Duhová diskuze o sv. Patriku 2023

Na kterou odměnu se těšíte nejvíc?

  • Druidská chýše

    Hlasy: 5 41,7%
  • Druidské stromy

    Hlasy: 2 16,7%
  • Líbí se mi všechny!

    Hlasy: 5 41,7%

  • Celkový počet hlasujících
    12

Borat

Člen
Nechápu proč si zrovna v tomhle eventu někdo stěžuje na to že nedostane budovu na plný lvl.
? Smysl má postavit jen Arcichatrč. Tu lze získat reálně až za 100-150 dnů. Rok má 365 dnů. Mezitím má stát ve městě nedodělaná eventovka a potit neužitečnou veteš pro lichváře. :(

V silném městě jsem měl plno sad Rezervací, Usedlostí a Chrámů. Nějaká ta Orlí hora z toho bude. Jen na ní nemám místo. Spokojenost. Doplnění inventáře. Silný hráč si jen poladil zdroje. Ve slabých městech vyhlížíme eventovky na rozjetí města. Totálně k vzteku. Plný inventář a nic nelze stavět. Pracný event a město stále jen stojí. Bylo by potřeba event zopakovat, aby byla nějaká ta Usedlost. Tak zase za rok za dva. Jen připomínám, rok má 365 dní. Nelze se "roky" s městem pohnout z místa. :(

(Pamatuji staré zlaté časy, kdy jsem postavil eventovku a město mi udělalo krok vpřed. Dokonce se měnily zastaralé eventovky za nové výkonnější. Radost. Naposled jsem stavěl dvě eventovky pro to samé. Ale co teď? Co mám radit novým hráčům? Utečte, FoE je nesmysl? To je výsledek debat letitých hráčů, jak má být FoE "zábavnější"? Přitom tady byla snaha, jak začátečníkům usnadnit rozjezd. Toto je pravý opak. Což je špatně.)

K samotné taktice. Bádat nad taktikou je vcelku o ničem. Stačí nekupovat nejdražší správce a hrnců je nakonec na celý event dostatek. Jde jen o to, pokud by se vyplatilo otevírat truhly za 1400 hrnců, tak hráč získá sady eventovky a nemusí točit město Patrika. Ušetří si nudu. Ale je v tom zrada v podobě sady "Arci 50x". Je to úspora 50 dnů. Je dobré ji získat a tedy točit město Patrika do omrzení.

Jedna "geniální taktika" tady je. Dá se zaplatit 375 Kč, získat kompletní "Arci Kit" a postavit eventovku hned komplet. Což je na facku. (A stejně je potřeba město Patrika mnohokrát otočit. Jen nákupy nelze event vyřešit.)
 
Naposledy upraveno:

Ušák Evžen

Odborník
Mam otazku,uz jsem se ptal minule ..napis tu jak ty by sis teda ty ceny predstavoval? Kdy by jsi byl spokojeny? Fakt by me to zajimalo.

Jediny probem,pro zacinajici hrace je ten, ze eventovka nedava populaci, nic vic, nic min..nadruhou stranu, par eventovek,a nemusi mit na mape zadnou budovu na kladiva ci matros. Leda pak na event postavit par kovaru kvuli ukolum. A u vetesnika lze koupit levne nejakou uroven 1,a a i ta na plochu prozatim treba dava vice populace a uzitku nez sada domku.

Bez dia jde udelat 450 ...takze 100 fragmentu,a jelikoz jsem takticky postavil uz uroven 9 drive..mam dnes pred vyberem uz 113 fragmentu.
Ono nez brecet, taky neco delat a myslet u toho. Jenze to ne,to se bude porad jen jen nejspokojene kritizovat.

Dalsi eventovky budou lidi davat,tak aspon to.

Take je mi proti srsti....premiove levely..ale bohuzel tento trend bude nasledovat. A je mozne,ze u Anniversary clovek na nej nedosahne vubec, protoze
fragment bude davat budova za penize, ale uvidime, jaky balanc prevedou na live servery.

Spise se mi libi myslenka premioveho levelu u stavajici budovy, jelikoz jich clovek ma na mape dost...tak je spokojen..no tak bude dalsi level,a kdo chce si
ho poridi a vytuni tu budovu. Prvni takova bude u Summeru..uvidme o co nam ten premiovy level zvedne statistiku.

A dalsi krasna budova se chysta ve Wildlife...krasne statistiky..skoro lepsi nez Piratske doupe bych rekl. Ale dost..je to duhova diskuze.
 

Borat

Člen
K čemu je dobrý Keltský les? Uniká mi něco? Neumím si to spočítat? Vidím komplikovanou sadu s nulovým ziskem a s maximálním plácáním místa. Navíc škaredou zelenou pustinu... Mohu ho s klidem naházet lichváři?
 

Ušák Evžen

Odborník
Ze by treba tem co zacinaji prave..nebo i ja ji chci do sbirky, bavim se sbiranim vsech budov,a kdyz je misto stavim. Ve meste mam jen par stejnych budov,a ty taky jak nebude misto uz pujdou k zemi.

A ano mozna budu na facku,ale u Wildlifu si tu radu koupim za penize...ten motiv eventu se mi proste libi. U Anniversary taky uvazuji. Ono kdyz se cloveku neco libi,tak obcas neco pustit do hry..tak co? Se mam po...st, stale jen free,free nedam ani korunu,jen rvani. A pak jdou a prohuli plice nebo prolejou gagor pivem.:)
 

Borat

Člen
Jediny probem,pro zacinajici hrace je ten, ze eventovka nedava populaci, nic vic, nic min..nadruhou stranu, par eventovek,a nemusi mit na mape zadnou budovu na kladiva ci matros. Leda pak na event postavit par kovaru kvuli ukolum. A u vetesnika lze koupit levne nejakou uroven 1,a a i ta na plochu prozatim treba dava vice populace a uzitku nez sada domku.

Bez dia jde udelat 450 ...takze 100 fragmentu,
To má být rada, stavět eventovky lvl. 1 pro populaci a spokojenost? Byla tady vždy základní rada, přesně to nedělat. Neplácat místem, pokud nemám eventovku na 100%. Ale asi ano, do takového pekla FoE směřuje...

Budu končit ve všech světech kolem 400. Prázdniny jsem vynechal. (Neskutečné, svátky, prázdniny, dovolené a FoE prudí nepřerušitelnými úkoly...) Možná, kdybych si hryzal nehty o ty dva-tři dny déle, tak těch 450 mám. Ale výše je diskuse, kde i ostatní hlásí jen jeden "Arci 50x" kit.

A co si představuji je zřejmé. Město rozjede pár slušných eventovek. Mám začátečníka, co startuje. Ty stávající nové eventovky jsou pro něj k ničemu. FoE teď dělá zábavu výhradně pro "zavedené hráče". Asi se hodlá stát elitním klubem a o nové hráče nestojí. Třeba nějaký ekonom spočítal, že 100 platících hráčů je lepší, než 10 tis. hráčů hrajících zdarma. Bral jsem jako fakt, že se nováčkům cesta zametá. Tak asi ani to už ve FoE neplatí. Provozovatel krachuje...
 

Ušák Evžen

Odborník
Urcite krachuje...jasne,dival jsi se na jejich oficialni stranky nekdy. A ne jen poslouchal cechy,ze chou vse zadarmo a do hry nedaji ani gros. To radeji se vsim seknou..a stejne hraji dale.:)

Jde udelat bez dia 550,takze 450 jde i s prestavkou, ted uz jedu tri mesta pekne dlouho na pohodu. Takze kdybych si dal tri,ctyri dny uplny oraz, tak tech
450 dam i tak.
 

Caratic

Komentátor
Ahoj já tady spíš souhlasím s Boratem, nakonec tento event není prvním rokem a souhlasím, že točení města baví chvíli a pak člověk třeba musí být off.
Souhlasím, že začínající hráč prostě s tím má problém.
Za mě jsem to nijak nehrotil. Postupně dodělám nadstavbový lvl a uvidím, jestli ho stihnu dokončit před dalším eventem. Za mě je tento koncept špatný, ale už běží a podle mě ho nepřeruší. Tedy zbývá buď se přispůsobit, nebo zvolit jinou hru.
Stále si říkám, že jde jen o zábavu.
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Ale výše je diskuse, kde i ostatní hlásí jen jeden "Arci 50x" kit.
Tak já prosím hlásím, že mám nasbíráno 3x 50 Arci, tudíž mám budovu komplet :) Ano, pustila jsem nějaké ty dia (přesněji jsem koupila 3x ten největší balík hrnců), ale když jsou ve hře zadarmo získatelné tak proč občas nepustit. A jo, bylo to jen proto že se mi nechtělo čekat a točit města mě baví a aktuálně jsem na to měla čas :)
 
Rovnako aj ja mám budovu komplet, vrátane 3x 50 Arci (dosiahnuté dnes ráno) a to bez jediného dia alebo koruny. Možno som mal šťastie na hrnce z príhod alebo len správna stratégia (MooiningCat) a vytrvalosť. Nakoniec som mesto otočil 19x a bavilo ma to. Teraz mi beží 20, ale zasekol som sa na poslednom navýšení managera v poslednej továrni. Chýba mi 40 hrncov :) Uvidím, či ešte padnú z príhod. Ale ak nie, tak nevadí - už teraz mám navyše 6 navýšení Chýše, ktoré nepotrebujem.
 

Ušák Evžen

Odborník
Rad bych veril,ale chci videt screen..bez dia neverim. Dle toho co uvadis je mozno udelat 17 mest necelych a a max 550 bodu, s tim,ze trva mesto 29 hodin.
Leda ze to clovek urychli,ale na to bez dia nejsou hrnce. Sam hraji podle nej vsechny eventy.a i on na bete rikal,ze 600 nejde udelat bez dia.
 
Na budovu sa môžeš pozrieť v mojom meste. Screen Ti rád pošlem, len neviem aký Ťa zaujíma :) A mesto netrvá 29 hodín, možno pred rokom, ale teraz mal MooingCat vylepšený plán. Podľa neho trvajú jednotlivé mestá 27, 23 a necelých 23 hodín a mne to tak +/- vychádzalo, takže 19 miest v pohode. Jo, a po každom meste som otváral len jednu truhlu, ale to je asi jasné.
 
Malá oprava: vidím, že tých miest som dokončil len 18, nie 19 (č. 19 beží, ale už nedobehne), ale 600 bodov platí.
 

Borat

Člen
Vztek. Taková ztráta času... Propadlo mi plno hrnců, protože mi nevyšlo ukončení města k ukončení eventu. Natočit 300 na slavnostech a přístavu trvá haldu hodin, co mi chyběly. (Čas jsem večer jen odhadl a špatně.) Ještě jsem utratil 700 diamantů na sázku na Horskou rezervaci a nezískal ji. (Vedle ji mám zdarma.)

Stále se mi ztrácí kurzor pro přesun (resp. kurzor hry), zůstane šipka myši a nevím, co myš provádí. Opět jsem narazil na to, že nemohu najít příhodu na cestě a najdu ji až po restartu hry... Stromky mají "hlášení" při výběru. Takže se vám sekne výběr města a shazujete nesmyslný vzkaz. Hlavně aby byl FoE žrout času. Grr.

Dělám inventuru zisků. Horská rezervace je vcelku snadná. Orlí hora žádoucí. Řešením eventu je postavit Chýši "bezdomovce" s Orlí horou současně. Jen to dává smysl. Ve všech světech mám Horskou rezervaci těsně nedodělanou. Chyba. Tedy, potřebná strategie na příští rok, kašlat na event a jeho "eventovku", ta se získat dá. Je třeba se zaměřit na těžbu Horské rezervace. Tak tato rada tady měla být při startu eventu.

Debaty o taktice jsou o ničem a reklama týmu, jak báječný event jede, je jen klam. Chtělo to Orlí horu. Tak teď budu všude stavět Horskou rezervaci lvl. 5, abych měl místo na bezdomovecké doupě. "Poklady Patrika." A jak jinak. V nejnadupanějším světě mohu dát třetí Orlí horu, zatímco v nejslabším se mohu jít klouzat. :cool:
 
Naposledy upraveno:

Ušák Evžen

Odborník
Tvl Horska rezervace je skoro vse vsech eventech ted, tak co porad plasis s ni, to neni event o Horske rezervaci, ta je tam jen jako bonus na dodelani..ne na udelani komplet.

A ze ti nevyslo ukonceni mesta..si haz popel na sebe,ze neumis pocitat, ale ne na INNO.
 

Ušák Evžen

Odborník
Na budovu sa môžeš pozrieť v mojom meste. Screen Ti rád pošlem, len neviem aký Ťa zaujíma :) A mesto netrvá 29 hodín, možno pred rokom, ale teraz mal MooingCat vylepšený plán. Podľa neho trvajú jednotlivé mestá 27, 23 a necelých 23 hodín a mne to tak +/- vychádzalo, takže 19 miest v pohode. Jo, a po každom meste som otváral len jednu truhlu, ale to je asi jasné.

Ok. Tak pak jestli ma nejaky novejsi,tak pa beru zpet. S temihle casy to pak vychazi. Musim se podivat ja jel,s tabulkou s minuleho roku.
 
Nahoru