plánovaná budoucnost Foe

d arvit

Odborník
v oznámení máme pěkný post, ale zatim se tu neukázalo reakční vlákno, tak si jedno založim ..

největší zklamání pro mě je, že tento rok se neplánuje žádný zásah/rebalanc velkolepých budov, dokonce ani v následujících letech o tom neni ani náznak snahy - tim pro mě, jako hráče který je má vylevlený a tahá je vysoko, budoucnost foe zahalila temnota..

když to vezmu postupně:

1. Snížení počtu repetitivních činností: Naším cílem je zefektivnit správu armády, (stačí mi seskupit obranou armádu do jednoho pole v přehledu) zlepšit proces přispívání do Velkolepých budov (už ted je to dostačující - do budoucna většina VB v této podobě nemá smysl = zbytečný úsilí) a zlepšit zasílání zpráv. (netušim co si pod tim představit - uvidíme s čim přijdou)
2. Vylepšení cechu: Vzhledem k tomu, že si uvědomujeme roli cechů v udržení hráčů a jejich hlubším prozkoumání, plánujeme přepracovat funkce vyhledávání cechů (??? to určitě pomůže LOL) a rozšířit jejich aktivity. (možností je spousta - záleží jak to chytnou/podělaji)
3. Zaměření na město: Budeme i nadále podporovat a zlepšovat aspekt budování měst, který je pro mnohé klíčovým faktorem zábavy. (bez kompletního přepracování politiky hry, eventů a výše statů pouze výstřel do prázdna)
4. Rozšíření konkurence: Prozkoumání soutěží napříč světy a přidání sezónních výzev vytvoří dynamičtější interakce mezi hráči. (pro mě zbytečnost, jestli se mám/můj cech porovnávat s cechem A nebo B a jestli je některý z nich ze světa A nebo B, když základní metrika je k ničemu - pořád řikám že nejhorší věc na téhle hře je hodnocení, je jich málo, na základě špatných metrik a proto úplně k ničemu - u budovatelské strategie bych očekával a chci víc hodnocení dle metrik, které mě zajímaji a dle těch samých metrik chci i hodnocení cechu..)
5. Systém odměn: Zavedení nových možností relevantních odměn mimo události. Opět otázka v jaké podobě a jak to zavedou - dá se to udělat skvěle a dá se to úplně zkazit..) - ale obecně mě nebaví odměny které mi vydrží pár měsíců ve hře trvající roky..

Pro rok 2024 přinášíme několik zajímavých novinek:

· Vývoj událostí: Vylepšujeme našich 10 hlavních událostí, které jsou doplněny o mini-události a výzvy. Každá událost bude podpořena výběrem mini událostí nebo výzev. Ty jsou většinou založeny na úkolech, které vám mají pomoci projít každou událostí a zaměřit se na oblasti, které pro vás mohou mít význam - a nabídnout vám přístup k dalším odměnám - jak v mini události, ale také v hlavní události. (za mě je údálostí už zbytečně moc, navíc jsou moc časově obsáhlé - ztrácí se mi z toho ten pocit výjímečnosti + minimální rozestupy mezi jednotlivýma údálostma. Zmenšil bych počet a zvětšil rozmanitost (jedna údálost týden, jiná událost klidně celý měsíc, do toho nebo i mezi pár minivýzev na 2 dni..)
· Kulturní osady: Zavedení Polynéské osady a změna vyvážení odměn ve všech osadách. Provedeme také některá obecná vylepšení celého systému kulturních osad; zlepšením vyváženosti hratelnosti. Vynechal jsem už poslední osadu a pokud se něco razantně nezmění k lepšímu totéž udělám i s tou novou - v této podobě přinášejí hodně námahy s malým výsledkem, navíc díky současnému trendu hry, ten výsledek zastará rychleji než ho stihnu získat - uvidíme jak se s tim poperou. Za mě: dokud bude odměna budova s nějakýma statama, získatelná po týdnech/měsících hry, tak je to zbytečné z důvodu rychlého zastarání.. Už ted považuji věž konjukce - budovu kterou jsme si loni touhle dobou ani nedokázali představit, za téměř nehodnou dalšího postavení do města...
· Cechovní expedice: Představíme 5 nových obtížností s plynulejší křivkou obtížnosti a častějšími přechody mezi útočnými a obrannými bonusy. Pozdější úrovně uděláme záměrně obtížné, abyste se měli v příštích letech k čemu dopracovat. super, tohle se mi líbí a doufám že to dopadne alespon trochu dle mých představ
· Cechovní bitvy: Zavedení rozmanitých bonusů a revize nastavení ligy a systému seskupení cechů. Mohlo by to být dobré, ale stejně to neřeší jeden hlavní problém - nedostatek vyrovnané konkurence na jednotlivých úrovních - na jednotlivých světech je tak málo hráčů v tak málo cechách, že prostě nejde vytvořit systém s kvalitní konkurencí a různorodostí, vždy to dá extrémně silné k extrémně slabým a nikdo si pořádně nezahraje.. - za mě sloučit světy do 1-2 a potom by dávalo smysl rebalancovat nějak systém. Je nesmysl mít 10 lig (náhodné číslo) když 8 z nich je úplně mrtvých a 1 slouží jen jako přestupní stanice mezi ničím a něčím..
· Kvantové invaze: Podrobnosti o nich budou zveřejněny později. ....
 
Naposledy upraveno:

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Ono je to spíše jen sdělení o plánech než oznámení s očekávanou zpětnou vazbou, proto žádné vlastní vlákno na feedback. Nicméně případné komentáře zpracujeme. :)
 
Na ty CB jedine co by co možna vyřešilo kdyby v ramci bitvy byli sloučene všechny servery z dané země tak jak to vidime u expedic. A ktomu pravidlo na počet členu tedy že by soupeři byli rozděleni třeba
1-20
21-40
41-60
61-80
A to minimalně možna i co 10 členu to hodit .
Deprv pak by se mohlo dat mluvit o tom že je CB celkem vyvážena. Takže už by to nebylo jen privilegium pro velke cehy a to iešte musi mit štesti aby nebyli sami.
Co se změny expedic tyče dalši levly jsem klidně pro ale problem je že to zase povede k šileným % a aby to hračum rychle zkompenzovali začnou vydavat ještě šílenější budovy a tim jsme u eventu kterých je už teď moc a velmi prudce zvedají inflaci ve hře a co se tyče minivýzev co zavedli tak pokud mužu soudit podle přikladu současného eventu kde splnit ninivýzvu znamena buďto nehrat aktivně event a snižit učinost abyjste měli dost eventové měny na minivýzvu nebo prosťe cpat diamanty aby jste mohli plnit tyto směšné ukoly.
A co se tyče VB stoho se asi stane pro hrače jen věc na vzhled a věc kam utapět ty desetisice bodu(diky rostouci inflaci) co budou mit v budoucnu s deních výběru.
 
jo Kvantova invaze...bezte si precist beta forum :) majstrstik INNO prozatim nejak...:)
prvni novinka v roce 2024

ja osobne se tesim jen na novou osadu
 
1. kdybych chtěl budovat nové město, udělám to na novém světě nebo v jiné hře.

2. navíc město stylem kulturní osada, kde je bordel na dlaždicích rozšíření, který to dále komplikuje, je fakt na hlavu. A to nemluvím o tom, že se to podle všeho musí dělat pořád znovu na začátku každé invaze. Toto je pro mě naprosto nepřekonatelná věc.

3. nesmyslná časová náročnost díky nutnosti ručních bojů (ano, je tam automat, ale to by mi došla armáda po 3 minutách a skončil jsem). Navíc je nutné tam lézt co chvíli podle toho jak se mění to, co je zrovna potřeba udělat. Takže místo 15 minut jednou denně v 8 večer je to další věc, kvůli které je nutné být ve hře pořád.

4. úkoly nejsou nijak škálované podle velikosti cechu. Je to "nachystáno" na cech o minimálně 70 lidech. Menší cechy si ani neškrtnou a přitom naškálovat počet bojů/dotací zboží atd podle velikosti cechu je ta nejjednodušší věc. Celkově by mi to bylo jedno, kdyby se za quantum medaile nedala nakupovat extra rozšíření do hlavního města. Takže co nám tím Inno chceš říct? Zrušte všechny menší cechy a táhněte do pár velkých? Moc fajn přístup.

5. quantum incursion pass (cash only). Ano, opět je tam možsnost za peníze koupit stříbrný a zlatý pass, který zaručí více event měny a samozřejmě mnohem více quantum medailí, které znamenají více rozšíření v hlavním městě.

Je toho mnohem mnohem víc, ale tohle mě teď za 5 minut napadlo jen tak z hlavy jako hlavní věci, které mě na tom serou...
 
Presne oni neumi udelat balanc pro mensi cechy..zacnu invazi jsem sam..nemuzu to menit behem invaze,a at je to misto 130 boju treba 50, budu mit stejny progres jako cech o 80 lidech.

Oni to proste neumi udelat v nicem.:)

Hra jen pro velke cechy, pritom udelat to neni problem dle me. V posledni dobe se jim balanc nikdy nepovedl, a vzdy to co dali na betu noveho,tak dali na live ve stare verzi radeji.

A chtit penize v testovaci verzi...to je nehoraznost. Az by se to zabehlo ok. Ale hned ted? Uz nevi kde neco trhnout od lidi.
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
A proč by měli mít malé cechy stejné možnosti jako ty velké? Dát dohromady a udržet 60-80 aktivních lidí, vést je, usměrňovat je, hlídat dodržování pravidel, zkoordinovat vše atd dá mnohem větší práci, stojí vetší úsilí a více času než tohle dělat s 20ti lidmi.
Proč by tedy měl malý cech získávat stejné odměny jako ty velké za stejně vyložené úsilí?
Máme (budeme mít) ve hře 3 cechovní funkce:
CB - ano, ta je vhodná pro velké cechy, malé cechy s málo aktivními lidmi si moc neškrtnou. Na velké odměny jako je Věž šampionů nemají šanci, ale to je špatně? Proč? Stále můžou získávat osobní odměny z bojů, které se vždy najdou když se chce (i většina velkých cechů, když jim nějaký malý napíše tak jim nechávají nějaké sektory kde se můžou vybouchat)
KI - velké cechy mají výhodu oproti těm menším v tom že pravděpodobně dojedou až na konec 10. levlu kde jsou nejlepší odměny. Malé cechy ale podle mého názoru mají taky velkou šanci dojet daleko, třeba do 5, nebo 6. levlu. Ve větších lidech se toho prostě stihne víc než v menším počtu lidí, to snad platí všude pro všechno, proč by to nemělo platit tady?
CE - tady bych řekla že je právě CE lepší pro menší cechy, protože nahnat 80 lidí ať dokončí CE je mnohem těžší než k tomu dohnat lidí 20 (pokud samozřejmě jede cech na poháry z mistrovství). Pokud cech na mistrovství nehraje tak v CE je úplně jedno jestli je cech malý nebo velký

Toť můj názor :)
 
Jaké odměny pro cechy myslíš?

CB - veškeré relevantní odměny jsou odměny, které dostávají jednotlivci... a ty odměny si jako jednotlivec vybouchám úplně stejně v malém jako ve velkém cechu teď když je limit 80%... cech z toho má tak maximálně možnost machrovat, nic víc
KI - opět se jedná o odměny pro jednotlivce primárně, takže proč by hráč, který maká, ale je v malém cechu, měl mít horší možnosti?
CE - opět to samé - jediná odměna, která tam za něco stojí, je zapomenutý chrám - opět odměna pro jednotlivce
 
A kdyz defatko vylozim stejne usili jako ten 1/70..tak co ..nemam NIC? Jde jen o balanc..to tu pisu porad. At si trhnou pak,jen
v posledni dobe upresnostnuji velke cechy..pritom by to slo udeat jinak. A za me jde aby to lidi bavilo aspon...za me.
 
Az ti lidi ziskaji ty odmeny tak se na to i v tom cechu vyserou...protoze je nebude nic motivovat.

Az budou mit ten slavny KOLOS NEO apod.

Stejne INNO behem te doby hodi v eventech lepsi budovy.
 

Termi

Komentátor
Nemyslel som si, že sa raz zhodneme so sabinabett, ale stalo sa. :) Ľudia, na jednej strane vás chápem, na druhej strane postrádate zmysel CB, Exp a i KI. Na jednej strane tu máme odmeny pre hráčov, na druhej strane sa tu bavíme o súťaži. A keďže je hra založená na cechov, tak vyššia súťaž musí prebiehať na úrovni cechov ako celkov. A teraz, vy chcete zrovnať menšie cechy s veľkými, aby každý mal rovnakú šancu na výhru. Ale to je predsa nezmysel. Napadol mi príklad zo športu, kde napríklad dvojkajak nikdy nebude môcť konkurovať štvorkajaku, to proste nejde :) V basketbale by nikdy traja hráči nedokázali konkurovať full zostave. Tá zostava má predsa 5 hráčov. Tu má cech 80 miest. Príkladov je mnoho, ale verím, že už trošku rozumiete tomu. Ukážte mi hru, kde by malý cech, malý team dokázal konkurovať veľkému. Poznáte nejakú hru, kde sú tieto súťaže rozdelené podľa počtu členov? Až toľko hier som nehrával, ale o žiadnej neviem. ;)

CB je o sile cechu. Logicky nie je možné, aby aktívny 20 členný cech dokázal držať krok s aktívnym 80 členným cechom. Už len keď sa nad tým zamyslíte, musí vám vyskočiť, že áno, je to holý nezmysel. Opäť tu padajú návrhy, že v CB rozdeliť skupiny podľa počtu členov. Ale, opäť sa opakujem, to predsa nereflektuje skutočnú silu cechu. Ako MaS sme mali 70 členov a len cca 45 hráčov hralo CB, ostatní to nehrali. Takže logicky sme nemohli konkurovať cechu so 70 členmi aktívnymi v CB. Proste to nejde.
Niekto na to môže reagovať, že môžeme motivovať ostatných hráčov, aby sa viacej zapájali. Moja reakcia by bola, že rovnako tak aj vy môžete nabrať hráčov do počtu 80, aby ste konkurovali väčším cechom. ;)

Tu je problém ten, že pomaly každý, kto má dieru v zadku, chce mať svoj cech. A skrz toho by chcel, aby sa hra prispôsobila jemu. Lenže potom nehráte správnu hu ;)
 

Termi

Komentátor
Inflácia takýchto hier je nezastaviteľná. Programátori ju môžu maximálne spomaliť, ale nie zastaviť. To nejde. Ak chce hra napredovať a chce udržať hráčov, logicky im ostáva len jedna vec. V našom prípade dávať lepšie a lepšie bonusy.

Ale, aby ste mohli využiť tieto bonusy, musia sa vám k tomu prispôsobiť aj ciele. V našom prípade došlo v CB k obmedzeniu max podpory na 80% a zrejme príde i k využitiu modrých bonusov. V CE k vytvoreniu 5. levelu. Žiaľ, v CB je to systém okrádania hráčov a v CE došlo k nepremyslenej zmene. Prečo vyšla CE5 s tak brutálnymi hodnotami? Prečo nevyšlo rovno CE10 s premiešanou potrebou modrých a červených bonusov?

Momentálne programátori infláciu zrýchlili, ale len preto, aby umožnili novým hráčom, na ktorých sa zamerali, dobehnúť už vyspelejších hráčov. Samozrejme je to podraz na tých starých hráčov.
 

Termi

Komentátor
Az ti lidi ziskaji ty odmeny tak se na to i v tom cechu vyserou...protoze je nebude nic motivovat.

Az budou mit ten slavny KOLOS NEO apod.

Stejne INNO behem te doby hodi v eventech lepsi budovy.

Ušáku, ale tam bude prebiehať to isté čo v ostatných častiach hry. Predpokladám, že po získaní Kolosu príde nová odmena, ktorá bude možno o niečo lepšia. Možno bude o viac :)

Začínal si hru s 10t mincami, potom si sa obracal v miliónoch a teraz sa bavíme o miliardách :)
V Cb si staršina pamätá, akí boli bosovia, keď mali 400 útok. Neskôr to bolo 2000. A teraz? Do cca 7 mesiacov by som mal atakovať 6000/6000.

Jednoducho hra stále ide dopredu. keby nešla, už je dávno na pohrebisku hier. :)
 
Ale vsechno by slo,jde o zabavu i pro jednotlivce..tak nedostane ten cech 1000 bodu ,ale bod do zebricku.:)
Nedostane 1000 fragmentu..dostane 100 fragmentu.

Jako v tomhle systemu,jakmile hrac dosahne ty odmeny, tak to prestane hrat..bo je to dokola co 11 dnu. A az je dostane tak radeji postavi na konci roku radeji eventovku,protoze tyhle boudy budou za zenitem hry.:)
 
Nahoru