Nekorektní zobrazení cizích měst

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

MIO5

Turista
Při návštěvě některého cizího města, v cechu nebo i sousedů se mi nezobrazí všechny budovy a to někdy ani radnice. Jen cesty a dekorace, takže to dost omezuje možnosti zušlechtění a motivace. Máte s tím ještě někdo zkušenost? Můžu něco udělat pro nápravu?
 

DeletedUser3370

Host
Občas se to bohužel stává na slabších počítačích. Když zkusíš vypnout animaci při návštěvě cizího města, pomůže to?

21194765.png


Tlačítko 13 -> Nastavení -> Animace v městech jiných hráčů
 

MIO5

Turista
Bohužel nepomohlo, dříve to nedělalo, odhaduji až od aktualizace 0.30, ale jistě to nevím. Dnes jsem dokonce našel člena cechu u kterého nevidím žádnou stavbu, jen terén základního prostoru s kameny a stromy. Nemyslím si, že mám slabší počítač (ACER ASPIRE 5336, Intel Core 2 Duo P7350)
 

DeletedUser3370

Host
Hm, máš pravdu, že i s vypnutou animací je to horší než v 0.29 :-/ Po dlouhé době černá obrazovka.
 

DeletedUser1845

Host
Doporučuji vyčistit cookies, a složku internet cache data. Super nástroj CCCleaner. Hodně záleží na prohlížeči, jedu na Firefoxu a ten si hodně ukládá. Mám o hodně slabší NTB a krom vařícího procesoru zvládám. Sdílená grafika mi dává slušně na prd... :rolleyes:
Testovaná verze 0.31 je ještě horší, připadá mi to že vývojíři se zrovna nesnaží o snížení náročnosti, naopak. Když to takhle půjde dál, mnozí ,jak se tomu již stalo, odejdou z FOE jen díky nevyhovujícího PC. Ne každý můžeme kvůli hře dát 15 a více tisíc do slušné mašinky :(
Takže stroj máš obstojný, aktualizuj si Flash player a Shock player. Pročisti to a pokud možno vypni na pozadí co není nutné. Antivirus do statutu herní režim. Zkus a uvidíš.
 

MIO5

Turista
Flash player aktualizován, CCleaner vše vyčistil, Antivirus v herním módu pouze "nevyrušuje" při celoobrazovkovém režimu, ale i tak jsem to nastavil. Nevím co z toho pomohlo, zatím se to zobrazuje dobře, tak snad to vydrží. Díky za pomoc.
 

DeletedUser1845

Host
CCleaner udrží složky čisté a mělo by to dupat. Starší, nebo slabší stroje tak 10 - 20 návšťev sousedů či bitev. Lepší PC jedou celý den. Prozatím to zkus vyčistit vždy večer než vypneš PC, třeba to bude stačit. V CCleaneru - nastavení - cookies si ještě můžeš vyhodit FOE do prava, aby se Ti nemazali hesla a pamatovalo si to login.

Takhle to vypadá po 2 hodinách hraní :rolleyes:
CCleaner-cis.jpg

A tady je to nastavení - zachovat cookies:
Cookies.jpg
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Host
ehm, starší nebo slabší stroje? Co se tím myslí? asi ne 4jádro s 8GB paměti, nabušenou grafikou a windows 7, koupené před půl rokem, co? No nic, naštěstí mi to dělá jen občas ( i když jsem zkoušela několik prohlížečů, vyčistila cache atd. atp. ... ), tak to nějak vydržím.
 

DeletedUser5384

Host
ehm, starší nebo slabší stroje? Co se tím myslí? asi ne 4jádro s 8GB paměti, nabušenou grafikou a windows 7

honorko,prosím o doplňující otázku: Na kolik jader to tvoje nabušené monstrum jede při hraní FoE? A kolik času jsi za těch půl roku věnoval jeho údržbě? dík za info:)
 

DeletedUser3911

Host
bobbyc tvoje odpovědi jsou vskutku výborné a řeší jádro pudla. Tady nám černá obrazovka, nelze to hrát a je jedno jestli má někdo monstrum nebo starší plečku. Prostě nás to zlobí. Každý večer čistit, něco povolit něco vypnout. Zakázat Antivirus. Nezdá se Vám to pro hru trochu moc? Za chvíli mi přijde návod abych u toho seděl tiše, nehýbal se a vypnul vše v okolí 30 metrů. Tohle nepovažuji za řešení. Nebylo by lepší bobbyci napsat Ano o chybě víme ale nevíme co s tím. Než někoho zesměšňovat?
 

DeletedUser5384

Host
Takže: Já ho nezesměšňoval,jen mi informace o počtu jader v procesoru nepřišla tak relevantní,stejně jako o nabušené grafice. Obě dvě informace opravdu nejsou potřeba na řešení problému při hraní 2D prohlížečovky a dokonce ani na hraní této. Naprosto s tebou souhlasím,že: nelze to hrát a je jedno jestli má někdo monstrum nebo starší plečku...Jen mi není jasné,jestli tedy souhlasíš s mým tvrzením,nebo jej rozporuješ:)

Ale abych ti odpověděl: Ano,o nikoli chybě, ale o situaci víme, víme,co s tím, a je jen na vás, abyste to buď akceptovali, nebo ne. Není v našich silách chodit po domácnostech a optimalizovat vám systém.

Poslední info pro mne osobně: Prosím o sdělení,co na mém příspěvku-předpokládám #10 kohokoli zesměšňovalo. Předem dík za odpověď.
 

Kayro

Znalec
Pul roku stare herni PC musi na prohlizecovou hru stacit to se neda obhajit zadno neudrzbou a necistenim cehokoliv.
 

DeletedUser5384

Host
Kayro,ale o tom, že půl roku starý komp musí stačit není nejmenších pochyb, ale jen s podmínkou, že i ten nejnovější stroj musíš udržovat v kondici,jinak z něj za půl roku uděláš hromadu pomalého šrotu. Doporučuji přečíst příspěvek #6 , #7 a #8 ...Jinak,znám hráče,kteří hrají FoE na 5 let starý kanceláři..
 

DeletedUser2298

Host
Hraju doma - mašina stará cca rok a půl - NO problem... hraju v kanceláři... mašina stará cca 3 roky - NO problem... Hraju u ženy - stroj zflikovaný z různých součástek.. málo co je mladší jak 4-5 let... jede to pomalu.. načítání měst trvá.. souboje trvají... M/Z je na zabití ale hra jede... a nic mi nečerná.. Tj. největší pravděpodobností je "někde" chyba buď v užívaném prohlížeči + doplňkových programech.. Ale to už si musí poštelovat každý jednotlivý uživatel sám - návodů na čištění apod. je tu na foru dost..
 

DeletedUser3911

Host
bobbyc, není to tvoje první odpověď ve které se nesoustředíš na téma ale rád si rýpneš.
judas - mám PC po kompletním vyčištění a přeinstalaci, všechno běhalo v rámci možností velmi slušně, černá obrazovka se objevuje cca týden možná dva. Nejsme žádný borec co se pohrabe v nastavení a stáhne si x čistících programů ale dosud jsem se s tímto jevem v jakékoliv jiné flashové hře nesetkal. Je to tedy nastavením v mém PC? A jelikož to dělá mnoho hráčům, máme všichni nastaveno a nevyčištěno? Nepsal někdo MariHood že už se to jednou řešilo? Proč by se to tedy řešilo když je to náš problém v našem PC?
 

DeletedUser5384

Host
Takže odzadu: Řešilo se to proto,že pokud někdo napíše podnět,tak se řeší,stejně jako se řešil tento.

K čištění: Je až s podivem,kolik hráčů dokáže určit,že chyba není u nich v kompu,a že musí být ve hře.Zajímavé je,že se nikdo nezabývá myšlenkou,jestli náhodou nemůže být na vině třeba operační systém. Čištění je potřebné nikoli kvůli chybám ve FoE,ale díky "genialitě" OS Windows, který při načtení jakékoli stránky ji uloží do paměti kvůli pozdějšímu zrychlení při znovunačtení. Bohužel,jak se jednotlivá města mění,systém ukládá další a další kopie a staré neřeší,to musí dělat uživatel. Pokud se tedy potom snažíme načíst město,systém vlítne do přeplněné paměti s tisícovkou rozdílných kopií a výsledek už známe. Je pravda,že tato hra má podstatně vyšší nároky na systém,ale to není chyba hry, je to dáno naprostou svobodou při stavění města,kdy je každé město originál,.Pokud to srovnám třeba s Grepolis,kde má každá budova jeden tvar i umístění,musí být tahle možnost být někde znát.

Přesto,že nejsi,jak píšeš žádný PC borec,zkus si udělat následující experiment: Podívej se na TENTO POČÍTAČ, dej si VLASTNOSTI DISKU ( pokud jich máš víc,tak systémového) ,podívej se na údaj o využitém místě, OPIŠ SI HO, POZAVÍREJ VLASTNOSTI,potom se vrať do hry, namotivuj,zkrášli nebo vypleň pár lidí okolo a znovu se podívej na údaj o využitém místě.
Nevím,jak tobě,ale mě se systém po 10 motivacích "nafoukl" o 5 mega, což sice není moc,ale při stovce MZ denně to znamená docela ránu,a to ani nemluvím o fragmentaci disku.

Takže pokud nejsi žádný borec,který by se vyznal v čištění,tak doporučuji s tím začít,případně začít se studiem,jak se to dělá.
 

DeletedUser3911

Host
Děkuji za návod, nevím jestli je nutné čistit každý den, u žádné jiné hry jsem to nezažil a nepotřeboval. Ale jak píšeš tato hra je zřejmě extrémně náročná a proto ty problémy. Stejně jako trápení se na konci výzkumu i výše popsané bude dalším důvodem k úbytku hráčů. Prostě tě to otráví. Je to jenom můj názor, možná že to je pojaté jako " vzdělávací hra" a učí hráče jak si udržovat PC v pořádku.
PS: opět z tvojí strany mírné popíchnutí že? Je až s podivem,kolik hráčů dokáže určit,že chyba není u nich v kompu,a že musí být ve hře.Zajímavé je,že se nikdo nezabývá myšlenkou,jestli náhodou nemůže být na vině třeba operační systém. doporučuji s tím začít,případně začít se studiem,jak se to dělá.
 

DeletedUser5384

Host
Ladynko, to,co bereš jako "mírné popíchnutí" z mé strany, není nic jiného, než můj způsob vyjadřování. Nemusí se ti líbit, a já to akceptuji. Ale prosím, abys mi ho nebrala:) Vzhledem k těm asi 30 letům, co jsem ze školy by to šlo dost těžko:)

Jak jsem psal,a tys zopakovala,tato hra má opravdu dost extrémní požadavky na systém,a sám patřím mezi ty,kteří s tím mají problémy. Ztěžuje mi to motivace i útoky, ale pokaždé jsem našel chybu u sebe v kompu. Pokud bych nyní měl použít mírné popíchnutí,kdyby takhle postupoval každý,byla by tady docela spokojená komunita hráčů :cool:
S cyklickými úkoly se já osobně potýkám už asi 3 neděle, a zatím dobrý,žádná otrava se nekoná. Spíš nechápu,proč jsi to sem psala, zejména když mě vytýkáš, že se nedržím tématu.......
Počítač asi není potřeba čistit každý den, ale pokud denně M/Z/R cca 300 lidí,což představuje 300 stránek zapsaných do paměti počítače,vzhledem k rozsahu stránky FoE někde kolem xxx mega, rozhodně bych doporučil minimálně jednou týdně čištění provést.Třeba ne pravidelně,ale určitě vždycky,když se ti začnou objevovat "černá okna" nebo jiné anomálie. Možná to nepomůže,ale tipnu si,že v drtivé většině případů ano.
 

DeletedUser7774

Host
Ja si nemyslim ze mam kdovijake PC, dokonce si myslim, ze PC je vcelku jedno ;) Kdo ma starou herku, je zvykly, ze mu vse dele trva, a tahle hra nebude vyjimkou. Kazdopadne moje PC je udrzovane, jako malo ktere a ze svych zkusenosti mohu rict, ze v mem pripade o spatnem nacteni mesta, bojiste,... rozhoduje rychlost pripojeni. Mno je pravda, ze podle navodu nekde tady na foru mam zakazany Shockwave Flash - a frci to lepe, nez s povolenym.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru