Spojování sousedství - diskuze

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser3

Host
Jak se vám líbí nové spojování sousedství?
Máte nějaké návrhy k této funkci?

Řekněte nám to!
 

DeletedUser7583

Host
Vypadá to dobře. Pokud je nás teď 50 a rozdělí nás na 2x25 a doplní nějakou třetí "pětadvacítkou", posunem se tak k plnému počtu.
A když to ještě víc zohlední postup (výzkum) hráčů - super!
 

DeletedUser

Host
Mě se to moc nelíbí...mám v sousedech lidi které nemám v přátelích aby nedocházelo k zdvojování a s těmi to lidmi bych pak nemohl mít obchodní kontakt protože ani já a ani oni nemohou zvát přátele...znamenalo by to, že jeden z nás bude muset vyházet více než třicet přátel aby jsme my přáteli mohli být...
Slabší sousedy využívám k nákupu starších surovin...takto bych musel začít tyto starší suroviny znovu vyrábět...

Toto "spojování sousedství" řeší jen množství lidí v sousedech aby bylo víc co motivovat nebo rabovat, ale absolutně nedomýšlí možnost obchodu, když se spojování bude řídit hlavně počtem bodů...

Když se podíváte na různé silnější cechy...mají ve svých řadách i novější hráče aby měli starší suroviny které stále potřebují i v nových dobách...

Z "mého" obchodního hlediska jsem proti... motivace a rabování jsou pro mě zcela vedlejší...
 

Thesseus

Znalec
Tahle nevýhoda (při plných lištách přátelství) mě taky napadla ale zatím jako jediná. Výhody převažují. Tohle řešení je nejlogičtější možnost jak dynamičtěji a bez dlouhé čekací doby spojovat sousedství. Stejně bych ale raději viděl všechny proti všem :)
A taky bych ještě počkal, jak to bude probíhat v praxi. Tedy, jak nás to bude "míchat".
 

DeletedUser7798

Host
no zatím v tom nic dobrého nevidím ,zvykla jsem si na své sousedy ,sem tam někdo vypadl a přišel nový ,a občas si šlo i zabojovat ,obávám se že ted mi to znemožní:-D
 

DeletedUser6769

Host
No asi takhle... nesnáším změny... a to mi teď chcete říct, že budu mít nový sousedy? To snad ne. Když mi pár lidí přibylo, tak budiž... ale když mě s pár hráči vyrvete a strčíte jinam... hrůza. Taky se mi ve FoE docela daří a chci být na prvním místě, v globálním měřítku je to nemožné, tak alespoň mezi sousedy. Kdysi mi to hodilo 2 sousedy s několikatisícovými náskoky. Už jsem je sice předběhl, ale trvalo to strašně dlouho a i tak se mi pořád lepí na paty. Ne, já prostě nesnáším od počátku tyhle čachry se sousedy. Ale chápu, že je to nutnost. Nutný zlo. :)
 

DeletedUser5384

Host
Highlandere,musím nesouhlasit. Zkus si schválně pročíst fórum,kolik příspěvků na nefunkční sousedy tu je. Tohle je jeden z kroků,který vyvolali sami hráči. Je to přesně o tom,aby mezi silnými nebyli slabí s dvěma kopiníky, aby mezi raným středověkem nebyli koloniálové a vyšší,zkrátka aby se šance na vítězství celkově vyrovnaly všem :) Žádná změna nikdy nemůže vyhovovat všem,ale myslím,že tahle je dost dobrá :)
 

DeletedUser3370

Host
Hele o co tam přesně půjde? Šlo by to nějak heslovitě pro nás, co neudržíme tak dlouhej souvislej text? Stačí ve 3 bodech to nejdůležitější.
Děkuji.

Třeba to, že když ode mě soused koupit koks, nebude za to konečně muset platit?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7193

Host
Napadá mě řešení, neomezený počet přátel, proč je vlastně omezený?
 

DeletedUser5384

Host
Přátelství tady má jiný význam než přátelství na fejsbůku. Tam je úplně jedno,kolik tisíc přátel máš.Tady se od přátel čeká třeba motivace nebo zušlechtění. V současné době je tento počet omezen na 80. To znamená,že 80 přátel můžeš pozvat ty,dalších 80 může pozvat tebe. tím se dostáváme k číslu 160. Připočti k tomu cechovní bratry, jsme na teoretických 240 adeptech k motivaci nebo zušlechtění. A teď mi prosím odpověz,jestli jsi schopna denně těchto 240 lidí mot nebo šlechtit,pokud je vůbec máš:D
Pokud ano,jakou máš představu o maximálním počtu?
 

DeletedUser6769

Host
Highlandere,musím nesouhlasit. Zkus si schválně pročíst fórum,kolik příspěvků na nefunkční sousedy tu je. Tohle je jeden z kroků,který vyvolali sami hráči. Je to přesně o tom,aby mezi silnými nebyli slabí s dvěma kopiníky, aby mezi raným středověkem nebyli koloniálové a vyšší,zkrátka aby se šance na vítězství celkově vyrovnaly všem :) Žádná změna nikdy nemůže vyhovovat všem,ale myslím,že tahle je dost dobrá :)

Jasný, já vím, že to tady je, já jen řekl svůj názor.. Prostě pokud se mi povedlo dostat do Průmyslové doby, když tam někteří ještě jsou v jeskyních, tak jsem prostě dobrej, něco jsem dokázal :) Ale pokud mi to pořád bude házet lidi, kteří jsou nade mnou? Tak proč se snažit? :) Tohle je můj úhel pohledu a nechcu ho nikomu cpát :)

A pokud jsme v PvP věži jen dva nebo tři.. to má taky svoje výhody. Obzvlášť, když nerad útočím na sousedy a všechny moje body jsou jen z útoků na provincie. To se mi prostě na této hře líbí - nemusím nikoho otravovat, pokud nechci. A i tak získám co potřebuju.

Jen škoda těch bodů do síně slávy - Kdo útočí na sousedy, má z těch bojů body a má třeba i 2x víc celkových bodů, než já, i když je o jednu celou dobu 'zanedbanější'. Ale to je holt můj problém
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5384

Host
Highlandere,neber to prosím jako konfrontaci:D
Ale pravdou zůstává,že pokud hraješ na umístění v žebříčku, jsou body ze soubojů podstatnou složkou celkového počtu.No a pokud máš sousedy,kteří nestojí zanic,jdeš samozřejmě bodově dolů i ty sám:) Pokud budeš mít kolem sebe zdatný soupeře,budeš samozřejmě i víc prohrávat,ale ty boje,co vyhraješ, budou jaksepatří bodově hodnoceny - takže by ses měl sunout nahoru o poznání lépe:)
Jinak: O tom,jaké výhody skýtá být v PVP ve dvou či třech,případně úplně sám bych ti mohl vyprávět:D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Host
Pokud jde o mě tak mě se to nelíbí. Teď jedu hlavně na výzkum (žádné VB) a díky tomu jsem o hodně před sousedy a tím pádem mám klid (lepší armádu minimálně o jednu dobu) a medaile z věží na kterých jsem sama (minimálně dvou). Jenže za nových podmínek mě tato strategie (doposud velmi účinná) vytrestá, protože se dostanu mezi sousedy, kteří budou ve výzkumu stejně jako já ale budou mít bonusy z VB a tím pádem budou v dost velké výhodě (mohli hru hrát klidně o rok déle). Takže konec klidu a samozřejmě žádné medaile protože jejich dobytí pro mě bude skoro nemyslitelné, zato budu velmi snadný cíl. Hypotetická možnost získání více bodů do celkového žebříčku mi tohle fakt nenahradí, hlavně když je mi celkový žebříček naprosto ukradený. Takže změna pravidel v polovině hry to je opravdu velmi fér zvláště když už jsem zvolila strategii která s novými pravidly bude hodně nevýhodná a již při první výměně mě za to čeká trest - určitě půjdu od svých současných sousedů díky tomu, že mám velký bodový náskok. Takže já bych navrhovala zohlednit nejen počet bodů ale také dobu, po kterou hráč hraje protože VB v tomto novém rádoby spravedlivějším systému nejsou nijak zohledněny.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser6719

Host
Nevím kdo to vymejšlel ale praštil bych ho někam. Jediný výsledek to bude mít ten, že za nějaký čas to seřadí všechny co jsou v řebříčku nahoře do jednoho sousedství. Takže nyní kde těch 4-6 aktivních lidí v sousedství se rozdělí to těch posledních 2-3 turnajů. Bude nyní o turnaj bojovat 40-60 lidí a medaile za to nebudou žádné, ale v sousedství pod námi bude stačit jednomu aktivnímu aby za 3 dny bojů vyhrál třeba 3 turnaje a dostane za to 900 medailí. Byl jsem ve velmi nabouchlém sousedství kde 3 lidi byli mezi prvními 8 a další 2 do dvacítky v celkovém hodnocení a medaile z turnajů nic moc. Pokud bude u sebe ještě víc aktivních hráčů tak za celotýdenní snažení také nemusím dostat žádnou medaili a to hrozně lidí odradí od nějakých bojů. Toto je vážně nedomyšlené.

Dle mého by to mělo být rozdělé jinak. Př. je 800 aktivních účtů tak dejme tomu uděláme 12 sousedctví. A vždy v tom sousedství bude jeden z 1-12, jeden 13-24, jeden z 25-36 atd. Tak budou sousedství vyrovnaná. Tudíž mohou v každém sousedství dostat podobný počet bitevních bodů. A aktivní lidé jsou odměněny i medailemi.
 

DeletedUser6769

Host
Highlandere,neber to prosím jako konfrontaci:D
Ale pravdou zůstává,že pokud hraješ na umístění v žebříčku, jsou body ze soubojů podstatnou složkou celkového počtu.No a pokud máš sousedy,kteří nestojí zanic,jdeš samozřejmě bodově dolů i ty sám:) Pokud budeš mít kolem sebe zdatný soupeře,budeš samozřejmě i víc prohrávat,ale ty boje,co vyhraješ, budou jaksepatří bodově hodnoceny - takže by ses měl sunout nahoru o poznání lépe:)
Jinak: O tom,jaké výhody skýtá být v PVP ve dvou či třech,případně úplně sám bych ti mohl vyprávět:D


Vůbec to neberu jako konfrontaci, jen reaguji :)
A jak říkám - neútočím na hráče a daří se mi držet na první pozici v sousedství.. Pokud mi to ale pořád bude házet nějaké sousedy jiné, tak nemám šanci a to je to, oč tu běží. :)
Např.: poslední změna sousedů mi přinesla spoustu starostí :) Byl jsem sám v koloniální PvP věži, blížila se Průmyslová věž a v Pozdní jsem neměl konkurenci. Bum prásk! Nový sousedi a najednou bylo potřeba i 3x víc bodů na vítězství! Prostě podraz! I když chápu, že předchozí stav byl jen štěstí a nový stav výzva, ale já prostě nerad změny :) Mě by vyhovovalo zůstat až do Ragnaröku ve stejným sousedství, i kdybych tam měl zůstat sám :)
 

DeletedUser7772

Host
no čoskoro uvidíme... hrám dosť často a idem rýchlo hore, lebo skoro denne obehnem "návštevou" z vojakmi celý kontinent - mám veľa bodov, skoro všetci okolo mňa v globálnom rebríčku sú o dobu vyššie - to budú bitky asi náročné... na druhú stranu teraz hračka, lebo nikto nie je na mojej úrovni :)
a Higlander má pravdu meniť pravidlá za jazdy je na kočku... (a to o poskladaní PvP na "deadly game" tiež) ale ak to bude rozumne poňaté môže to riešiť problém z malým kontinentom na ktorom je hromada neaktívnych účtov, ale môže to dopadnúť aj nie zrovna najlepšie ako tá slávna nová UI (čosi medzi IQ tykve a húpacím koňom :( ) proste poriadnym malérom - myslím, že bude najlepšie počkať a ak to dopadne tak ako UI začať robiť kravál na fore a možno tvorcovia hry pochopia, že tade cesta nevedie (alebo nie ako s UI...)
 

DeletedUser8306

Host
Domnívám se, že tento způsob slučování je pouze proto, aby se vyrovnali hráči v sousedství. Mě osobně to vadí moc, mám poměrně nadvládu nad svými sousedy. Nyní se mě zvedne konkurence a proč? Protože jiní jsou méně aktivní, nebo neschopný. Proč musí na to doplácet ty aktivní?
Na druhou stranu to bude zajímavější a víc to lidi požene k výkonům, taky to lidi požene víc utrácet diamanty:) Každý ať si na to udělá obrázek.

Ale pokud by toto slučování mělo být fér, mělo by se dost zásadně řešit spíše dle doby, po kterou hráč je na světě.

Je sice fajn, že budu mít sousedy na podobné technologické úrovni, ale někdo cpe FP do VB nebo do výzkumu. Takže mě do sousedství přibudou hráči, co jsou ve stejné době ale navíc budou mít vystavěné VB na plno a budou o proti mě využívat veškeré výhody VB jelikož oni tu hrají o půl roku déle nežli já.

Co je na tom fér? Ano slučování je třeba vylepšit, současný systém je špatný, ale přece tak, aby to některé nepoškozovalo.
 

DeletedUser

Host
Jen mě tak napadlo ví někdo na jakém principu se spojují sousedství do teď. Protože já jsem měla pocit že je to čistě na základě doby po kterou hráč hraje a trochu také aktivity protože dle mého pozorování neaktivní hráči odcházejí. Jo a ještě pokud klesne počet pod 40 tak se spojí dvě takto malá sousedství, ale opět bych řekla že výsledné sousedství je z hráčů kteří hru hrají podobnou dobu. Nebo se mýlím a je zahrnut ještě nějaký jiný faktor?
 

DeletedUser5384

Host
V podstatě jsi to napsala správně,sousedství se spojí,pokud klesne počet sousedů pod 40. Výsledné sousedství je o náhodě,ale dá se čekat,že tu nejsou vysloveně slabá nebo vysloveně silná sousedství,takže výsledek je plný stav z podobým složením jako před spojením:) Občas si může hráč polepšit,občas pohoršit.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru