Rovnováha bojů současnosti (kvůli tankům)

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Dan 77

Veterán
Návrh jsem na fóru hledat zkoušel, nic takového tady není.


Oblast hry: Jednotky současnosti - velká síla tanků s reaktivním pancířem a neadekvátnost jejich opozice - s důsledkem narušení dřívější rovnováhy bojů.
Tady jsou statistiky jednotek: http://www.forgestats.net/en/page/units (jen v těchto statistikách nejsou zahrnuty žádné speciální bonusy)


Současný stav & podrobné odůvodnění problému:
(kdo nechce číst něco delšího, holt to nečtěte, ale té délce se prostě vyhnout nedalo)
[SPOIL]Sice je reaktivní pancíř logický, ale je to moc velký skok. Není až tak nefér, že ať má útočník jakýkoli útočný bonus, ubere obráncovým tankům maximálně 4 z 10 čárek - protože u současných tanků jsou potřeba vždycky aspoň 3 zásahy a dřív to byly zase vždycky aspoň 2 zásahy (míň=1 šlo jen s pokrokovými jednotkami proti bronzovým), to je prostě jen pokrok tanků... Sice je hezké, že aby schopnost "Reaktivní pancíř" k něčemu byla, musí být horní limit poškození nejvíce 4 z 10 (ke zničení jsou potřeba nejméně 3 zásahy), protože kdyby limit byl 5 a víc, tank by šel zničit na 2 zásahy, jako tomu bylo vždycky, na menší počet zásahů (na jeden) to stejně nejde. Ale ty tanky jsou dobré kvůli (jinak logickému) reaktivnímu pancíři až přespříliš a kvůli němu jsou lehké jednotky a dělostřelectvo proti tankům neúčinné a stejně do bitvy ty tanky nepříjemně silně zasáhnou.

Nepřijde vám, že na tu sílu tanků není proti nim opozice dostatečně silná? To bitvy v době pokroku, moderně a postmoderně byly ve větší rovnováze, ale ta byla v současné epoše narušena. Každá jednotka má výhody i slabiny proti jiným jednotkám, na tom je postavena rovnováha bojů. Sice protiletadlová vozidla a helikoptéry jsou o dost lepší než kulomety a BVP (s výhodou proti lehkým a dalším jednotkám) a musí být něco jako dobrý tank, který vozidlo a vrtulník zlikviduje, aby byla zachována rovnováha bojů, ale ne zase až tak vynikající tank, když na druhou stranu jeho slabina nutná k zachování rovnováhy vlastně ani pořádnou slabinou NENÍ.

Lehké jednotky stejně totiž tanky nezlikvidují, když tanky nemůžou ztratit víc než 4 z 10, a ty tanky následně velmi snadno zlikvidují lehké jednotky (vyrovnat to dokáže jen to, že jako výsadkáři jsou první na tahu, takže jednak mají větší šanci s hromadnou palebnou přesilou proti tankům, ale jednak se pak sami stávají prvním terčem; ale hlavně to může vyrovnat skrytí v lesích, kterých ale zase na pouštním bitevním poli moc není). A hůř než úderný tým je na tom postmoderní komando, které je na tahu až po tancích a je pak pomalejší v postupu kupředu do lesů nebo v útoku na tanky a komando má menší dostřel. Takže tanky vlastně poráží lehké jednotky moc snadno, i když by to mělo být naopak.

Postmoderní raketomety zase nestačí jako účinná opozice tanků, protože tanky stejně dojedou k útoku ve velké síle, a než by raketomety až ve třetím kole mohly odvést svou práci v ničení tanků, už by bylo pozdě a samy by se staly dávno terčem (vyrovnat by to měla současná jaderná hlavice, která svým jediným útokem zasáhne víc cílů naráz - vozidel a tanků, které je potřeba včas zlikvidovat - a která se tak sama nestane příliš brzy terčem, vyjma nejrychlejší jednotek prvních na tahu, ale ani tyto současné rakety proti současným tankům nestačí).

Lehké jednotky mající slabinu proti helikoptérám a protiletadlovým vozidlům a mající bezpředmětnou výhodu proti tankům jsou k ničemu, protože tanky jsou lepší než lehké jednotky. A výhoda úderných týmů jako výsadkářů proti současným raketám je taky zbytečná, když je nejlepší nechat rakety v klidu vystřelit a poté se z bojiště samy odstraní. Tanky s výhodou proti helikoptérám a vozidlům a bezpředmětnou slabinou jsou zase nadměrně užitečné. Takže proti tankům je vlastně nejúčinnější bojovat zase tanky.

Takže užitečné jsou v současnosti jen tanky, helikoptéry a protiletadlová vozidla. Teoreticky by od doby pokroku vždycky stačily pouze 3 typy jednotek, protože s nimi lze pokrýt bonusy proti všem 5 typům jednotek, ale někdy bylo prostě lepší mít i ty další 2 typy jednotek, pokud to byla momentálně ta nejlepší kombinace vůči nepřátelské kombinaci. A já trvám na tom, že rovnováha mezi jednotkami vždycky byla a že by to mělo pokračovat, musí být postavena na výhodách a slabinách každé jednotky, ale ty tanky to úplně rozhodily. Vyváženost je důležitá a závěr, že přesto je proti tanku účinný jedině další tank, je přece směšný. To radši mít ve městě o 2 kasárna víc než aby byla k ničemu v herních bitvách.[/SPOIL]


Nápady:
(buď jen a, nebo b, nebo jen c - nápady jsou srovnány od neideálnějšího po nejhorší :))


a) Posílit jednotky, které by měly být proti tankům účinné:
[SPOIL]Jak? Umožnit artilerii (hlavně současným raketám jako jaderným hlavicím, případně postmoderním raketometům) pouze ignorovat reaktivní pancíř (čímž by se neovlivnil vztah mezi artilerií a všemi ostatními jednotkami). U komanda asi to samé, jinak nevím, co by se dalo. A zároveň současné úderné týmy trošku posílit (ne v útoku, to by proti reaktivnímu pancíři bylo k ničemu, ani ne v obraně, protože obojí by mělo neblahý následek pro boj úderných týmů proti všem ostatním jednotkám, takže zbývá jedině zvýšit obranný bonus úderných týmů proti tankům, aby proti nim ty lehké jednotky něco vydržely.[/SPOIL]
b) Trochu oslabit útok současného tanku:
[SPOIL]Oslabení základního útoku tanku by zase neblaze ovlivnilo boj proti všem ostatním jednotkám (helikoptéry a vozidla by zase měly větší prostor k likvidaci lehkých jednotek a artilerie a byli bychom zase na začátku). Ledaže by současně s reaktivním pancířem muselo být oslabení útoku proti lehkým jednotkám a artilerii (útočný "ne-bonus"), ale to se jedná jen o ten samý pokus zmíněný v a).[/SPOIL]
c) Změnit parametr reaktivního pancíře na 5:
[SPOIL]Vím, že jsem psal, že 4 musí být, aby ta schopnost "Reaktivní pancíř" něco změnila, ale tak daleko dokáže zajít asi jen artilerie, lehké jednotky a nepřátelské tanky. Zbytek jednotek by už tak účinný nedokázal být a při kombinaci různých typů jednotek v útoku na tank by to znamenalo, že 5 není 6 a bude zbývat pořád minimální počet zbývajících čárek (5), což jednotky slabé proti tanku dokáží na 2 výstřely, ne na 1. Takže i to by vlastně byla výhoda, hlavně že by nějaký limit poškození byl.[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno:

trojan1673

Veterán
Já souhlasím, že to trochu přehnali z tou obranou tanků.
Ať jdu proti jakémukoliv bonusu (příklad protivník má 18% útok a 68% obrany), tak stejně o minimálně 3 jednotky v boji přijdu.
Bonus mám 94 / 94% a to jsem zkusila postavit i 16x úderný tým abych si posílila útok.
Nepomohlo to, vždy jsem měla ztráty, i když měl protivník i malý bonus.
 

DeletedUser2298

Host
Tanky mají protiváhu.. a to překvapivě v protiletadlových autíčkách ( resp. jejich kombinaci s tuláky). Pokud to chcete vzít na férovku bez tuláků, tak je na tanky překvapivě nejlepší použít.. tanky :)
A je li bonus k obraně vyrovnán a nebo v neprospěch bránících se tanků, je i efektivní kombinace 2x protiletadlovka + 6x MIRV raketa.. Při troše štěstí jsou tanky natolik poničeny až zničeny hlavicema, že je bez problémů dorazí ty dvě zbylé jednotky ( a nebo ne a přijdete o vše :p )
Takže nějaká změna v hodnotách reaktivního pancíře by ho vyřadila - tím že zabraňuje zničením jednotky na dvě rány jsou podle mého názoru boje obtížnější a tj. zajímavější než jen začít boj a dát tupě automat a i nepříliš schopný PC pak bez problémů vyhraje a s malými až minimálními ztrátami... S reaktivním pancířem boje "bolí" a to je jen dobře..
 

trojan1673

Veterán
Abych pravdu řekla, tak protiletadlové autíčka jsem také zkoušela, ale ztráty jsem měla i tak.
Záleží prostě na bonusu protivníka.
 

Dan 77

Veterán
Judas:
No možnost c) jsem uvedl až na konci jako ten nejhorší nápad, spíš bych byl pro a), protože ten reaktivní pancíř s horním limitem 4 má něco do sebe, aby byly třeba aspoň 3 zásahy místo 2, to je prostě ten pokrok, jinak by byl tank slabý. Souhlasím, že by tanky měly mít na bojištích velkou váhu a že bitvy by měly být zajímavé. Ale mě nejde o to si něco usnadnit a zmenšit si ztráty, automat stejně nedávám. Mně jde o rovnováhu mezi jednotkami, která dříve vždycky byla a teď ne. A protiletadlová obrana je proti tankům vůbec nejslabší, to i helikoptéry jsou proti tankům lepší a přesně je omezuje reaktivní pancíř, ale zase nedokážou pokaždé vracet útok (kulometčíci nebo ještě lépe protiletadlové vozidlo + tuláci je dobrá kombinace, teda u sousedů, ale na mapě při dobývání provincií nepoužitelná). A že tank vlastně nemá slabinu, proto je zbytečné 2 jednotky vůbec používat, a že proti tanku lze vyhrát jen s tanky, to se přece v této hře moc nehodí. Proto jsem v a) navrhoval posílení raket a úderných týmů, protože ani jedno nestíhá tanky ničit.
 

DeletedUser2059

Host
Já ze začátku používal pouze šampiony a útočné helikoptéry. To jsem měl v cechovních válkách samozřejmě velké ztráty, protože všichni dávají tanky do obléhacích armád.

Popis finty, kterou používám:
Někdo z mého cechu mi tenkrát poradil, abych si postavil protiletadlová, tzv. "autíčka". V kombinaci s tuláky jsou perfektní. Dosahuji minimálních ztrát. Nejlepší je jednou autíčko, 7 tuláků proti osmi tankům. Tanky zaútočí na tuláky, autíčko nachám vzadu. tuláci se promění a hned útočí na tanky v dosahu, kterým smozřejmě díky bonusu z velkolepých budov odeberou 4 životy. Následně autíčky zaútočím, protože jsou na řadě, čímž jsou odebrány další 4 životy tankům. Poté jsou nařadě opět tanky, které zaútočí na nepoškozená autíčka a ty jím vrátí smrtící úder. Ztráty jsou maximálně 1,2 jednotky...

ČASY SE MĚNÍ... ;)
 

trojan1673

Veterán
Tak tuto kombinaci už známe, ale i tak je to ze ztrátami :(
Nedá se jim vyhnout a to můžeš mít bonus na boj klidně i 150%.
 

Dan 77

Veterán
Trojanka:
A ani by nemělo jít pouze o to, abychom se vyhnuli jakýkoli ztrátám při střetu s tanky... Jak psal Judas. A mimochodem tanky jsou prostě moc dobré a nemají standardní protiváhu, tu protiváhu jsem navrhl posílit za účelem vyvážení všech jednotek v bojích, ale ne za účelem, který popisuješ. Bohužel v případě tanků s reaktivním pancířem velikost útočníkových bonusů neovlivní, jak rychle útočník dokáže ony tanky zničit, ty bonusy ovlivní jen ty zbývající aspekty boje. Reaktivní pancíř je prostě velká změna, na jednu stranu logická (jinak by byl tank slabý), na stranu druhou je moc velká, proto je potřeba tuto velkou změnu jménem reaktivní pancíř zachovat, ale zároveň udělat z úderných týmů a raket trošku adekvátnější protiváhu. A o to, co popisuješ, že nehledě na bonusy útočníka jsou tanky v obraně problémem, jsem se zmínil hned v úvodním příspěvku na začátku prvního spoileru, že je to prostě pokrok tanků (teď je nelze zničit méně než 3 zásahy, aby to nebyly pořád jen 2 zásahy, ale dříve se zase tanky daly zničit nejméně na 2 zásahy, protože ať už jsi měla jakýkoli bonus, stejně jsi žádný tank nemohla zničit na první ránu, tak proč bys teď měla mít možnost zničit tank s reaktivním pancířem na 2 rány - bylo by to podobné, beru to jako analogii, i když je reaktivní pancíř velký skok).

Thomas Jir: [SPOIL]Šampióni jsou jen klasické rychlé jednotky s jiným vzhledem a s mizivými dvěma bonusy navíc, v postmoderně těžká jednotka bez slabin a bez bonusů (má stejné bonusy jako rychlé BVP - proti jednotkám, které mají bonus vůči těžkým, tím svou slabinu anuluje - a proti dalším bonus nemá), v současnosti je to o něco lepší těžká jednotka. Každopádně vždycky za ztrátu šampióna ztrácíš neúměrný počet bodů z bitevního ohodnocení, tím ztrácíš body v PvP věži a v globálním žebříčku.[/SPOIL]
Mimochodem tyto komentáře se bohužel mírně odklánějí od původního tématu.

Neberu v úvahu protiletadlové vozidlo jako protitankovou zbraň, protože má standardně být vůči tanku naopak slabé (viz bonusy současného tanku, proti střeleckým jednotkám je velký, větší než proti rychlým a i útočné helikoptéry jsou proti tankům o dost účinnější, střelecké jednotky ale zase vrací každý útok) a tank vozidla hravě likviduje s minimální ztrátou z maximálních 10 čárek.

Pokud protiletadlové vozidlo ubere i maximum (celé 4 čárky), je to asi jen z důvodu, že máte velký bonus, ale ne každý ho má a nemůžeme přece brát v úvahu krajní situaci (že bonus útočníka mnohonásobně převyšuje bonus obránce, pokud nějaký vůbec má), musíme uvažovat o standardní situaci (vůbec nehledět na bonusy, prostě jen na jednotky jako takové, rovnocenné). Jde mi totiž o rovnováhu 5 základních jednotek (viz výše v tomto příspěvku).

A zmíněním se o 1 protiletadlovém vozidle v kombinaci se 7 tuláky se taky mírně odkláníme od tématu a nemůžu brát tuláky v úvahu, protože tulák zase nepatří mezi těch 5 standardních jednotek, mezi kterými má být rovnováha, a protože taková taktika funguje jen u sousedů a v CvC (navíc i tam můžete uskutečnit boj bez tuláků, čímž jsme na začátku), zatímco na mapě území taková taktika nefunguje, obráncovy jednotky na tuto taktiku neskočí, a pokud mají v dosahu jiný cíl, na tuláky zásadně neútočí a nechají si je až na konec (čímž jsme taky zase na začátku).

Tuláky (nestandardní jednotku, kterou použít nemusíme a na mapě to ani nefunguje), ani velkým převýšením bonusů útočníka nad bonusy obránce, tím přece nemůžeme posuzovat, jestli je rovnováha současných bojů v pořádku. Zkusil jsem to promyslet do detailů a podle mého vlastní názoru rovnováha v pořádku není - beru v potaz pouze 5 standardních typů jednotek a standardní boj:

rychlá útočná helikoptéra se svými vlastními výhodami má menší slabinu proti tankům (vyrovnaná), střelecké protiletadlové vozidlo se svými vlastními výhodami má větší slabinu proti tanku + vrací každý útok (vyrovnaná), raketa mající nevýhody vůči některým jednotkám má nevyužitelnou výhodu proti tankům, úderný tým se slabinou vůči některým jednotkám má také nevyužitelnou výhodu proti tankům (je i zbytečné vymezovat nějaké z 8 útočících jednotek proti automaticky se odstraňujícím raketám po svém výstřelu), zatímco proti tankům není adekvátní protiváha a má jen samé výhody.

Výsledek je směšný: proti tanku lze trochu efektivně bojovat pouze dalším tankem, úderné týmy a rakety jsou naprosto zbytečné jednotky ve hře, i když by správně měly být dobré proti tankům, mají tedy jen slabiny, a ne výhody, vyrovnané zůstávají jen helikoptéry a protiletadlová vozidla. O tom bitvy v této hře snad nikdy nebyly, každá jednotka měla svou protiváhu a všechny jednotky aspoň k něčemu byly. Kdyby u raket aspoň záleželo na tom štěstí, kolik cílů zasáhnou naráz a jestli stačí nepřátelské tanky zničit, bylo by to vyrovnané, ale ty rakety to právě většinou nestačí.
 
Naposledy upraveno:

trojan1673

Veterán
No a mě právě vadí to, že vlastně kasárna podporující útok jsou mi k ničemu.
Na co je stavět, když proti tankům to stejně nepomůže.
 

DeletedUser7772

Host
no ja som na to už prišiel :D
na D mám hromadu tímov takže útočím z bonusom 201% ktorý mi je, ale proti reaktívnemu pancieru k ničomu, takže proste využívam to, že mám k dispozícii 108 tímov a straty ma netrápia, pretože na rozdiel od tulákov sú tímy vycvičené behom chvíľky, každý deň v pohode hromada útokov, proste pohodička
takže riešenie je v počte :D :D :D

no a kto nemá v obrane tanky tak ten bonus parádne zaberá...
 

Dan 77

Veterán
PŘEPRACOVÁVÁM SVŮJ NÁVRH
Je pravda, co jste psali, že současný tank (ten s reaktivním pancířem) má silné nepřátele (silnou protiváhu) ve všech jednotkách:
[SPOIL]1.) Helikoptéry jsou kvůli velké rychlosti pohybu na tahu jako první, bez problémů přeletí celé bitevní pole, a okamžitě (hned z kraje bitvy) zničí 1 postmoderní tank na pouhé 2-3 výstřely (i přes obrovský bonus tanku proti rychlým jednotkám!), natož současný tank, který má tento bonus menší a který má štěstí, že ten reaktivní pancíř má.

2.) Protiletadlová vozidla by měla být proti tankům ze všeho nejhorší (kvůli bonusu tanku proti střeleckým jednotkám), ale zároveň vrací všechny útoky a navíc i kvůli velké útočné hodnotě vozidel má tank štěstí, že reaktivní pancíř má.

(předchozí jednotky jsou sice silné v útoku na tank, i když by asi být neměly, ale zcela správně jsou proti tankům slabé v obraně)
3.) nejlepší proti tanku je další tank, protože je dobrý v útoku i obraně proti tanku, jenže tyto jednotky jsou srovnatelné a tank s reaktivním pancířem nemá "přirozeného nepřítele" - protiváhu, která by ho dokázala s přehledem porazit tak, jak tank dokáže ničit své nepřátele.

4.) MIRV rakety mají hned na první výstřel zničit co nejvíc cílů a pak po výstřelu své jediné velké rakety zmizet z bojiště (protože postmoderní raketomety by zasáhly jen jeden cíl a pak by se staly samy terčem, než by cokoli dokázaly dovést dokonce, např. ničení tanků a vozidel), jenže ani současné rakety nestačí a ještě mají slabinu proti úderným týmům a helikoptérám.

5.) Úderné týmy jsou akorát od toho, aby zničily rakety ještě před jejich prvním hromadným výstřelem a vlastním odstraněním z bojiště, a následně aby úderné týmy jako výsadkáři na druhé straně bojiště zpomalily postup ostatních jednotek - jenže k čemu vlastně jsou, když je lepší nechat se raketami oslabit a nezabírat údernými týmy velkou část z 8 možných slotů, navíc úderné týmy stačí jako neškodné jednotky přeskočit, zničit prioritně ty lepší jednotky a nechat si úderné týmy až na konec, nebo je může nepřátel zničit hned, protože se nemají kde schovat, když lesů je na pouštním bojišti tak málo (a aby toho nebylo málo, proti tankům jsou slabší než tanky, mají jen samé slabiny - proti helikoptérám a proti protiletadlovým vozidlům).[/SPOIL]
Na závěr:
[SPOIL]Tank je vlastně slabý v obraně proti všem jednotkám a má štěstí, že reaktivní pancíř vůbec má, jinak by v bitvě fakt neobstál. Protože i jednotky, proti kterým má bonus (okamžitě útočící helikoptéry nebo silná protiletadlová vozidla pokaždé vracející útok), jsou sice v obraně proti němu slabé, ale v útoku jsou proti tanku velmi účinné (kvůli okamžitému útoku nebo neustálému vracení útoku). Tank vs. tank je sice srovnatelný souboj (nebudu-li brát v úvahu velké bonusy), ale přece proti tanku nemůže být nejlepší zbraní další, srovnatelný tank. Zatímco úderné týmy a rakety, které mají tvořit pravou protiváhu tanků, vlastně pořádnou protiváhou nejsou a mají jen slabiny (což by vyrovnalo oslabení vozidel a helikoptér, které by se také zároveň staly skutečně slabšími proti tankům, a ještě by to vyrovnalo posílení úderných týmů a raket od té doby účinnějších proti tankům, jak by to podle bonusů a slabin tanku mělo být - tzn. nastala by cyklická rovnováha jednotek, každá se svou výhodou i slabinou a každá stejně užitečná).
Navíc postmoderní jednotky jsou za současnými strašně pozadu, pokrok střelecké a rychlé jednotky je prostě příliš velký, už je to za hranou adekvátnosti.[/SPOIL]
Řešení (aby se jednoduše zachovala cyklická rovnováha, kdy každá jednotka má slabiny a výhody proti jiným a každá jednotka je stejně důležitá jako jiná):
[SPOIL]1.) Nevadí mi, že je helikoptéra tak rychlá, že přeletí bez ohledu na terén na druhou stranu bojiště a že může hned ničit nepřátelské jednotky, ani to, že je nezasažitelná artilerií, všechno by tak mělo být. Navíc skutečná útočná helikoptéra Apache má protitankové rakety. Ale má prostě moc velký parametr útoku. Stačí si to porovnat s BVP a je hned vidět, že ten pokrok je příliš velký. Nebo zvětšit bonus současného tanku proti rychlým jednotkám.

2.) Protiletadlová vozidla jsou dost rychlá na střeleckou jednotku (dokonce jsou rychlejší než současný tank) a hlavně s velkou útočnou i obrannou hodnotou, zároveň vrací každý útok (což by tak jako jediné mělo určitě zůstat). Navrhoval bych malé oslabení v jednom z parametrů, zvlášť kvůli velkému pokroku oproti postmoderním kulometčíkům. Nebo zvětšit bonus současného tanku proti střeleckým jednotkám.

3.) Tank ať má stále reaktivní pancíř takový, jaký má, protože bez něj se už určitě neobejde. Oslabením rychlých a střeleckých jednotek, které zaznamenaly příliš velký pokrok vůči postmoderně a které byly proti tanku až moc dobré, by tank získal na významu jako jednotka účinná proti vozidlům a trošku i proti helikoptérám. Vozidla a helikoptéry by tím pádem nebyly tak silnou protiváhou úderných týmů, ani raket, u kterých by to zase vyrovnala větší protiváha úderného týmu. Ale tank by pak byl ještě víc zvýhodněn a neměl by už vůbec konkurenci, tím se dostávám k druhému kroku, a to k posílení protitankových jednotek.

4.) Stačilo by, kdyby rakety buď zasahovaly ještě víc cílů naráz (už tak je jejich několikanásobný útok a vysoká obranná hodnota velkým pokrokem vůči postmoderním raketometům, ale je to potřeba, a ani to nevadí, protože raketomety v boji proti současným raketám se hned samy neodstraní z bojiště), nebo aby pouze ignorovaly reaktivní pancíř (jsem zvědavý, co je v reálu platný reaktivní pancíř proti jaderné hlavici :rolleyes:, jenže to by neovlivnilo boj s vozidly, leda zvětšit proti nim bonus). Nic jiného asi nepřipadá v úvahu, aby se neovlivnil boj proti jiným jednotkám, a abychom tak nenarušovali znovu rovnováhu bojů).

5.) Pro úderné týmy buď víc lesů ke skrytí, nebo schopnost pokaždé vracet útoky, nebo větší obranný bonus proti tankům, aby proti tankům ty úderné týmy něco vydržely a ne jako teď, kdy jsou tanky lepší (útočný bonus by nebyl proti reaktivnímu pancíři nic platný, navýšení základního útoku nebo obrany by akorát neblaze ovlivnilo rovnováhu boje úderného týmu s dalšími jednotkami).[/SPOIL]
 

DeletedUser5477

Host
Já se snažím mít co největší armádu, protože proti tankům mám vždy velké ztráty. Tento fakt mě sice mrzí, ale pokud chci uspět tak hold musím budu mít velké ztráty. Souhlasím s řešením Dana 77, akorát v bodě 4 bych se s píše přikláněl k ignorování reaktivního pancíře.
 

Dan 77

Veterán
Díky za přečtení toho mého románu. :cool:

Máš pravdu, že v bodě 4 by bylo toto řešení lepší. Protože druhým návrhem (zasahování ještě většího počtu cílů současnou raketou) by se ovlivnil její vztah vůči všem ostatním jednotkám, což rozhodně není cílem, ani úspěšným řešením. Zatímco ignorování reaktivního pancíře má fakt smysl (reaktivní pancíř by v reálu byl stejně k ničemu proti jaderné hlavicí, takže stačí pod už existující speciální schopnost MIRV zahrnout ignorování reaktivního pancíře) a v kombinaci s navýšením bonusu proti protiletadlovým vozidlům by to pozitivně ovlivnilo rovnováhu mezi jednotkami.

Velké ztráty proti tankům holt jsou (při aktuální nerovnováze současných bojů), ale s tím se už poperu, holt se nedá nic dělat. Ani z toho důvodu svůj návrh nepředkládám, mým důvodem je rovnováha jednotek (malým oslabením helikoptér a vozidel, kompletním zachování tanku, malé posílení raket a úderných týmů - vše způsobem popsaným minule), aby byly všechny jednotky stejně užitečné.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3817

Host
Faktem je, že díky tankům ztratily boje na zajímavosti. Dřív jsem si je vychutnával a vymýšlel co nejúčinnější taktiky, teď prostě postavím 4 tanky + 4 AAčka, v případě tuhé obrany pouze 8 tanků, udělám první tah a odmáčknu automat. Nezáživné :(
 

traktorista

Odborník
Máš pravdu, že v bodě 4 by bylo toto řešení lepší. Protože druhým návrhem (zasahování ještě většího počtu cílů současnou raketou) by se ovlivnil její vztah vůči všem ostatním jednotkám, což rozhodně není cílem, ani úspěšným řešením. Zatímco ignorování reaktivního pancíře má fakt smysl (reaktivní pancíř by v reálu byl stejně k ničemu proti jaderné hlavicí, takže stačí pod už existující speciální schopnost MIRV zahrnout ignorování reaktivního pancíře) a v kombinaci s navýšením bonusu proti protiletadlovým vozidlům by to pozitivně ovlivnilo rovnováhu mezi jednotkami.

.

Nevím, mě přijde že raketa je "divná" - podle mě by bylo lepší, kdyby zasáhla plochu 3x3 se středem v zaměřené jednotce a tam dávala opravdu velké poškození a o políčko víc (tedy 5x5) nějaké náhodné/symbolické. Hráč by musel víc taktizovat aby jednotky nestály pohromadě, tím by se zhoršilo plánování dostřelu a přemýšlení s přesouváním by muselo být trochu víc.
 

DeletedUser2059

Host
CO je podle vás nejlepší zvolit jako obranu proti jednomu šampiónu současnosti a sedmi tulákům?
 

DeletedUser3817

Host
Cokoli dalekonosného za účelem zavraždění šampiona jako prvního :)
 

trojan1673

Veterán
Až na to, že to se nestane. Automat jako první útočí na tuláky.
Nejlepší obrana je navýšení útoku a obrany. Ne každý chce obětovat 90% svojí armády při návštěvě souseda.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru