Přispívání bodů do VB

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Lemmy Kilmister

Komentátor
Zdravím,
Všiml jsem si že několika hráčům kteří měli velkolepé budovy na vysokém levlu, se stalo že jim tyto VB byly smazány. Domnívám se že za porušení pravidel. Běžně se mi stává že obdržím žádost o přátelství od hráče který je o mnoho dob níže a rozhodl se že přispíváním do VB získá plánky. Chtěl bych vědět, kdy je to porušení pravidel a podle čeho se to určuje?
Děkuji za odpověď.
 

Henzisek

Znalec
Je to popsáno v pravidlech, sekce podpůrné účty:

Podpůrný účet je účet, který je využíván hlavně pro podporu jiných účtů, zatímco zanedbává jiné části hry. To znamená, že není povoleno ovládat účet pouze za účelem podpory jiných účtů nebo takovou podporu přijímat.
Obchody (zboží, výzkumné body atp.) přesahující hranice jednotlivých světů jsou zakázány.
 

DeletedUser11297

Host
Zajímavé. Takže když budu mít souseda, který mi bude pouze dávat body do VB a nedělat nic jiného, tak mám dělat co? Navíc jak mám poznat rozdíl mezi hráčem zanedbávajícím ostatní aspekty hry a hráčem, který pouze shání plánky na lepší stavby. Zase pravidlo, které vymýšlel inteligent.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Anti Bílý

Psavec
A prosím pěkně, jak se dá cokoliv dělat za hranici světa? Abych se tomu dokázal vyhnout :) (2% ironie a 98% nevědomosti)
 

Svatej

Legenda
Když už se to tu řeší, tak se přidám.
Na světech BCDE jedu diamantové farmy a vždy před výběrem studánek řeším kam s nastřádanými FB (abych mohl vybrat všechny odměny ze studen). Výzkum dělat nehci, takže je dávám prvnímu sousedovi s VB na kterýho narazím...
V okamžiku kdy bych ty FB dával stále jen k jednomu sousedovi, byl by to z hlediska pravidel problém?

EDIT: Ptám se protože po přečtení pravidel si nejsem jistý... očividně tu dost závisí jak si pravidla vyloží ten který admin...
 

Lemmy Kilmister

Komentátor
Právě proto sem se ptal, chápu že to může být zneužitelné nějakým multiúčtem, který bude jen na jiné IP adrese vyrábět FB. Ale trestat někoho za to že mu někdo s kým nemá nic společného dává body do VB se mi nezdá dobré. Teď abych hlídal každého přispěvatele bodů jestli jeho účet roste alspoň bodově, jiné aspekty kontrolovat neumím.
 

Zelda

Člen
Pokud ti někdo bude házet body bez jakékoliv domluvy, proč by to mělo být trestáno? To pravidlo se týká akce, kdy "farma" na jednom světě (účet založený většinou na sběr diamantů, jinak neaktivní) hází někomu FB a je s ním domluvená, že mu dotyčný ty FB bude vracet na světě, který hraje aktivně. Což je jednoznačně využití nedovolené podpory.

Funguje to asi takto: Podvodník hrající aktivně na světě A si založí farmící města na B, C, D, E. Tam osloví hráče s tím, že jim bude dávat denně body, které mu nemusí vracet (protože tam je nepotřebuje), ale založí si město na světě A (pouze na farmu), a budou mu sypat do jeho města na A. Kdo má z takového jednání výhodu je jasné, ti kdo spolupracují však také čistí nejsou.
 

DeletedUser2298

Host
Zkusím to popsat lépe.. pokud jediná aktivita hráče je ta, že se logne 1-2x denně.. nasype FP jedinému konkrétnímu hráči do VB.. ale nesbírá ani mince.. zásoby. nevyrábí zboží.. nedělá M/Z.. neplní úkoly.. prostě nic.. nedělá výzkum.. Jediná jeho aktivita je sypání FP - tak tam je to jasné.
Pokud jsi půl roku nehrál.. tak jsi logicky ani nemohl sypat někomu body ne?
 

DeletedUser3817

Host
Ale no tak..., řeč byla o aktivitě.
Pochybuji ostatně, že by někdo byl tak hloupý a při oné sypací činnosti alespoň nesklidil. Ale možná jsem přehnaně optimistický. Znám několik hráčů (poměrně dost), kteří M/Z aktivity považují za něco pod svoji úroveň. A zastavený výzkum jako argument také nefunguje...
 

DeletedUser2298

Host
Ano - máš tam taky ještě plnění úkolů.. a zapomněl jsem i dobývání provincií.. či jeho město neroste ( nestaví) - nechtěl jsem vypisovat vše... Ono se při podrobném zkoumání aktivit účtu dá celkem rozpoznat co vše se na něm (ne)děje... a podle toho vyhodnotit zda je to zdroj bodů.. či jen "línej" hráč ( čti méně aktivní)
 

DeletedUser3817

Host
Navrhuji shodnout se na formulaci, že tzv. "podpůrný účet" lze identifikovat s poměrně velkou pravděpodobností. Ale v tom je právě čokl zahrabanej. Sebevětší pravděpodobnost není jistotou. A já opravdu nemíním souhlasit s návratem do časů presumpce viny.
 

Gorwor

Dopisovatel
Nu, v tomhle případě se stejně maže ten účet "podpůrce" ne? Ten přeci porušuje pravidlo... Nebo se mýlím?
 

trojan1673

Veterán
Proto je dobré vědět koho máte v přátelích, určitě si prohlédněte město každého kdo Vám pošle žádost o přátelství.
Takové podpůrné město se dá určit podle mnoha faktorů, ale jako obyčejný hráč ho hodnotím v první řadě podle vzhledu.
Koukám zda má výrobny, v jaké je době, kolik má bodů v žebříčku a třeba i kolik má bojů a zda má sám nějaké VB.
Pokud je to hráč v době bronzové a má postavené jen domy a kladívka, je jasné, že do přátel ho neberu.
 

Lemmy Kilmister

Komentátor
Pokud se prokáže, že mají spolu ti 2 hráči domluvu ve kterých si navzájem v různých světech pomáhají, nemám z potrestáním obou žádný problém a sem pro, aby se hrálo čistě. Je tady možnost od tvůrců hry, aby ostatní hráči mohli přispívat do VB, tudíž nechápu proč bych si měl kvůli tomu hrát na detektiva. Proč to tedy není ošetřeno tak, aby hráči kterým neroste účet nemohli do VB přispívat body? Celkem jednoduché řešení, suportu by ubyla práce a hráči by se nemuseli obávat přes to že hrají čistě.
 

Verkos Vlkan

Komentátor
me byla pred nejakou dobou od suportu napsana zprava jako odpoved na mou otazku , ze pokud dotycny posila body a chce za to suroviny tak je to v poradku a muze to byt v podstate i jen ta farma se studankama.pokud by byl dotycny nekdy potrestan ( ta studanko farma ) tak me by se to netykalo protoze uz by zaroven mi nemohl posilat dalsi body za suroviny.zajimalo by me jestli sou s tim vsichni cleni support tymu za jedno.napsal mi to KaseO :)
 

trojan1673

Veterán
Tady záleží na úhlu pohledu.
Pokud to město je postavené a vyrábí suroviny na výměnu za výzkumné body, budiž, ale samosebou dostává výzkumné body a roste.
Jinak by to asi ten dotyčný nedělal.
Problém by byl kdyby ten co mu dává ty výzkumné body za suroviny, stál na místě a jen ty suroviny přijímal a ani nic nepostavil nebo nezkoumal.
K čemu mu ty suroviny jinak jsou?
Potom bych takovou výměnu rychle ukončila, takové město si stačí prohlédnout na začátku výměny a sledovat ho jak roste.
Pokud mění ty body hráč z nižší doby než jsou požadované suroviny, tak většinou to dělá proto, že si chce postavit také nějakou tu VB na kterou mu právě chybí suroviny.
Pokud máte podezření nebo si nejste jistí, tak prostě napište na support a on vám to prověří.
 

RomanS24

Člen
Podpůrné učty no a co když někdo bude mít kamarade kterej je třeba v Bronzu u konce a nebude ho bavit hrát protože ho každej rabuje atd. tak se jednou nebo 2x deně přihlásí a dá ty body prostě kamarádovi do VB to chctěj v Inno řešit jak ? Osobně mi příjde že v této hře jde hlavně o zabavu a o pomoc jak v sousedctví přatelství nebo v cechu.
Takžen si osobně myslím když kamarád nebo kdokoliv bude cpat jen body někomu do VB tak že by to Innu mělo bejt jedno.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru