plánovaná budoucnost Foe

Termi

Komentátor
Vety, ktorých sa ja najviac obávam som dal nižšie. Mňa by celkom zaujímalo, čo je tým myslené a zároveň si myslím, že to mohli predsa len viacej rozviesť. :)

"Nové oblasti odměn: Rozmanitost odměn a hloubka hry."
"Cechovní bitvy: Zavedení rozmanitých bonusů a revize nastavení ligy a systému seskupení cechů."

a celá táto pasáž :)
"Určitě jste si všimli, že diskutujeme o přidání útočných i obranných bonusů do více funkcí, což zpestří hratelnost, ale také zastaví "jedno řešení pro všechny" rozvržení měst, které vidíme. Chceme inspirovat rozmanitou hratelnost a různorodé uspořádání měst, také nám to umožní nabízet odměny ve více směrech, a ne jen posouvat plíživé zvyšování síly dál a dál. Znamená to také, že cechy budou potřebovat hráče takříkajíc z obou stran, aby přispěli k funkcím založeným na cechu a skutečně vynikli. Celkově věřím, že to bude pro hru z dlouhodobého hlediska lepší, i když si uvědomuji, že to krátkodobě vyvolá určité kontroverze."
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Vety, ktorých sa ja najviac obávam som dal nižšie. Mňa by celkom zaujímalo, čo je tým myslené a zároveň si myslím, že to mohli predsa len viacej rozviesť. :)

"Nové oblasti odměn: Rozmanitost odměn a hloubka hry."
"Cechovní bitvy: Zavedení rozmanitých bonusů a revize nastavení ligy a systému seskupení cechů."

a celá táto pasáž :)
"Určitě jste si všimli, že diskutujeme o přidání útočných i obranných bonusů do více funkcí, což zpestří hratelnost, ale také zastaví "jedno řešení pro všechny" rozvržení měst, které vidíme. Chceme inspirovat rozmanitou hratelnost a různorodé uspořádání měst, také nám to umožní nabízet odměny ve více směrech, a ne jen posouvat plíživé zvyšování síly dál a dál. Znamená to také, že cechy budou potřebovat hráče takříkajíc z obou stran, aby přispěli k funkcím založeným na cechu a skutečně vynikli. Celkově věřím, že to bude pro hru z dlouhodobého hlediska lepší, i když si uvědomuji, že to krátkodobě vyvolá určité kontroverze."

Já si pod tím popravdě představuji jen to že se bude stávat čím dál častěji že budovy např z eventů se budou soustředit jen na jeden či dva bonusy, za to ale jich budou dávat hodně (např ten fialovej strom teďkom ze zaté ligy... dává jen červené bonusy ale zato hodně). Myslím si tedy že to bude znamenat že budou vycházet budovy třeba s bonusy jen pro CB, jiné s bonusy jen pro CE atd.
 

Termi

Komentátor
Práveže to vyzerá, ako keby chceli pridať nové odmeny, ktoré budú ovplyvňovať nové aspekty hry. A vlastne, nielen nové aspekty, ale aj tie staré.
 

Termi

Komentátor
Na jednej strane píše, že sa diskutuje o pridaní modrých a červených do viacerých aspektov hry a potom píše: ", a ne jen posouvat plíživé zvyšování síly dál a dál. "

Ono to vyzerá a ja dúfam, že sa mýlim v tomto, ako keby chceli urobiť akýsi strop modrých a červených, ktorí už buď nepôjde preskočiť alebo jednoducho už bude zbytočný, čo majú nastavené už teraz. Stačí už len to, aby prestali navyšovať tieto bonusy v ďalších eventoch. A samozrejme výsledkom bude, že časom všetci hráči dôjdu do tohto maxima. Čím sa zvýši určite hrateľnosť napríklad i CB.

A z toho dôvodu potom dáva zmysel posledná časť: "i když si uvědomuji, že to krátkodobě vyvolá určité kontroverze".

Je to strašne málo informácii a skôr by som čakal trošku podrobnejšie vysvetlenie.
 

d arvit

Odborník
já bych velmi ocenil kdyby místo poloviny (z mého pohledu) blbostí co tam prezentují, udělali něco podstatného pro zlepšení ovládání hry (i kdyby to mělo být jen na PC a tím její posunutí alespoň do 20tého století..
např.
zapojení klávesnice do ovládání (když už nám všude a na všechno vyskakují okna - aby šla vypínat Esc nebo odentrovat bez nutnosti to dělat myší.
zrušení otravných animací v eventech (klidně volitelně v nastavení jako to funguje ted u animací ve městě)
ovládání jednotlivých oken: jednotlivá okna by měla jít přesouvat na obrazovce dle přání uživatele, pamatovat si svojí polohu a velikost při novém otevření podle posledního zavření.
měla by být velikostně upravitelná (opravdu nesnášim když něco píšu v malinkym okýnku na pár řádků uprostřed obrovského monitoru
souběžná práce ve více oknech - chci si vybrat jaké okno chci mít kde otevřený, jak velký a vypnout ho kdy chci bez návaznosti na ostatní okna...
 

Termi

Komentátor
já bych velmi ocenil kdyby místo poloviny (z mého pohledu) blbostí co tam prezentují, udělali něco podstatného pro zlepšení ovládání hry (i kdyby to mělo být jen na PC a tím její posunutí alespoň do 20tého století..
např.
zapojení klávesnice do ovládání (když už nám všude a na všechno vyskakují okna - aby šla vypínat Esc nebo odentrovat bez nutnosti to dělat myší.
zrušení otravných animací v eventech (klidně volitelně v nastavení jako to funguje ted u animací ve městě)
ovládání jednotlivých oken: jednotlivá okna by měla jít přesouvat na obrazovce dle přání uživatele, pamatovat si svojí polohu a velikost při novém otevření podle posledního zavření.
měla by být velikostně upravitelná (opravdu nesnášim když něco píšu v malinkym okýnku na pár řádků uprostřed obrovského monitoru
souběžná práce ve více oknech - chci si vybrat jaké okno chci mít kde otevřený, jak velký a vypnout ho kdy chci bez návaznosti na ostatní okna...

:DDDDDDD
Ako, mám podobný názor a tých možností na zlepšenie je naozaj dosť, ale keď vidím, ako spracovali nielen staré veci, ale ako robia aj nové veci, tak si uvedomujem, že nemajú kapacitu na to, aby pochopili o čom si teraz písal a teda nie je šanca, že to tak niekedy v hre urobia :)
 

Caratic

Komentátor
3. Zaměření na město: Budeme i nadále podporovat a zlepšovat aspekt budování měst, který je pro mnohé klíčovým faktorem zábavy.
Kromě těchto hlavních aktualizací budeme v průběhu roku zavádět menší funkce se zaměřením na transparentnost a zapojení komunity.

Určitě jste si všimli, že diskutujeme o přidání útočných i obranných bonusů do více funkcí, což zpestří hratelnost, ale také zastaví "jedno řešení pro všechny" rozvržení měst, které vidíme. Chceme inspirovat rozmanitou hratelnost a různorodé uspořádání měst, také nám to umožní nabízet odměny ve více směrech, a ne jen posouvat plíživé zvyšování síly dál a dál. Znamená to také, že cechy budou potřebovat hráče takříkajíc z obou stran, aby přispěli k funkcím založeným na cechu a skutečně vynikli.
Ahoj. Cituji z prohlášení produktového manažera.

Původně jsem si myslel že půjde o opravdu změnu k nějaké větší rozmanitosti měst. Něco ve smyslu změna která bude opravdu "potřebovat hráče takříkajíc z obou stran, aby přispěli k funkcím založeným na cechu a skutečně vynikli." Vyložil jsem si to jako příslib posílení ekonomiky na úkor vojenských posílení které zastaví "jedno řešení pro všechny".

Po oznámení události Sv. Patrika si říkám že to v tuto chvíli nevidím. Budovy jsou vlastně čistě vojensky posazené. Právě události snad za půlroku zpět, změny v kulturních osadách naopak podporují pouze jedno jediné řešení pro všechny...To třeba také nechápu: proč chci zvýšit zájem o osady způsobem
Budovy, které jste již shromáždili? Budou automaticky aktualizovány s novými a vylepšenými vlastnostmi! Pokud jste si dali od Kulturních osad pauzu, není lepší čas než teď se do nich vrátit a zajistit, aby vaše město využilo všech výhod těchto vynikajících vylepšení.
když můžu na každé osadě přidat o např level dva více a tím se dostat na oznámené aktualizace budov. Zaručím tím už jen to, že se kulturní osady budou muset hrát. Nyní proč bych je měl hrát když je budu mít aktualizované automaticky...??

Co bude dál? CE5 dám vojensky bez použití podpůrných prostředků (lektvarů), brány z Titanu jsem zatím ani nezačal stavět. Vycházím tedy z toho, že vojenských % mám dost, proč mi tedy jsou pod nos cpány budovy u kterých neustále dokola převažují vojenská %? Jediné řešení pro všechny?
Kde je slibovaná rozmanitost?
 

vasa.jedlicka

Komentátor
Na tom něco bude, pár týdnů zpět to u mě s vojenskými % dopadlo tak, že už je ani nesbírám.. v CB dojdu do oslabení 120-130, na mapě postupu jsem 7 dob přede mnou a stále procházím na automat bez ničeho, tu už budu mít za chvilku hotovou. CE dám skoro od začátku na automat bez potřeby oblehů či lektvarů a osady mám hotové všechny, takže jen čekám na polynésii. Bonusů na útok/obranu, ať už červené nebo modré mám tolik, že jsem začal menší bourat, a nahrazuji je čistě budovami spíše na počet FP, protože já už víc % nepotřebuju :D a tak jsem se vrhl do blbosti jako je Arc na 180, protože velkolepky už mi taky nestojí za to levelovat, porazí je obyčejná eventovka takže na 80+ co už mám u všech taky nic.
 

Termi

Komentátor
Ono, tie vojenské bonusy nie sú veľmi pre starých hráčov, ale pre nových, aby sa vedeli skrz eventov dostať na vyššiu úroveň. Čím skôr dôjdu noví hráči na vyššiu úroveň, tým skôr budú konkurencieschopní a tým foe očakáva, že ich to bude aj viac baviť. Takto postavený systém je vo viacerých hrách.

Takže, nemôžete počítať s tým, že foe teraz prestane dávať bojové bonusy. Nepozerajte sa na to z pohľadu vás, ale z pohľadu nových hráčov. Keby odstavili teraz bojové bonusy, novší hráči by nevedeli konkurovať.
 

Caratic

Komentátor
Já to tak nevidím. Případný nováček nikdy nemůže dosáhnout konkurenceschopnosti proti veteránům v této podivné křivce. I když se díky budovám dostane na potřebná % a bude dokola nekonečně klikat CB jako "bojovníci" stejně je nedožene. Stejně jako se nikdy nevyrovná veteránům z ekonomicky vyspělých měst. Na to je ta hra už příliš jednostraně položená a bohužel jen sleduji, že se pokládá jednosměrně čím dál víc a rychleji.

Dodatek: nakonec to není tak dlouho co jsme všichni chtěli mít ve městě svatyni znalostí. Když přišel její 2 lvl jejda to bylo něco! Kde to je nyní?
ad dodatek 2: možná generační výměna
 
Naposledy upraveno:
Ono nejlepší řešeni jak začit hru ie vyzkoušet si ji trošku se sní seznamit a vyčkat až vydaji nový svět a pak se pořadně rozehrat jen tak ma možnost se dostat mezi elitu.
 

Termi

Komentátor
Já to tak nevidím. Případný nováček nikdy nemůže dosáhnout konkurenceschopnosti proti veteránům v této podivné křivce. I když se díky budovám dostane na potřebná % a bude dokola nekonečně klikat CB jako "bojovníci" stejně je nedožene. Stejně jako se nikdy nevyrovná veteránům z ekonomicky vyspělých měst. Na to je ta hra už příliš jednostraně položená a bohužel jen sleduji, že se pokládá jednosměrně čím dál víc a rychleji.

Dodatek: nakonec to není tak dlouho co jsme všichni chtěli mít ve městě svatyni znalostí. Když přišel její 2 lvl jejda to bylo něco! Kde to je nyní?
ad dodatek 2: možná generační výměna

Ja ale nič nehovorím o bodoch. To by bolo už úplne odveci, keby inno prišlo s niečím takým, žeby nejaký nováčik vedel "za chvíľku" dobehnúť starých búchačov :)
Ja sa tu skôr bavím o úrovni CB, či Exp. Podľa všetkého chce inno umožniť mladým hráčom sa čo najskôr dostať na úroveň starších, práve tými hodnotami UaO, aby vedeli rýchlo rásť aj oni, aby vedeli konkurovať a teda, aby zotrvali v hre.
Inno zrejme reaguje na "novú generáciu hráčov". Časy keď sa chceli hráči piplať s nejakým mestom a postupne rásť, sú už dávno preč.
Nová generácia chce proste veci hneď a teraz.
 

Dan 77

Veterán
Nemyslel som si, že sa raz zhodneme so sabinabett, ale stalo sa. :) Ľudia, na jednej strane vás chápem, na druhej strane postrádate zmysel CB, Exp a i KI. Na jednej strane tu máme odmeny pre hráčov, na druhej strane sa tu bavíme o súťaži. A keďže je hra založená na cechov, tak vyššia súťaž musí prebiehať na úrovni cechov ako celkov. A teraz, vy chcete zrovnať menšie cechy s veľkými, aby každý mal rovnakú šancu na výhru. Ale to je predsa nezmysel. Napadol mi príklad zo športu, kde napríklad dvojkajak nikdy nebude môcť konkurovať štvorkajaku, to proste nejde :) V basketbale by nikdy traja hráči nedokázali konkurovať full zostave. Tá zostava má predsa 5 hráčov. Tu má cech 80 miest. Príkladov je mnoho, ale verím, že už trošku rozumiete tomu. Ukážte mi hru, kde by malý cech, malý team dokázal konkurovať veľkému. Poznáte nejakú hru, kde sú tieto súťaže rozdelené podľa počtu členov? Až toľko hier som nehrával, ale o žiadnej neviem. ;)

CB je o sile cechu. Logicky nie je možné, aby aktívny 20 členný cech dokázal držať krok s aktívnym 80 členným cechom. Už len keď sa nad tým zamyslíte, musí vám vyskočiť, že áno, je to holý nezmysel. Opäť tu padajú návrhy, že v CB rozdeliť skupiny podľa počtu členov. Ale, opäť sa opakujem, to predsa nereflektuje skutočnú silu cechu. Ako MaS sme mali 70 členov a len cca 45 hráčov hralo CB, ostatní to nehrali. Takže logicky sme nemohli konkurovať cechu so 70 členmi aktívnymi v CB. Proste to nejde.
Niekto na to môže reagovať, že môžeme motivovať ostatných hráčov, aby sa viacej zapájali. Moja reakcia by bola, že rovnako tak aj vy môžete nabrať hráčov do počtu 80, aby ste konkurovali väčším cechom. ;)

Tu je problém ten, že pomaly každý, kto má dieru v zadku, chce mať svoj cech. A skrz toho by chcel, aby sa hra prispôsobila jemu. Lenže potom nehráte správnu hu ;)
AMEN!
Souhasím od začátku do konce. A se Sabinetty taky souhlasím.

Inflácia takýchto hier je nezastaviteľná. Programátori ju môžu maximálne spomaliť, ale nie zastaviť. To nejde. Ak chce hra napredovať a chce udržať hráčov, logicky im ostáva len jedna vec. V našom prípade dávať lepšie a lepšie bonusy.

Ale, aby ste mohli využiť tieto bonusy, musia sa vám k tomu prispôsobiť aj ciele. V našom prípade došlo v CB k obmedzeniu max podpory na 80% a zrejme príde i k využitiu modrých bonusov. V CE k vytvoreniu 5. levelu. Žiaľ, v CB je to systém okrádania hráčov a v CE došlo k nepremyslenej zmene. Prečo vyšla CE5 s tak brutálnymi hodnotami? Prečo nevyšlo rovno CE10 s premiešanou potrebou modrých a červených bonusov?

Momentálne programátori infláciu zrýchlili, ale len preto, aby umožnili novým hráčom, na ktorých sa zamerali, dobehnúť už vyspelejších hráčov. Samozrejme je to podraz na tých starých hráčov.
Kdysi, když byly eventy ve hře novinkou a byly jen občas, dokonce i v době, když už byly časté, byly budovy z eventů jen o málo lepší než budovy z výzkumu (jsou vidět ve starožitnictví). Teď už se tyto budovy prakticky nestavějí. Pak přišly komplexnější eventy, budovy produkující víc bodů, čím dál častěji i bojová % k tomu. A ta inflace se čím dál víc zrychluje. Podle mě je to zbytečné tempo inflace.

Hře už chybí koncepčnost a vyváženost. Je přeplácaná obsahem a výzkum/posun v érách, což bylo jádrem hry, je zavalen jiným obsahem. Museli totiž nějak ven z toho, že nelze donekonečna vymýšlet nové a nové éry výzkumu.

PvP arénu zmršili vlastně opačným způsobem: téměř žádné odměny a ještě směšné, jen další místo ke klikání automatické bitvy, celek nezáživný, jen taková výplň hry o ničem.

A podle toho, co psal @Darth Vader The Mighty, se v souvislosti s Kvantovou invazí není na co těšit. Bude to už jen horší. Přesně tohohle, co píšeš, jsem se bál. Pokud to tak opravdu dopadne, tak už po těch 12 letech s FoE skončím.
 
AMEN!
Souhasím od začátku do konce. A se Sabinetty taky souhlasím.


Kdysi, když byly eventy ve hře novinkou a byly jen občas, dokonce i v době, když už byly časté, byly budovy z eventů jen o málo lepší než budovy z výzkumu (jsou vidět ve starožitnictví). Teď už se tyto budovy prakticky nestavějí. Pak přišly komplexnější eventy, budovy produkující víc bodů, čím dál častěji i bojová % k tomu. A ta inflace se čím dál víc zrychluje. Podle mě je to zbytečné tempo inflace.

Hře už chybí koncepčnost a vyváženost. Je přeplácaná obsahem a výzkum/posun v érách, což bylo jádrem hry, je zavalen jiným obsahem. Museli totiž nějak ven z toho, že nelze donekonečna vymýšlet nové a nové éry výzkumu.

PvP arénu zmršili vlastně opačným způsobem: téměř žádné odměny a ještě směšné, jen další místo ke klikání automatické bitvy, celek nezáživný, jen taková výplň hry o ničem.

A podle toho, co psal @Darth Vader The Mighty, se v souvislosti s Kvantovou invazí není na co těšit. Bude to už jen horší. Přesně tohohle, co píšeš, jsem se bál. Pokud to tak opravdu dopadne, tak už po těch 12 letech s FoE skončím.
A stačilo by jediné, to co už bylo psáno na začátku vlákna. Rebalancovat Velkolepky aby ty kvanty FB vůbec bylo za co utrácet. Vždyť v současném stavu pokud někdo začne na starém serveru, tak to množství bojů z dob kdy se bojovalo na oslabení nula nemá šanci dohnat. Stavět velkolepky nemá cenu protože jsou horší než eventovky. Pokud by velkolepá budova byla opravdu velkolepá (a klidně drahá jako prase), aby se jí vyplatilo stavět , podpořili by právě tu rozmanitost o které psali. Dnes pokud bych začínal, koupím si jeden event(s dobrou eventovkou typu Laboratoř) který mi dá budovu co generuje plánky, postavím tak maximálně MG abych plánky dabloval, a pojedu město zaplněné jednou eventovkou . Nepotřeboval bych ani ARC protože FB by mi byli ukradený a po nějaké době bych zjistil že je to nuda a skončil. Pokud opravdu chtějí rozmanitost, musí INO rebalancovat CELOU HRU, včetně velkolepek aby to dávalo smysl. Pokud OPRAVDU chtějí rozmanitost ať do toho kopnou zgruntu a tlačí hráče do utrácení FB za něco co dává smysl, tedy do velkolepkek které za něco stojí. Krok správným směrem podle mě byli Titanské velkolepky, které díky nákladům/bonusům jsou super a konečně se objevili suroviny které mají cenu. Stejně by měli postupovat u ostatních velkolepek. Dát jim bonusy které lidi zlákají je stavět i za cenu toho že to bude stát surky nebo cokoliv dalšího. V současné chvíli je to opravdu výsměch. Jeden příklad za všechny. Star Gazer . Na levelu 106 jediná odměla 150 surek předchozího věku na ploše 5x5 vs upradovaní scéna věků plocha 4x4 dává všechny útoky, 125 surek předchozího věku 22fb 12 střelců . To jaksi nedává smysl, aby eventová budova byla velkolepější než velkolepá budova :-(
 

Dan 77

Veterán
A podle toho, co psal @Darth Vader The Mighty, se v souvislosti s Kvantovou invazí není na co těšit. Bude to už jen horší. Přesně tohohle, co píšeš, jsem se bál. Pokud to tak opravdu dopadne, tak už po těch 12 letech s FoE skončím.
Zhodnocení QI zpětně: Některé z těch bodů o QI od @Darth Vader The Mighty bych neviděl tak černě (jako nutnost stavět další osadu, občas ty zdarma odstranitelné překážky na stavební ploše nebo časovou náročnost, která ale není zas taková a aspoň tam jsou boje výzva, když tam člověk nemůže mít tolik bojových % z hlavního města). Koncept QI se mi nakonec i líbí. Ale platit jim tam za "pass" nebudu, už jen proto, že ty QI vydali v nedotažené podobě. Co mi vadí, je to, že je to plné chyb, nedodělků a že něco takového vůbec vypustili i na live servery (jako by jim byl Beta server k ničemu, když v podstatě nic od uvedení na Betě nezměnili). Větší paskvil je snad už jenom PvP aréna.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru