Noví sousedé

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Host
V této hře se občas , asi 1x týdně obnovují sousedé , myslím si že smysl toho je aby na jednom hráči neseděli utočníci moc dlouho. Já mám ale bohužel jiné zkušenosti ! Mý sousedé se nezměnili minimálně půl roku. Takže agresoři mi už zcela znemožnili hraní - protože 1 - nemohu si vyměnit žadné zboží, doslova číhají aby mi jej ukradli v momentě kdy se zrealizuje. nechapu že tu není ani u výrobků u zboží nějaká ochranná lhůta.
2 - tím pádem mne hra nebaví 3 - když nevymněním zboží - nepostupuji ve výzkumu.

Tuším že nejsem naštvaný jediný protože už teměř každý cech má 1/4 - 1/3 nehrajících členů.
Zajímá mne proč když se objeví nová civilizace - neobjeví se nic nového mimo 2-3 hráčů co mají 5000-200 000 . Jinak je vše při starém tak hurá mne rabovat. Máte tyden na to s tím něco udělat - pak odcházím.
 

DeletedUser2298

Host
Tak si budeš holt muset víc hlídat konec výroby zboží a nenechávat ji tam X hodin nevybranou.. A nebo se pak nediv.. A když se tak dívám na úroveň tvého psaného projevu.. tak mě napadá jen - "Ahoj a lépe se místo hraní FoE uč češtinu..."
 

Thesseus

Znalec
Vždyť má pravdu. A mimoto upozorňování na tohle je tuším proti pravidlům fóra. Teda a nejsi Ty náhodou bývalý support? jako že bys to měl vědět? A radit kdo má co místo hraní dělat též není na místě ;)
 

DeletedUser7347

Host
JJ taky mám tak 4 až 5 měsíců stejné sousedy až na posledních cca 10 hráčů co se pravidelně točí.Docela nuda bez toho napětí koho po 14-ti dnech dostanu.
 

DeletedUser2298

Host
Thesseus - support ano, ale forum šlo vždy mimo mě.. a pokud je to porušení pravidel fora, tak to s klidným vědomím a svědomím učiním a i následky ( nějakou tu kartičku či bodík) ponesu.. ale občas číst takovéto ultimátní výlevy, kdy "buď uděláte to a to a nebo končím.." a psané tímto stylem.. tak si prostě takovou odpověď neodepřu a ne a ne a nee.. :p
 

DeletedUser11638

Host
jinak ja když mam špatný sousedy tak mně to žene do předu a snažim se tam bejt v čas na výrobu a když slabí sousedy tak se tolik nesnažím a nezda se mi todle dobrej zpusob na změnu říct končím
 

DeletedUser2298

Host
Já bych vytáhnul historii.. v původní verzi jen sousedi ubývali.. ubývali.. až jich bylo cca 40.. pak se provedlo třeba i po několika měsících (!!) sloučení dvou takových sousedství.. Nyní je nějaký pohyb co 14 dní.. tj. i když byl při této změně řev, tak stále je to asi posun k lepšímu.. Tehdy se diskutovalo o různých modelech, "jak" slučování vymyslet.. ale stejně se mám ten dojem k ničemu kloudnému nedošlo..

Pozn: - ani si nepřejte vědět co hezkého mi píše Crowello v SZ :) A konstruktivní návrhy k diskusi to FAKT nejsou :-D
 

DeletedUser11359

Host
Taky mám problém se stejnými sousedy. Nejhorší to je na Ačku, kde jsem právě začal. Založil jsem tam svět před začátkem letního eventu a od té doby mám jen 5 sousedů. Žádná změna. Pořád jen pitomých 5 sousedů a navíc o 5 dob dál, než jsem já. Není někde chyba?
 

Kayro

Znalec
Jiste ze je nekde chyba,zacal si hrat na dva a pul roku bezicim svete.

░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ☻/︻╦╤─
Il████████████████ ███]. /▌
◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. / \
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser11338

Host
Ahoj,
nevím zas tak dlouho nehraji abych tuto mohl soudit nicméně já mám pocit, že se mojí sousedé mění, teda někteří a myslím, že to bude následkem toho jak kdo je hraje, respektive jak je kdo úspěšný...
Je to možná trochu mimo téma, ale mne by zajímalo jak je možné že někdo během týdne ubude nebo přibude - pokud mi to někdo objasní budu rád...
Crowello odpusť mi mou otázku kolik Ti je??? To se nedokážeš s tím vypořádat???
Řešení jak nato aby tě nerabovali je nasnadě...
Nicméně mám obavu, že s tím nikdo krom tebe nic udělat nemůže, a vyhrožovat odchodem Ti nepomůže - To mi věř...

Osobně razím teorii, že nerabuji a když už tak jen výjimečně :)
 

DeletedUser

Host
Tak k otázce "Jak je možné, že někdo přibude či ubude během týdne?". Odpověď je jednoduchá, sousedství jako celek se sice mění jednou za 14 dní (tuším že je do každého přiřazen maximální počet 85 hráčů) ale do sousedství jsou přidělováni i neaktivní a méně aktivní hráči (tedy ti co se přihlásí do hry třeba jen 2x do týdne případně vůbec) no a tito méně aktivní hráči, jsou ti co jsou do sousedství zdánlivě přiřazeni mimo pravidelnou (14-ti denní) změnu. Dokud se nepřihlásí, nejsou vidět, po přihlášení se v sousedství objeví a pokud se v určitém časovém intervalu znovu nepřihlásí (cca 4 dny) tak se v sousedství opět přestanou zobrazovat, to samé platí pro aktivní hráče, kteří třeba hrají pravidelně, ale pak přestanou hrát, po 4 dnech neaktivity se v sousedství přestanou zobrazovat. Ovšem i tito „nezobrazující“ se sousedé dále zůstávají přiřazeni do sousedství. Do sousedství "neativních" se dostanou až po tak dvou měsících neaktivity.

Ovšem to co je hlavním tématem tohoto vlákna je systém přiřazování do sousedství (pro ty kteří hrají déle než rok, je to ten nový férovější systém který se bohužel nepovedl). Dlouho mi trvalo než jsem pochopila jak vlastně funguje, teď už si myslím, že jsem to pochopila a bohužel nahrává bojovným hráčům a pro hráče kteří v sousedství raději motivuji či zušlechťují místo boje a rabování je dříve či později likvidační (pokud nepřestanou s výzkumem). Tento systém je založen na přiřazení hráčů do sousedství na základě toho v jaké fázi výzkumu jsou (bohužel v tomto základním pravidle je někde skrytá chyba vedoucí občas k tomu, že je do sousedství kde jsou všichni v moderní době, případně i dál, přiřazen někdo z nižší doby) to je jediné a hlavní pravidlo. Protože ovšem takových hráčů není vždy jen 85 ale více tak je určen celkový počet hráčů vhodných pro sousedství v dané fázi výzkumu a ten je rozdělen do několika sousedství, bohužel již ne tak že by se šlo podle počtu bodů dolu ale tak že jsou nejsilnější hráči rovnoměrně rozmístěni do všech sousedství stejně jako hráči silní, středový, slabší a nejslabší (podle počtu bodů). No a pokud jste hráč který v sousedství nebojuje (například ho tato monotónní činnost prostě nebaví) nebo bojuje jen málo a nezastavíte výzkum, tak s postupem doby začnete v sousedství pomalu ale jistě klesat, až zakotvíte na jednom z posledních míst, tedy na místě sousedů kteří místo motivace, šlechtění nebo jen neútočení jsou první na které se útočí a kteří jsou také rabováni. Takový hráč dříve či později propadne pocitu naprosté marnosti protože pokud není ochoten začít bojovat v sousedství tak se ze své pozice nemá šanci dostat (naprosto jedno jestli je přiřazen do nového sousedství čí zůstane stále ve stejném – jeho zadní pozice je neměnná) urychlení výzkumu to jen zhorší a protože v této hře neexistuje obrana, kterou by stejně vyvinutý hráč neporazil tak prostě nemá šanci na klidnou hru, místo toho je při každé příležitosti rabován. Rada o hlídání produkce je velmi úsměvná, zvláště když se mi několikrát stalo, že jsem na produkci čekala a produkce se mi rovnou objevila jako vyrabovaná případně po sebrání a přičtení například mincí byla budova vyrabována a o již přičtené mince jsem přišla. Taková událost, i když k ní nedochází moc často, opravdu chuť do dalšího hraní nepřidá. Z mého pohledu by pomohlo přidání dalšího pravidla pro přiřazování sousedů, například počtu bojů potom by bojechtiví hráči měli adekvátní soupeře a ti s jiním stylem hry by měli možnost si také zahrát a třeba i něco vyprodukovat pro sebe a ne jen pro rabování.
 

