Potvrzování vyskakujících oken při výběru ze speciálních budov

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Současný stav: Okna jde uzavřít pouze klikem na slovo "zavřít", jinak okno nikdy nezmizí. Pokud je ve městě několik takových budov, je to při hromadném výběru budov města návrat do pralesa, kdy se každá budova vybírala zvlášť. Jedná se o PC verzi!
Nápad: Zrušit potvrzování vyskakujících oken tlačítkem "zavřít", tedy zrušení by bylo možné klikem kamkoliv (varianta A) nebo (varianta B) nechat vyskočit jen jedno okno po ukončení / přerušení hromadného výběru města, tzn. dokud sbírám budovy, nic nevyskakuje a jakmile přeruším výběr, vyskočí jedno souhrnné okno s informacemi o všem.
Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ANO, ale diskuze je uzavřená pro odpovědi a ne zcela vystihuje můj problém a návrh
 

Artesis

Komentátor
Upřímně naprostej otřes je i sběr bodů. Sbírám denně asi 1500 bodů a to klikání na x krát + k tomu tyhle okna co píšeš to je masakr ....doba temna.
 

Artesis

Komentátor
Buď varianta A. Nebo by to mohlo vypadávat jen jako info u motivace... Jak to vždycky lítá po pravý stane odspoda nahoru a samo mizí. Mě osobně vůbec nezajímá, co se sebralo, když to vidím každej den stále dokola to samé.
 
Buď varianta A. Nebo by to mohlo vypadávat jen jako info u motivace... Jak to vždycky lítá po pravý stane odspoda nahoru a samo mizí. Mě osobně vůbec nezajímá, co se sebralo, když to vidím každej den stále dokola to samé.
Bohužel ... pochopeni asi nebudeme, protože se nikdo další nepřidal a všichni poctivě klikají. A nebo si platí všichni výběr za dia, kde to asi není potřeba řešit.
 

Borat

Člen
Souhlas, aspoň A. (Varianta C) V nastavení mít možnost informační okna k výběrům trvale vypnout.

(Vadí mi zdlouhavé najíždění menu, oken, výsledků. Prostředí FoE je strašně lenivé a uspávací. Samoúčelný žrout času a preferování nudy. Připíše se výsledek vyjednávání, ale hráč musí strpět 10 vteřin, než najede okno s informací o úspěšném vyjednávání. Nebo Helper, ukazuje dávno upečené výsledky, ale ve hře musí běžet "animace" výsledku. Nebo překlikávání denních úkolů, než se přešoupou všechna ta okna... K ukousání nehtů. A jak začnu klikat rychleji, kliky to nebere. Tak je z toho křeč, kdy je třeba na vše klikat 2x a 3x. FoE prostě hráči vnutí reakce šneka. Tak to bych podobně řešil v nastavení volbou "vypnutí animací ovládání". Aby se tyto neúčelné prostoje daly vypnout. Což s těmi okny souvisí. Šel bych cestou nastavení a přidat možnosti vypínání nadbytečných funkcí.)
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
Varianta X. To okno je o ničem. Padají dílky nástrojů a budov. Potřeboval bych v tom okně informaci, kolik dílků z celku jsem posbíral a zda nemám budovu hotovou. Tak aspoň to doplnit. Takto se peru s oknem a pak musím jít studovat stav do inventáře. ;)
 
Varianta X. To okno je o ničem. Padají dílky nástrojů a budov. Potřeboval bych v tom okně informaci, kolik dílků z celku jsem posbíral a zda nemám budovu hotovou. Tak aspoň to doplnit. Takto se peru s oknem a pak musím jít studovat stav do inventáře. ;)
Jak správně podotýkáš, o tom kolik jakých dílků a různých dalších blbovin máš, se podíváš kdykoliv v INVU. K čemu je mi informace, že mi právě teď přistálo ve skladu 20 ks madailí (slovy dvacet) ... mně všeobecně nevadí, že si někdo přál, aby byl vidět v nějakém okně zisk z budovy, ok, ale ať to okno nemusím zavírat klikem na zavřít .... nebo ať jak navrhuješ se do nastavení vloží další možnost - "aktivovat / deaktivovat animace vybírání speciálních budov". A budou spokojeni všichni. Dříve se dalo město sklidit za pár vteřin. Teď klikám a klikám jako za starých časů ....
 

ufík123

Psavec
něco podobného se řešilo pro CB ale bez úspěchu, INNO to komentovalo tím že pro nováčky je to super
 

Renoduch

Nováček
Upřímně naprostej otřes je i sběr bodů. Sbírám denně asi 1500 bodů a to klikání na x krát + k tomu tyhle okna co píšeš to je masakr ....doba temna.
pokud si na PC, tak si stáhni rozšíření FoE Helper, a vybereš celý město se vším všudy na jeden klik. Všechny body vybereš ale jen tehdy, že nemáš na liště zrovna víc než 100 bodů. Ano, stojí Tě to 5 diamantů. Ale při představě toho klikání na každou budovu ....... klikám jen na jednom světě,kde mám cca 80 bodů denní sběr.
 

Renoduch

Nováček
Varianta X. To okno je o ničem. Padají dílky nástrojů a budov. Potřeboval bych v tom okně informaci, kolik dílků z celku jsem posbíral a zda nemám budovu hotovou. Tak aspoň to doplnit. Takto se peru s oknem a pak musím jít studovat stav do inventáře. ;)
četl jsem pár Tvých příspěvků a spíš mi přijde, že Tě ta hra štve a tady jen rejpeš.
Tak ji nehrej. Nikdo Tě nenutí. Ušetříš spoustu reálného času na úplně něco jiného ......
.... že se u Tebe vše zdlouhavě načítá ?? Hmmm, tak to asi nebude problém u FoE, ale u Tvého zařízení . Mě to šlape jako hodinky.
A když si na vše tak stěžuješ, co bys , kde bys ..... vymysli svoji hru ;)
 

Artesis

Komentátor
slyšim poprví ... ale počítám že 5 dia stejně zaplatíš ... donedavna jsem osobně byl nakloněn tuhle částku už začít standardně utrácet ale po snížení dia z CE jsem to opět přehodnotil.
 

Borat

Člen
Potřeboval bych v tom okně informaci, kolik dílků z celku jsem posbíral
Pro mě novinka. V tom informačním okně kliknu na ikonu budovy a zobrazí se mi kolik dílků z kolika mám. (Nebo jsou tam informace o sadě.) Teď jsem to použil u starožitníka, zda se mi vyplatí 2 dílky kupovat.
 

Borat

Člen
spíš mi přijde, že Tě ta hra štve a tady jen rejpeš.
Tak ji nehrej. Nikdo Tě nenutí.
Souhlas. Je to lichva "1:10", která je vysoce otravná. 1 díl strategie na 10 dílů povinností, nudy a ztrát. Spokojen je snad jen fanda SM. Zrovna zařízli CE. Už je nehraji. Počkám, co padne dalšího... Proč nerejpat? Důvodů k tomu je milion. Milion prkotin a klacků pod nohy.

a dojeli na zdroje. Teď chci zkusit cech se silným městem. Bez toho jsem FoE ještě ani nezačal hrát. A to jsem tady roky... Po zaříznutí CE mají zaříznout CB. Než začnu hrát, bude FoE očesáno. Podraz na hráče. Ostatně, co je smyslem FoE? Hrabat a hrabat. Cech je jen motivace k většímu hrabání...

Přitom, zcela kašlu na epochy. Možná je nejvyšší čas poskočit kupředu. Nevím, co je lepší, zda cechy či postup vpřed. Ono přitom půjde o samu podstatu zdejší strategie. Využít cech k rychlejšímu nadupání města a nechat se katapultovat do dalšího postupu. (Opět bych rejpal, jak k takovému poznání FoE nevede. Kde kdo popisuje, jak cechy pochopil po letech.)

Ano, zvažuji stále proč zůstat? Smolím pár měst a je mi líto je smazat. Něco málo o FoE vím, je mi líto to zahodit... (Kdysi tady byla kauza, kdy hráč pozici a město ve FoE prodával někde na Aukru. Ano, to by byl fajn důvod k odchodu. Shrábnout 20 tis. a FoE vypnout.) Není snadné odejít...

Zrovna jsem města zakonzervoval a jedu farmy. Ono se to dá celé hodit k ledu a jen to oprašovat. Ani se odcházet nemusí...
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
Hromadný sběr je přímo součástí hry.
Stále nemám odvahu do toho jít. Stavěl jsem Frontenac. Předpokládám, že ho hromadný výběr zcela znehodnotí. Neměl jsem ho stavět či ho mám smazat? Vyhodit desetitisíce FP komínem? Teď jedu Modrou Galaxii. To samé. Sama potápí Frontenac. Hromadný výběr zničí i Modrou Galaxii, ne? A co dalšího bude z VB a eventovek zničeno?

Pak je tam stále limit 100 FP. Jak to probíhá s hromadným výběrem? Vybere se jen část města do 100 FP za 5 diamantů, pak musím 100 FP investovat a pak opět mohu vybrat za 5 diamantů? Točím 400 FP. To budu hromadný výběr klikat 5x? Má vůbec FoE funkci "hromadný výběr", co je použitelná? (Nebo se na limit nehraje?)

(Nemusíš stahovat Helper... A můžeš? Má snad Helper nějaké vylepšení hromadného výběru?)
 
Naposledy upraveno:

Catenata

Turista
Stále nemám odvahu do toho jít. Stavěl jsem Frontenac. Předpokládám, že ho hromadný výběr zcela znehodnotí. Neměl jsem ho stavět či ho mám smazat? Vyhodit desetitisíce FP komínem? Teď jedu Modrou Galaxii. To samé. Sama potápí Frontenac. Hromadný výběr zničí i Modrou Galaxii, ne? A co dalšího bude z VB a eventovek zničeno?
Tušíte vůbec, jak hromadný výběr za 5 diamantů funguje? Zdá se mi totiž, že ne.
 

Catenata

Turista
Netuším, proto se na to "detailně" ptám... když je o tom řeč. :rolleyes:
Sice nemáte, ale předpokládáte "Předpokládám, že ho hromadný výběr zcela znehodnotí." ;-)
Stačilo by se podívat na FoE Wiki a najdete tam: "Lze je využít i v případě hromadného výběru produkce města - POZOR, v takovém případě se ujistěte, že máte v liště méně než 100 výzkumných bodů, jinak bude vybrána pouze dokončená produkce budov, která výzkumné body neobsahuje." - zdroj https://cz.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Diamanty

S Frontenacem to nemá nic společného, ten nijak neovlivňuje výběr ve městě, ten navyšuje odměny za splněné úkoly.

U Galaxie se doporučuje napřed řízeně vybrat produkci tolika konkrétních budov, kolik máte bonus z Galaxie, a u kterých chcete využít šance na zdvojnásobení výběru, případně utratit body, abyste se dostal pod 100 v liště a pak použil hromadný výběr.

A příště se stačí slušně zeptat, nemusíte tady hartusit a nadávat na hru, jen proto, že ji nechápete ;-).
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru