Diskuze ke Kvantovým invazím

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Dlouho očekávaná cechovní funkce Kvantové invaze brzy odstartuje! Přečtěte si vše důležité v oznámení, a zde můžete diskutovat strategie a nechat své komentáře či připomínky. :)
 

d arvit

Odborník
Bohužel to dopadlo přesně tak jak jsem myslel.
Další část hry která přináší to samé co vše ostatní - jediná změna je e staré budovy převlékla do nového oděvu - samozřejmě že původní staré budovy nelze použít nebo vylepšit.
Jestli to chápu dobře musim postavit novou vesničku ve které budu produkovat zdroje nutné k překonání kvantové invaze??
a to vše 3 měsíce pro nějaké číslo v pořadí které pro mě nemá žádnou hodnotu a pár budov které jsou z hlediska statů zastaralé vlastně už ted. Jakou hodnotu budou mít za 3/6 měsíců nebo dokonce za rok??

Rozdělené % ve statech na klasické, cechovní, expediční.. má za mě smysl v okamžiku kdy stávající počet % nestačí k dokončení nebo pohodlnému hraní dané části hry. Bohužel si momentálně nastavili systém tak že stávající základní % (modré i červené) jdou získat v tak obrovském množství že postačují na vše a další i znatelné navýšení o desítky % nevede k ničemu. (Jestliže mi k projití expe full automat jeden druh jednotky stačí 6k modrých procent - nemá pro mě rozdíl jestli jich mám 8k/10k/20k atd.. Obrana města je super ale útoky už nemaji smysl když už dlouho nové budovy vyrabovat nejdou a ty co šly už hráči víceméně nahradili a kdo má náladu a důvod útočit na sousedy jen pro samotný útok..

obávám se že to dopadne jako s cechovkama - je třetí kolo a za mě ty budovy tak zastarávaji že až/jestli nám někdy daji možnost získat další části již použitých budov tak ani lvl 2 nebude nic dobrého..

Pro mě by KI představovaly lákadlo pouze v případě kdy by budovy poskytovaly nějaký unikátní bonus (přehršel druhů % a pár surek/fb získám v každém eventu a nemusim pro to podnikat 3 měsíční utrpení..
 

Gorwor

Dopisovatel
Podstatné je IMHO jen to rozšiřování hlavního města za nové medajle... Zatím jinak těžko hodnotit systém, ale odezvy na betě jsou dost mizerné. A jeliokž se to implementuje už teď, předpokládám že se to děje v praktiky nezměněné podobě, ne?

Každopádně jasné je, že tohle je minimálně další hřebík do rakve malých a aktivních cechů.

A osobně největší výtku mám k tomu, že ten začátek není za týden, aby invaze a CB začínaly stejný týden - teď případný přestup lidí bude vždy něco kazit. Buď aktuální kolo CB, nebo aktuální kolo KI. :rolleyes:
 
To rozšiření města za medaile je na tom asi jedina zajimava věc proč to vubec zkoušet hrát.
Teď akorát otázka kolik expanzí bude?
Kolik budou stát?
Kdy ktomu ty expanze dodají jestli vubec ?
A jestli budou přistupné pro všechny nebo jen pro hráče ve velkych cehach ? (tedy aby na serverech bylo 5-10 cehu plnych a male se zrušily)
 

Dan 77

Veterán
Je to nedodělané (jako už tradičně všechny nové funkce ve FoE) a navíc nesmyslně udělané.

- Proč každý uzel stojí jiné množství akčních bodů?? Třeba 8000 a jinde 6000, 4000 nebo 2000? Takže podle toho, kdy k tomu přijdu, podle toho mě to bude stát...

- Proč se vůbec kasíruje těch min. 2000 akčních bodů za přesun do dalšího uzlu? Stalo se mi, že jsem si zbytečně vyplácal takhle 2000 akčních bodů, když jsem neměl pak už dost dalších, abych mohl vůbec nějak v tom uzlu přispět.

- Proč jde i ve vyčištěných uzlech platit znova akčními body, když je to tam k ničemu??? Leda vývojáři chtějí, aby si to lidi zkoušeli a přišli za akční body a tm o čas pro úplný nic, kde už není možný žádný postup?

- Proč když kdokoli s právy důstojníka KI označí uzel a ten uzel se vyčistí, tak označení zůstává? To je taky schválně, aby to bylo matoucí pro všechny členy a zbytečně se utrácely ty akční body (viz výše), pokud se to označení nestačí včas odstranit??

- Proč není nikde vidět, za jak dlouho se jednotka vyléčí?? V kasárnách to přece nejde vidět. Možná chyba, možná záměr.

- Okno truhly při stavbě překáží. Ani na tlačítka křížek a minimalizace nejde kliknout (jedině dole znova kliknout na ikonku stavění). Rozlišení monitoru 1366x768 (to přece není tak málo).
1711013260962.png

K tomu bych ještě dodal, že jsou tu nekonzistentní překlady, například v okně nápovědy.
 

vasa.jedlicka

Komentátor
Proč každý uzel stojí jiné množství akčních bodů?? Třeba 8000 a jinde 6000, 4000 nebo 2000? Takže podle toho, kdy k tomu přijdu, podle toho mě to bude stát...
2 tisíce stojí přesun o jeden uzel.. takže záleží kde se zrovna nacházíš ty.. přesun o 4 uzle = 8 tisíc

- Proč jde i ve vyčištěných uzlech platit znova akčními body, když je to tam k ničemu??? Leda vývojáři chtějí, aby si to lidi zkoušeli a přišli za akční body a tm o čas pro úplný nic, kde už není možný žádný postup?
Tohle je opravdu hodně špatně a hodně lidí u nás se tím taky vyházelo z akčních bodů

- Proč není nikde vidět, za jak dlouho se jednotka vyléčí?? V kasárnách to přece nejde vidět. Možná chyba, možná záměr.
Souhlas.. blbost.. občas kouknu o kolik se mi vyléčila jednotka.. ale nevím čas..

- Proč když kdokoli s právy důstojníka KI označí uzel a ten uzel se vyčistí, tak označení zůstává? To je taky schválně, aby to bylo matoucí pro všechny členy a zbytečně se utrácely ty akční body (viz výše), pokud se to označení nestačí včas odstranit??
Stejně jako v CB terč zůstavá. .co je problém.. tady to stojí akční body..

Prohozené parametry jeden z dalších nedodělků.
1711019587385.png
 

Dan 77

Veterán
2 tisíce stojí přesun o jeden uzel.. takže záleží kde se zrovna nacházíš ty.. přesun o 4 uzle = 8 tisíc
No jo, ale v praxi se o tuto vzdálenost posouvat nepotřebuju. Začnu tam, kde je to zrovna rozjeté - cena je 2000 akčních bodů. Začít dál nejde, protože se napřed musí vyčistit celá cesta a dokončit rozdělané. A proč se vracet zpátky? Leda k nějakému rozcestí, pokud bych chtěl změnit trasu, ale většina uzlů není na žádném rozcestí, tak proč bych se tam vracel???



Jinak přijde mi to jako klasické "rejdy" kdekoli jinde, akorát to přejmenovali, aby ten název nebyl tak tuctovej.
A ještě to nedodělali, ale klidně to vypustí na live servery. To KI překonává veškerá očekávání (v negativní smyslu), asi jako u PvP arény.
 
Naposledy upraveno:

joujou111

Nováček
A ten cas do konce KI a do konce mistrovstvi je také zcestný nebo bude toto prvni kolo kratší jako zkušební? Jinak se připojuji k vyse uvedeným výtkám (zvláště platba za posun zpět na jiz dokončené body), za mne KI spíše zklamání. Jedno, dve kola to treba i bude bavit jako novinka, ale časem to bude stereotyp a spíše otrava (ani dobré odmeny za to nebudou stat)...
 

d arvit

Odborník
Zatím se vlastně jen všichni modlíme v tu jednu jedinou větu.. že za kvantové medaile půjde koupit rozšíření do hlavního města :D :D :D .. ale kolik? a za kolik? to se dozvíme v příštích dílech :D
přesně, jediná otázka je kolik bude dostupných rozšíření a za jakou cenu/námahu..
zatim mi to přijde zbytečně komplikovaný a zároveň to samý (postav vesničku, získej zdroje, postav armádu, dobij území...) bez ohledu na to co jsi ve hře doted udělal a ve finále získáš pár domečků s ,,nepotřebnými,, staty..
přijde mi to celé takové nedodělané, nepřehledné a překombinované
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Toto kolo invazí bude trvat stejně jako všechny ostatní 11 dní. Tam kde je jiný čas je to špatně, a bude to opraveno.
udělal a ve finále získáš pár domečků s ,,nepotřebnými,, staty..
Pro tebe jsou možná nepotřebné, pro jiné jsou ty budovy výhodné. Na těch cca 10 minut 2x denně, co je potřeba se invazím věnovat, se to myslím vyplatí :)
Kdyby jen to. Pokaždé to píše jinou hodnotu. A proč vlastně? Mezitím jsem nepřestavoval město, neměnil počet obytných budov, takže to nechápu.
Protože se odpočítává čas... jen si to obrať a bude ti to dávat smysl. Tzn místo "Za 5000 minut získáte xy akčích bodů" má být "Za xy minut získáte 5000 akčních bodů" (a minuty se odpočítávají).
Samozřejmě to bude opraveno ať to je napsáno správně.
 

Dan 77

Veterán
Můžu se zeptat, k čemu jsou v odměnách v žebříčku cechů odměny jako síla cechu (tzv. korunky), když se vývojáři rozhodli opět nehýbat s maximální úrovní cechu? A k čemu je, že některé budovy vyrábějí zboží nebo zboží přímo do pokladnice, když ho není jak pořádně využít (CvC se zrušilo a výdaje v CB mají top cechy dávno pokryté)?

Pro tebe jsou možná nepotřebné, pro jiné jsou ty budovy výhodné. Na těch cca 10 minut 2x denně, co je potřeba se invazím věnovat, se to myslím vyplatí :)
Jenže ti, pro které ty budovy ještě něco přinesou, se neumístí na top příčkách a budou ty budovy sbírat pomaleji. Největší potenciál mají již zavedené a silné cechy, kde je velký podíl již dobře rozvinutých hráčů, kteří nepoznají, jestli jim město dává o 4x 200 % víc nebo ne, a jestli mají o 200 FP víc z výběru, který se stejně sypou do VB jenom proto, že někam se sypat musí. ;) Takže se tyhle odměny trochu míjejí s cílovou skupinou, nemyslíš?
10 minut? No nevím, jen vyklikat 100 000 akčních bodů chvíli potrvá a k tomu furt přestavovat město, abys měl to, co zrovna nejvíc chybí (jednotky/zboží/zásoby).

Protože se odpočítává čas... jen si to obrať a bude ti to dávat smysl. Tzn místo "Za 5000 minut získáte xy akčích bodů" má být "Za xy minut získáte 5000 akčních bodů" (a minuty se odpočítávají).
Samozřejmě to bude opraveno ať to je napsáno správně.
Ok díky, ale na které hodnotě ten odpočet teda začíná? Pořád jsem nezjistil s jistotou, jestli těch 5000 je hodinový nárůst nebo?? Je to hrozně matoucí. V expedici je jasno - uvolníš si pokus a začne tam běhat vteřinu za vteřinou odpočet od 1 hod, podobně body výzkumu, tady nic.
 
Naposledy upraveno:
Po cca 8 hodinach hraní invazí začinam uvažovat zda-li ma cenu vubec pokračovat.když si domyslim inflační tempo co je na eventech tak do vanoc bude kolos slabý a vzhledem ktomu že osobně jsem věrný 1 cehu stale i když je to malý ceh tak ten zlatý kolos bude zaležitost pro malé cehy na min 5 let.(A to osobně kdybych ho postavil dneska tak na 1 kusu bych nepoznal vubec žadný rozdil na bojich [jsem 2 Miliardový+ hrač])
A jak psali výše lidi kterým by ty % pomohli pro ty to bude zas nedosažitelné. A 2 věc kvuli které mam pro tyto invaze minimalní nadšení je možnost expanzí do hlavního města jenže kolem toho je velke MOŽNÁ tak si řikam dokaď nevyjde něco ofico zda ma cenu v invazích pokračovat. Žere to hodně času a zisky stoho moc nejsou
 
Nahoru