DeletedUser3139

Host
Nějak mi není jasné, proč se tohle pořád řeší a padá jeden zaujatý názor za druhým. Zkuste se na to podívat nezaujatě, z pozice všech hráčů.
1. Pokud nad hrou jen trochu přemýšlíte, tak je vám jasné, že bez bojů se sousedy budete postupovat vpřed daleko pomaleji, než pokud aktivně bojujete. A plakat nad tím je zbytečné, protože hra je nastavena tak, aby aktivní hráči mohli získávat v bojích body.
2. Může mi někdo ze stěžovatelů říci, proč bych měl bojovat s daleko silnějšími hráči (když nemusím), kteří mi pobijí armádu a já nic nezískám a jemu obranná army zůstane nedotčená?
3. Rabování je taky jasné. Pokud vyhraji, tak získám nejen body za vítězství, ale taky občas nějaký ten plánek na VS. Kapitolou samo pro sebe je, že si nejvíc stěžují ti, co si neumí nastavit město tak, aby vyrabováni nebyli, nebo minimálně. A proč bych neraboval, když mohu a získám za to suroviny, mince a zásoby, které potřebuji pro rozvoj města, případně i cechu?
4. A nejvíc zábavné je, když si hráč myslí, že mně hrozně naštve, když si do obrany dá dvě kopí. Nenaštve, protože když jedu boje na automat, tak to ani nesleduji. A jen dobře, vyrabuji si pak jeho město beze ztrát. A pokud vyrabovat nejde, nevadí, další mi to umožní. Naopak, pokud má co možná nejlepší obranu, poškodí mně a pokud ho nemohu vyrabovat, tak to je horší.
5. Jak píše netopirek, problém je, když se trefíte zrovna oba dva do stejného okamžiku do výběru a rabování. To naštve. Ale pokud se to stává častěji, pak doporučuji kontaktovat supporty.
6. Rozdělování na bojovné a nebojovné je nesmysl. Okamžitě by to zvedlo vlnu nevole. Jedna hra - jedny pravidla a pro všechny. Podle mně je jediné spravedlivé pravidlo pro rozdělení hráčů datum přihlášení do hry. A jak pak hráč s tím naloží, je čistě jeho věc. Je aktivní, je na špici, je aktivní málo, je na chvostu!
 

DeletedUser

Host
JiPi53 bod 5. To je fajn rada odpověď je že se to nestává a že to není možné. Případně klasika vyčistit prohlížeč nebo ho rovnou změnit. Tolik k pomoci supportu.
6. Problém je ovšem v tom že pravidla se změnila v průběhu hraní (pravda je že pro všechny) a to ze dne na den a i přes vlnu nevole a velký odchod hráčů to tak zůstalo takže ze hry která nebývala jen o boji ale také o plánování, taktice a té aktivitě se stala hloupá bojová hra ve které vítězí ten kdo je ochoten strávit více času bezduchým mlácením sousedů. Sorry ale to mě prostě stále ještě přijde při nejmenším líto a tak navrhuji možnosti jak zachovat zábavu pro hráče které to mlácení sousedů baví a užívají si to (nechápu proč by se měli bouřit když konečně dostanou adekvátní soupeře - sousedy proti kterým bojovat bude výzva) a zároveň by to vrátilo zábavu do hraní i pro ty kteří nevidí v boji jediný účel a cíl této hry.
 

DeletedUser2298

Host
K bodu 5. - teoreticky to je možné.. výrobny jsou graficky aktivní když výroba probíhá.. a trochu pasivnější když je vyrobeno nebo se čeká na zadání tj. návštěvník města to může vidět.. a jelikož probíhá nějaká komunikace mezi servrem a hráčovým zařízením, tak to vybrání surovin "hned" může být fakticky několik sekund ( prodleva spojením po internetu). Takže teoreticky se to stát může.. prakticky pochybuju že se to někomu stává denodenně, že mu mizí výběr "před nosem".. to že byl někdo po pár minutách rychlejší nijak nerozporuju.. viz. to uvedení jak poznat že je u hráče "hotovo".

K bodu 6. dle Netopírka - mě by celkem zajímalo KOLIK že těch hráčů po té vlně nevole vlastně odešlo.. čtu tam velký odchod hráčů takže jich byly desítky.. stovky.. tisíce?? Prosím o tvrdá data a ne dojmy či klepy od agentury "JPP".. a to že odešlo pár hráčů z cechu či pár známých dle mého mínění opravdu není "velký odchod"...
Já třeba osobně některé týdny bojuji v PvP ( a pak třeba obsazuji čelní místa ve věžích) a některé týdny na to prostě kašlu... a nějak nepozoruju, že bych hrál hloupou bojovou hru... jinak si neumím vysvětlit, že třeba týden nebojuju a nic se neděje :))
 

DeletedUser3139

Host
Ještě se vrátím k reakcím. Už se mi taky několikrát stalo, že jsem MaZal, nebo raboval a vyskočila hláška, např. budova už byla motivována, vyrabována.... nebo tak nějak. Takže judasi je to možné i prakticky. Ale podle mně to není chyba, jen souhra náhod. Takže akci zopakuji jinde a hotovo.
A k šestce: judas má pravdu. A i já jsem stejně zvědavý jako on. Odešly desítky, stovky, či tisíce hráčů??? :cool: Pravda je, že řvali skoro všichni! Já ne, protože jsem věděl, že mi to je houby platné! :cool:
Jen by mně zajímal názor na můj návrh, že podle mně je jediné spravedlivé pravidlo pro rozdělení hráčů datum přihlášení do hry. A jak pak hráč s tím naloží, je čistě jeho věc. Je aktivní, je na špici, je aktivní málo, je na chvostu! :cool:
 

DeletedUser

Host
Jo jasně moc dobře víte že ani INNO neví kolik hráčů odešlo, a kolik jich hraje jen tak že se jednou za čas přihlásí a koukne. Takže tvrdá data nemá nikdo protože ty počty se neustále mění. Už jen určit kdo opravdu odešel je problém. Je to hráč který se už vůbec nepřihlásil nebo k tomu aby byl počítán mezi aktivní stačí přihlášení 1 za půl roku? Na druhou stranu tvrdit že všichni jsou nadšení a všechno je OK je také zcestné dokud se budou vyskytovat příspěvky jako ten který otevřelo toto vlákno. Ovšem každý takový hráč je umlčen hláškou že měl hrát aktivně, už jen ten pojem je zavádějící protože pokud bude rvát všechny FB do výzkumu a se sousedy nebude bojovat tak se do roka dostane k těm nejpokročilejším hráčům na jedno z posledních míst a pokud se mu to nebude líbit tak se dozví že nehrál aktivně - trochu nesmysl namyslíte? Prostě nováčkům rovnou řekněte že pokud nebudou bojovat v sousedství tak je čeká osud otloukánka na konci sousedství s hráči kteří měli milióny bodů v době kdy oni začínali.
 

majk1a

Komentátor
Ahoj dneska tu čtu samé slohové práce :cool: . Přeci nezáleží na tom jak často se mění sousedi a stěžovat si na rabování? Když jsem s hrou začínala, tak jsem se snažila, ti co mě rabovali požádat o přátelství, u většiny se mi to podařilo. Sama hodně bojuji a rabuji, aby jsem se dostala na co nejvyšší počet medailí a získala další rozšíření města. a co se týká hráčů v cechu, máme tam několik málo hrajících, ale v cechu si je necháváme. Crowello pokud hraješ pouze na D,tak na to, že jsi na fóru již 2 roky, tak jsi moc nepostoupil ;), podle stavu tvého města.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru