Obchodování se surovinami přes více věků

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11507
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11507

Host
  • Oblast hry:Obchod- tržiště
  • Současný stav: Obchodování dovoluje pouze kurz 1:2, což je nevýhodné pokud někdo shání suroviny jiného věku (např na VB o 2 éry níže)
  • Nápad: každá surovina by měla určitý "koeficient cennosti" (odráží se z ceny výroby, tj. bronzová=1, železná=2, raný středověk=4, vrcholný=8, tzn. 2 na n-tý věk, nepočítaje kamennou atd.) a s tím by už bylo obchodování přes více ér fér
    příklad: 200 železa(200x2)=25 čediče (25x16) a zde by se uplatnil rozptyl 2, který je platný doposud
  • Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ANO
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7347

Host
Ahoj toto zde již bylo a jako předtím musím za mě říci DOBRÝ NÁPAD:D Víc netřeba dodávat nápad to říká sám o sobě.
 

DeletedUser11507

Host
tak jestli to tu bylo, tak se omlouvám, ale nic jsem nenašel :-(
 

DeletedUser11027

Host
nápad dobrý až na chybu která tenhle nápad srazí tak dolu že i kdyby se to poslalo vývojářům tak oni mají 1:2 a nebudou to měnit
lidi se najdou tací kteří toho využijí a nabídnou 500 kamene za 1 ocel je to normální?a pak další to udělají podobně a nikdo nebude takhle obchodovat protože cena bude tak přemrštěná že by se po zavedení rozpoutalo peklo obchodů a nikdo by neobchodoval a další aktualizace hry by tenhle nápad odnesla a lidi by byli spokojení
to samé je obchod s pěnězma a zásobama:lidi by vyráběli 1 milion pěněz a polovinu by proměnila v kladívka a tím by člověk ty kladívka stavět nemusel a výrobny na kladívka by se mohli zrušit

za mě 1 hvězdička
 

DeletedUser3858

Host
ajaa6: Ehm, vím, jestli jsi pochopil přesně systém, který navrhuje zde hráč. Vše by bylo jako doposud, pouze by jsi neměnil jako trubka v poměru 1:2 od Postmoderní doby až po koloniální, kde potřebuješ trochu papíru a budeš dávat na trh vždy 1:2 a budeš se protloukat jednotlivými dobami, nebo budeš mít možnost to zadat rovnou. To, že by nikdo neobchodoval je hovadina.
Nevidím v tomto foru nikde návrh na obchod peněz za kladívka, takže proč to tady vytahuješ?

Již dlouho mi tento nápad vrtá hlavou a za mě jedině souhlas. Velice by to usnadnilo hru jak pro ty, co jsou v postmoderně a mají v cechu hráče, kteří jsou níže. Pomohlo by to všem.
 

DeletedUser11513

Host
Za mě taky souhlas. Sice jsem jenom ve vrcholném středověku :D, ale pozděj se to hodit bude.
 

Thesseus

Znalec
Vždyť napsala proč ne Menellicare: 1 ocel za 500 kamene. Chápeš? Celé by to stálo na vyvážení a nastavení omezení.
Jsem pro aby se mohlo měnit přes více dob ale ne úplně volně a zase naopak přednastavené pevné kurzy třeba mezi dehtem a lanem 2,8 a basta je taky nesmysl. Takže by to chtělo dobře promyslet jak vlastně na to a ještě lépe propočítat.
 

DeletedUser11513

Host
Thesseus má pravdu. Kdyby se to celé dobře promyslelo a dovedlo do finální podoby, mohl by z toho být skvělý "nový" obchod
 

DeletedUser9672

Host
Vždyť by to bylo přece jednoduché:
Obchoduji s dobou o úroveň níže či výše, tak 1:2 - 2:1
s dobou o 2 úrovně 1:4 - 4:1
s dobou o 3 úrovně 1:8 - 8:1
s dobou o 4 úrovně 1:16 - 16:1
atd. a stačilo by rozšířit podmínku, která to hlídá i dnes :) I když by byla složitější, protože by musela třídit suroviny do skupin podlě věku, kde se nachází a počítat rozdíl v počtu dob :)
 

Thesseus

Znalec
Tak to je právě ono, co by nemohlo fungovat pač kurz postmoderna - bronzová doba by byl 1:512
Ty by si mi vyměnil 5 ocele za 2560 kamene nebo 1280 ebenu nebo 640 alabastru, 320 lana atd.? :)
 

DeletedUser11513

Host
Ale thesseusi, kdo by potřeboval vyměnit ocel za dřevo nebo kamen?
EDIT: A spíš, kdo by to koupil, protože kdo by měl tolik dřeva, aby koupil 5 oceli, která je mu uplně na nic, navíc, když si ji potom může v klidu udělat sám, mnohem levnějic
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11507

Host
myšleno to bylo tak, že by každý věk měl svůj koeficient (např bronzová=1, železná=2, raný středověk=4 atd.) tím by se vynásobilo množství surovin a to udělalo určité číslo (př.:200 mramoru (200x1)=25 cihel (25x8)) a tam by platil rozptyl 2 stejně jako doposud

tak a teď se vrať k zadání a přečti si ho ještě jednou, vůbec jsi ho nepochopil...
mluvím tam o koeficientu cennosti a ne o zrušení limitů prostě jen řeším, že když potřebuju s někým vyměnit suroviny přes více ér (např pro postavení VB), tak můžu dát jen rozdíl 2, což při výměně železo-čedič opravdu fér není (už jen dle množství surovin na výrobu potřebných) prostě by každý věk dostal "koeficient cennosti" a tím by se násobilo množství surovin. Pak by na řadu došel limit rozdílu množství (2), a pak by to bylo fér, ale máš pravdu, rozepíšu to zadání, ať je to srozumitelnější ;-)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11507

Host
Kelef: tobě možná, ale když se zamyslíš nad podstatou problému, tak mám pravdu, že by to chtěl trochu poupravit ;-)
 

Thesseus

Znalec
Už jsem tu komentoval ale to ještě nebylo zavedeno hodnocení. Dávám kladné. Hodně kladné :) Akorát bych do koeficientu cennosti zavedl ještě velikost budovy v rámci věku. Např.: papír (2x3) X dehet (5x3).

Jinpol: však to přesně jsem tím taky myslel ;)
 

DeletedUser10110

Host
Napad to opravdu neni novy ale cim vic se to bude opakovat tak tim driv se treba dockame i nejake zmeny.

I kdyz osobne si nedovedu predstavit jak byste tohle vsechno chteli propocitat a zaroven udrzet moznost svobodneho obchodovani. Pokud bude nastaven pevny kurz pro jednotlive doby tak hra ztrati dulezity aspekt obchodu jako takoveho. Suroviny budou jen dalsi forma zlata a zasob.

Ovsem teoreticky by tyhle dva zpusoby mohli fungovat na forme "volby". Clovek by prisel do obchodu s zadosti prodat 100 ebenu a zaskrtl by kolonku "ferovy obchod" a vzdy kdyz by vybral surovinu na kterou chce eben smenit by se mu automaticky vyplnilo mnozstvi. Zaroven by ale mohl svobodne obchodovat v soucasnem systemu (nebo absolutne neomezenem) ktery umoznuje 1:2.

Uprimne nemuzu prijit na duvod proc je zde omezeni 1:2. Jedine co me napada je omezeni ktere nuti hrace travit ve hre vice casu. Coz by bylo logicke ale mel jsem dojem ze to melo mit spise ochranny charakter. Ale bohuzel me nic nenapada :eek:

Jinak "Ferovy obchod" bez zapocitani velikosti uzemi aspon mezi dobami je nesmysl. Jsme rad ze v tomhle nejsem sam :)
 

DeletedUser11359

Host
Podle mě je toto nereálné. Je sice pěkné, že by se Vám to líbilo, ale byl by to další velký zásah do hry. Přepočítat všechny suroviny, aby byla zohledněna jejich cena a jak psal thesseus ještě zohlednit třeba velikost výroben.... Pokud chcete obchodovat se surovinami ze starších nebo nevějších dob, tak se domluvte s někým v cechu. Vsadím se, že Vám vždy někdo rád vyhoví. A Pokud ne, tak stojí za to pouvažovat o výměně cechu. Toť můj názor...
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru