Diskuze plná historie k Historické události 2024

minosk

Nováček
Po hromadné kritice minulého D&D stylu které bavilo jenom pár nerdů, asi památníků 70´let, jste si říct nedali a opět budou tyto stupidní kartičky... No a okořenit to Pythagorem s mečem to je opravdu projevem naprosté historické nevzdělanosti, příště než dáte meč nějaké osobnosti použijte alespoň wiki když už je učebnice dějepisu tak komplikovaná četba :rolleyes: Tak nevím co příště, asi Gándhího posadíte do tanku nebo nevím...

 
Naposledy upraveno:

Ušák Evžen

Odborník
A drive bylo v tehle hrach ze tiket byl co 8 hodin, dnes v tom update na bete. ze bude co 10 hodin. Dobre vi, ze hodne lidi tohle primo nesnasi, co zavedli. Je to o nicem. Zlatych 8 hodin. Pekne me s tim sejri skopcaci.
 

vasa.jedlicka

Komentátor
Dnes vysel update na bete,ze se budou upravovat parametry budov, tak to co je ted tady neberte potaz. Hlavne neketre budou nove mit bonusy ke KI.
Tohle si myslím že je teda celkem podlé.. protože i na to jak mě bavil podzimní event s kartami (jsem hearthstone a magic hráč).. tak jsem si i skrze odměny říkal že tentokrát to v klidu vynechám, možná zkusím rivaly.. ale teda abych se teď snažil sebrat všechno protože "možná" přijde u těchto budov ještě QI bonus.. to mi nepřijde fér :D :D
 

Ušák Evžen

Odborník
Tak uz to tam maji, a je to jen na 10 dnu, pak to skoci na level 1. Takze to smeruji,ze si to clovek postavi na jedno kolo tech KI.

Uvidime kolik da ten domek z ligy, tam zatim u nas nemaji parametry ke KI,ale dle infa dnesniho by ho mel obsahovat.
 

Dan 77

Veterán
vs.

Minomet?? Špatný překlad... Mortar může sice být minomet, ale ten vypadá jinak, je menší a je to v podstatě až moderní zbraň. Z obrázku je zřejmé, že je to nějaké dělo, v tomhle případě "moždíř".
https://www.google.com/search?q=moždíř&oq=moždíř&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUyCQgAEEUYORiABDIHCAEQABiABDIJCAIQABgKGIAEMgcIAxAAGIAEMgkIBBAAGAoYgAQyCQgFEAAYChiABDIJCAYQABgKGIAEMgkIBxAAGAoYgAQyCQgIEAAYChiABDIJCAkQABgKGIAE0gEIMjEwOGowajSoAgCwAgA&sourceid=chrome&ie=UTF-8#ip=1
Vždyť dokonce i Google překladač nabízí tento překlad slova mortar, tak nevím. :) :)

A těch podivných překladů tam vidím víc.
 
Naposledy upraveno:

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Seznam odměn v oznámení se bude ještě upravovat, předlohu rozeslali před změnami na poslední chvíli z bety bez aktuálních vlastností. A minomet je podle dokumentace správně.
 

Ušák Evžen

Odborník
jeste vcera bylo na bete v oznameni,ze tikety budou proto co 10 hodin, ze denni vyzvy budou obsahovat menu a tikety

a dnes...o..uz je to smazane, a sam Juber potvrdil,ze to nebude

tvl event skoncil nevim kdy, a oni porad neco meni meni a meni...uz me lezou na nervy:)
 

Dan 77

Veterán
Existoval vubec minomet v te dobe, co je ta bouda. Jestli ne,tak i mi to pripada nelogicke.
Ne, ten vznikl až za 1. světové války. Zatímco moždíře byly už od pozdního středověku (přibližně stejně dlouho jako střelný prach v Evropě).

A minomet je podle dokumentace správně.
Nevím, jakou dokumentaci máte na mysli, já jenom poukazuju na věcnou nesprávnost překladu.

"Těžký minomet byl v minulosti označován jako moždíř, popř. mortar. Česká, slovenská i ruská odborná terminologie rozlišuje zbraně minomet a moždíř (česky minomet a moždíř, slovensky mínomet a mažiar, rusky миномёт a мортира), na rozdíl od anglické, která má pro obě zbraně výraz mortar." (https://www.wikiwand.com/cs/Minomet)
 

Ušák Evžen

Odborník
Tak jestli minomet byl v prvni svetove teprve, tak ta bouda je nesmyslne pojmenovana, tam jsou kule jak do dela z 17 stoleti snad,ci i mene.:)
 

Kayro

Znalec
Abych prispel do teto akademicke debaty tak myslim ze slovo mina je odvozono od slova mining a ze strilenim cehokoliv to puvodne nemelo nic spolecneho.Proste "mineří"vykopali tunel pod nepratelske hradby nebo tabor,ulozili tam nejakou naloz ze strelneho prachu (minu) a odpalili.To na obrazku neni zadny minomet at uz je v dokumentaci psano cokoliv.
 

Dan 77

Veterán
Abych prispel do teto akademicke debaty tak myslim ze slovo mina je odvozono od slova mining a ze strilenim cehokoliv to puvodne nemelo nic spolecneho.Proste "mineří"vykopali tunel pod nepratelske hradby nebo tabor,ulozili tam nejakou naloz ze strelneho prachu (minu) a odpalili.To na obrazku neni zadny minomet at uz je v dokumentaci psano cokoliv.
Vlastně ano, původně to slovo souviselo s těžbou v podzemí. A ještě předtím s vážením kovů a se starověkými peněžními měnami. Význam se hodně posunul. ;)
 

Dan 77

Veterán
Neni to vitka jen zajimavost ale grafiku vcetne portretu postav do aktualniho eventu si kompletne "pujcili" ze sve vlastni hry Rise of cultures.
No přišlo mi to nějak povědomé... A to jsem s Rise of Cultures ani nezačal, i když jsem o tom jeden čas uvažoval.



Mimochodem v oznámení je jedna drobná nepřesnost:
4f5a256fafaf39986f110415351ef163
ZamíchatPokud je vaše karta proti soupeři slabá, můžete si líznout jinou. Zobrazí se vám tři náhodné možnosti z vašeho balíčku - kliknutím na šipky zobrazíte své možnosti. Jakmile se rozhodnete pro kartu, nezapomeňte kliknout na tlačítko Vybrat. Kliknutím na "Jiná karta" se vaše možnosti znovu promíchají a nabídnou se vám nové karty k líznutí! Karty můžete zamíchat opakovaně, ale pokaždé vás to bude stát více měny událostí.

Poznámka: Pokud máte v balíčku karty schopností, jedna ze tří možností bude karta schopností a zbylé dvě budou vybrány náhodně.
Vlastně už se mi stalo, že 2 nebo i všechny 3 karty byly karty schopností, a to i když jsem měl v zásobě ještě nějaké běžné karty. Takže bývá na výběr alespoň jedna karta schopností, resp. ty zbylé dvě jsou vybírány náhodně (a to ze všech karet včetně karet schopností).



Další:
Se Zlatou sadou vylepšení můžete svatostánek přivést do jeho nejvyšší verze - Svatostánek v temném háji. Poslední vylepšení ještě více vylepší bonusy budov, takže vaše město bude ještě silnější!

Kde ho vyhrát: Hlavní ceny, stříbrné a zlaté historické ceny, ligy
- V ligách vylepšení Svatostánku není.
- Minomet se v těch textech oznámení ve studnici znalostí někde přejmenoval na Moždíř a někde ne. Taky tam u rozmezí spotřeby obyvatel zůstala anglická předložka to (a u jiných odměn někdy taky).
- Besídku se sýrem - úr. 2 lze získat i ve zlatých velkých cenách. A skutečně to bude i denní speciál? (+Dále lze tuto budovu a i ostatní budovy v té tabulce získat jako ligovou odměnu, včetně toho lvlu 1, který není podle oznámení získatelný jinak než z lvlu 2.)
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Tenhle event mi přijde jako zmatek nad zmatek. Zejména v těch odměnách.

- Šeříková zahrada - úr. 2, Éterická fontána - úr. 2, Besídka se sýrem - úr. 2: Tak co teda mají poskytovat? Něco jiného se zobrazuje v odměnách za boje a ve velkých cenách, a něco jiného se zobrazuje v ligových odměnách.
- Jsou to teda stálé budovy, nebo mají lvl 2 jenom na 10 dní? Všude v eventovém okně je to jinak.
- K tomu názvy těchto budov jsou pokaždé mírně jinak.
- Lektvary s bonusy do QI mají pokaždé jinou délku trvání: 30 min, 1 hod, 2 hod. Co je správně? Nebo je to takhle rozrůzněné záměrně?


Pokud bych měl zhodnotit event jako celek, tak to vypadá dobře. Došlo aspoň k tomu zpřehlednění, pokud jde o signalizaci docházejícího života a výhody/slabiny proti nepřátelské kartě, což je dobře.
Ale co mi přijde zvláštní, je to, že hnedka zkraje v úkolech a velkých cenách dostaneme spoustu lístků a není dost bojových mincí na to je efektivně nějak brzo vyčerpat. Navíc každý ten souboj mi přijde dost zdlouhavý.
 
Nahoru