Diskuze o Fotbalovém poháru 2021

Borat

Člen
Nebyla by tady nějaká rada, jak hrát zápasy? Ten generátor výsledku je pěkný švindl. :(

Mám týmy na úrovni cca 40. Lístky na turnaj se získávají těžko a pomalu. Pak projedu většinu utkání s týmy na úrovni 20-35. Skládám mužstvo podle procent. Snad jediná jistota, co mi vychází. Hrát proti týmům na úrovni cca 6 a mít procenta 80-90% na vítězství. Pak více zápasů vyhraju, než projedu. Což je ale hloupé.

Čekal bych, že když volím protihráče o 30-50% slabší a procenta mi ukazují velkou šanci na vítězství, měl bych mít 2 vítězství na jednu porážku. A to nemám. Prostě zaražený postup. Opět mám pocit nějakého švindlování na pozadí hry. (A jak si tady postěžuji, situace se vyřeší. Tak to třeba stačí napsat.) :D

Záleží snad na složení týmu - útok, záloha, obrana? Někdy vyházím zálohu či obranu a procenta se výrazně zlepší. Mám pocit, že silný útok, je více o vítězství než silná obrana. Ale je to jen dojem. Bojím se, že je tady nějaký chybně fungující generátor náhody a veškeré dloubání do týmu a sestav nemá absolutně žádný vliv na výsledek.

Pak je možná výsledek generován přes nějaké % náhody, které se upravuje podle úrovně týmu. Viz diskuse výše. Když jsem měl tým na úrovni 20, vyhrával jsem více. Když mám tým na 40, prohrávám i zápasy, kde mám jasnou převahu. Divné.
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Když beru vždycky prostřední zápas, tak ho většinou vyhraju a ještě se mi nestalo, že bych prohrál odvetný zápas se stejným hráčem, takže si nestěžuju, ale je to divné ;) A pak ti, co berou lehké zápasy, a prohrávají v řadě víckrát na 90 % (což bych chápal jako běžné u těžkých zápasů).
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
procenta mi ukazují velkou šanci na vítězství, měl bych mít 2 vítězství na jednu porážku. A to nemám.
A děláš si nějakou statistku? Máš dost vzorků na to abys posuzoval zda procenta sedí nebo ne? Na toto si tu stěžují všichni...
Záleží snad na složení týmu - útok, záloha, obrana?
Ano... vždycky musíš skládat tým podle toho kdo proti tobě stojí. Vpravo máš trojúhelníček který zobrazuje kdo je proti komu dobrej.

Já jedu jen ty nejtěžší zápasy, myslím si že jsou nejvýhodnější. Na výhru mám vždy 30 - 50 %. Ano někdy mám sérii proher, někdy zase více vyhrávám ale řekla bych že to na těch 40 % vyhraných západů sedí. N a jednom světě jsem aktuálně ve stříbrné lize a na druhém světe ve zlaté. Bez dia.
 

RTV4

Psavec
Teď jsem zjistil celkem zajímavou věc, proti těžkým protihráčům, mám z nějakého důvodu stejně výher/proher, jako proti těm lehkým, i když jsou procenta úplně jiná. (Vždy se snažím poskládat tým, nejlépe tak to jde, podle procent.)
 

Borat

Člen
Výrazné zlepšení. Prostě to tady stačí napsat a změna se dostaví. ;) Díky za rady. Zkusil jsem nejtěžší soupeře s šancí na vítězství cca 40% a ejhle, jedno vítězství za druhým a mohutný přísun bodů.

Prostě podvod. Já to ladil na velké šance na vítězství a vítězství nikde. Pak to tam sázím podle "citu" a "6. smyslu" a vyhrávám. Mám pocit loterie, kdy hra nahodí vítězství náhodně na jedno utkání ze tří a počítá se asi s tím, že silní soupeři odrazují. Tak jen uhodnout, kde to padne a mít šťastnou tuku. Veškeré klofání a spekulování je jen marnost na marnost. (No, divný pocit.) :)

Tak mě napadá, tři soupeři... Inspirací byly určitě skořápky, včetně pověstné "poctivosti" této hry. :D
 
Když beru vždycky prostřední zápas, tak ho většinou vyhraju a ještě se mi nestalo, že bych prohrál odvetný zápas se stejným hráčem, takže si nestěžuju, ale je to divné ;) A pak ti, co berou lehké zápasy, a prohrávají v řadě víckrát na 90 % (což bych chápal jako běžné u těžkých zápasů).
Tak mě se to už poštestilo při 76% na vyhru a 24% na prohru jsem proti stejnemu soupeři prohral a nasledně i dalši 3 odvetne takže 4 prohry 1 vyhra.
Ale co dodat o % vubec nejde i pri 1 % na vyhru se da vyhrat zalezi co rekne system.
Mensi dodatek
Tento event povazuju docela za fiasko
1 hlavni odmena je zajimava leda k vetesnikovi
2 v treningu jsem mel zatim velkou smulu jen 1 odmena co jsem chtel
A za 3 co se zapasu tyce tak tam jsem mel poradnou smulu mam vicero proher jak vyher a to jsem se snazil vybirat zapasy at mam veci %
A v zajmu ziskani dalsi vozove drahy jsem invetoval i z par diamantu a i tak zadna slava za cely event jsem dostal 2 trati pro vozovou arenu. Takze jak jsem psal na zacatku povazuju tento event jen za fiasko.
 
Naposledy upraveno:

Trosman

Dopisovatel
Přijde mi, že pokud nemám tak 65%, tak prohraji skoro vždy. Proti nejsilnějším jsem tedy nezkoušel hrát. Navíc, pokud nesáhnu do té základni vygenerovane sestavy, tak nevyhraju snad nikdy, i když je tam 75 %. Ale vzhledem k tomu, že se mi nelíbí hlavní cena tohoto eventu, tak je to tak nějak jedno.
 

dudasek

Znalec
denní jsou pro průměrného hráče dle mého odpad-renovačka byla jednou a už asi nebude...zbylého mám plný inventář,nebo už jsem tu svoloč směnil...je to ostuda!
opatství na 10 (součka: 11fp,mince,zboží,kladiva,medaile!? +obrana,co nic neznamená a "modrá" obrana útoku 24%...no budu se rozmýšlet,zda to stavět.....jsme rozmazlení a chceme víc!
nejvíc je pruda hrát ty turnaje:s 11 porážím 17 a ne 7...holt FoE:matematika prohrává s pravděpodobností..
 

d arvit

Odborník
opatství na 10 (součka: 11fp,mince,zboží,kladiva,medaile!? +obrana,co nic neznamená a "modrá" obrana útoku 24%...no budu se rozmýšlet,zda to stavět.....jsme rozmazlení a chceme víc!

stejný názor jsem měl taky než jsem si uvědomil že i bez bonusu zbytečných % je ta budova nejen lepší než světový veletrh ale dokonce i než most mikawa, což jsou budovy které má ve městě snad každý a to nemluvim o bonusu % a menším rozměrům..

k denním: neřekl bych že jsou tam špatné věci, pár věcí je stále topovka, např. výběrovka náměstí, trať Leukoi (i když na dnešní poměry nabízí pouze průměrných 1fb/1,5 pole, po započtení vysokého lvlu galaxie to padá na 1fb/pod 1 pole což už neurazí) dokonce i ta renovačka má stále pro někoho hodnotu..

jde jen o to si vybrat co chci a na to se zaměřit..

šance na výhru je asi opravdu loterie a % jsou tam jen na ozdobu

Edit: mám dojem že jsem tohle téma rozjeli ve špatném vlákně :p
 

Dan 77

Veterán
stejný názor jsem měl taky než jsem si uvědomil že i bez bonusu zbytečných % je ta budova nejen lepší než světový veletrh ale dokonce i než most mikawa, což jsou budovy které má ve městě snad každý a to nemluvim o bonusu % a menším rozměrům..

k denním: neřekl bych že jsou tam špatné věci, pár věcí je stále topovka, např. výběrovka náměstí, trať Leukoi (i když na dnešní poměry nabízí pouze průměrných 1fb/1,5 pole, po započtení vysokého lvlu galaxie to padá na 1fb/pod 1 pole což už neurazí) dokonce i ta renovačka má stále pro někoho hodnotu..

(...)

Edit: mám dojem že jsem tohle téma rozjeli ve špatném vlákně :p
Ono se rozjelo paralelně i v diskuzi o novém centru událostí.
Souhlas, 11 FP na tu plochu dobrých, stačí si to spočítat a porovnat s jinými eventovkami...
Myslíš asi 2 FP (protože ten 1 FP jde na obě strany hippodromu) / 4 pole (nemá to rozměr jen 3 pole, které dělíš dvěma). Takže 0,5 FP na políčko, s Galaxií klidně i 1,0 FP na políčko, ale na to je s vysokým lvlem Galaie šance kolem 70 %. A jen pár budov dává víc než 0,5 FP na políčko a pouze hlavní budovy z osad dávají 1,0 FP na políčko (teď ale myslím bez započtení vlivu Galaxie).
 

d arvit

Odborník
jj máš pravdu 1fb/pole x 0,7 = 1,4 - tak to neni tak dobrý ale pořád se to ještě tenhle rok vyplatí postavit, příští bych už do toho nešel..

tak za mě nakonec spokojenost, hipodrom se trochu prodloužil, náměstí vítězů se z tria (rotunda,šachovnice,náměstí) dostalo na první místo v počtu ve městě a opatství šlo úplně na pohodu postavit bez jediného investovaného diamantu - dokonce zůstalo jedno vylepšení za ligu k dobru..
 

Dan 77

Veterán
No 1,4 to není, musí se pravděpodobností násobit, jak jsi to napsal, ne místo toho dělit.
Ale výsledek dokonce ani 0,7 není (nemůžeš z dvojnásobku udělat hned 70 %, když ten základ padne vždycky), je to s Galaxií 0,85 [0,5 + 0,5*0,7].
 

RTV4

Psavec
Já nevím jak je to možné, ale bez využití 600 dia bych se nedostal na max lvl budovy a to jsem splnil všechny úkoly, měl 1 vylepšení z bronzové ligy a i tak jsem si musel koupit těch 300 nápojů...
 

RTV4

Psavec
Volil jsem hlavně ty dlouhé, kvůli denním speciálům, které se teda také moc nevydařili, na 6k nápojů jedna výhra... :/
 
Nahoru