Karetní diskuze o Halloweenu 2023

No, trvalo mi trochu dýl, pochopit, jak to vlastně funguje...není to zlé...ale rozumím tomu, že se to leckomu nemusí líbit, obzvlášť, pokud karetní hry tohoto typu šly úplně mimo něj a myslí si, že karetní a stolní hry už nikoho nezajímají, protože to nezajímá jeho...no nic...myslím, že je to opravdu zajímavá změna :)
 
To je hnůj. Jsme rád, že nejsem jediný koho nejen naštvalo, ale vysloveně vytočilo. Kartičky? fakt kartičky? Jak pro dementy a hlavně tomu systému "bitvy" rozumý jen ten chorý mozek co to vymyslel. A to jsem nějaký hráč D&D a něco jako 16ti straná kostka a nebo třeba hod kostkou 1/12 je moje živobytí. Proto mě snad tak vytáčí ten systém boje. To nemá hlavu ani patu. Bojuješ s kartou poškození 3 - 5 s bonusem +3, máš 14 bodů života / proti poškození 1- 3 s bonusem 1 on má, 6 životů. BOJ - obě karty fuč, zůstane Ti 12 bodů živata, ale ta Tvá silná karta je pryč. Ale když je to naopak jeho karta zůstane ponížená o udělené poškození. Jdete do pr... háje. Nejhorší event za několik posledních let.
 
Celý rok od zimního eventu jsem se těšila na Halloween, protože mi vždy přišel jako nejlepší event. Místo panenek a kalendáře, který šel udělat celý jen o Halloween a archeologii, jsem našla kartičky, a event, o kterém nemohu příliš rozhodnout, jakým způsobem ho chci hrát. Event není možné hrát kdykoliv, protože po ukončení kobky, bez ohledu na výhru nebo prohru, se uzamkne do půlnoci. Je možné ji otevřít pouze za event měnu, která je cenná vzhledem ke spotřebě cca 600-700 za kobku. Za mě opět zklamání.

Vývojáři by vždycky měli udělat anketu, kde by hráči rozhodli o mechanice eventu.
 
Tak za me fakt desny event... Neprelozeny a dementni. Dlabu na foe a prestavam hrat. Apka skoro 2gb jste se asi podelali a cb jak by smet.
Blahopreji rusim hru po letech. Asi v te hre radi taky Brusel...
 

Borat

Člen
Uniká my smysl klíčů. Vymlátím karty, prohazuji zuby, patrně i zbytečně komínem. Fajn. Nejlepší postup je patrně jen přes zlaté klíče. Moc jich není. Dají se bronzové a stříbrné měnit za zlaté? Nebo mám prostě postupovat přes stříbrné a bronzové klíče i když to není výhodný krok? Nerozumím, jak mám postup ovlivňovat?

Mám ty klíče vůbec řešit? Prostě udám na postup vše co mám. Má to nějakou logiku? Dá se se shodnou dávkou klíčů postupovat nějak výrazně efektivněji? (Nebo je smyslem vytloukat z eventu, co nejvíc zlatých klíčů a to nějak, snad, možná, patrně, někdy ovlivnit jde?) :cool:
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Uniká my smysl klíčů.
Otevíráš za ně truhly s ODMĚNAMI a postupuješ po liště s VELKÝCH CEN a v LIZE. Tedy 3 smysly mají. Ale to jistě víš.

Dají se bronzové a stříbrné měnit za zlaté?
Ne.

Nebo mám prostě postupovat přes stříbrné a bronzové klíče i když to není výhodný krok?
Ano.

Nerozumím, jak mám postup ovlivňovat?
Vést si dobře v bitvách a získat co nejvíce klíčů (hlavně těch zlatých)

Prostě udám na postup vše co mám.
Přesně. Strategii hledej v tom jak co nejefektivněji udělat kobku a né v otevírání truhel.

Nebo je smyslem vytloukat z eventu, co nejvíc zlatých klíčů a to nějak, snad, možná, patrně, někdy ovlivnit jde?
Vidíš, přišel si na to. A ano, ovlivnit to jde. Čím víckát porazíš bose, tím víc zlatých klíčů... čím míň na to spotřebuješ zubů, tím víc porazíš bosů... ;)
 

DanielCZ84

Komentátor
Třetí den eventu, a je to fakt super, je třeba denně neutratit více jak 700 zubu. To většinou stačí na dvě celé kopky. Třetí kopka už se hraje většinou bez útraty zubu. Chce přemýšlet jaké karty nasadit proti soupeři. Chce přemýšlet jak oživovat.. Není to vysoká škola lidi
 

-matesking-

Nováček
Tohle je jeden z eventu ktery me teda vubec nebavi. Ano nemusim ho hrat ale chci aby to bylo vyrceno jako zpetna vazba. Bavil me minuly event a vazne jsem uvazoval o zakoupeni druhehe nebo treti listy s odmenami. No nakonec to dopadlo tak ze jsem to nestihl pac mi do toho neco vlezlo. Ano bylo to skoro cely mesic ale pokud vim ze z odmen na nic extra nedosahnu tak si to nekoupim. Na konci eventu vim jak se darilo a jestli to ma smysl. Tohle uz ted vim ze si rozhodne nekoupim ani kdybych to stihl. To ze se dostanu k bosovi a dojdou mi karty nebo mu zbyde 1 zivot tak abych nedosahl na odmenu.... Diky tohle si jen odklikam a hrotit to rozhodne nebudu. A to nemluvim o kartach ktere si koupim a nestihnu je pouzit tak mam smolika.
 

Caratic

Komentátor
Jj Sabinabetty vlastně výborně shrnula vše podle cílů a taky se po prvním dni seznámení s eventem držím cíle získat hlavní budovu.
Myslím že lidé starající se o forum také úplně nebudou nadšeni z mého příspěvku, ale jde o forum.

Také patřím po zjištění mechaniky mezi kritiky. Medvídkama se dalo pomoci. Bavily mě nejvíc třeba při splnění posledního úkolu u dvou medvídků, kdy jsem si počkal na vhodnou příležitost a jedním kliknutím úkoly splnil/a/i/y někdo třetí a měl/a/i/y z toho radost.
Tuto možnost nyní nevidím. Vlastně nechápu, proč změna eventu proběhla...Dokážu pochopit, že trh je dominantně posazen třeba v německu, je-li tam tak výrazný, ale myslím si, že i tam žbrblají..
Tedy si kámen nůžky papír můžu zahrát také a zárověň to může být zábavné nejen pro mě.
 

-matesking-

Nováček
Třetí den eventu, a je to fakt super, je třeba denně neutratit více jak 700 zubu. To většinou stačí na dvě celé kopky. Třetí kopka už se hraje většinou bez útraty zubu. Chce přemýšlet jaké karty nasadit proti soupeři. Chce přemýšlet jak oživovat.. Není to vysoká škola lidi
Clovece v praci mam premysleniho vic nez dost ke hram chodim odfrknout a premyslet se mi uz vazne nechce co k cemu a proti komu... a se 700 zuby na 2 kopky ... to je u me tak na 1 když mam štěsti tak ji i dojedu do konce.
 
Clovece v praci mam premysleniho vic nez dost ke hram chodim odfrknout a premyslet se mi uz vazne nechce co k cemu a proti komu... a se 700 zuby na 2 kopky ... to je u me tak na 1 když mam štěsti tak ji i dojedu do konce.

Clovek u toho premysli tak 10 min na kobku..co premysli..jen taktizuje. A ano jde obrat bossy o klice ve dvou kobkach za cca. 700/750 zubu. Nesmis ho chtit porazit..to je uz navic, musi setrit zlodeje a je to. :) Vcera se mi podaril zlodej i jsem ho sejmul,ale to bylo stesti. Samozrejme pokud nekdo investuje vice zubu, tak ho sejme vzdy.
 

qwertik

Komentátor
Tak nevím, je to sice naprostá stupidita, vracet se o 30-40 let zpátky ke karetním hrám, ale budiž. Taktizovat u něčeho, kde protivník má na 90 procent ten nejvyšší útok, já zahajuji vždy svou nejsilnější kartou proti 1 životu a podobně, no nevím. Ale mám dojem, že neporažení posledního bosse je ztráta dost klíčů, tím zlodějem snad získám klíče navíc, ne? A o klíče jde až v první řadě, nebo se pletu?
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Vždycky si můžeš líznout jinou kartu, pokud máš hodně silnou kartu oproti soupeři s 1 životem a nechat si tu silnější kartu na pozdější souboje. A jistě, s použitím karty Zloděj získáš z bosse klíče ihned, pokud jich máš více tak to můžeš zopakovat klidně i 4x, a pak ještě po zdolání bosse (třeba kartou Frenzy) ty klíče pak získat zase. :)
 

-matesking-

Nováček
Clovek u toho premysli tak 10 min na kobku..co premysli..jen taktizuje. A ano jde obrat bossy o klice ve dvou kobkach za cca. 700/750 zubu. Nesmis ho chtit porazit..to je uz navic, musi setrit zlodeje a je to. :) Vcera se mi podaril zlodej i jsem ho sejmul,ale to bylo stesti. Samozrejme pokud nekdo investuje vice zubu, tak ho sejme vzdy.
Jo ale naprogramovane utoky kdy moje karty utoci z 90% minimalním utokem a "npc" ma vzdy nejvyssi utok max o -1 nebo to ze mi nabizi standardne nejsilnejsi karty na zacatku proti slabym kartam a na silne karty jen ty nejslabsi tak to asi moc ovlivnit nejde. maximalne protacenim karet po 5 zubech 10 atd.. sorry ale tohle je prasarna... muzes premyslet jak chces ale pokud nemas miliony zubu pak si moc neskrtas... Ano chteji mit zisk a za tim to delaji ale to pak nemusi eventy delat kdyz je to za normalnich okolnosti nehratelne....
 
Nahoru