Mimozemská diskuze k Osidlování Titanu

Která velkolepá budova se vám líbí nejvíce?

  • CENTAURUS

    Hlasy: 0 0,0%
  • HYDRA

    Hlasy: 8 61,5%
  • PEGASUS

    Hlasy: 5 38,5%

  • Celkový počet hlasujících
    13
po mesici a par dnech na bete je nej level:
Hydra 28
Pagasus 36
Cenataurus 24

jedn ma vsechny tri na podobnych levelech uz

jen takova zajimavost, tady to muze byt horsi i lepsi, dle hracu
 

d arvit

Odborník
po 2 dnech je na alphě cca 30 nových velkolepek (dohromady všech tří druhů) s nejvyšší úrovní lvl 15 :)
 

d arvit

Odborník
v titanu jsou z opakovacích úkolů vyřazeny odměny s větším množství surek a ponechány pouze ty s ,,jako,, odměnou 5 surek??
 
Tak jsem zkoušel vytahnout s kolonie maximum a dostal jsem k 8 zbožárnam při plné spokojenosti
(Pokud chcete poradit jak na to viz foto)
 

Přílohy

  • Screenshot_20230728_061414_Forge of Empires.jpg
    Screenshot_20230728_061414_Forge of Empires.jpg
    955,8 KB · Zobrazení: 16

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Do kolonie se dá umístit klidně i 12 továren, záleží však na jaké zboží máš z mapy navýšení. Tady je třeba příklad na 8x stlačenou hmotu a 4x experimentální data.
7TgOEy5.png
 

d arvit

Odborník
tak po nějaké době na titanu si dáme menší zamyšlení.
velmi se mi líbí nápad s levlením velkolepek za suroviny, má to ještě větší účinek než jsem čekal, každý hráč musí sesbírat plánky na každý lvl a ještě si ho odemknout surovinami té doby, díky tomu neni moc udělaných vb a ty co jsou, nejsou vytažené nijak extrémně vysoko což vede k znatelnému nedostatku plánků (oproti předchozím dobám a VB) a každý kdo se pustí do jejich stavby musí najít kompromis mezi vynakládáním bodů na získávání plánků a získáváním surek na odemykání dalších lvlů, ve výsledku to dělá ze surek z titanu velmi nedostatkové zboží, což zaručí že se masově nerozšíří mezi hráči nižších dob. Za mě super řešení a doufám že další doby přinesou to samé, klidně podmínky zpřísněny ještě otevíráním za kladívka, medaile nebo v menší míře za speciální zboží (v menší míře proto že jeho zisk je víceméně omezen na malou částku/den a lehce bychom se mohli dostat do bodu kdy by otevření jednoho lvlu vb stálo měsíční těžbu - což by účinně zaseklo jejich výstavbu)

vyjmutí surovin z odměn, respektive odměn z velkým počtem surovin v opakovacích úkolech hodnotim velmi pozitivně, díky tomu má smysl výše zmíněné..

díky výše zmíněným odstavcům jsem byl nucen udělat pořádek v přátelích, část vyházet a nahradit je hráči budujícími nové VB abych mohl nahazovat a získávat plánky a oni mohli u mě..

boje navzdory tomu že neumožnují boje v rychlém sledu za sebou, bez výměny jednotek od malých oslabení, mi přijdou o to lepší, s vyvážením jednotek jsem docela spokojený: máme silné dělostřelectvo, které ovšem totálně prohrává proti letectvu (kdo neprohrál boj jen proto že si nevšiml letecké jednotky :-D)
rychlé rychlé jednotky začínající boje s vysokým doletem ale vcelku malým dostřelem = nejde zaútočit na těžkou jednotku tak, aby to v příštim kole nevrátila..
celkem univerzální střeleckou jednotku se slušným pohybem a skvělým dosahem, těžké jednotky ovšem pokračují v tradici zbytečných jednotek, slušný pohyb ale minimální dosah bez nějaké slušné obranné schopnosti (skrývání na skále v kombinaci s malým dosahem a neúčinností proti střelcům z ní dělá zbytečnou schopnost) a na závěr lehká pěchota - zbytečná jednotka, nenašel jsem důvod jí k čemukoliv používat)
po mnoha letech a různých dobách jsem byl hrou (5tý lvl. expe) přinucen bojovat manuálně a musim říct že jsem si to užíval (volba jednotek proti konkrétnímu nepříteli, využívání terénu a napětí kdo nakonec vyhraje, důvod boje=musíš vyhrát protože jinak nepostoupíš dál) jako ve středověkých dobách, což se mi od té doby v žádné jiné době ještě nestalo.

spousta rozšíření za diamanty vs 1 na mapě a 1 ve výzkumu: za mě je těch rozšíření zbytečně hodně - nechci vidět jak velká města budou za 2 roky ani kam se dostanou bonusy + se mi nelíbí obrovský nepoměr mezi počtem free rozšíření a těmi za diamanty a to řikám jako hráč který díky dia farmám nemá problém je všechny koupit..

to by bylo k titanu vše co mě ted tak z hlavy napadá.

ted k obecnému směřování vývoje hry:

docela se děsím toho jakym stylem překopou hru a jaké prvky přidají do hry protože díky poslednímu roku máme možnost získat ve hře cokoliv co nám nějak usnadní další postup hrou nebo přechod na novou eru a skoro všechno díky tomu podléhá obrovské inflaci.

abych to vysvětlil:
dříve šlo získat z města
:utok3:
:obrana3::z několika zdrojů bez valného užitku ve hře)
jednotky
:FP:, :mdl:, :coins:, :sup: a tak nějak bokem při tvorbě města suroviny které měli nějakou hodnotu jen pár týdnů po začátku nové doby (ani cb na tom nic nezměnili díky tomu že už hráči měli v té době vysoké arci a dolevlit pár dalších Vb produkujích surky do pokladny nebyl náročný úkol.
+ možnost získat nějaký specifický bonus lvlením dané nemasově rozšířených VB :gdsp::, virgo, speciální surky atd.)

tohle tu bylo roky a ted když se kouknem co nám přibylo..
masivní propagace :obrana3:
obyčejné i hromadné zušlechovačky
renovačky
FB do inventáře
nákresy do inventáře
dokončení speciální výroby
budovy produkující super budovy
elixíry - dokonce i černé útočné super elixíry
hromadné dokončení výroby (zatím jen zbytečné zlato - alespon si nevybavuji nic co by produkovalo dokončení výroby kladívek

osobně už ignoruji klasická :utok3: i:FP:a pomalu se začínám orientovat na získávání těchto různých bonusů a díky tomu očekávám přechod do další doby šíleně snadný, protože už ted jsem schopen produkovat skoro vše co mi to usnadní natolik, že největší výzvu nové doby vidim v renovaci budov.
.
 
Naposledy upraveno:
Pekně řečeno
Co se specialních surovin tyče docela by byla dobra myšlenka kdyby za ně udělali novou VB už je jich na to ve hře dost a tim by uplně zarazily možnost zisku nove VB pro hrače co nepostupují.
Co se inflace možnosti a ruzných vymožeností tyče ta se mi zda že už to moc prehaní už ted jdou tu obyč eventovky co jsou nad některé stare VB 100+ a to je za mě špatně..
osobně už ignoruji klasická :utok3: i:FP:a pomalu se začínám orientovat na získávání těchto různých bonusů a díky tomu očekávám přechod do další doby šíleně snadný, protože už ted jsem schopen produkovat skoro vše co mi to usnadní natolik, že největší výzvu nové doby vidim v renovaci budov.
.
A co se renovaček tyče to je nedostatková zaležitost jen pro lidi co putuji dopředu pokud delši dobu stoji nebo jsou na současnem konci hry aktualně titan tak je to přebytečna věc.( Ja upgradoval cele město na titan a ješte mi zbylo 200+ malých a 200+ velkych)
 

d arvit

Odborník
s renovačkama souhlasim - ani jsem nepoznal že mi něco ubylo z toho množství v inv..
staré eventovky jsou už k ničemu, začal jsem se řídit heslem - co nemám ve městě nepotřebuji a začal prodávat staré ležáky z inventáře - což vede zase k navyšování měn ve starožitnictví - (bohužel nic z toho co tam je nemá pro mě už hodnotu, staré eventovky jsou k ničemu a nové tam nejsou, i kdyby byly nové tak pro ně stejně člověk potřebuje zlaté vylepšení aby měli smysl (když má ve městě ostatní budovy vylepšené zlatým)

nová vb na spec zboží by se hodila - ani nevíš jakou máš pravdu, transportér jsem začal stavět až na titanu a zatim za cca 50 výběrů mi dal aktuální zboží přesně 4x, což mi nějak nevychází k počtu výběrů a druhů spec. zboží.. asi stejná náhoda jako proč HH první 2 týdny absolutně ignoroval surovinové odměny (když nepočítám méně než 5x 50ks a 1x125), z expedice jsem od titanu viděl 200ks zboží 1x a v CB 50ks surek padalo na 1x na 50+ bojů.. Prostě čirá náhoda;)
 
nebyt farem..tak lehke by jste to nemeli:)
ale je to tak,hra to umoznuje,tak at jest...ale dle vyvoje v poslednim roce si to INNO uvedomilo
 

explorer Pablo

Dopisovatel
Ano manuální boje se mi líbí a protože jsem jak blbec neklikal tisíce ani v minulosti,protože při 200 a víc už mně to přestává bavit,tak sem manuálně bojoval ve všech érách, nemám problém si svých 100 bojů denně bez oblehů udělat a o víc ani nestojim. Titan mapa pěkná, vyhráli si s tím :)
 
jj vratit manual a byla by to hned strategie :) a reseni i na hodne veci a nemuseli by vymyslet nekdy zbytecnosti :) ale homo sapiens je bohuzel,cim dale lenivejsi a pohodlnejsi:)
 
Nahoru