyslné budovy s obřími rozměry a výnosem takřka nula. Člověk bojoval a těšil se na odměny a teď je to samá Brána boha Slunce. To stejné motivační sady, tohle je vážně nesmysl.
No jo no, tak jen doufat, že 100 FP z relikvie bude padat víc, aby se Chrám zaplatil. Dřív ta relikvie padala víc, tak je škoda, žes ho do města nepostavil dřív.
 

DeletedUser14064

Host
Ahoj,

za mne s novým kabátem a inovací CE, zvláště pak implementací L4 velká spokojenost. Výborný počin, hlavně, že byly odstraněny ty dva plánky chrámu coby hlavní "výhra" CE. ;):rolleyes:
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13611

Host
Ahoj,

za mne s novým kabátem a inovací CE, zvláště pak implementací L4 velká spokojenost. Výborný počin, hlavně, že byly odstraněny ty dva plánky chrámu coby hlavní "výhra" CE. ;):rolleyes:
No jejich náhradou je 20 FP, nevím jestli to je velká výhra...
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru