Diskuze o změnách rozhraní a denních odměnách

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Ode dneška můžete ve hře narazit a několik nových prvků, jmenovitě upravenou lištu s bonusy velkolepých budov v prohlížeči, seskupené skupiny úkolů v aplikaci, a také test s denními odměnami na přihlášení. Více se dočtete v oznámení, a tady můžete o změnách diskutovat.
 
Naposledy upraveno:
Proč stale AB test proč když už je beta netestujou na bete a když už to teda vydavaji živě tak maji to zavest pro všechny rovnym dílem i pro připadny test. To takzvane AB testovani na živých světech neni zrovna fair play když 1 hrač ma da se řict vyhodu oproti 2 hrači
plně souhlasím, myslím, že novinky, které mají přínos pro hráče testu nepotřebují
 
Všechny tři novinky mi přijdou celkem v pohodě, jen ty denní odměny za přihlášení bych spíš spojila s tím hradním systémem, tam přeci také nějaké bonusy každý den jsou už taky, ne?
 

Dan 77

Veterán
Ode dneška můžete ve hře narazit a několik nových prvků, jmenovitě upravenou lištu s bonusy velkolepých budov a seskupené skupiny úkolů v aplikaci, a také test s denními odměnami na přihlášení. Více se dočtete v oznámení, a tady můžete o změnách diskutovat.
- "Upravená"? Možná v prohlížeči (a tam to fakt potřeba není, místa na obrazovce je dost!) - žádná taková lišta s bonusy v aplikaci nebyla, pokud vím. Pokud jsem chtěl zjistit, kolik pokusů před vyčerpáním bonusu u velkolepky mi zbývá, musel jsem si otevřít dotyčnou velkolepku (ideálně před dokončením výroby, po jejím dokončení radši oklikou přes seznam svých postavených velkolepek). Každopádně je dobře, že ta lišta po vzoru PC verze KONEČNĚ vznikla i v aplikaci (že to někoho napadlo), už strašně dlouho to chybělo.
- Seskupení 3 podoken pro úkoly se mi moc nezdá, akorát bude víc klikání, než si ten seznam budu moct v aplikaci otevřít + bude to méně přehledné.
- Drobné dměny za přihlášení mě dávno nezajímají, navíc se to duplikuje s už existujícími funkcemi ve hře (zejména výše zmíněný Hradní systém).
 
Naposledy upraveno:

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Proč stale AB test proč když už je beta netestujou na bete a když už to teda vydavaji živě tak maji to zavest pro všechny rovnym dílem i pro připadny test.
Pravděpodobně sledují jak s funkcí hráči zacházejí, jejich návratnost, zda a jak moc ji využívají, pokud s ní nejsou případné problémy a podobně. I když se to na betě také zkouší, nebude tam zdaleka tak velký vzorek hráčů. V případě kdyby se vyskytl nějaký nepředvídatelný problém a funkci měli zpřístupněnou všichni hráči, vyvolalo by to akorát velkou vlnu frustrace. Takhle se funkce nebo případné nedostatky mohou upravit podle toho, zda jsou sesbíraná data smysluplná. Také se mi nelíbí omezení některých funkcí pro některé hráče, ale časem se stejně zpřístupní všem. :)

Podle čeho vybíráte ty VIP, kteří mají výhody proti nám, plebsu? Je hodně nefér stále zvýhodňovat jednu skupinu oproti druhé.
Výběr není selektivní, ale náhodný. Žádný hráč nezískává dlouhodobou výhodu z nabízených prvků, ani nijak nemůže ovlivnit své přiřazení.

Proč si nemohu nastavit, co se zobrazuje jako první znak
Můžeš si vždy okno rozkliknout a všechny aktivní bonusy se zobrazí. Výchozí zobrazený bonus by měl být poslední sebraná produkce z velkolepé budovy, ale nastavitelný výchozí bonus je jeden ze žádaných nápadů. :)

Všechny tři novinky mi přijdou celkem v pohodě, jen ty denní odměny za přihlášení bych spíš spojila s tím hradním systémem, tam přeci také nějaké bonusy každý den jsou už taky, ne?
Denní odměny fungují oproti Hradu odlišně, tady se odměny za vynechání dne vyresetují, a také nabízejí pro každého hráče trochu odlišné odměny, proto to oddělení.

- "Upravená"? Žádná takoá lišta s bonusy v aplikaci nebyla, pokud vím.
První částí jsem poukazoval na webovou verzi, která skutečně upravená je, ale vidím že se to může pochopit i trochu jinak. :D
 

Dan 77

Veterán
Jj v oznámení jsem si toho nevšiml, že ten obrázek se týká PC verze a že je to tam vlastně napsáno správně, mezitím jsem si příspěvek už upravil. :D
 
Výběr není selektivní, ale náhodný. Žádný hráč nezískává dlouhodobou výhodu z nabízených prvků, ani nijak nemůže ovlivnit své přiřazení.
To by ale možna naopak nebyl špatný napad kdyby tu funkci AB testeru na živých svetech si mohli hrači sami zakřížkovat v nastavení a kdykoliv ji vypnout :)
Tím padem by bylo na každem zda li chce dělat testera či nikoliv :)
 

erza scarlet

Dopisovatel
Pravděpodobně sledují jak s funkcí hráči zacházejí, jejich návratnost, zda a jak moc ji využívají, pokud s ní nejsou případné problémy a podobně. I když se to na betě také zkouší, nebude tam zdaleka tak velký vzorek hráčů. V případě kdyby se vyskytl nějaký nepředvídatelný problém a funkci měli zpřístupněnou všichni hráči, vyvolalo by to akorát velkou vlnu frustrace. Takhle se funkce nebo případné nedostatky mohou upravit podle toho, zda jsou sesbíraná data smysluplná. Také se mi nelíbí omezení některých funkcí pro některé hráče, ale časem se stejně zpřístupní všem. :)


Výběr není selektivní, ale náhodný. Žádný hráč nezískává dlouhodobou výhodu z nabízených prvků, ani nijak nemůže ovlivnit své přiřazení.


Můžeš si vždy okno rozkliknout a všechny aktivní bonusy se zobrazí. Výchozí zobrazený bonus by měl být poslední sebraná produkce z velkolepé budovy, ale nastavitelný výchozí bonus je jeden ze žádaných nápadů. :)


Denní odměny fungují oproti Hradu odlišně, tady se odměny za vynechání dne vyresetují, a také nabízejí pro každého hráče trochu odlišné odměny, proto to oddělení.


První částí jsem poukazoval na webovou verzi, která skutečně upravená je, ale vidím že se to může pochopit i trochu jinak. :D
no bylo by to super (to nastavení). Pro mě má prioritu Dvojitý výběr z galaxie, Himedži počet bojů, a zbývající Kraken. vše ostatní jemi putna :D
 

Dan 77

Veterán
- "Upravená"? Možná v prohlížeči (a tam to fakt potřeba není, místa na obrazovce je dost!)
Je to na PC hrozný nezvyk, že se ve skutečnosti nezobrazují všechny aktivní bonusy nebo zbývající pokusy na vyčerpání bonusů, ale jenom jedna z nich. Předtím to bylo lepší, na obrazovku se to buď vešlo, anebo pokud ne, stačilo jednou kliknout dole na šipku a lišta se posunula na zbytek ikonek.

Navíc zmizela ikonka, jak je na tom člověk se spokojeností obyvatel města (bonus +20 % mincí, zásob a bodů do žebříčku z bojů). Mně to sice nevadí, díky eventovým budovám mám spokojenosti hafo, ale co začínající hráči???

Výchozí zobrazený bonus by měl být poslední sebraná produkce z velkolepé budovy, ale nastavitelný výchozí bonus je jeden ze žádaných nápadů. :)
Vyzkoušel jsem a není to tak. Nevím, podle jakého klíče to vybírá zobrazovanou ikonku bonusu, ale podle posledního výběru to není, mně se zobrazuje jiná než týkající se poslední vybrané velkolepky s výrobou+bonusem.


A to seskupování úkolů je až příliš.

Líbí se mi že zas a znovu nejsem v A/B testování, resp. že jsem zase ve skupině, co nemá nic :D .. asi kupuju dle INNA málo :D
Myslím, že dřív do toho A/B testování vybírali především začínající hráče...
Teda ještě dřív, než to veřejně začali jako A/B testování nazývat (anebo zhruba ve stejné době, když to začalo), týkalo se to myslím FoE Plus / kočár nad městem, dále hromadného naklikání Pomoci a reklam v příhodách/hradním systému/krčmě - teď už to mají všichni, ale někteří to měli se značným předstihem. (Teda ne že bych toužil po reklamách, ty naštěstí aspoň nejsou v PC verzi. :))
 
Naposledy upraveno:
Ode dneška můžete ve hře narazit a několik nových prvků, jmenovitě upravenou lištu s bonusy velkolepých budov v prohlížeči, seskupené skupiny úkolů v aplikaci, a také test s denními odměnami na přihlášení. Více se dočtete v oznámení, a tady můžete o změnách diskutovat.
Další zabírání místa na ploše. Mobil není PC. Pro samé ikony nebude vidět město. Zbytečnosti.
 
Seskupené úkoly mi dost vadí, takže radši budu asi hrát na PC kde je to přehlednější, tam se to doufám měnit nebude. V kategorii "Příběh" nepostupuju dál už několik měsíců protože jsem stále ve stejné době, ale do kategorie "Denní" lezu několikrát denně když se dívám co mi ještě chybí ke splnění. Takhle je to jen ťukání navíc. Taky není na první pohled vidět jestli už denní úkol mám splněný nebo ne. Za mě by bylo super, kdyby se to dalo nastavit, jestli tam chci obojí (nebo všechny tři v případě probíhajícího eventu) nebo jen jedno a které. Proč je křížek na zavření teď úplně jinde než v rohu okna těch úkolů? Je mi to teda šumák kde je, jen nechápu ten smysl. Denní odměna mi taky přijde jako otravování navíc, kdyby vyskočilo jen oznámení že jsem obdržela odměnu, tak OK, ale když musím kliknout na tlačítko pro vybrání odměny a pak ještě celé to okno zavřít, tak je to zase zdržování.
 

MadnessFalax

Dopisovatel
Tyhle změny (hlavně denní odměny jak pro koho) jsou sprosté. Vidím že tuhle hromádku neštěstí a neustálé regresivní evoluce jménem Forge of Empires jsem opustil právě včas. No nic, jdu si sklidit zásoby na Elvenaru. Tamní vývojářský tým používá mozek. Až se místní herní podmínky a chování vývojářů zase zlepší, tak mi dejte vědět na světě Arendyll :)
 
Nahoru