Diskuze k soutěži Panošova Výprava

NoVa

Moderátor

Člen týmu
k2q3Fl4.png

Tady můžete diskutoval o naší soutěži k události Společenství. Líbí se vám? Podařilo se vám najít správnou cestu? Jen zde prosím nesdělujte správné řešení. :)
 

MadnessFalax

Dopisovatel
V minulosti byly soutěže, které měly třeba několik kol, kdy se získávaly body v několika disciplínách. Takové soutěže byly fajn, protože představovaly hned několik konceptů hádanek apod. v řadě. Tato soutěž mi přijde dost odfláknutá z hlediska procesu její tvorby. Když mi někdo předhodí pojem Panošová výprava, tak si představím dobrodružství s přesně daným cílem, avšak s různými setkáními a překážkami na cestě samotné. Každé takové setkání mohlo být jednou hádankou/kvízem samo o sobě. Mrzí mě, že tento potenciál byl takto promrhán. Tato soutěž požaduje maximálně 2 minuty pozornosti a nabízí téměř nulovou radost z jejího vyřešení. Vlastně tady nejde ani tak o správné řešení, jako spíše o štěstí v závěrečné "tombole".
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Odpověď máš odeslanou správně, jen jsou ostatním hráčům skryté, aby se neprozradily správné odpovědi.

S obtížností soutěží je to o balancu, pokud je zadání náročné nebo složité, tak se jí nemusí zúčastnit dostatek hráčů, abychom rozdali všechny odměny, a hráčům se nemusí líbit. Naopak, pokud je zadání přímočaré nebo jednodušší, může se ve finále zdát jako loterie, ale zapojí se víc hráčů a více se líbí. Nicméně se snažíme je obměňovat, například soutěž s batůžky, byť složitější na formulaci odpovědi, se zalíbila natolik, že jsme si ji později zopakovali se zvířátky v rezervaci. Samozřejmě byli i tací, kterým to nesedělo, ale nikdy se nedá zavděčit všem.
 

MadnessFalax

Dopisovatel
Na druhou stranu by u složitější soutěže mohla být odměna za účast (třebas při nějakém dolním limitu bodů, nebo za účast ve všech kolech), kdy by každý zúčastněný (nad dolním limitem) dostal třebas už jen tu blbou lahvičku pro bojová procenta, když nic jiného. Chápu, že tahle možnost by byla složitější pro režii. Tím by se ale mohl vyřešit problém s neúčastí.
 
Naposledy upraveno:

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Volbu možných odměn máme do jisté míry omezenou, i když bychom někdy rádi nabídli například přímou konkrétní odměnu k události (vylepšení budovy) tak bohužel nemůžeme, navýšení útoku je třeba jednou z nich, a jen za účast odměnu rozdat nemůžeme.
 
Nahoru