Kdy byl on-line

  • Zakladatel vlákna DeletedUser14552
  • Vytvořeno

DeletedUser14552

Host
Navrhuji zde jestli by se mohlo zavest ,když kliknu na přítele objeví se tam jeho 3 medaile Dobre by bylo kdyby se tak někde vedle dalo něco jako dejme tomu na mesengeru jestli je on-line nebo před jakou dobou on-line byl například “naposledy byl přihlášen před 31dnama” bylo by hodně přehlednější jestli tento přítel je aktivní jestli má pro mě cenu ho mít v přátelích i pro cech by to bylo celkem dobry když bych něco potřeboval po někom stačilo by kdybych se kouknul kdo je on-line a napsal mu dejme tomu díky za čas Ak-47
 

dudasek

Znalec
hlídat hráče online možná lze-ale nechtějí nám to zpřístupnit..mrkni na svou radnici-kdo a kdy ti motivuje,,,,,můžeš to probírat .mazat a balit nové duše...možná se ti stane,že vyhodíš aktivního snaživce,protože jel na dovču a kvůli rodině nebude online klikat...a o tom,že bude offline přece nebude psát na svůj profil/zprávu...také je možnost nějaké tragédie/úrazu/poruchy pc/ukradený tablet...to jsou pak důležitější věci než nějaká online hra...zástupy nejsou možné a sdílet hesla je zakázáno..tudíž může účet na chvíli osiřet..
 

DeletedUser3139

Host
Tak já bych řekl, že u sousedů ne, i když se to tak trochu pozná, když se podíváte blíž a zaútočíte, tak hned víte že to drobet zanedbává a dokonce vám nabídne i odměnu. ;-D
U přátel možná jo, ale zase to není tak velký problém zjistit. Sice si už musíte napsat seznam a ten vyhodnotit, ale jde to. Ještě se mi žádný vyhozený neozval. ;-D
No a v cechu tam to jde zjistit (sice jen na PC), ale jde.Je tam omezení pro vedení cechu, ale i to považuji za správné! ;-D
 

fmash-

Znalec
PROTI

Osobně bych tu funkci velmi uvítal, není to nijak neobvyklá funkce ani na různých webových komunitních službách. Může to mít mnoho praktických aplikací. Jenže je tu jedno velké ALE.

Tohle je hra, spousta lidí ji hraje v práci, což je samozřejmě špatně. Nebo tu mají své známé. Nebo zvědavé neznámé. Je tu hodně lidí, kteří jsou na hraně (nebo za hranou) závislosti na hře. Jsem zásadně pro zachování soukromí hráčů, nikdo nemusí vědět, jak dlouho tu kdo vysedává, to je každého věc.
 

DeletedUser12887

Host
a) Původní požadavek byl, aby tam ty údaje byly obsaženy.
b) Taky je ten požadavek o indikátoru "online". Znám to odjinud: "hele tvl ten je tady furt, dělá taky něco jinýho?".
(To, že jsem paranoidní, ještě nemusí znamenat, že po mně nejdou.)
A) Tak já tam četl něco o tom, že by tam bylo jestli byl on-line třeba před 31 dny.
B) zjistit se to dá stejně přes statistický server
C) to jestli někdo dělá něco jiného není tak úplně podstatné, je to věc toho hráče a co si myslí ti ostatní, jako asi nic nezmění na tom, jestli ten hráč tu stejně je nebo naopak není vůbec a tím pádem zabírá místo v přátelích nebo v cechu, neviděl bych v tom nic jiného, než tohle
 

fmash-

Znalec
...jestli je on-line nebo před jakou dobou on-line...
Ano (ještě před tvou odpovědí jsem svůj příspěvek upravil tím "víceméně").
Nějak zjistit se dá všechno.
Já s tebou v podstatě souhlasím, ale ty nuance jsou pro znaménko mého hlasu rozhodující, tudíž hlasuji záporně.
 

DeletedUser12887

Host
prakticky mi je jedno jak to bude, ale nic by se tím nezhoršilo, akorát by bylo rovnou viditelné, jestli je ten hráč aktivní či nikoliv
Takhle to zůstane při staru a bude akorát potřeba víc hledat v historii, jestli vracel krčmu, motivace apod...
úplně podobná situace, jako v tom tématu hledat historii příspěvků do cechu, taky tam ta historie je, akorát je potřeba jí hledat na 400 stránkách

Možná když se to pořádně přečte nebo to teď napadlo i mě, nejde úplně jen o to, kdy přesně se naposledy přihlásil, ale na kolik je aktivní, jakej má poměr přihlášení třeba za ten měsíc, jestli je tu jednou měsičně, jednou týdně apod... to by jako špatné nebylo rovnou vědět, že si do přátel beru aktivního hráče.
Protože bez ohledu, co si kdo myslí, aktivní je většinou záruka toho, že bude pomáhat v dalším rozvoji.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

fmash-

Znalec
úplně podobná situace, jako v tom tématu hledat historii příspěvků do cechu, taky tam ta historie je, akorát je potřeba jí hledat na 400 stránkách
Nechci to tu spamovat. Myslím, že to není tak podobné, nebo aspoň já v tuto chvíli nevidím jako tak důležité vidět historii přihlášení hráče v podrobnější míře, než kterou má k dispozici vedení cechu. Zatímco příspívání do cechu je konkrétně využitelná a relativně skutečně potřebná informace, kterou by měl cech mít.
Jak jsem řekl v úvodu, vidím hodně praktických aplikací indikátoru přítomnosti, třeba zelená tečka, když je hráč on-line, může zpříjemnit život. Ale stále bych raději, kdyby to zůstalo, jak to je. Mj. proto, že jak jsem si za tu poměrně krátkou dobu stihl všimnout, v hráčské komunitě existuje velká historie dobrých i špatných vztahů. Všeho lze zneužít, a čeho lze zneužít, toho zneužito bude.
 

DeletedUser12887

Host
Tak to určitě ano, ale neznamená to ze si ti hráči nepomáhají.
Já mám třeba mezi přáteli spoustu "nepřátel" bojujeme proti sobě v CvC, ale to neznamená že nejsem rád za to že jsou aktivními přáteli a koneckonců i aktivními bojovníky. Jinak by nebylo s kým hrát.

Ale tyhle přátelé mám už třeba několik let a nezmění na tom nic jestli bude zelená ikonka nebo nebude.
 

fmash-

Znalec
Měl jsem na mysli vztahy, které se přenesly přes hranice herního světa, ať v dobrém či ve zlém.
Kdyby se jednalo čistě o hru, nemám nejmenší problém, naopak. Ale tahle hra se do lidí hodně zažírá, někdo tu tráví opravdu hodně času, možná víc než v reálu, řečeno s nadsázkou. A tam ten problém tuším.
 
Jsem proti tomu aby se zobrazovalo kdo je aktuálně on-line. Nepřeju si aby kdokoliv monitoroval moji aktuální přítomnost či nepřítomnost ve hře. Aktivita přátel se dá zjistit v radnici. a nikdy se mi nestalo aby se ten, koho vyhodím za neaktivitu ozval, že jsem ho vyhodil neprávem. Mimochodem existují i stránky které monitorují aktivitu všech hráčů FoE na všech světech..dá se tam o každém hráči najít úplně vše kromě informace kdo je aktuálně on.line..stačí hledat :)
 

LordFrunDor

Legenda
Jen dodám, že přes statistickou databáci na FoE DB to sice zjistit jde (kdo byl online) Nicméně i tam to má svá různá omezení. Neukazuje ti to zda jsi byl přihlášen v 11:25 ale zda jsi byl online 24.1 například.
To první bych ve hře nechtěl, to druhé by mi nevadilo.
Nicméně na databázový servr určitě nechodí všichni hráči, i když by mohli. ;) Nemluvě o tom, že data se na servr nenahrávají online, ale jen 1x za den, tuším kolem 2hé ranní.
Dennis Bergkamp: Zatím nevím o žádné stránce která by mi říkala, teď je ten hráč online, v tomhle okamžiku...
Mohl bys mi prosím poradit kde to najdu? :)
 
Dennis Bergkamp: Zatím nevím o žádné stránce která by mi říkala, teď je ten hráč online, v tomhle okamžiku...
Mohl bys mi prosím poradit kde to najdu? :)
Asi jsi mě špatně pochopil Lorde:) Zkus přečíst znovu můj příspěvek..píšu v něm v podstatě to samé to co ty v tom tvém následujícím:) Psal jsem že kromě informace kdo je aktuálně on-line, se dá najít všechno ostatní o každém hráči. To znamená že informace kdo je aktuálně on-line se najít nedá nikde (a byl bych rád aby tomu tak bylo nadále)..a nenapsal jsem že se někde najít dá :-D Ostatní informace..např. kdo byl který den aktivní, kolik měl bojů, přírůstek bodů, zda hráč migruje z cechu do cechu každý týden apod. se najít dají..a to samé píšeš v podstatě i ty:) A bohatě u nich postačí to, že se aktualizují jednou denně ;-) Kdo má zájem si ty informace najít má možnost, proto vidím jako zbytečné přidávat to samé přímo do hry :)
 

DeletedUser14298

Host
U přátel by mi tato ikona nevadila - aspoň bych po probuzení neměl 10 zpráv typu - jsi tu? - a i naopak, já bych nemusel den co den zprávy tohoto typu posílat ..

A dalo by se vyřešit i to, co by se ostatním nelíbilo ( že to je jejich ,,soukromí”?, kdy ve hře jsou a kdy ne ) a to tím, že by v nastavení byla možnost si sám zvolit, jestli chci aby byl můj online status viditelný, či nikoliv - popřípadě pro koho ( sousedi, přátelé ) ..