Slučování sousedství

  • Zakladatel vlákna DeletedUser6719
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser6719

Host
Po dnešním sloučení sousedství mám chuť hraní této hry ukončit. Jelikož boje v PVP přinášeli odměnu ve formě medailí a když teď prvních 50 hráčů v žebříčku bojuje o 2 věže kde lze získat 20 odměn. Jasně z toho vyplývá, že 30 utře pusinku.

Můj návrh na sloučení: Příklad Na serveru je cca 5 000 aktivních účtů. Vytvořil bych sousedství po cca 70 lidech aby tam zůstala rezerva 10 lidí na neaktivní účty co se přihlásí. To znamená 5 000 / 70 je cca 72 sousedství.

A pak bych začal rozdělovat

1. sousedství hráč č.1, hráč č. 73, hráč č. 145 atd.
2. sousedství hráč č.2, hráč č. 74, hráč č. 146 atd.

takto u všech sousedství. Zaručí to, že všechny sousedství budou cca stejně silná. Jednou za měsíc bych udělal nové rozdělení a jede se dál. Všichni mají podobnou šanci získat medaile i bitevní body. Samozřejmě by do těch sousedství vygenerovaly i ty neaktivní hráči.

A klidně se může udělat i začátečnická imunita tz. z 5000 aktivních účtů z toho 1000 hraje méně než měsíc. Tak se to rozdělí podle toho vzorce ale jen z těch 4000 hráčů a hráči co hrají necelý měsíc si udělaj vlastní sousedství, podle stejného klíče. Zaručí to, že hráče z pár tisíci body to nehodí k hráči s milionama.
 

DeletedUser3

Host
Tj. těch top pár navrchu si to bude dávat jako nic a ostatní utřou.
No já nevím, mě to nepřijde ani moc výzva, ani moc fér.
 

DeletedUser7193

Host
Mně se to tedy nelíbí, jsem ráda, že jsem se jich dnes zbavila. Rabovali každý den a měli o statisíce bodů víc, znova bych to nechtěla, teď je to dobré, aspoň odměnu dostanou ti co si to nejvíce zaslouží, musíme se snažit.
 

DeletedUser6719

Host
otázka? proč měli o tolik víc jak ty?

Na celkových bodech má největší vliv právě útočení. Z toho mě nějak vyplývá, že jsi člověk co si staví domečky a bojovat nechceš. Co je spravedlivé na tom, že si 50 aktivních lidí rozdělí odměny ve 2 věžíš. A takový neaktivci co si za týden udělaj 10 bojů sklidí medaile. Nevím co na tom je tedy spravedlivé.
 

DeletedUser7193

Host
tak to ne já bojuju měla jsem týdně většinou minimálně 50tis. bodů, ale třeba z víc jak 60 bojů, tamty měla třeba stotisíc bodů z pár bojů. já myslela o statisíce bodů víc v žebříčku né v PVP.

Bojuju v koloniální době, ještěže tam je odměna pro prvních deset.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser6719

Host
50 tisíc v kolo době uděláš jen na mapě během 10 soubojů
 

DeletedUser7193

Host
to je možný, ale já na mapě nebojuju protože mám jen dva mušketýry z odměn já jen vyjednávám.
 

tirael

Nováček
Můj názor je asi takový, že po sloučení sousedství mám sto chutí se hrou přestat!

1. Kompletně rozbili naše sousedství to ale znamená i to, že sousedé, kteří mi dávali bodíky do VB o ně přijdou stejně jako já o ty své. Mám moc přátel a další si už vzít prostě nemůžu. A i kdyby, za dva týdny to stejně zase zpřehází a já můžu začít znovu a zase zvát hráče do sousedství a obráceně. Tohle mi přijde opravdu nefér. Myslím, že tady někdo něco nedomyslel.

2. Jsem ve světě Dinegu 15. v celkovém žebříčku, ale ve svém sousedství jsem až 12 místě to znamená, že jsou už jen 3 hráči silnější než já a přitom je nemám v sousedství. Takže super. Dřív to bylo o tom, že silný hráč, který hrál dokázal vyhrát turnaj se 350 000body. Teď se o první místo v turnaji utkají tak silní hráči, že zbytek sousedství nemá šanci obsadit ani to 10 místo, protože si to rozeberou ti nejsilnější. Myslím si, že to že v každém sousedství byli 3-4 silní znamenalo, že ti se logicky porvou o první místo a ostatní si rozeberou ta ostatní. To bylo přece fér.

3. Co mne teď motivuje hrát a získávat více bodu? Čím budu silnější, tím mi stejně dají silnější a silnější sousedy, takže v podstatě na tom budu už jenom hůř. Nemůžu si polepšit jen pohoršit. Dřív mne motivovalo to, že až budu silnější tak ti první v sousedství si už na mne netroufnou. Teď mi přidají ještě někoho silnějšího a budu na tom ještě hůř.


4. Je paradoxní, že tím, že vytvořili extrémě silná a naopak zase hodně slabá sousedství se docílilo jen toho, že v silném sousedství musíte získat alespoň 500 000 bodů, aby jste vyhráli (nebo se aspoň umístili) v turnaji. Ve slabém sousedství vám pohodově stačí 50 000. Takže časem hráč, který je v celkovém žebříčku 250. bude mít víc medailí než hráč, který je v žebříčku 20.

Budu rád když se k těmto připomínkám vyjádří i ostatní hráči. Můj názor je takový, že touto změnou stratila hra svoje prvotní kouzlo a přestala být relativně vyváženou.

Díky za vaše názory
 

DeletedUser7160

Host
tirael : plný souhlas

A přitom stačilo aby se suosedství rozdělilo stylem 0-200 K bodů .. 200-400 K bodů atd a at si to top 50 hráčů rozdá o ty PVP a ne s lidma se 100 K. Pak to bude spravedlivé. A rozkastovat lidi podle bodů si myslím nebyl technicky žádný problém. Já například mám 110 K bodů a žena má cca 150 K bodů .. já mám štěstí dostal jsem max 550 K soupeře ale ona i milionové. Neím místo aby hráče přitahli tak je odtahují poslední dobu. Ona i ta nová doba dost nás nutí abysme kupovali prostor ve městě za diamanty, ale to už je jiná věc.

Ten boj už nebude bojem ale pouze olupování těch co začli déle i když jsou srovnatelně nebo i více aktivní. A tuto kastu lidí to odradí a to velice.
 

DeletedUser6769

Host
Řešit to podle bodů je divné... Já moc neútočím, jen na provincie a mám sice dobu pokroku, ale viděl jsem lidi s koloniální dobou co mají 2x víc bodů než já. Body nic neukazují, jen třeba to, že člověk hodně útočí, ale to se nedá porovnávat. Ale zas na druhou stranu je trošku poznat kdo hodně útočí a kdo ne. Takže pokud těch 50 mých sousedů z top 100ky má 4x víc bodů než já a já začal zkoumat dobu pokroku ve stejný den, kdy začala, investoval jsem do toho několik desetitisíců, možná pár set tisíc zlatých (přebytky v prasátku :) ) a balíčky asi 15ti bodů výzkumu, tak jsem na tom určitě alepsoň podobně jako oni ve výzkumu. A za tohle mě potrestáte tím, že mě dáte k nim? Že si už v PvP věži neškrtnu? Že nás tam bude 50 na průmyslovou dobu a 50 na pokrokovou? Mám si začít stavět práčata a sbírat si body do ostatních veží, abych si týdně získal aspon 40 medailí navíc a nemusel čekat, až mi koloseum dá 3 tisíce medailí?

To střídavé řešení dává smysl, proč? Protože se rovnoměrným způsobem rozloží doby (nebo alespoň schopnosti) hráčů a v PvP věžích nebudou praskat švy a BUDE MÍT SMYSL se snažit přetlačovat v nich o výhry.
 

DeletedUser8351

Host
Řešíte stále body, ale málo řešíte dobu, kterou který hráč hraje - od délky hraní je pak hodně odvislá síla velkolepých budov, které primárně rozhodují o síle jednotlivých hráčů - hráč který má třeba stejně bodů jako já, ale hraje to půl roku déle tak na tom bude nesouměřitelně lépe ( to pomíjím že to pospojovali tak že někde není rozdíl jenom půl roku hraní, ale ještě i milion bodů ). Zkrátka tohle se opravdu nepovedlo..
 

DeletedUser6769

Host
Největší rána je to pro mě, jako nediamantovače (či jak to nazvat, nekupuju diamanty), že jdem byl předhozen elitní topce serveru, která bez diamantů nejde ani na záchod (ano, přeháním, ale berte to jako já, s humorem) aby se po mě vozili a měli z mého města samoobsluhu. Za celýho půl roka, co hraju, jsem přišel, přiznávám asi o 70 bodů výzkumu. Byl jsem 3 dny bez netu, párkrát jsem přišel domů pozdě. Ale zase bod výzkumu mě momentálně stoji 15100, takže nějakou tu zlatku jsem do toho investoval (s pokrokovou dobou jsem to zvýšil z asi 12000 na těch 15100), abych si udělal náskok. Zasloužil jsem si náskok. Něco jsem pro to udělal. Co udělali ti, kteří nejsou tak vyspělí a začali ve stejné době jako já a teď si třeba polepšili? Neříkejte mi, když polovina mých sousedů má velkolepky na maximum, že se můžu ubránit, nebo je i přepadnout. Věnoval jsem tomu přesně to, co hra potřebuje, čas. Chtěl jsem raketově vystřelit do nové doby, abych měl náskok i dále. A za to se mi odvděčili, že mě to hodilo mezi lidi, kteří už měsíce, nebo jak dlouho byli v průmyslovým věku, velkolepky na max a čekali jen na novou dobu?
Ve hře je důležitá strategie, neboli dlouhodobé plánování. Říkáte si snad strategie, ne? Jak mám něco plánovat, když mám úplně jiné podmínky? Kdybych tohle tušil, věděl, tak jsem si dávno dokoupil poslední plánek na Vasila a zabral s plánkama na Daelský hrad a postavil je. Sice nevím, kde bych vzal lidi na jejich výstavbu, ale to by se poddalo. Ale i kdybych začal teď, tak kde seženu ty plánky na rychlo? A jak je rychle dostanu na nějakou vysokou úroveň? Leda si tak založit druhej účet, ale to máte ošéfený.. (s čímž souhlasím, jen rejpu) Spíš bych asi hrál míň aktivně, aby mě to nepředhodilo o tolik silnějším hráčům.
Ono je možná lepší, že si člověk víc zabojuje. Ale tím mě, jako pacifistu, nutíte útočit na hráče. Já se řídím tím, že co nechci, aby se dělo mě, nedělám ostatním. Ale teď? 4 stránky hráčů v průmyslové věži? I kdyby se tam půlka dostala jen náhodou, tak je to nemožný vyhrát právě bez útoků na ostatní hráče. Což je i tak ale nevýhoda, protože stejně tak jako si někteří stěžují, že tam mají hodně lidí z cechu, tak já zas mám hodně lidí, u kterých nemám sílu ani zazvonit, ne tak jim rporazit obranu. A neříkejte mi, že mám zaostalou armádu. Mám všechny jednotky z prům. doby, kromě jezdců, ti jsou k ničemu. Rychlopalný děla budu mít v pátek (ale děla nenadělaj až tak velkou paseku, abych prorazil někde i 200% bonus do obrany), holt jsem první zkoumal domečky, který mi teď každý s chutí rabuje. Zase, kdybych tohle věděl, tak jsem si první vyzkoumal děla, abych měl výhodu nového terénu při obraně. Což by mi ale stejně bylo na nic, bez podpory obrany, kterou jsem nepotřeboval.
 

DeletedUser7651

Host
Dost bylo stížností – konkrétní návrh:

SOUSEDSTVÍ - dělat skupiny pouze dle doby kdy hráč začal
- tím jsou začátečníci chráněni před dravci
- a ti co se někam vypracovali nejsou potrestáni za svou snahu
- ano někdo bude plakat „jéé on mě loupí“ ale budou li to hráči, kteří začínali stejně jako já a dnes jsem prostě výše, pak je to problém jejich píle a kvality
- rozdíly budou – mohu jmenovat hráče, kteří byli na začátku tři místa přede mnou a teď jsou tři období pode mnou – ale já si svůj náskok a postavení uhrál !!!

SPOJOVÁNÍ SKUPIN – dělat 2 skupiny ze tří
- dosud se čekalo na pokles pod 40 členů ve skupině a pak se dvě takové spojily – ukázalo li se to nepružné, tak proč nedat limit třeba na 55 a pak spojit tři skupiny do dvou ???

Vážení kolegové – stěžovat si je pro kočku, chci li nápravu chyby, musím navrhnout variantu… zde jedna je, líbí li se vám, podpořte ji, pokud ne, navrhněte lepší …..díky.


P.S. Připojuji se k těm, kteří tvrdí, že tato změna není „vývoj hry“ ale že je to zásah do základních pravidel během hry a stejně jako oni říkám – to není fér….
 

DeletedUser6769

Host
No, tady šlo spíš o to, že to vypadalo, že se to nikam nehne, protože je dle FoE týmu 'vše OK'. Konečně se někdo vyjádřil, že se to předá vývoji. Takže teď jen čekat, co vymyslí. Nápad sousedů podle doby, kdy začali hrát je pěkný a jsem pro. Horší je, co když pak dojdou hráči, kteří začínali zároveň se mnou? Ale je fakt, že když by mi to sem tam šouplo trošku staršího, nebo mladšího, tak by to nebyl problém. Jediný problém by byl vlést do sousedství, kde nehraje aktivně nikdo, ale hrají aspoň trochu a nejsou ze sousedství vyloučeni. Ale to by asi byla vyjímka.
Dalo by se to řešit přes support možná - zažádat si o nové sousedy. Ale tím nechci přidělávat práci supportu, určitě toho mají dost i tak. Ale jak říkám, podle mě by to nebyl zas tak častý případ. Samozřejmě by to asi chtělo i určité posouzení ze strany supportu, před přiřazením nového sousedství. Pokud by bylo dost hráčů v podobné době, tak by nebylo třeba měnit.
Jde mi o to, že nemůže někomu vadit, že má hodně sousedů s 2 kopí v obraně a nemůžou si nahrávat body do pvp věže - ve věži soutěží jen a jen sousedé, takže by všichni z věže měli stejné podmínky, protože by měli stejné sousedy.
Omlouvám se, napsal jsem tady toho víc, než jsem původně chtěl. Snad to bylo aspoň něco konstruktivního.
 

kaktusak_cz

Nováček
Musim se kvam pridat,ja mam nejak kolem 550 000 bodu ,byl jsem prvni a bojoval jsem s par lidma o vez,takrka kazdej kdo chtel bojovat mel sanci dostat medajle,pak se rano probudim a co nezjistim,z 1 jsem 28 a mam v sosusedech 8 lidi z tom 10,to si delate srandu?,presne jak to tu pisete,proc to neni 200 000 az 400 000 atd.?Co tak sleduju tak timdle se nastvalo hodne lidi ,a hodne lidi bud uplne kasle naboje ,nebo uvazuje ze se nato vykaslou,koho todle napadlo proboha...
 

DeletedUser2298

Host
Stěhování z jednoho sousedství do druhého za pomoci supportu rozhodně není a nebude možné..
 

DeletedUser6769

Host
To je moc jednoduše řečeno. Zní to, jako bych navrhoval, aby si každý zažádal o nový sousedy, kdy se mu zlíbí. To ne. Rozdělilo by se podle zhruba stejné doby založení města. Jen a pokud by vzniklo sousedství, s např. 5ti lidma, kteří hrají častěji, než jednou za týden, tak by si mohli zažádat o nějaký 'reset' umístění a byli by jim znovu náhodně přiděleni jiní sousedé (byli by přiděleni do jiných sousedství). Ne že já chci za Frantou, judasprieste, přihoď mě k němu. Nebo tihle sousedi se mi taky nelíbí, chci jiné. Jak říkám, pokud by support zjistil, že sousedi nejsou neaktivní, tak by se nic neměnilo. Pokud by to moc zatěžovalo supportery, mohl by se na to nasadit nový specielní supporter, ne? Ale jak říkám, šance, že by takové sousedství vzniklo je velmi malá. Je možné, že vznikne sousedství, kde půlka přestane hrát, ale to se rozesadí po čase samo. Já jsem jen zvyklý hledat řešení i pro nepravděpodobné situace (protože právě ty nadělají největší paseku, pokud opravdu nastanou). A je dost nepravděpodobné, že by se sešlo 40 lidí, ne tak 60 lidí, co začali hrát ve stejnou dobu a ukážou se tu jednou za týden. Případně každý druhý týden se ukazují častěji atd.. jakože hrajou, ale ne dost, aby z toho sousedi něco měli, ale zase dost na to, aby je to nevyřadilo ze sousedství.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2298

Host
S aktuálními nástroji které máme k dispozici není možno ani řešení které popisuješ.. slučování a stěhování sousedů provádí herní systém automaticky a my do toho nemůžeme zasahovat.. Pokud bude vylepšen tool, a my získáme nástroje pro tyto kroky.. pak se o tom můžeme pobavit.. Ale to už bude rozhodně dřív k dispozici jiné, systémové řešení.. pokud teda vývojový tým vyhodnotí, že se mu tento "sousedský" krok nepovedl..
 

DeletedUser3

Host
Já si to upřímně nedovedu představit.

Ten kdo by měl posuzovat, kdy přesouvat a kdy ne, tak aby měl nervy ze železa a bylo mu jedno, že mu každý druhý nadává. Nedokážu si představit jak někdo v tomto ohledu zajistí spravedlivý systém.
Přesouvání pomocí supportu rozhodně ne.
 

DeletedUser6769

Host
Okey, návrh zamítnut, sám jsem si říkal, že by support musel být jako robot.. :) Snaha byla. Ale s tím slučováním podle doby založení města dál souhlasím. :)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru