Rovnováha bojů současnosti (kvůli tankům)

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

trojan1673

Veterán
Na mapě je to jinak, tam bohužel jsou tuláci k ničemu.
Nepřítel jde rovnou po jednotce a až pak po tulácích (samozřejmě záleží i proti čemu se bojuje).
U sousedů se mi to stalo jen párkrát, ale opravdu jen vzácně.
 

Dan 77

Veterán
současné jednotky:
úderný tým, útočná helikoptéra, protiletadlové vozidlo, útočný tank, mobilní mezikontinentální balistická raketa (jaderná hlavice, dále jen atomovka)

problém:
současné jednotky jsou nevyvážené a cyklická rovnováha je u nich narušena - úderné týmy mají jen malé využití, zatímco protiletadlová vozidla (dále jen vozidla) jsou nadužívaná a příliš užitečná kvůli velké síle

vztahy mezi jednotkami (http://www.forgestats.net/en/page/units):

  • Vůči údernému týmu jsou helikoptéra a vozidlo dobré v útoku i obraně, naopak atomovka je vůči němu dost slabá (což je všechno správně), ale tank by měl být proti údernému týmu slabší (pro tank s poškozením omezeným reaktivním pancířem není úderný tým žádnou konkurencí, naopak tank je dobrý v útoku na úderný tým, takže tank převyšuje možnosti úderného týmu, resp. úderné týmy vyhrají za cenu obrovských ztrát, přestože útočí jako první díky vzdušnému výsadku).
  • Vůči helikoptéře je protiletadlové vozidlo dobré v útoku i v obraně a tank je proti ní dobrý v útoku, ale slabý v obraně (helikoptéry jsou ničeny na 2 zásahy a tank díky reaktivnímu pancíři nejméně na 3, resp. helikoptérami vždycky na 3 a ještěže má tank aspoň reaktivní pancíř, jinak by to helikoptéry dokázaly i na 2 zásahy, ale i přes reaktivní pancíř jsou helikoptéry s tanky vyrovnané nebo trošku lepší, protože helikoptéry útočí dříve, přeletí celé bitevní pole a hned udeří, takže jsou z nich malinko dobré protitankové zbraně - stejný případ jako u úderných týmů -, přestože má tank bonus proti helikoptéře, ale ta jeho výhoda je prostě naplnitelná jen v útoku na ni).
  • Vůči vozidlu je dobrý tank v útoku, ale ne dost dobrý v obraně (a to má reaktivní pancíř a velký bonus proti vozidlu, vozidlo je ale rychlejší a střílí i proti tanku s nemalou razancí a pak vrací každý útok), dále je proti vozidlům dobrá atomovka, ale asi ne dost; proti vozidlu je slabý úderný tým a helikoptéra (jak to má být).
  • Vůči tanku je dobrá atomovka (co znamená velký posun v podobě reaktivního pancíře, to vynahradí schopnost atomovky s názvem MIRV - zasáhnout víc cílů naráz a stačit tanky zničit dřív, než přijedou na dostřel a převezmou nad artilerií iniciativu, získají převahu, např. postmoderní raketomety proti současným tankům prohrají), úderný tým by ale proti tanku měl být lepší a helikoptéra s vozidlem naopak trošku slabší (jak jsem psal výše).
  • Vůči atomovce je dobrý úderný tým i helikoptéra (což je správně, útočí dřív a s velkým bonusem nebo s jistotou, že je nemůže atomovka zasáhnout, je ničí na druhé straně bitevního pole), ale slabý tank a vozidlo (teda pokud je všechny stačí zničit v jednom kole, pak už nemají čím střílet).

řešení:
  • Aby nastala rovnováha, nesmíme zároveň provést změny, které by ovlivnily boj ve vztahu s jinými jednotkami, než se kterými je to žádoucí (z předchozího odstavce o vztazích mezi jednotkami vyplývá, že tank nesmí být oslaben, i když zpočátku se může zdát, že může být opak dobrý).
  • Možná by mohla atomovka zasahovat místo 1 zaměřeného a 1-3 náhodných dalších cílů v dostřelu (2-4 cílů) více cílů na naráz, třeba 3-4 cílů, aby byla zajištěna spodní hranice a zajištěno vítězství a atomovky stačily skoro pokaždé zničit tanky nebo vozidla (nemají-li o dost větší obranný bonus), protože k čemu asi tak je reaktivní pancíř proti jaderné zbrani?
  • Muselo by dojít k posílení úderného týmu, už tak vzdušný výsadek sice znamená udeřit jako první, ale taky být hned na ráně a zničen nepřítelem moc rychle a jako první. Třeba by úderný tým mohl mít v nejideálnějším případě mnohem víc lesů ke skrytí se před nepřátelskou palbou, dokud nepřítel nepřijede sám na dostřel (ale na tom pouštním bitevním poli bývá stromů žalostně málo - většinou), nebo by mohl mít větší bonus proti tankům, třeba 60+, nebo by mohl vracet každý útok (což už mi ale přijde jako příliš drastická změna ovlivňují vztah úderného týmu i s dalšími jednotkami).
  • Vozidlo zaznamenalo jako střelecká jednotka obrovský pokrok vůči postmoderní době (asi největší ze všech typů jednotek), dostřel, pohyb a obranu bych nechal, ale útok oslabil na 70 nebo oslabil jejich bonus na planinách, současně s tím musí být oslabena helikoptéra, která má být proti vozidlu slabá, např. její útok na 100-110, aby byla zachována rovnováha.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser2451

Host
Ahoj tohle mě příjde jako jen zase další stížnost na to že má někdo silnější armu máte něco proti tankům ze současnosti ? řešení pořidte si je také pokud i tak budou slabší postavte si VB které dávají bonus a furt nefnukejte že vám někdo zmlátil armu
 

Dan 77

Veterán
Ne, není to tak, přečti si celé toto téma (pouze jsem ho oživil, abych svůj návrh napsal jiným a lepším způsobem).
A kde jsem fňukal? A jak jsi přišel na to, že mi jde o obranu vlastního města? Proč to hodnotíš, když vůbec nevíš, o čem tento návrh je? Mimochodem současné tanky už dávno mám, bojuju s nimi a stejně na mě někdo zaútočí jen málokdy.
Nepíšu, že tanky jsou moc silné, to jsem psal možná zezačátku, a to jen proto, že tanky zaznamenaly velký posun z postmoderny na současnost, ale jinak se to ani udělat nedalo, protože reaktivní pancíř s hodnotou 5 místo 4 by nezměnil nic na tom, že se tanky dříve daly zničit na 2 zásahy, takže by pak ten reaktivní pancíř nebyl žádným vylepšením. Jde mi čistě o cyklickou ROVNOVÁHU JEDNOTEK, která ve hře vždycky byla, ale nepoměr sil mezi současnými jednotkami to narušil, že úderné týmy jsou jen v minimu případů užitečné, protože jsou moc slabé, zatímco protiletadlová vozidla jsou moc silná a nadužívaná. Tanky rozhodně oslabovat nechci, protože by se tím tato nerovnováha ještě prohloubila a bylo by to kontraproduktivní.
 

DeletedUser3817

Host
Naprosto souhlasím s Danem 77. Jím navrhované řešení by rozhodně stálo za test.
 

Dan 77

Veterán
Vlastně abych upřesnil dojem ivosaka, že mi/nám prý vadí tanky, v názvu tématu je poznámka "kvůli tankům" proto, že se to vlastně jen točí kolem tanků:
protitankové jednotky jsou slabší, než by měly, a jednotky slabé proti tankům jsou naopak příliš dobré, ve výsledku jsou protitankové jednotky málo užitečné a jednotky na druhé straně se svou silou tuto neužitečnost ještě prohlubují a vzniká u nich opačný extrém (nadužívanost, ba dokonce využitelnost i proti tankům). Ale tanky samotné musí zůstat tak, jak jsou.
Jako by se proti tankům dalo využít vlastně cokoli (všechno a nic), že mám obavy, jestli nejsou proti tankům jednou z nejlepších zbraní samotné rovnocenné tanky (u nich stejně nezáleží na bonusech, kromě těch obrovských, ale na počtu, protože všechny tanky jsou stejně omezeny na poškození způsobeném jediným útokem) nebo vozidlo s tuláky (kteří ale zase nejsou využitelní na mapě území).

Možná to byl záměr, protože tanky nahoře mívají protipěchotní kulomet a reaktivní pancíř je ochrání i před kumulativní střelou (= protitankovým granátem = RPG = bazukou = tzv. pancéřovou pěstí) a protože útočné helikoptéry mají kromě kulometů zbytečných proti tankům i protitankové rakety. Ale jenom lehčeji opancéřované protiletadlové vozidlo s kulomety by mohlo být i v tomto ohledu trošku slabší vůči tanku. Každopádně pokud to všechno byl záměr, neblaze to ovlivnilo rovnováhu jednotek (hlavně u úderných týmů a v opačném extrému vozidel).

Jsem zvědavý, jestli jsou zítřejší jednotky už zase vyvážené jako jednotky před současností, nebo jestli budou pokračovat v tradici nově nastolené současnými jednotami.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3302

Host
Súčasná doba je veľmi vyrovnaná podľa mňa. Ale voči mladším dobám je to dosť o ničom keďže majú obrý náskok. Voči tím tankom nemá nič šancu... (okrem ultra AP a MW)
 

Dan 77

Veterán
Co se týká vyrovnanosti/nevyrovnanosti současných jednotek: A opravdu jsou užitečné všechny jednotky stejně? Nejen já to vidím tak, že protiletadlová vozidla jsou nejužitečnější, pak tanky, pak helikoptéry, pak atomovky a nejméně užitečné jsou úderné týmy, protože jsou značně znevýhodněny. A pokud píšeš, že proti tankům nemá ze současnosti nic šanci, a zároveň to, že současné jednotky jsou vyrovnané, možná si protiřečíš.

Je fakt, že současné jednotky zaznamenaly jsou oproti postmoderně až moc velký pokrok, ale co se dá dělat. S tanky to asi ani nešlo jinak, jinak by jim byl reaktivní pancíř k ničemu.

[SPOIL]Vůči současným tankům jsou helikoptéry trošku účinné, protože útočí jako první, ale jenom o kousek prohrají. Protiletadlová vozidla sice taky uštědří tankům obrovské ztráty, ale taky nevyhrají, pokud nemají při sobě tuláky nebo pokud je to na mapě území, kde se tuláci nedají využít. Úderné týmy jsou to samé, pokud se neskryjí v lesích, kterých není v poušti dost (většinou). Všechny předchozí uvedené jednotky sice zaútočí jako první, ale kvůli reaktivnímu pancíři začnou rychle ztrácet iniciativu, protože tank je potřeba zasáhnout 3× a samotnému tanku stačí ke zlikvidování svých nepřátel 2 výstřely. Atomovky zničí 2-4 cíle naráz, takže by průměrně měly stačit tanky zničit, ale ne vždycky a taky záleží na poměru bonusů útočníka a obránce (pokud mají tanky o dost větší bonus, nestačí atomovky nikdy). Takže tanky jsou asi nejlepší zbraní proti tanku, jenže kvůli omezenému poškození obou protistran kvůli reaktivnímu pancíři většinou ani nezáleží na bonusech a jsou úplně rovnocenné.

No není to šaškárna?? Proti tankům se dá vlastně trochu účinně použít všechno a nic.

Podobné to může být se zítřejšími jednotkami: dron by na tom byl stejně jako helikoptéra, odstřelovač by ale byl horší (nevrací útoky, ostatní parametry jsou vůči reaktivnímu pancíři nepodstatné), ultra AP aspoň vrací každý útok tanku (ale neumí se skrývat v lese, což byla u úderného týmu jediná záchrana a možnost nad tanky skvěle vyhrát). Mikrovlnná zbraň zase oslabí útok tanku, ale stejně si nemyslím, že by ho porazila, protože atomovka aspoň ničí víc cílů naráz jako protiváha k reaktivnímu pancíři, což MW nedokáže a stane se brzo terčem, že tanky zase převezmou iniciativu. Nejlepší proti současným tankům by byly asi neviditelné tanky, které se skryjí na planinách, počkají si na současné tanky, převezmou iniciativu a udrží si ji, přestože se nakonec dostanou pod útok současných zblízka (a s vrácením aspoň prvního útoku, protože je zblízka, ne z dálky).

Není to taky šaškárna??
Proto jsem navrhoval ty změny, které jsem navrhoval: malé oslabení protiletadlových vozidel, menší oslabení helikoptér, tanky nechat, atomovky zasahující 3-4 cílů naráz místo 2-4 (zajištěna spodní hranice a zajištěna výhra), úderným týmům dát víc lesů nebo větší bonus proti tankům.[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3302

Host
Naviac na oblasti sa dá tiež útočiť s neviditeľným tankom a tulákmi (pokiaľ nieje v obrane úderný tým, ultra AP, a MW). Tanky totiž nechcú dostať opätovný útok tak zaútočia na tulákov a je to pre nich smrteľný krok... :D
 

Dan 77

Veterán
Útočíš s neviditelným tankem a tuláky a obrana je jaká? Tanky, nebo úderné týmy/ultra AP/MW? Možná mi to jenom nedocvaklo :D, ale připadá mi, jako by jedna věta odporovala druhé. :confused:
 

DeletedUser3302

Host
Útočiť môžeš na všetko ale v obrane nesmie byť MW, AP, Úderný tým ....
 

Dan 77

Veterán
Jj, to chápu, ale nejsem si jistý těmi tuláky, o kterých jsi taky psal.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3302

Host
Môžeš vyskúšať. Stačí držať nepremenený tank vzadu...
 

Dan 77

Veterán
Tomu věřím, protože neviditelný tank je skrytý na planině, která je skoro všude a vždycky na startovních okrajích bitevního pole, a nepřítel buď může útočit pouze na tuláky měnící se na další neviditelné tanky, nebo nechce na ten původní neviditelný tank útočit zblízka a dostat se na oplátku pod útok. Takže původní neviditelný tank držet zpočátku vzadu, nechat přeměnit všechny tuláky a pak nasadit maximální palebnou sílu.
Ale úderné týmy a ultra AP útočí jako první a je velká pravděpodobnost, že aspoň 2 z celkově 8 jednotek se dostanou až k tanku na druhé straně bitevního pole jako výsadkáři a zničí původní tank na 2 zásahy a až pak tuláky, což nikdo nechce. Bude se jim k tomu chtít i přes vrácení útoku zblízka už jen proto, že mají proti tankům bonus. A ultra AP jsou ještě horší, sice trošku pomalejší a s menším dostřelem než úderné týmy skrývající se dokonce v lese, ale ultra AP jsou i po přeměnění všech tuláků nebezpečnější v tom, že i neviditelný tank by se dostal pod útok ultra AP jako odplata za útok tanku. A MW jsou nejnebezpečnější, protože zničí neviditelné tanky úplně v pohodě.
Naviac na oblasti sa dá tiež útočiť s neviditeľným tankom a tulákmi (pokiaľ nieje v obrane úderný tým, ultra AP, a MW). Tanky totiž nechcú dostať opätovný útok tak zaútočia na tulákov a je to pre nich smrteľný krok... :D
Tak už chápu, ta druhá věta si neodporuje s první, prostě kromě jednotek jmenovaných výše ostatní jednotky (takže i tanky) půjdou vždycky po tulácích.

Jednom doufám, že zítřejší jednotky už budou vyrovnanější (http://www.forgestats.net/en/page/units).
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru