Diskuze o Letní Události 2023

JTrucker

Turista
Ahoj tak nad tím eventem dumám a přitom bývalý byl opravdu fajn...
No na arcidruida mi zbývá (když nepomůže galaxie) ještě 7 dní.. Pandu jsem ani nestavěl, jen mám sochu.
Kdysi jsem psal, že se začínám obávat toho, že se mi začnou hromadit budovy bez nadstavbového levlu a budou zabírat místo. Stalo se.

Při projetí odměn a podmínek jsem se rozhodl jet jen kalendář a pokusit se získat jeskyni lebek. Samozdřejmě nevylučuji omyl, ale v tuto chvíli se mi jeví záliv pro běžného hráče daleko.

Pak napíšu jestli jsem uspěl:)
Pokud chces kalendar, BUDE te to stat diamanty. Nejde udelat zadarmo. Jakoze doopravdy, matematicky to nejde. Takze se musis rozmyslet sam, jestli chces hrat gratis nebo s placenim, podle toho, co chces ziskat. (Nic proti placeni, programatori museji taky z neceho zit, ja to rikam ne jako stiznost ale jako věcný fakt)
Hlavni budovu JE MOZNE (pri stesti) ziskat gratis, ale tektika pro to je (jak jsem psal uz drive) presne opacna nez taktika pro kalendar.
 

JTrucker

Turista
Tak to radeji mechaniku Halloweenu,Wildlifu, ci Annivesary...nebo uz St Patrick nez tuhle nudnou srakotu.:) A k tomu to jeste tak dlouho trva.

Neboj, dockas se... Innogames oprasilo St. Patrika, dalo mu novou grafiku a bude hne jakmile skonci tenhle event. :)

A samozrejme...popularni tlacitko Shuffle. To dokaze nadelat divy v poctech doublonu a vyher. :)

Zalezi na tom co chces. Pokud chces hlavni vyhru, je Shuffle tvym spojencem a v idelanim pripade ho budes mit velmi casto a nejlepe ihned po otoceni kamenu "2x". Na rozdil od vanocniho eventu, zde neni kamen s odmenou "14 hvezd" (tedy doubloonu) a Shuffle je prakticky jediny kamen, ktery ti prida doubloony (ty 3 u ukaz dva nepocitam) a umozni ti tak gratis jeden extra postup k hlavni vyhre.

Pokud chces kalendar, a hledas klic, tak Shuffle samozrejme nenavidis, k tomu neni co dodat :)
 

JTrucker

Turista
@sabinabetty

Dotaz - zmenilo se neco v tom, ze klic ma byt vzdy jen "na kazdem druhem hracim poli"? Ja mel ted 3x shuffle a na vsech 4 hracich polich BYL klic. Jednou jsem ho tedy nasel driv nez prislo shuffle ale i pote se na dalsim zase objevil.
Ja sice vim, ze i to "na kazdem druhem" bylo nejak randomizovano pomoci %, ale i tak, 4x po sobe ho tam mit je docela zvlastni, pokud se nic nezmenilo....
Diky
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Nezměnilo se nic, jen je to průměrně na každém druhém (což jsem na začátku eventu nevěděla ani já :D ).
Takže ano, můžeš mít 4x po sobě a pak třeba 5x po sobě nemít žádný.
 

MadnessFalax

Dopisovatel
Dokonce si jsem jistej, že jsem viděl všech dvacet kosočtverců kolem herní desky, zatímco vpravo jsem měl 19/20. Škoda, že jsem to předtím nevyscreenoval.
 

Caratic

Komentátor
ad JTrucker:
JJ je to složité, jak jsem pochopil, máš výhodu bety. Já jsem při mém odhadu (výpočet je silné slovo) a zkušenostech z posledních eventů, vyhodnotil situaci tak jak ji vyhodnotil. Tedy tuto událost nějak nepředpokládám změny pravidel po/před těsným ukončení události, ale zase nějak tuším, že na finálku hlavní budovy budu čekat dlouho. Proto hraju tak jak hraju. .. lepší vrabec, než za kvartál holuba..
Pak dám vědět jak jsem dopadl :).

PS úprava: Holub neuletí
 
Naposledy upraveno:

MadnessFalax

Dopisovatel
To je mrzuté, že zrovna na světě, kde by se mi to hodilo (F), nemám ani jednoho kartografa. To je ale obrovská škoda, že díky tomu, jak to tady páni vývojáři nastavili, ušetřím diamanty na rozšíření svých diamantových farem :(
truhly_f.png
truhly_e.png

Prosím nezapomeňte tohle v pravidelném reportu zmínit. Ať můžou být smutní stejně tak jako jsem já :(

PS.: Tak už vím, čím je takovýto rozdíl na obou mých světech způsoben. Nečekaně jde opět o scam ze strany Inno. Koukal jsem na anglické fórum hry a zjistil velice milou novinku, o které nám tady nikdo neřekl :) Konkrétně jde o to, že pár dní po deployi na live servery byly tweaknuty procenta na získání Kartografova domu. Co je ale mnohem vtipnější je fakt, že jediná herní instance, u které proběhlo nějaké oznámení o této změně je ta německá. Třešnička na dortu je fakt, že i tam to oznámení přišlo až s několikadenním zpožděním oproti změně samotné. Vážení, rád bych tedy na základě těchto informací deklaroval, že pokud jste si pořídili diamanty za skutečné peníze se záměrem získat Kartografův dům, tak Vás Inno oficiálně okradlo v plném a přesném znění. Minimálně to tak vypadá :)

EN fórum
DE fórum
 
Naposledy upraveno:
Jo je to tak, i Mooingcat uz tohle updatoval do sveho navodu na Letni event.

Take jsem chvili uvazoval,ze bych ho vzal, ale nedostal sem ani jednoho take,takze..presne utratim ty diamanty za rozsireni.
 
Zajimave je i na tom nemeckem foru,ze byla nejaka chyba v plneni questu. A za to vsem hracum pripsali 30 fragmentu premioveho levelu.

A u nas nic?:)
 
Ty šedé elixíry na obranu na 30min. jde slučovat nekonečno , nebo respektive vše , co máte skladem. Takže doporučuji postavit hodně děl P1-R4T, pak to sype ve velikém .
 

JTrucker

Turista
HAHAHA proc mne vubec neprekvapuje ze Inno nerflo neco uprostred eventu? A to to meli moznost otestovat na bete. Takze jejich posledni veta z toho anglickeho fora "doufame, ze nam muzete prominout bla bla bla "
Tak NE, nemuzeme prominout a prosil bych moderatory, aby to predali vys.
Nemuzeme prominout prave proto, ze jste meli moznost to otestovat na bete a nerfnout to tam. Tam, bychom vam to prominuli jako radu dalsi nerfu v jinych eventech. Od toho beta je. My se tam sice takyk rozcilujeme ale vim, ze k tomu beta slouzi a proste to tak je. ...
ANEBO jste to meli nerfnout v obdobi MEZI betou a live. I to bychom vam jeste prominuli.

Ale nerfnout to behem akce uz na live, tak to ne. To je prachsproste okradani hracu a zadny inteligentni hrac by vam to promijet nemel. A mel by vam to dat vedet treba tim, ze si NEKOUPI diamanty za sve tezce vydrene penize a tyto radeji utrati v jine hre. A dobre vam tak.
Mozna jsem to mel psat v jednotnem cisle, pouze za sebe, ale doufam, ze se k tomu pripoji i ostatni a proto jsem to napsal v mnoznem.

Otevrene rikam, ze je Innogames banda nepoctivych ignorantu, pokud se chova takto. Ja jsem v tehle hre uz 8 let a ubira se to stale k horsimu. Zustavam tu ze sentimentu a z osobnich duvodu, ktere tu psat nechci, ale radost ze hry, tak ta se uz delsi dobu pomalu, ale jiste vytraci.
 

JTrucker

Turista
PS kartografa jsem v prvni sade nedostal a utracet 3000 dia za "smeti" s rizikem, ze stejne nebude ani v druhe, tak to ho radeji ozelim. A predpokladam, ze nebudu sam. Dobre ti tak, Innogames.
Pokud jste chteli neco nerfovat, ze je budeova moc silna aby jich hraci meli "deset", tak jste to meli udelat ze bude kartograf ne nahodne, ale fixne jako prvni poklad a vic ne. Ale to ze nekdo utrati tisice a tisice a stejne ho nedostane, tak to neni nerf, to je ohavnost. Stydte se.
 
Tak vyberovky v DS se uz dele nedodrzuji dle eventu. Proste tam cpou budovy co hraci radi..asi proc ze?:) Nadruhou stranu radeji tohle nez treba Hromadnou motivaci. Nekoho ten Blazinec potesi..a kdo ho nechce stejne ceka na to co bude. Tohle me zase nezvzrusuje tak.:)

Ale treba ten Kartograf ano. A ono si vemte,ze krom NEMECKEHO fora to nikde nebylo napsano....me by zajimalo PROC?
A take to prideleni 30 fragmentu premioveho levelu vsem nemcourum za nejakou chybu..tady NEBYLA????
 
Pokud chces kalendar, BUDE te to stat diamanty. Nejde udelat zadarmo. Jakoze doopravdy, matematicky to nejde. Takze se musis rozmyslet sam, jestli chces hrat gratis nebo s placenim, podle toho, co chces ziskat. (Nic proti placeni, programatori museji taky z neceho zit, ja to rikam ne jako stiznost ale jako věcný fakt)
Hlavni budovu JE MOZNE (pri stesti) ziskat gratis, ale tektika pro to je (jak jsem psal uz drive) presne opacna nez taktika pro kalendar.

Já na betě kalendář zadarmo udělal, ale to byla naprosto jiná situace. Jednak na začátku události byl klíč na KAŽDÉ desce (a ne jako teď, že hoď si korunou) a k tomu pak po přehodnocení dublonů Inno zpětně doplatilo questy a když už jsem myslel, že jsem s kalendářem v pytli, tak mi přibylo nějakých 700 dublonů. Spolu s velkým štěstím a denní volbou questu na komponenty se mi to podařilo. Bez peněz. Ale absolutní souhlas, že tady na live za současného stavu je to naprosto nemožné bez hromady diamantů.
 
Nahoru