Diskuze k soutěži "Hádanky od Rinbina"

DeletedUser14791

Host
Skoda jen, ze mne system na rynbinovi hadanky upozornil az 3. den souteze...
 

DeletedUser11317

Host
Jak již bylo zmíněno nejednou, na fórum chodí pravidelně hráči, kteří se taktéž pravidelně účastní soutěží a sledují aktuální dění na fóru. Mohou proto být zvýhodněni. Ale samozřejmě dáváme možnost všem vyhrát diamanty, popřípadě další odměny, proto rovněž vydáváme oznámení do hry. A je stále možnost vyhrát, i přesto, že dnes začal 3. den.
 

DeletedUser14631

Host
Jak již bylo zmíněno nejednou, na fórum chodí pravidelně hráči, kteří se taktéž pravidelně účastní soutěží a sledují aktuální dění na fóru. Mohou proto být zvýhodněni. Ale samozřejmě dáváme možnost všem vyhrát diamanty, popřípadě další odměny, proto rovněž vydáváme oznámení do hry. A je stále možnost vyhrát, i přesto, že dnes začal 3. den.
Zdravím a přeji hezký den. Máte samozřejmě pravdu, z Vašeho pohledu. Také bych se rád soutěže zúčastnil. Prý trvá sedm dní, až do 4.11.2017. Sdělíte mi, prosím, co mám udělat pro to, abych mohl odpovědět na otázky? Nikde nevidím žádnou možnost odpovídat. Nebo už jsem přišel pozdě? Tak proč tedy trvá soutěž až do 4.11.? Dle mého názoru by bylo mnohem lepší a férovější celou soutěž ohlásit se čtrnáctidenním předstihem, aby s tím všichni soutěžechtiví hráči byli seznámeni s dostatečným předstihem, a pak už jen vyčkávali na startovní čáře na startérovo KRLEŠ. Tím by byla zajištěna i větší soutěživost. Hráče, kteří mají dostatek volného času sledovat aktuálně dění na fóru, můžete přece odměnit jinak, třeba každý den jedním diamantem za vstup na fórum. Často je teď vidět v televizi reklama na FOE, pro nové hráče z řad široké veřejnosti. Nikdo tam však nové adepty neupozorňuje na fakt, že pro možnost stoprocentního využití všech herních aktivit včetně lákavých bonusů, musí několikrát denně navštěvovat fórum? Připadá mi to v neposlední řadě i tak, že se tím zatajením doby startu soutěže zajistí i eliminace potencionálních nežádoucích vítězů - nenavštěvovatelů fóra. Ale nic ve zlém, je to Vaše právo rozdat lístky do cirkusu jen těm z první řady, synům starosty a lékárníka, a Zilvar z chudobince samozřejmě jako vždy ostrouhá.
 

Bobb z bozkova

Nováček
Milí hráči,

náš tým si pro vás připravil další soutěž! Jste zvědaví, co vás čeká? Sledujte fórum a pište nám, jestli se chystáte zapojit a zkusit své štěstí . V případě dotazů či připomínek nám napište!

S pozdravem
tým Forge of Empires
info o soutěži , se mi zobrazilo až včera večer. To už asi nemá cenu soutěžit.
 

trojan1673

Veterán
Soutěžit můžete, stačí si otevřít v daný den (dnes stále 3.den) a odpovědět na hádanku, která je každý den nová.
Odpovědi ostatních nevidíte, protože soutěž je moderovaná. Zveřejňují se až po uzavření dne.
 

DeletedUser11297

Host
Baví mě číst si takové odpovědi, vždy se u toho dobře pobavím. :D To, že nekontrolujete fórum, je vaše chyba, odkazy na něj máte všude při přihlašování. Chodit sem jenom pro odměny, to by vám šlo. Chápu, že zde potřebují účast, ale už jen kvůli těmto uplakaným řečem bych se na vás příště regulérně vykašlal.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Svatej

Legenda
Zdravím a přeji hezký den. Máte samozřejmě pravdu, z Vašeho pohledu. Také bych se rád soutěže zúčastnil. Prý trvá sedm dní, až do 4.11.2017. Sdělíte mi, prosím, co mám udělat pro to, abych mohl odpovědět na otázky? Nikde nevidím žádnou možnost odpovídat. Nebo už jsem přišel pozdě? Tak proč tedy trvá soutěž až do 4.11.? Dle mého názoru by bylo mnohem lepší a férovější celou soutěž ohlásit se čtrnáctidenním předstihem, aby s tím všichni soutěžechtiví hráči byli seznámeni s dostatečným předstihem, a pak už jen vyčkávali na startovní čáře na startérovo KRLEŠ. Tím by byla zajištěna i větší soutěživost. Hráče, kteří mají dostatek volného času sledovat aktuálně dění na fóru, můžete přece odměnit jinak, třeba každý den jedním diamantem za vstup na fórum. Často je teď vidět v televizi reklama na FOE, pro nové hráče z řad široké veřejnosti. Nikdo tam však nové adepty neupozorňuje na fakt, že pro možnost stoprocentního využití všech herních aktivit včetně lákavých bonusů, musí několikrát denně navštěvovat fórum? Připadá mi to v neposlední řadě i tak, že se tím zatajením doby startu soutěže zajistí i eliminace potencionálních nežádoucích vítězů - nenavštěvovatelů fóra. Ale nic ve zlém, je to Vaše právo rozdat lístky do cirkusu jen těm z první řady, synům starosty a lékárníka, a Zilvar z chudobince samozřejmě jako vždy ostrouhá.
Za 1) Fórum je plnohodnotnou součástí hry - odkaz najdeš přímo v herním rozhraní - a ignorovat fórum je rozhodnutí asi na stejné úrovni jako ignorovat krčmu přátel. ;)
Za 2) Upozorrňování o soutěži je jen a pouze dobrovolné rozhodnutí CZ týmu, nemají žádnou povinnost to vůbec dělat.
Za 3) Zde máš přesně popsáno kam a jak máš psát své odpovědi. Stačí číst.
Za 4) Upozornění přišlo ve 20:41. Měl/a jsi tedy plných 19 minut zapojit se již do 2hého kola soutěže.

BTW: To je zase stěžovatelů na vlastní neschopnost/lenost/nevědomost/nezájem...:rolleyes:
 
Naposledy upraveno:
Všem kdo si stěžují.
Kdyby jste sem chodili pravidelně tak to víte. A je myslím naprosto fér, když se dá náskok těm co sem chodí pravidelně a mnohem více hře přispívají jak vy co sem vlezete jen když je z toho vidina Diamantů!
 

Da Hero

Komentátor
Za 1) Fórum je plnohodnotnou součástí hry - odkaz najdeš přímo v herním rozhraní - a ignorovat fórum je rozhodnutí asi na stejné úrovni jako ignorovat krčmu přátel. ;)
Za 2) Upozorrňování o soutěži je jen a pouze dobrovolné rozhodnutí CZ týmu, nemají žádnou povinnost to vůbec dělat.
Za 3) Zde máš přesně popsáno kam a jak máš psát své odpovědi. Stačí číst.
Za 4) Upozornění přišlo ve 20:41. Měl/a jsi tedy plných 19 minut zapojit se již do 2hého kola soutěže.

BTW: To je zase stěžovatelů na vlastní neschopnost/lenost/nevědomost/nezájem...:rolleyes:

Pravdu mate oba.

Za me je dulezite, aby se poradajici tym rozhodl, pro koho soutez dela - pokud pro uzivatele fora, pak aktualni reseni je nadstandardni. Pokud pro hrace FOE, tak rozumnym resenim je vyse zminene oznameni s predstihem. A at budete pokracovat v soutezich tim ci onim zpusobem - diky za usili a cas, ktery do toho investujete.

Pri systemu bodovani za kazdy den 1 body, myslite, ze handicap 2 bodu a 3. ocenena mista dava nekomu z pozdeji se ucastnicich vysokou sanci na vyhru ?

Ad 4 Pro me tahle hra neni zadnej sprint, venuji ji svuj volny cas tehdy, kdyz uznam za vhodne a uzivam si ji, nehraji ji na mobilu, tudiz nemam zadne "online" notifikace, protoze si nenecham zivot ridt hrou ... pokud to nekteri maji jinak - fajn, neberu jim to - ale ocekavam, ze ostatni budou respektovat muj styl.
 

DeletedUser14934

Host
Fajn, všichni máte pravdu, ale taky by stačilo, k odkazu na forum napsat info že se tam něco děje. Protože forum jako takové slouží k informacím. Něco hledám, chci poradit půjdu na forum. Ale nikdo by nemusel tušit, že ještě na fóru probíhají soutěže!
Stačí, že člověk hledá čas na hru FoE a ještě aby lezl jen tak na forum. Nikde není napsáno, že fórum je dílčí soutěžní část FoE. Pro mě je forum forum a ne soutěžní koutek!
A ne Každý kdo FoE hraje, ihned na forum zamíří.... Jak jsem říkal, půjdu sem občas, když budu něco hledat potřebovat...
Předpokládám, že všichni, co tady píšete, že je to naše blbost, tak hrajete již nějaký čas. Teď už to vím, co forum všechno nabízí, a asi taky, jako správný hráč FoE za pár měsíců tady někoho zprudím, že sem nechodí a je to jeho chyba!!!!
 
Soutěže na fóru probíhají už tak 3 roky ne? Spíše víc bych řekl. Takže to, že se někdo diví, že tu probíhají je čistě jeho problém, že se na fórum evidentně nikdy předtím nepodíval.
Já nevím, ale když hraji hru tak téměř vždy se podívám i na fórum. Jelikož jedině tam se člověk dozví o novinkách.

A plus velké plus. Na hlavní stránce je u každé oznámené novinky odkaz na fórum! Takže jestli se někdo vymlouvá, že fórum nenavštěvuje a podobně tak je ho čistě jeho problém a jeho chyba. Já na fórum posílám každého ve hře co chce o něčem z hry poradit a já to hned nevím. Pošlu ho na fórum a na wiki. Dvě důležité věci.

A pokud chcete něco vyhrát tedy získat musíte tomu věnovat čas. Jak se říká bez práce nejsou koláče. My co chodíme sem na fórum tak tomu věnujeme nějaký čas a tento čas se nám občas s velkým štěstím zúročí v podobě výhry dia nebo něčeho pěkného zde na fóru. Plus se nám to samozřejmě zúročí v podobě vylepšení hry, kdy navrhujeme některé věci, hlásíme chyby ve hře a podobné jiné věci. Tedy my tomu věnujeme čas a tedy je pro nás fér, když dostaneme náskok oproti ostatním co sem vlezou jen, když vidí dia.
 

Da Hero

Komentátor
@Silveralius Pletes dohromady hrusky s jablkama, sledovani, co se deje na foru, nemusi mit nic spolecneho s hracovym zapalem do hry (hlaseni chyb, navrhovani vylepseni atp). Pokud Ti chybi odmenovy system napr. za to, ze se venujes jinym hracum, pak places na spatnym hrobe.
S takovym pristupem by fanousci fotbalu, co ho sleduji z domu, se o zapasu dozvedeli 10 minut pred zacatkem, protoze "oni preci nechodi na stadion" ... ;)
 

DeletedUser14934

Host
No jak jsem psal výše... Nebylo pochopeno... Já hrají FoE necelé 2 měsíce....
Takže asi tak. Teď už to vím, že tu jsou soutěže. Ale kdo by to čekal, že i na fóru. Mimochodem když jsem tu byl dříve pro rady a info, žádná soutěž tu nebyla a nikde jsem nebyl upozorněn....
Až teď v tomto případě... Ve zprávě v aplikaci samotné hry.
Ale stojím si za tím, že fórum je fórum. A ne soutěžní koutek!
 

Svatej

Legenda
@Silveralius Pletes dohromady hrusky s jablkama, sledovani, co se deje na foru, nemusi mit nic spolecneho s hracovym zapalem do hry (hlaseni chyb, navrhovani vylepseni atp). Pokud Ti chybi odmenovy system napr. za to, ze se venujes jinym hracum, pak places na spatnym hrobe.
S takovym pristupem by fanousci fotbalu, co ho sleduji z domu, se o zapasu dozvedeli 10 minut pred zacatkem, protoze "oni preci nechodi na stadion" ... ;)
Prosím, jen ne přirovnání k reálnému životu. :D Na to je tu hodně lidí háklivých. ;)
Aneb, zkus se potopit do nejbližší studánky ke tvému bydlišti a zjistíš, že tam žádné diamanty nenajdeš.Ať už u toho vyslovíš kolik přání jen chceš. ;)

Jinak, Silveralius neplete hruškovici s jabkovicí. ;) Prostě upozornil na fakt, že lidé kteří fóru věnují své usílí, ať už z jakéhokoli důvodu. (povětšinou kvůli radám a pomoci jiným, méně zkušeným hráčům) Prostě mají informaci z první ruky a tím pádem i výhodu. A ona výhoda je právě v náskoku, který MŮŽE ALE NEMUSÍ znamenat zisk nějaké herní odměny. Odměna za aktivitu... ;)

Ale stojím si za tím, že fórum je fórum. A ne soutěžní koutek!
Jen stůj! Pěkně pevně rozkročený! :D A hádej kolik lidí svým protestním stáním asi tak zaujmeš či donutíš ke změně názoru.:rolleyes:
 
@Silveralius Pletes dohromady hrusky s jablkama, sledovani, co se deje na foru, nemusi mit nic spolecneho s hracovym zapalem do hry (hlaseni chyb, navrhovani vylepseni atp). Pokud Ti chybi odmenovy system napr. za to, ze se venujes jinym hracum, pak places na spatnym hrobe.
S takovym pristupem by fanousci fotbalu, co ho sleduji z domu, se o zapasu dozvedeli 10 minut pred zacatkem, protoze "oni preci nechodi na stadion" ... ;)

Nepletu dohromady jablka a hrušky. Navíc já jsem nikde nepsal, že za to chci odměnu. Já to dělám i bez odměny a neúčastním se za každou cenu všech soutěží. Vybírám si, které mi sednou. A nepláču. Já jsem spokojený, plakat tu vidím jiné lidi. Navíc jak jsem již psal každá oznámená novinka, aktualizace a podobně směřuje vždy na fórum, takže by měla být i povinnost hráče sledovat fórum, pokud se chce nějak zajímat o hru.
Přirovnání k fotbalu je fádní. Jelikož existuje předem zveřejněný seznam zápasů. Zato nikde není zveřejněný seznam soutěží. Prostě se najednou soutěž objeví a je na každém jestli jí zachytí nebo ne. Když už bych to tedy chtěl přirovnávat tak je na každém jestli sleduje program/fórum a o zápase/soutěži se dozví včas.
 

peepee77

Veterán
Soutěže zde na fóru jsou výhradně dílem členů komunitního týmu FoE CZ. Nezadavají je tvůrci hry. Tým proto může rozhodnout kdy a jestli vůbec oznámení do hry vydá. Soutěže na fóru se zpravidla objevují jednou za měsíc a mají různou dobu trvání. Samozřejmě jsme rádi když se do soutěže zapojí co největší množství lidí a proto do hry oznámení dáváme - stejně tak jako na Facebook - i když třeba se zpožděním.
Ti kdo fórum navštěvují pravidelně v tom mají drobnou výhodu, ta jim ale vítězství nezajistí. Možnost vyhrát mají všichni. Tedy kromě členů týmu. Ti se totiž soutěží neúčastní. :)
 

DeletedUser14934

Host
Jen stůj! Pěkně pevně rozkročený! :D A hádej kolik lidí svým protestním stáním asi tak zaujmeš či donutíš ke změně názoru.:rolleyes:

Já ale neprotestuji! jen říkám svůj názor, jsem na fóru, ne?
Za svůj život jsem si prošel hodně fór, ať už od Simbianu, přes rc modely, PC a třeba po tenhle, tak to je prostě první fórum, kde je to takové. Byl jsem jen překvapen. A jak píšu, už to vím.
 
Já ale neprotestuji! jen říkám svůj názor, jsem na fóru, ne?
Za svůj život jsem si prošel hodně fór, ať už od Simbianu, přes rc modely, PC a třeba po tenhle, tak to je prostě první fórum, kde je to takové. Byl jsem jen překvapen. A jak píšu, už to vím.
To co popisuješ jsou čitě technická fóra, kde je pochopitelné, že se řeší naprosto odlišné věci a nelze to srovnávat s herním fórem to jsou prostě dvě naprosto diametrálně odlišné věci :)
Ale jsem rád, že to víš a doufám, že tě tu budeme potkávat častěji :)
 

Yanniessie

Nováček
dobře, beru, že je nutno zvýhodnit hráče, kteří "jen" nehrají ale zajímají se i o hru. Jen se chci zeptat, jestli by soutěž po dobu konání nemohla být oznamována třeba trubkou, která je vpravo na panelu po dobu trvání tak jak je to u eventu. Já vím, že nelze vyhovět všem, ale jsem stará sklerotička ;), a když přjdu po odpolední, tak jen udělám to nejnutnější co spěchá a zbytek ráno ...... a ráno si nevzpomenu, že je soutěž ;) S mmnožstvím nových zpráv (jsem ukecaná v ukecaném Cechu ;D) mi hláška o soutěži zapadne až na konec a je pravda že odklikám jen nové zprávy a staré zapadnou v propadlišti dějin ;)

Omouvám se, jsem nemehlo, odkliklo se mi to dřív než jsem dokončila. Pročítala jsem si zprávy před svou hláškou než ji odkliknu, ať náhodou nenosím dříví do lesa .... a ono hup je to tam ;) Ale zaujala mě diskuse o pomoci hráčům. Já sama moc na fórum nechodím, protože za prvé je pro mě nepřehledné často se píše o jedné věci 3x, 5x a zase znovu a špatně se hledá co potřebuju. Osobně bych u častých dotazů vytvořila vlákno ne s diskusemi (které jsou často o ničem), ale vypsala hlavní body a třeba i pdrobně rozepsala postup. Protože, nezlobte se, ale když hrajete, nemáte čas vypisovat (ani chuť) se jak na zprávách ve hře a pak psát to samé tady. Když jsem začínala, neměla jsem mentora a jela metodou pokus omyl a pročítáním množství stránek fóra a často o ničem, proto tu pomoc, kterou tady zmiňujete, vedu na zprávách Cechu a novým hráčům vypisuju třeba i do podrobna co a jak. To není o tom že nehraju naplno, protože nechodím na fórum, ale někdy nezbývá čas, protože (a skalní FoE-áci, prosím nekamenovat) ať to vezmu zprava zleva tohle je hra a život je život. Musíte jíst spát chodit do práce a na všechno nezbývá čas, takže redukujete a vyřadíte to co není s prioritou jedna. V téhle hře je pro mě priorita odehrát expedici, pozvednout alespoň o kousek své město a Cech a pomoci ostatním, když je potřeba a mohu atd. a ne třeba v uvedeném pořadí. Prostě někdy není čas pročítat všechno - musíte pořád hledat kde co je - jako tuhle hru ;)
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru