Diskuze k podzimu 2019

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Dan 77

Veterán
Zdravím je někde k nalezení seznam denních speciálek ?
jen ty co byli a jsou v ten den, takže třeba co bude za 4 dny ne... to je proto aby jsi nečekal jen na tu jednu ;)
https://forgeofempires.fandom.com/wiki/2019_Fall_Event/Beta
Takhle to bylo na Betě, tady budeme mít odměny v jiném pořadí.
Jinak na těchto stránkách lze zjistit zítřejší denní speciálku jen o několik hodin dopředu (díky časovým pásmům).

ty bonusy jsou opravdu, ale opravdu mizerný, na foru se pohybuješ už spoustu let na to, aby jsi měl úroveň hráče hrajícího sotva rok

tenhle týden jsem jel poprvé expe na marsu (minulý úterý jsem přešel z virtuálu) a celá expe bojem na automat na pohodu s celkovýma ztrátama, který pokryje alík za 2 dni = zbylých 5 dní bude vyrábět jednotky do zásoby...
1) Aha... :D
2) Celá expedice v Marsu na automat?? Jak to deláš? Mám bonus 380/200 % a ze 4. kola střety 52, 55, 56, 58 musím se sentinely a poloautomatem, střety 57 a 61 manuálně a střet 59 jedině vyjednat. A poslední střety nejdou na automat bez sniperbotů. Takže ten automat nechápu... Zatím pokaždé, když někdo tvrdil, že je marsovská expedice lehká, jsem z toho člověka vypáčil, že to vlastně nedělal jen automatem, že má v některých střetech taky obří ztráty, že občas před druhou vlnou uzdraví jednotky, že radši ten střet taky vyjedná, že.....
Na druhou stranu ve 3 střetech sice mám obrovské ztráty, ale Alík mi doplní ztráty ani ne za den.

Pokud mám čelit v první vlně tankům na které je nejlepší artilerie a v druhé helikoptérám, které zásah artilerie ignorují, tak to fakt není nic moc. Zkoušel jsem mix, ovšem popadalo to jako hmyz.
Jednotky ze Současnosti jsou o několik řádů lepší než ty z postmoderny. Takže tohle je v poslední provincii (na východě u Indie)? Tak to vyjednej za surky, stejně to budeš muset udělat, abys dostal rozšíření a mohl dál. Tohle neubojuješ ani s jednotkami ze Současnosti, jedině snad s tanky ze Zítřka.
Tuláci totiž na mapě používat nejdou, kdyby jo (jako v bitvách přímo v úkolech, v expedici, u sousedů a v CvC), poradil bych ti protiletadlovku + 7 tuláků a jet poloautomatem (nechat si načíst bitevní pole, nechat originální jednotku vzadu nebo ji uklidit až do rohu a až pak dej automat) nebo kulometčík a 7 tuláky na automat.
A jak se můžeš vyčerpat v expedici? Expedice v postmoderně je jedna z nejlehčích, stačí ti tank/raketovka/kulomet + tuláci na vše. A expedice v Současnosti je ta vůbec nejlehčí, protože jde udělat celá na automat/poloautomat až do konce a s minimálními ztrátami. Takže ne že zkusíš vstoupit do Ledovky nebo na Mars, jinak se unadáváš, protože ti přibude jako důvod i těžká expedice, natahovaný a velmi drahý výzkum (platí i pro Oceánku) a surky z Observatoře a Arcu v pokladnici naprosto k ničemu, protože pro ně hra nemá využití (platí pro všechny éry od Ledovky včetně dál).

Tady by mě zajímala argumentace, kdyby ze strany Inno přišel soudní příkaz směrem k Fandomu na odstavení wikiny, beta testeři byli vázáni mlčenlivostí a ty informace by předem nebyly k mání. Každý by prostě jel questy na první dobrou.
Já je na první dobrou dělám. ;) Do seznamu úkolů pro mě skoro nikdy nemá cenu se ani dívat, stejně to vždycky stihnu a není kam se hnát.
Pokud tam budou čtyři míčky, šance je stále 25%. Jiná totiž být nemůže.
Nevím, jestli musím něco tak banálního psát, ale co třeba 100 míčků o 4 barvách? Pak se stane, že šance na červený míček bude o hodně menší než šance na modrý míček, když barvy rozdělíš nerovnoměrně.
A právě jsem zpochybňoval ten mechanismus, že pokud je splněný IV. level, tak se započítá větev úkolu ,,dokonči 12 střetů". Kdyby to mělo být fér a hráč by byl nucen něco udělat, tak by prostě počkal na restart expedice.
Jakmile by to tak bylo ve hře nastaveno, jistě bys na to nadával. Podle toho, cos psal, bys musel ve svém cechu čekat na novou expedici i půl týdne.
Ono ,,cesta je cíl" je klišé. A ještě navíc pěkně nesmyslné. Ale asi jsem cynik a pokud se tímto klišé někdo řídí, brát mu to nebudu.
Vždyť se podle něj sám řídíš, když chceš velké odměny za každý úkol.
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
1) Aha... :D
2) Celá expedice v Marsu na automat?? Jak to deláš? Mám bonus 380/200 % a ze 4. kola střety 52, 55, 56, 58 musím se sentinely a poloautomatem, střety 57 a 61 manuálně a střet 59 jedině vyjednat. A poslední střety nejdou na automat bez sniperbotů. Takže ten automat nechápu... Zatím pokaždé, když někdo tvrdil, že je marsovská expedice lehká, jsem z toho člověka vypáčil, že to vlastně nedělal jen automatem, že má v některých střetech taky obří ztráty, že občas před druhou vlnou uzdraví jednotky, že radši ten střet taky vyjedná, že.....
Na druhou stranu ve 3 střetech sice mám obrovské ztráty, ale Alík mi doplní ztráty ani ne za den.

tak s bonusem 380/200% toho děláš bojem hodně, poklona
já jsem looser tak potřebuji o něco víc %, no vlastně o dost víc % a potom to jde, nepoužívám sniperboty, naprostou většinu střetů jedu 2 oceláky + 6 tuláků,
(ocelák má luxusní obranu a když ho nadopuješ velkými % k útoku tak palebnou sílu přesahující artilerii na pekle)
je pár bojů kde jsem s nima prohrál, někde stačilo změnit poměr na 3+5, jinde jsem zkusil jiné jednotky, stejně jako jsem měl v některých střetech ztráty 5-6 vojáků, ale neni to nic katastrofálního co by nepokryla produkce alíku,

P.s. kombinace artilerie a leteckých je asi docela hnus, ve virtuálu byl střet leteckých a potom artilerie - tohle složení pro mě bylo nepřekonatelný armádou dokud mi neporadili malý trik: vzít něco na smáznutí první vlny + 1 létající jednotku, první kolo začít ručně, uklidit slabou létající dozadu a sejmout lnepřítele a s 1 létající jednotkou rozsekat druhou vlnu artilerie

Pěkné, ale bylo by také zajímavé znát tvé hodnoty útoku (nebo jsem je přehlédl).
původně jsem to nechtěl psát, ale tak co už..

expe jsem dělal tušim 700/250 (měl jsem aktivovaný bonus z krčmy kvůli želvičkám) i s 670/250 by to šlo bez problému
želvička byla 720/250
 
Mno. Body při úkolu můžeš buď vyhodit z okna a nebo se ti můžou vrátit. Jakou možnost zvolíš je tvoje věc.
Jo, už mi to docvaklo, zdráhám se uvěřit tomu, že mě možnost příspěvku bodů jinam a jejich zhodnocení přes Arc nenapadla včera hned :rolleyes:. Asi špatný den. Já to dělám jak kdy. Většinou poctivě projedu přátelé, cechovníky, sousedy a pokud je někde vyhlídka na zisk, tak tam dám body. Pokud ne, tak je holt dám do své velkolepky s tím, že akorát splním úkol, ale zisk nula krom progresu při vylepšení velkolepky. Arc mám zatím na lvl 10, takže to moc nenese, ale lepší, než drátem do oka. Četl jsem o herních taktikách, že jsou hráči, kteří veškeré body sypou do Arcu, o tomhle jsem uvažoval, jestli to není dobrá herní strategie. Ovšem vzhledem k faktu, že nemám postavené budovy typu Krakena či Terakoty...nevím, asi je čas.

Ano, vyhýbáš se jim, ale pak do jedné vlezeš a v ten okamžik do nich vleze to nejhorší. :) Jsem rád že jsi ten efekt konečně zaregistroval.
Otázka je, jak dlouho dokážeš hrát zrcadlo sám se sebou? :D
Já si jsem vědom toho, že jsem v mnohých ohledech nesnesitelný a snažím se na sobě pracovat. S takovým tempem sice asi budu přijatelný možná pro obsluhu kremační pece, ale co už, alespoň se snažím. Některým je to šumák a nesnaží se nad sebou zamyslet či změnit. A jestli některým přijdu jako to nejhorší, co na foru je, tak mě to mrzí, tímhle být nechci. Mluvím zcela výjimečně bez jakékoliv špetky ironie či sarkasmu, zcela vážně.

Miko, mateš svůj vlastní jazyk a pak se snažíš tomu uvěřit. Pokud jsi poskočil moc rychle v dobách a máš malé město a máš v něm málo VB a sklízíš málo kladívek a mincí a máš málo surek, protože je nemáš jak získat, protože budovy na VB, mince, kladívka, suroviny a voj. jednotky ani vlastně nemáš kam dát, když máš tak malé město a přesto ještě uvažuješ o skoku do další doby, tak nejsi oslaben "momentálně", ale "permanentně", takže tu nepíšeš o sobě.

Tvůj problém je ale ten, že ty máš všeho málo pořád a v tvém případě nejde o pojem "jednou".

Ty to nedáš ve své době a chceš do další ? Dochází ti vůbec, že proti tobě jsou nasazený ty jednotky který tě lákají a umějí zase o něco víc. To jako že skočíš do další doby proto, abys krvácel zajímavějš? Chceš to svoje krvácení jako echtovější jo?
Ano, poskočil jsem moc rychle, což mi před časem silnější hráči řekli a já jsem dbal jejich rad a zůstal delší dobu v moderně. Město mám 10x9, těžko říci zda je malé, či velké. Připadá mi stále malé, protože krom velkolepek, kladívkáren, silnic, vojenské budovy a pár kulturních budov se tam nevleze víc věcí. Těch jednotek jsem měl málo jednou, opravdu došlo k situaci, kdy jsem měl zdecimovanou armádu. To se běžně nestává třeba i proto, že se snažím jet souboje ručně, abych zamezil zbytečným ztrátám. Potýkám se spíš s nedostatkem mincí, 4.7M u hráče v postmoderně není příliš, ale tenhle problém neřeším, protože zatím nemá žádné výrazné dopady. Ne, krvácení nechci echtovnější, naopak doufám, že trochu srovnám krok, budu mít k dispozici jednotky, které na mě používá soupeř. Přesně v tohle doufám a jinak bych neuvažoval o přechodu výše, abych ten rozdíl setřel.
 

d arvit

Odborník
[QUOTE="MikaRybanenn, post: 94068, member: 5409" Četl jsem o herních taktikách, že jsou hráči, kteří veškeré body sypou do Arcu, o tomhle jsem uvažoval, jestli to není dobrá herní strategie. Ovšem vzhledem k faktu, že nemám postavené budovy typu Krakena či Terakoty...nevím, asi je čas.
[/QUOTE]

je to rozhodně dobrá strategie, ale je to hráčská vysoká škola, ty nejdřív dodělej základku
 
https://forgeofempires.fandom.com/wiki/2019_Fall_Event/Beta
Takhle to bylo na Betě, tady budeme mít odměny v jiném pořadí.
Jinak na těchto stránkách lze zjistit zítřejší denní speciálku jen o několik hodin dopředu (díky časovým pásmům).
Jednotky ze Současnosti jsou o několik řádů lepší než ty z postmoderny. Takže tohle je v poslední provincii (na východě u Indie)? Tak to vyjednej za surky, stejně to budeš muset udělat, abys dostal rozšíření a mohl dál. Tohle neubojuješ ani s jednotkami ze Současnosti, jedině snad s tanky ze Zítřka.
Tuláci totiž na mapě používat nejdou, kdyby jo (jako v bitvách přímo v úkolech, v expedici, u sousedů a v CvC), poradil bych ti protiletadlovku + 7 tuláků a jet poloautomatem (nechat si načíst bitevní pole, nechat originální jednotku vzadu nebo ji uklidit až do rohu a až pak dej automat) nebo kulometčík a 7 tuláky na automat.
Díky, myslel jsem si, že jednotky ze Současnosti jsou lepší. Vidím u nich hodně zajímavých dovedností, takže fakt uvažuji, zda by nebylo záhodno srovnat krok min. s mapou a postoupit dále. Ona provincie, která mi dává zabrat je Qumeira. Je fakt divné, že Suqqah jako snad nejtěžší z těch dobytých, kde je nejvíce jednotek jsem dal. Expedici jedu s tanky, mají nejlepší off i deff, na to druhé vsázím nejvíc. Do seznamu úkolů se dívám, právě abych měl nachystané FB v zásobníku, ponechané určité mnozství sousedů k pomoci atd. To mé srovnání bylo opravdu velmi zjednodušené. Samozřejmě připadá v úvahu co jsi psal, jenže tady máme pouhé čtyři možnosti vedle sebe, čili zcela logicky připadá možnost 25%, teda měla by. Je fakt, že bych čekal půl týdne, to je pravda, kdybych už měl odjeté ony střety a dál to nešlo. A co se týče toho klišovitého hesla, tak máš v tomhle úhlu pohledu pravdu.

blbost, máš jasně daný typ úkolu - vyřeš x střetů, vyjednej x střetů, vybojuj x střetů - když máš hotovo splní se automaticky
koho zajímá nějaký maximum hráče?, jak to asi hra pozná?? když budu mít jednu kladívkárnu a úkol po mě bude chtít 2 24h úkoly tak udělám jenom jeden protože to je moje maximum a hra to pozná a řekne si, chudák on má jenom jednu kladívkárnu a víc jich nepostaví, dostal se na svůj limit.. tak já mu to teda uznám :p
omg, úkoly jsou v eventech pořád stejný a jestli to nedokážeš pochopit a na další event se připravit tak se nikdy nehneš z místa
Snažím se onu ,,základku" dodělat, ale i přes onu snahu je to vážně těžké. O to víc pak žasnu nad hráči, kteří mají xx milionů bodů a hrou procházejí jakoby nic, jestli jim někdo v začátcích radil a těch pár rad stačilo, anebo jsou prostě úspěšní a jde jim cokoliv, na co sáhnou. K tomu, cos mi napsal předtím, samozřejmě ohledně těch úkolů je to pravda, ale co jsem zpochybňoval je právě systém uznávání úkolu pro ty, kteří splnili IV. level expedice a neuznání, kteří odjeli 12 střetů. Kdyby mělo být bazírováno na splnění ,,nějakého" úkolu momentálně, tak by ti, kdo odjeli IV. level prostě mohli jen dobýt provincii. A kdyby snad měli dobytou poslední provincii na mapě a odjetý IV. level, tak by počkali na další kolo expedice. Prostě mi jde o konzistentní přístup, kdy se u úkolu 70 uzná I. level expedice bez ohledu, zda ho udělám před, anebo po zadání úkolu, ale u úkolu 47. to najednou nejde, případně uznat 12 střetů a jsou tu rozdílné podmínky. To je celé.

Ohledně 64 střetů, tak jde o to, narůstá nejen, že počet jednotek v každé z vln, ale i jejich bonus off/deff. A jak někdy vyhrávám tím stylem, že mi zůstane na bojišti jediná jednotka s 2/10 zdravím, tak u IV. levelu se to láme a nechytám se, bohužel vyjma prvních pár soubojů. Jak to děláš, že na ročním účtě jsi schopný tohohle nevím. Každopádně klobouk dolů, taky bych to chtěl někdy takhle umět.

Rozdíl je v počtu. Je to část sklizně z Alcatrazu a prostě se hodí. Chápu, že čekáš jen hlavní odměnu anebo denní. Ovšem šanci na denní výhru jsem už probíral předtím, jak jsou nastavená procenta. Takže řeším i tyhle ,,ceny útěchy" které padají o poznání častěji. Sice vynakládáš mraky zdrojů na denní či hlavní odměnu, ale ty denní díky nastavení procent výrazně v neprospěch hráče padají sporadicky. Takže pak je zajímavá i výše těch vedlejších výher, aby ty investice tak úplně nevyletěly komínem. A to je právě to, nad čím ,,fňukám" x eventů. Že jeden vojáček je proklatě málo a bylo by fajn, kdyby se ,,ceny útěchy" drobet navýšily. Tebe třeba cokoliv krom denní výhry nepotěší, já bych ale takových deset vojáků či cokoliv co se hodí bral jako opravdové plus.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
tak s bonusem 380/200% toho děláš bojem hodně
... nepoužívám sniperboty, naprostou většinu střetů jedu 2 oceláky + 6 tuláků,
... expe jsem dělal tušim 700/250 (měl jsem aktivovaný bonus z krčmě
Myslel jsem si, že to bude rozdílem v bonusech... Krčmu ani lahvičky do těch 380 % nepočítám, je to jen na občasnou aktivaci, ale po přistavění příštího japonského setu od starožitníka a po postavení jablkové chaty budu mít přes 400/200 % základní bonus. A ještě jsem nepostavil Terakotku na vyšší úroveň (tak 60-70), teprve se na to chystám a mám jí nízko, takže by to mělo být dalších min. +25/25 % do útoku (a taky do obrany města). Nevím, jestli mi to pomůže dost, ale bez zvednutí útočného bonusu je mi k ničemu bonus Oranžerie, protože sepnutí jejího bonusu nemá u mě ve 4. kole téměř žádný efekt.
Sniperboti jsou přímo ideální na konec 4. kola, prakticky beze ztrát... jinak je taky nepoužívám.

Já to dělám jak kdy. Většinou poctivě projedu přátelé, cechovníky, sousedy a pokud je někde vyhlídka na zisk, tak tam dám body. Pokud ne, tak je holt dám do své velkolepky s tím, že akorát splním úkol, ale zisk nula krom progresu při vylepšení velkolepky. Arc mám zatím na lvl 10, takže to moc nenese, ale lepší, než drátem do oka.
Přes vysoký Arc můžeš vydělat na sousedech tisíce a tisíce bodů a ty pak jenom točit. Třeba za den nahodit i 30 000 bodů a protočit dost opakovacích úkolů, aniž bys cokoli prodělal (pokud se nešťastně nesejdeš s jiným hráčem ve stejné VB), spíš s výdělkem bodů jako odměn z opakovacích úkolů (což je zrovna jedna z úkolových odměn, kterou Frontenac nenásobí). K tomu hromady plánků, že tolik úrovní ani nebudeš mít šanci někdy postavit. A taky vyděláš kopu medailí, že nebudeš vědět, co s nimi, protože si za ně koupíš všechna medailová rozšíření - která nutně potřebuješ, jak usuzuju z toho, co tu píšeš. Jenom při výběru městské produkce (bez dia) můžu denně protočit třeba 40 úkolů (vyber mince, zásoby, 24hod produkci, utrať body - ty z výběru). Jenže než začneš stavět Arc (a po něm nejlíp Frontenac), chce to mít dost eventovek/svatyň/teras a základní velkolepky aspoň na úrovni 10, abys měl denní příjem nejméně v rozmezí 150-200 bodů denně a mělo pro tebe smysl se do toho projektu stavby Arcu vůbec pouštět, i tak ti to potrvá pár měsíců.
Město mám 10x9, těžko říci zda je malé, či velké. Připadá mi stále malé, protože krom velkolepek, kladívkáren, silnic, vojenské budovy a pár kulturních budov se tam nevleze víc věcí.
Kde máš hlavní svět?
Ona provincie, která mi dává zabrat je Qumeira.
To je ta, kterou jsem myslel, ta je snad nejtěžší z mapy Současnosti. Jsou za ní vlastně diamanty - rozšíření, které asi zoufale potřebuješ, bude hned pod ní. Jak píšu, s takovýmihle bitvami se nepárej a rovnou to vyjednej, ani s jednotkami ze Současnosti nemáš šanci vyhrát.
Snažím se onu ,,základku" dodělat, ale i přes onu snahu je to vážně těžké. O to víc pak žasnu nad hráči, kteří mají xx milionů bodů a hrou procházejí jakoby nic, jestli jim někdo v začátcích radil a těch pár rad stačilo, anebo jsou prostě úspěšní a jde jim cokoliv, na co sáhnou.
Snad všichni měli těžké začátky, jenom někdo to má tak promyšlené a k tomu dostal do hry na začátku tolik rad od jiných a je tak aktivní ve hře, že to pak profrčí, i když právě začátky jsou asi nejtěžší, než se tvé město dostane do blahobytu, aby sis mohl dovolit to, co dříve ne. Taky se hra změnila, kdysi bylo efektivní mít normální budovy ze své éry a k tomu velkolepky (eventovek bylo strašně málo), teď už je hra úplně někde jinde a úrovně VB taky.
...Sice vynakládáš mraky zdrojů na denní či hlavní odměnu
Třeba pro mě to nejsou skoro žádné zdroje, v podstatě do eventu investuju jenom svůj čas na splnění úkolů (a proto jsou nejhorší ty úkoly na výrobu), jinak brnkačka... A dávám ti za pravdu aspoň v tom, že ty úkoly jsou furt na jedno brdo, takže dost nuda. :D A ještě dostaneš hromadu harampádí, z nichž část můžeš nově prodat u starožitníka. :D Vzpomínám si na první halloweenský event (2012) a jak ke splnění asi 20 úkolů a získání Hřbitova (základního 3×3) bylo potřeba tu hatmatilku nejdřív chvilku luštit, než hráč vůbec zjistil, co že se po něm vlastně chce udělat - jedno ze zajímavých ozvláštnění - které muselo dát dost práce a vývojáři už žádná nevymýšlejí. Nebo v historických okéncích aspoň uváděli nějaká zajímavá fakta v rámci textu k úkolu, byť to člověk číst nemusel.
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
Jak to děláš, že na ročním účtě jsi schopný tohohle nevím. Každopádně klobouk dolů, taky bych to chtěl někdy takhle umět.
asi takhle
jí udělám ve čtvrtek na 64 (2 úrovně bojem, 2 vyjednávánim) a největší problém je sehnat těch pár tisíc mincí z krčmy na 4tý pokusy..
stačí mít ve městě pár desítek studánek, k tomu pár kompletních eventových budov a je dost surek na vyjednávání i nějaká ta % na boj
samozřejmě s normálnim městem a ekonomikou je to ještě snažší

Chápu, že čekáš jen hlavní odměnu anebo denní. Ovšem šanci na denní výhru jsem už probíral předtím, jak jsou nastavená procenta. Takže řeším i tyhle ,,ceny útěchy" které padají o poznání častěji. Sice vynakládáš mraky zdrojů na denní či hlavní odměnu, ale ty denní díky nastavení procent výrazně v neprospěch hráče padají sporadicky. Takže pak je zajímavá i výše těch vedlejších výher, aby ty investice tak úplně nevyletěly komínem. A to je právě to, nad čím ,,fňukám" x eventů. Že jeden vojáček je proklatě málo a bylo by fajn, kdyby se ,,ceny útěchy" drobet navýšily. Tebe třeba cokoliv krom denní výhry nepotěší, já bych ale takových deset vojáků či cokoliv co se hodí bral jako opravdové plus.

% jsou %, někdy maji náladu a jindy ne, třeba tenhle event na hlavnim městě jsem projel 110 surek a získal 4x chtěnou denní odměnu, v kolonii 70 surek a získal 7 odměn..

říkáš: vynakládat mraky zdrojů - možná to tak vypadá z tvého pohledu
ale z mého pohledu investuji něco čeho mám spoustu do něčeho co chci v době kdy mám šanci získat i něco jiného co chci, i kdybych měl investovat 10x tolik a nedostat za to nic tak se mi to pořád vyplatí, vůbec o tom nepřemýšlim jako o vyhazování zdrojů abych dostal 1 vojáka (který tak stojí třeba 5 milonů zlata)

v okamžiku kdy dojedeš mapu, výzkum a expe na max, do města postavíš 5-10 kovářů a v invu budeš mít pár stovek surek od každý své doby jsou eventy rychlý a nenáročný..

P.s. pokud by ti udělal o radost 10 vojáků místo 1 tak neni hlavní problém v množství které získáváš ale v množství které utrácíš (umírá pod tvým vedením) a větší příjem to nezachrání..

jak jsi psal, pokud v nějakém střetu přijdeš o většinu nebo celou armádu, tak nemá smysl jí tam příště posílat znova (když máš 5 a půl vojáků) ale radši to uplatit, tohle si můžou dovolit hráči kteří si to můžou dovolit protože ví že pro ně ztráta 1-10-100 vojáků je stejně bezvýznamná...

ty potřebuješ 3 věci
1, začít u hry přemýšlet* (přizpůsobit se hře, je jednoduchá a pravidla jsou stejný)
2, rozšířit město (medaile a dia)
3, dělat pravidelně expe na 64

* a to nemyslim jako urážku tvé inteligence
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
Ten event ukolově je poskládany celkem zajímavě, není to úplně snadné a zároveň těžké, takže při troše snahy se to dá splnit.
Co mi tam trochu chybí, že nejdou zadávat ty výroby na mobilu za diamanty, nemá každý pořád čas klikat 24x výroba, pak znovu a pak znovu, když to jde rovnou na PC např.

Ale jinak to není špatná událost.

Beru to z hlediska toho, že už toho každý za všechny etapy a éry naklikal tolik, že ty počty jsou poměrně závratné..
 

Svatej

Legenda
2) Celá expedice v Marsu na automat?? Jak to deláš? Mám bonus 380/200 % a ze 4. kola střety 52, 55, 56, 58 musím se sentinely a poloautomatem, střety 57 a 61 manuálně a střet 59 jedině vyjednat. A poslední střety nejdou na automat bez sniperbotů. Takže ten automat nechápu...
560/214 Kde nejsou sentinelové, nasazuju 8x raketového vojáka z virtuálu. Obvyklé ztráty jsou 0-2 rakeťáci
Kde jsou sentinelové, 2x ocelový hlídač+6tuláků. Ztráty mezi 0 a 5ti jednotkama
 
Nejvíc na prdlačku je přebytek surovin.... mělo by to být takže vám to vezme 1 2 3 a ne že vám to vezme 2x jabko a tak.... takhle mam řpebytek jedný 20ks a nepoužiju jí.... což je nefér
 

DeletedUser12887

Host
Ještě není konec, třeba to vyjde nakonec rovnoměrně, ačkoliv máš pravdu, že o tom sám tez pochybuju..
 

Dan 77

Veterán
Ještě navážu na to, co tu píše Mika a Darvit o štěstí na denní speciálku. V našem cechu měli hráči s 50-60 dokončenými úkoly diametrálně odlišné úspěchy v získávání vylepšení moštárny: např. jeden jich vyhrál 10, jiní 7, jiní 1 nebo i 0 a moc při tom ani nezáleželo, jestli člověk vybíral jenom vysoká procenta, nebo chytřeji šel po nejlevnějších procentech (poměr cena/výkon), aby za daný počet surovin k pečení pokoušel šanci co nejvíc, prostě u někoho se držela smůla a u někoho štěstí, nic jiného. Taky na každém světě může mít tentýž hráč za stejných podmínek diametrálně odlišné úspěchy v počtu získaných denních speciálek.

560/214 Kde nejsou sentinelové, nasazuju 8x raketového vojáka z virtuálu. Obvyklé ztráty jsou 0-2 rakeťáci
Kde jsou sentinelové, 2x ocelový hlídač+6tuláků. Ztráty mezi 0 a 5ti jednotkama
Jj, do konce 3. kola používám rakeťáky taky často. Ve 4. kole už je ale dost problém s nimi vše ustřílet, hlavně ty oceláky (hlídače) - a ostatní jednotky už vlastně taky, protože při vysokém bonusu nepřátelských jednotek ještě víc vyvstane na povrch to, že automat neumí efektivně využívat schopnost minomet, takže člověk se s tím pak musí piplat na manuál a stejně bez AR zaměřování marsovských jednotek nemá jistotu, že bitvu vyhraje nebo že nebude mít veliké ztráty, je to trochu sázka do loterie, když proti němu stojí právě marsovské jednotky, které schopností AR zaměřování disponují. Aspoň tak to vnímám s rakeťáky já. Proto je třeba závěr 4. kola expedice mnohem jistější, snazší a rychlejší dělat na automat s 8 sniperboty než manuálně s 8 rakeťáky. A expedice ve Virtuálce mi přišla o dost lehčí proto, že tam není letecká jednotka (maximálně na jejím začátku oceánské kluzáky), takže člověk ustřílel snad vše (snad i ty kluzáky díky držení se vzadu u ostatních nepřátelských jednotek, ronin by byl k rakeťákům spíš jako pojistka), a když už něco člověk radši vybojoval manuálně, byl to díky schopnosti minomet prostě fofr (bitva = krátký proces). Sice expedice ve Virtuálce obsahovala 2-3 velmi těžké střety, které jsem musel vyjednávat, a v marsovské jde snad drtivá většina střetů v pohodě prostě kombinací hlídače+tuláci, ale jinak jsem měl celkově minimální ztráty, rozhodně menší než v marsovské expedici.
 
Naposledy upraveno:

Dědeq

Znalec
Hm, šel jsem si postěžovat na event, a je z toho hodinové čtení... Já si nemyslím, že tady Glum.. pardon. Naštěstí si na poslední stránce vzal vynechanou medikaci, a hned se s jeho lepší stránkou dá líp mluvit. Ale rad dostal myslím dost na to, aby se během měsíce stal normálním hráčem, který má víc než 20 vojáků, sem tam nějaké kladivo, ale hlavně třeba pochopí základní (a celkem prosté) několikatero úspěšného hráče FoE, které se mu tu opakuje pořád dokola. A bude po pláči.

No a teď si jdu pobrečet já. Po namlsání zábavnou archeologickou minihrou (jeden se ve zdejších eventech naučí skromnosti) je tu zase návrat do starých kolejí, kdy člověk ráno splní svůj úkol za jednu čekuládu, k tomu denní úkol (zpravidla mnohem náročnější, než ten eventový) za dvě čekulády, a pak už jen do půlnoci či do dalšího rána čeká, jestli už KONEČNĚ bude moct vyplácat nějaké sladkosti na kloudnou denní speciálku. Podzimní jezírka a lesíky jsou moc pěkné, a kdo si počká, ten se snad dočká i něčeho onačejšího, ale prostě mě to nudí. Chci rozhazovat svoje pracně nabyté čekulády, karamelky a diamanty, ale nemám za co, chodím s naditou šrajtoflí kolem prázdného regálu, to je teprve frustrace, kam se hrabe jeden vojáček za odměnu. A protože poslední den bude nejspíš opět vylepšení věže vítězství, tak jenom doufám, že tam opravdu bude upg moštárny ještě jednou. A brzy. Kdyby aspoň byly ty týdenní ligy, ale tohle je pořád jenom čekání bez ničeho.

NUUUDAAA!!!

(Tedy pardon, omlouvám se těm, kteří se u úkolů denně strašně potí a mají desetidenní skluz, ti se tímto eventem jistě nenudí. Ale já jo.)

Edit: první odstavec byl upraven moderátorem; já jeho torzo nechci mazat, to je pod mou důstojnost, a ani upravovat, takže zde s rizikem možného banu jen zopakuji, že dle mého názoru Mika není troll, pouze se názorově zasekl. Zbytek cenzurovaného odstavce bez původní žertovně pojaté kulisy vypadá urážlivě, což ovšem ani v nejmenším nebylo mým záměrem.
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
S tím eventem souhlas, taky nemám z denních speciálek skoro co brát, buď vylepšení moštárny nebo renovačky, jinak mě tam vůbec nic nezajímá. A na tom nic nezmění ani míra pokroku hráče v eventových úkolech - být po velmi pomalém tempu poněkud pozadu a dělat víc úkolů za den, tak stejně nemám za jakou denní speciálku utrácet.

Když už narážíš na archeologickou minihru v eventu, tak v nadcházejícím halloweenském eventu bude použit naprosto stejný mechanismus, akorát samozřejmě se strašidelným pozadím a pavučinami místo písku.
 
Takže ve výsledku brečíme všichni nad tím stejným. Nad ,,odměnami". Ty denní mi přijdou celkem fajn, některé samozřejmě. Procento jejich zisku je však bídné, takže padají ony ceny ,,útěchy". Celkově tedy hráči chodí s naditými prkenicemi, aby utráceli, ale vlastně není celkově za co. Ten, kdo očekává denní výhru se jí dočká jen sporadicky a je naštván tím balastem okolo a ten, kdo čeká denní výhru, která by jej potěšila se jí nedočká už vůbec, protože i kdyby pravděpodobnost zisku speciálky byla 100%, spokojen nebude. Z toho vyplývá, že jakékoliv námitky vůči odměnám bezesporu smysl mají, protože možná na základě zpětné vazby vývojáři zjistí, že určité věci nejsou to pravé ořechové.
 

Dědeq

Znalec
Takže ve výsledku brečíme všichni nad tím stejným. Nad ,,odměnami".
Ne tak docela. Když dva dělají totéž, není to vždycky totéž - zatímco ty si stěžuješ na neadekvátní průběžné odměny vzhledem ke své snaze, čili že na oplátku nedostáváš odpovídající hodnotu, já si stěžuju na konkrétní koncept. S okolním balastem jsem zcela smířen, nakonec i ten jeden vojáček, kterého dostanu zdarma, u mě najde brzy uplatnění. Pokud však už v seznamu denních speciálek jsou některé superkvalitní (jako třeba upg moštárny), což právě jsou, uvítal bych jejich lepší rozprostření v časovém rozvrhu.

Kdyby tam tyto denní speciálky vůbec nebyly, byla by to pouze ještě větší nuda při čekání na finální barák --- kvůli němuž bych ovšem všechno tak jako tak podstoupil, i kdyby ostatní odměny byly zcela bez hodnoty. A opět bych si stěžoval jenom na několikatýdenní nudný průběh, ne na úsilí, které jsem byl nucen vynaložit v honbě za hlavní cenou.
 
Ne tak docela. Když dva dělají totéž, není to vždycky totéž - zatímco ty si stěžuješ na neadekvátní průběžné odměny vzhledem ke své snaze, čili že na oplátku nedostáváš odpovídající hodnotu, já si stěžuju na konkrétní koncept. S okolním balastem jsem zcela smířen, nakonec i ten jeden vojáček, kterého dostanu zdarma, u mě najde brzy uplatnění. Pokud však už v seznamu denních speciálek jsou některé superkvalitní (jako třeba upg moštárny), což právě jsou, uvítal bych jejich lepší rozprostření v časovém rozvrhu.

Kdyby tam tyto denní speciálky vůbec nebyly, byla by to pouze ještě větší nuda při čekání na finální barák --- kvůli němuž bych ovšem všechno tak jako tak podstoupil, i kdyby ostatní odměny byly zcela bez hodnoty. A opět bych si stěžoval jenom na několikatýdenní nudný průběh, ne na úsilí, které jsem byl nucen vynaložit v honbě za hlavní cenou.
Takový úhel pohledu chápu a souhlasím s ním. Jenže já to mám holt tak, že čekám od eventu víc, než od expedice. Tj. pokud už je mizivá šance získat denní speciálku, tak mě ,,odměny" typu vojáčka nebo motivačky vyloženě rozčilují. Čekám, že když teda je tak mizivá šance na zisk vytoužené denní odměny, tak ty vedlejší budou alespoň za něco stát. Ale pokud někdo ty vedlejší neřeší naprosto vůbec, rozumím tomu a respektuji. Jenže já to mám tak, že když už se s tím tedy namáhám, ocenil bych něco víc, než co padá v běžných truhlách I. levelu expedice. Já bych to všechno asi také podstoupil kvůli finální odměně, avatarům (byť nynější jsou mimořádně nepodařené) a odznaku do profilu. Ale čekám prostě víc, minimálně jistý solidní přístup a ne nepokrytý výsměch v podobě oněch mnou kritizovaných ,,cen". Další věcí je ono pečení jako takové, rád bych věděl, zda při splnění denní výzvy padne ona odměna fakt ryzí náhodou, anebo má systém mechanismy k vyhodnocení toho, co v inventáři mám a co nemám a nehraje se tak náhodou s cinknutými kartami. Denní výzvy plním poctivě, ale padají mi stále duplicitní suroviny. Takže to vidím tak, že mi ke konci zbyde ranec něčeho, co nepotřebuji a budu akorát naštvaný, protože kusy co mi zbyly prostě nepůjdou proměnit.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru