Postih pokud se útočník vzdá

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Kazatel Anton

Nováček
  • Oblast hry:souboje
  • Současný stav:pokud se hráč vzdá, nemá žádný bodový postih
  • Nápad:bylo by spravedlivé, že pokud se hráč vzdá a uteče z boje přijde o nějaké body z PVP věží,nebo přijde o část jednotek(nebo třeba jen o nějaké body života u jednotek) - zabránilo by se tak "najukávačům" šmírovat sousedské armády a pak se bez postihu vzdát :)
  • Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru:ano
 

DeletedUser3817

Host
Mám dojem, že takový nápad už tu byl a nikam to nevedlo.
Ostatně - já jsem proti.
 

Kazatel Anton

Nováček
Nevím, proč se toho každý tak bojí. Vzdát se, znamená o něco přijít. Nikdy to nejde jen tak :) Takhle si útočník vybere jen slabší soupeře a u stejně silných, nebo silnějších jednoduše odklikne a hotovo. Navíc jeden den všechny sousedy ošmíruje a druhý den si podle toho poskládá útok, což není moc hrdinské, spíše vyčůrané. Navíc spousta lidí u toho nesedí denně, aby mohli reagovat s obranou. Jak jsem říkal, dolů body z PVP věží, nebo sebrat část života jednotkám( aby hned v dalším útoku hráč neměl 100% armádu) a nebo vzdát se, ale vyplatit se třeba za zboží, nebo zlaťáky danému soupeři. Prostě heslo chceš se vzdát, tak zaplať :)
 

Arthoris

Odborník
No, prostě útočící armáda, když se vzdá, tak prostě uteče, nic neztratí. Pokud se vzdá obranná armáda, tak ta už ztratí "vše". Ale zde funguje jen útočící armáda. Takže, pokud víš, že to nedáš, tak to vzdáš a utečeš. A co se týče obranné army, tak ta se ve FoE nikdy sama od sebe nevzdá ale pokud ji prorazíš, tak získáš kořist, pokud ne, tak přijdeš o jednotky nebo to v půli vzdáš a taky o pár přijdeš a nebo budeš mít zraněné. Takže není co řešit.
 

Svatej

Legenda
Nevím, proč se toho každý tak bojí. Vzdát se, znamená o něco přijít. Nikdy to nejde jen tak :) Takhle si útočník vybere jen slabší soupeře a u stejně silných, nebo silnějších jednoduše odklikne a hotovo. Navíc jeden den všechny sousedy ošmíruje a druhý den si podle toho poskládá útok, což není moc hrdinské, spíše vyčůrané. Navíc spousta lidí u toho nesedí denně, aby mohli reagovat s obranou. Jak jsem říkal, dolů body z PVP věží, nebo sebrat část života jednotkám( aby hned v dalším útoku hráč neměl 100% armádu) a nebo vzdát se, ale vyplatit se třeba za zboží, nebo zlaťáky danému soupeři. Prostě heslo chceš se vzdát, tak zaplať :)

Proč by to "jen tak" nešlo? Podívej se do historie a zjištíš, že útěk může a často býval, součástí taktiky jedné ze stran.
Navíc, tohle je přeci strategická hra. Můžeš tomu říkat vyčůranost, ale správné slovo je strategie a do téhle hry to rozhodně patří. :)

Nicméně, i když se mi nelíbí tvé důvody, s nějakým postihem bych souhlasil. Třeba zrušením 1x mmotivace/zušlechtění ve městě utíkajícího útočníka.
Ovšem pouze za předpokladu, že útěk byla hned jeho první akce v boji.
 
Naposledy upraveno:

Kazatel Anton

Nováček
Dovolím si nesouhlasit. Když to vezmu do historie, tak také zjistíš, že útočící armáda "většinou" musela překonat obrovské vzdálenosti a měla obrovské náklady, takže vzít roha nebylo moc strategické. Navíc pokud byla tak blízko soupeře, že rozeznala jednotky ustoupit už nešlo. A obranná armáda by zaútočila, pokud by viděli soupeře prchat :) A nevím jak moc strategické je s jedním pěšákem ošmírovat město, hned se vzdát a info poslat ostatním k veselému rabování :(
 

Kazatel Anton

Nováček
Zelde omluva, nenašel jsem. Aspoň jsem se pokusil no . Všem ostatním díky za příspěvky a komentáře a mějte se K.A.
 

Arthoris

Odborník
Tady ale neovládáš 10 000 armádu ale osm jednotek. A ten postih už tu tedy je, pokud chvíli bojuješ a poté to vzdáš, tak buďto přijdeš o pár jednotek nebo je budeš mít raněné. Další věc je, že když to vzdáš hnedka ze začátku, tak prostě vezmeš roha, a ano obranná armáda se někdy vydala za útočníky ale taky je už dohnat nemusela. A jak píšu ovládáš tu jen osm jednotek. A stejně v jiných hrách můžeš prostě vyslat zvěda, který zjisti nepřítelovu armádu. Ale tady možnost špehů není.
 

trojan1673

Veterán
Určitě na tom něco je. Já bych souhlasila třeba s tím poškozením jednotek, to není až tak bolestivé :)
Určitě by se to muselo nějak doladit.
 

DeletedUser3817

Host
Jsem si skoro jisty...

Jsem si naprosto jistý. Nejspíš zmizel v propadlišti dějin :)
Také jsem si jistý, že neměl šanci projít. Znovu se totiž jedná o zvýhodnění neaktivních hráčů a trestání aktivních.
Kazatel Anton: Proč hned musíš tvrdit, že když s něčím nesouhlasím, tak se toho bojím? Nemohu mít prostě jiný názor?
 

Kazatel Anton

Nováček
Samozřejmě že můžeš Crackenosch, taky proto vedeme tuhle diskuzi :) a vůbec to není zvýhodnění neaktivních hráčů. A navíc definuj neaktivních ? :) To je jeden den,tři nebo týden ?? To, že se někdo z 50 sousedských soubojů 40x vzdá mi moc aktivní nepřijde a ještě bez postihu :)) Ono to je dobře vidět i ve věžích. Někdo má 100 bitev se stejným bodovým hodnocením jako jiný se třetinou bitev. A právě proto, že je to hra a chci si ji užít, vzdát se nepřipadá v úvahu. Když útok, tak do konce :)
 

DeletedUser3817

Host
Kazatel Anton: Nech té demagogie. "Definuj neaktivní..." Proč? Průměrně inteligentní hráč má dost konkrétní představu.
Bodový rozdíl ve věži nemusí nutně pramenit jen z toho tvého "nakukování", což buď nevíš, nebo úmyslně ignoruješ při své tendenční argumentaci. Prostě nezkousneš, že mám jiný názor, že? Kdybys mě nemusel hned napadnout, skončil bych v tomto vlákně konstatováním, že jsem proti. A nic se pitvat nemuselo.
"Když útok, tak do konce..." - opravdu ti tohle připadá normální? U nás se tomu říká fanatismus.
:p
Jen vysvětlivku: Za aktivitu považuji i to, že hráč zkouší, jestli náhodou silnější soupeř není bez obrany. Není to tak nereálné, při dnešní pitomé módě jednobubeníkové obrany.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13190

Host
Ty Kazateli a teď to vezmi z druhé strany mince. Hraji ve středověku a všichni mí sousedi jsou ve vyšším levelu, někteří dokonce o několik levelů výše. A tak si otevřu hru a v novinkách se dozvím, že mě napadlo dejme tomu 12 sousedů. Když se podívám na průběh bitvy, tak na mé chudáky rytíře útočí tanky, takže je zlikvidují dřív, než se vůbec dokáží pohnout z místa. A hra mi nabízí tlačítko pomsta. Když na něj kliknu, mám dvě možnosti - útočník má útočnou armádu stejnou jako obrannou. Pak logicky nemá sebemenší smysl zahájit boj, když výsledek vím předem - už jsem ho viděl.
Nebo má útočník nastavenou jinou, výrazně slabší armádu, se kterou se moji rytíři již utkat mohou. Pak mohu zvážit, jestli je vyšlu či ne, abych zkusil prohru útočníkovi vrátit. Mám tedy 12 možností se podívat a věř tomu, že dostanu tak maximálně 1 šanci. Ve většině ostatních případů by to bylo jako poslat myši zabít lva.
Ve chvíli, kdy by za "nakouknutí" měl být postih, tak mohu rovnou ušetřit finance a vůbec žádnou armádu nestavět, tak jako tak se nedokážu bránit a šance na odplatu by se rovnala prakticky nule.
 

Kazatel Anton

Nováček
Tobě group b děkuju za názor. Zatím mám štěstí na stejně silné sousedy. Kdyby jsi , ale nakoukl a zjistil, že ten silnější tam nic nemá, tak samozřejmě zaútočíš a odplata je tvá. A když uvidíš, že nemáš šanci, tak se vzdáš (v tomto případě je to naprosto pochopitelné) a jediné o co by jsi přišel z mého návrhu je, že by ti u jednotek kleslo zdraví. Nic víc. Jednotky by se ti za nějaký čas zahojili, ale v důsledku by jsi žádnou jinou ztrátu neměl.
 

Kazatel Anton

Nováček
...

A pro vysvětlení, až do konce znamená využít naplno jednotky a terén a už mockrát se mi podařilo vyhrát beznadějné bitvy s mnohem silnějším protivníkem, a o ten herní zážitek bych přišel, kdybych se hned vzdal a pak mě těší i prohra když vím, že jsem pro výhru udělal maximum - a ano tohle je pro mě normální a ne hned mačkat ústup
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru