Strašidelná diskuze k Halloweenu

Do konce události zbývá šest dní, a ani na jednom ze dvou světů, které hraji, se mi nepodařilo najít všechny hračky. V obou případech mi jedna chybí. Většina hráčů ode mě z cechu má už dvě sady kompletní. A samozřejmě, že hračku co mi chybí v jednom světě najdu v tom druhém. Je v tom vůbec nějaký systém, nebo je to fakt náhoda?
 

Borat

Psavec
- Drobná chybka. Lucerna ukazuje, že odkryje také pole za dvěma bednami, co se dotýkají rohem. Po odkliknutí lucerny se toto pole neodkryje. (Lucernu užívám pro "obkroužení beden". Docela to plete a je škoda, že je třeba investovat další zdroj světla.)
- V jednom světe "válčím" krutě o kalendář. Sběratelova odměna výše mě nezachránila. Lístky nemám, hračky ke splnění nemám, Jokery nemám. Už nic zásadního nepřijde a Jokery nemám jak získat. Snad ještě překvapí příhoda. Vypadá to na "velkolepě finále" s vydíráním FoE a budu muset dávat diamanty. Vyjde levněji Joker nebo lístky? Zdá se, že Joker. (Jen tady mám splněno 53 hraček, 265 úkolů a přišla 1 Sběratelova odměna. Což je úspěch.) Myslím, že jsem udělal chybu. Byl to svět, kde jsem těžil staré budovy a rychle pak postupoval vpřed. Mám komplet karavany, ale kalendář jsem asi takovým postupem prokoučoval. Chtělo to mírný opatrný postup a mít na finále rezervu. (Teď to budou diamanty či rovnou peníze. Hraní zdarma.)
- Detail. K čemu je sada plánků jako odměna? Nedá se prodat starožitníkovi. Mám jich haldu. Hnijí v inventáři. Plánky mi přitom chybí. Tak jsem celou položku naráz odbouchnul. 99% plánků šlo na VB, co nemám a nechci. Na moje VB doputovaly 2 plánky z 50. Odměna opět na facku. (Když 10 sad, je to 50 splněných úkolů a mám z toho 2 plánky? Marnost nad marnost. Hráč není nijak "FoE okrádán"... Tak jdu zase po čase neohlášeně nahazovat sousedům VB a škodit jim. Už vím, že podhazování se přátelům nedělá. To jde jen u sousedů. A hned jsem zase narazil na kolizi náhozů VB a přišel jsem o FP. Pošlu 200 FP, v ten moment jsem už byl přehozen aniž o tom vím, protože vidím starý strav náhozů VB, jednoruký bandita FoE si z mého náhozu vezme jen 50 FP a hodí je na trapnou odpornou zlodějskou pozici, kam by 50 FP poslal jen totální trouba a nahazování VB uzavře. Zlodějna FoE za bílého dne. V aktualizacích si přitom čtu, že tým FoE dbá, aby si hráč omylem neodstřelil v Halloweenu třeba svíčku, když nechce. To je ale kopec péče o mé blaho.) :D

(Jen tak mimochodem, pokouším CV. Nechápu k čemu to tady je? Políčka mají různé zhodnocení cechu. Solidní políčka má trvale obsazeno několik silných cechů. Volný je na mapě jen brak o který nikdo nestojí a jen na tom mohu začít. Tak jsem obsadil dvě taková pole a postavil k obraně 12 armád. Nenávratně ztracené zdroje. Za 2 dny koukám, že si mazáci dali práci a můj pokus komplet zlikvidovali. Nikde žádná informace, abych se mohl bránit. Co je to poškozená armáda? Nikde žádné video, abych si mohl přehrát, co se zde vlastně odehrálo? Vypadá to, že moji armádu mohou zmasakrovat na několik pokusů a že se průběžně neopravuje. Že jde do boje pořád slabší a slabší, až padne. Info o tom běží jen v infu CV. Že neustále koukám do historie událostí je FoE šumák. Prostě klidně zmasakrovat 100 jednotek a koukat, aby o tom hráč nevěděl. Legrace. "Okrádání hráče" se zde prostě nevyskytuje...)

- Včera jsem řešil úkol na "zušlechtění budov". Soda. Jel jsem přátele tak 100 - 20 mil. Odkliknu 20 tlačítek "Pomoc" a do úkolů se započítala 2 zhodnocení. Taková banalita a klikal jsem a klikal, než jsem úkol vůbec splnil. Hráč má u města tlačítka "Motivovat" a "Zušlechťovat". Je v tom nějaký rozdíl při plnění úkolu? Je fakt, že hráč, co jede hodně VB nemá pomalu ani jednu budovu, co by šla zušlechtit či motivovat. Mám podezření, že banalita, jako "zušlechti x budov", začíná být na pokročilejší úrovni nesplnitelná. To je jen další kolorit FoE? Zábava s nesplnitelnými úkoly...? :cool:
 
Naposledy upraveno:

Borat

Psavec
Spolehlivosti FoE nevěřím. Ta nedůvěra je strašná. Nejistota co kazí absolutně hru. Nejde o čisté poctivé hraní. Přece si nebudu každý krok kontrolovat, zapisovat a reklamovat.. A tady jen urážky, opět. (Teď jsem dělal tiket na podporu. Vypadá to spíš na moji chybu a předčasný poplach. Ale už mi tam píší, ať to neuzavírám, že to řeší... Psycho. FoE nevěřím a mám v tom měsíce hraní. Co s tím? Je mi líto s tím seknout.)

Tak se koukám uklidnit. Zrovna hledám tři stromy na cestě... Marně. Dva mám, třetí ne. Bože! Nové karavany mají suchou větev přes cestu. Vypadá jak ležící strom. Zkusil jsem do ní pětkrát kliknout... Grrr. Třetí strom se zjevil až po restartu hry. No, skvěle. Spolehlivost na jedničku. :cool:
 

Ušák Evžen

Dopisovatel
Vypnete ho uz nekdo.

Ja to reknu jeste jednou...nikdy jsem nemel problem s pripsanim neceho tady. Jedine,co tak se to seka pri CB nekdy..a dost.

Pocitam,ze kdyby jsi dostal deset tech karavanu a nevim ceho tak stejne to tu budeme cist porad.

S incidenty nemam problem, foe helper ukaze..a nezklamal, pokud nevidim tu diru na ceste ci strom, necham tak a ono pri tom,jak se clovek
obcas prihlasi,ci vleze do osady..ona zmeni pozici a mam ji..sak ona nemizi do hodiny.
 

Borat

Psavec
Mým cílem jsou věcné připomínky a komentář ke "kvalitě" události i FoE. Proč v tom vidíte pořád něco jiného?

Finálová loupež
- Jak je uzavřený kalendář, nálepky ve hře se mění na lístky. Což je fajn na dohrání. Ale zkusil jsem další dílek Jokera z denních úkolů. Normálně se připíše zcela zbytečně k Jokerovi. Událost končí a propadá mi hromada celých Jokerů zcela bez užitku. Je za tím halda splněných úkolů. Pěkný zmar. Co měnit Jokery za lístky?
- Nerozumím. Ve všech světech jsem dohrál na shodném místě, za hranicí 460 žárovek. V jednom mám jen 390. Rukama to není. Chybí 70 žárovek, tj. tak 1200 lístků. Kam se mohl takový balík ztratit? Na příhody to nesedí. Ze hry mělo jít lístků stejně. Hračky jsou jen drobotina a jedu je shodně všude. Jak když mi chybí hezkých pár dnů události. (Kouzlo hraní několika světů. Generuje to nevysvětlitelné záhady. Jinak, dohrával jsem za 300 diamantů - moje volba. 100 diamantů bylo za kalendář. Ale 1200 lístků diamanty nevyrovnám.)
- Ta lampa fakt štve. Ukáže, co vše bude odkryto a pak není... (Teď se zase nepodívala za roh. Nejde jen o dvě bedny u sebe.)
- Co sáhnout do koule? Její smysl mi uniká. (Není ani moc drahá.) Jen málokdy mám narolováno tolik neodryté plochy, aby se koule vyplatila. Teď jsem koulí odkryl pár "dutin", kde bych rád vybíral. Tak to se nesmí, "přeskakovat". Musím stejně investovat pytel dalších nástrojů, abych se k dutině pracně prokousal. Tak je to o dvojitém vydávání nástrojů, abych se dostal tam, kam stejně jdu i bez koule.

S událostí vcelku spokojenost, zisk přiměřený. Vše za cenu neskutečného marného klikání a haldy promrhaného času. 50:50 řeším, jak s FoE za takové "dary" seknout. Obávám se, že jsem si zase jen sáhl na podstatu FoE. Marnost nad marnost. Utrácení času pro nic. :cool:

- V mezičase jsem samou nudou přestavěl a zmodernizoval všechna svá města. Grr. Z Wiki se absolutně nedovíte, co která speciální budova vlastně generuje. Musíte lovit detaily někde na fóru. FoE se vyžívá v "dílcích nástrojů" a "záhadných truhlách". Popis nikde. Budovu musíte vybrat 15x či 30x, než z ní něco rozumného vydolujete. Karavany mají 15 výběrů. Dostal mě výroční Planetostroj. Stavím ho teď poprvé s pocitem, jak si nahrabu. A ony to jsou dílečky, co se budou těžit týdny... A popis pro rozhodnutí, zda stavět či ne, ve hře nikde.
- Jen tak mimochodem. Zkusil jsem další svět pěkně od začátku. FoE vás vede k Věštkyni z Delf a máte ji předpřipravenou ke stavbě. Pak se měsíce zbytečně moříte ve slepé uličce, maříte zdroje a utrácíte čas dík klacku, co vám hra záměrně kopla pod nohy. Následuje halda neužitečných budov. Princip FoE a výhoda opakovaného hraní. Víte, co tady vůbec nebrat do ruky. Ale v tomto bahně se vyválí 99% lidí, co si s FoE začne. A obávám se, že na své úrovni jsem jen vyválen v obdobném bahně 2. kategorie. :) (Docela záhada, jak a čím chce FoE zaujmout nové hráče a udržet je u prosperující hry.)

(Aktualizací doplňuji kouli.)
 
Naposledy upraveno:

Borat

Psavec
OK. Jenže to mě pokaždé posunulo v hře dál. Třeba zdejší výsměch, snažit se FoE hrát bez členství v silném cechu.

(- Takže, další neřešitelný problém. FoE vás hned na počátku hry uvrtá do cechu. Nic nemáte, nic neumíte, žádný cech vás nevezme. (Nemůžete split podmínky pro vstup.) Tak jsem si založil vlastní cech jako všichni a jedu CB. Už ho má na 20. úrovni, na 390. pozici v žebříčku a dostávám 2 FP, raný středověk. (V CE nedám zatím ani 1. úroveň.) V životě už do jiného cechu nepůjdu. A do nového slabého cechu neseženete volné spoluhráče. Funkce zcela k ničemu. Snažil jsem se novým startem hry zapojit do funkčního cechu. Marně. Opakuji chybu z ostatních světů. Teď abych svůj cech zbůhdarma zahodil a s tím haldu svého snažení, zdrojů a času nebo porušil pravidla FoE a čachroval s paralelními účty a riskoval ban či co. "Princip a kouzlo FoE", hraní ve skupině. A v reálu je to jen slepá neřešitelná ulička a řádný klacek pod nohy. Jak vlastně nastartovat hru, když to FoE primárně neumožňuje? Nebo je třeba se naučit překousnout, že vyhození hodin snažení bez užitku je tady standard a hráč to má přijmout?) :rolleyes:
 
Naposledy upraveno:

Ušák Evžen

Dopisovatel
Ty jsi fakt mimon. Tak to nehraj sakra, kdyz je to ztrata casu. Kafras kazdy event, a mas nevim koilk svetu..ale..stejne hrajes. Asi ji zavislak kafrajici.
Ja mam jeden svet a bohate staci, ty asi mas fakt vice casu...ale kafras, nad eventem,ze ho ztracis..no rozporuje si to.

U kazde budovy je kolik fragmentu dava k dane veci. Nekdy mi pripada, ze jsi asi trosku natvrdly, a informaci o vsem je halda.
Trreba staci cist oznameni k eventu co je tu na foru k Halloweenu, tam je napsane kolik dava fragmentu a i kolik je potreba ke slozeni.
A za 15 dnu mit dokonci vsechny zasoby je super,to se hodi.

Tak snad kazdy v kazde hre si na zacatku musi projit necim, ja na bete stabilizoval mesto behem tri eventu, coz neni zase tolik casu. Je tu rada budov a veci,co pomuze na zacatku.
 
Naposledy upraveno:

Kashttan

Nováček
Abych se vrátil k hodnocení eventu. Za mě jeden z nejlepších eventů, co se týče výtěžnosti. Bez dia eventova budova na full + několik rozšíření v inventáři. Dále mám dvě starší budovy taky na full. Kdybych zcela zbytečně nejel kalendář, vytěžil bych z toho ještě více. Ale celkově jsem spokojený.
 
Oddychový event, spousta denních speciálů zdarma. Lehké na dokončení karavanů na maximum.
Jen Borat tu bude jako každý event frflat a psát slohovky mimo téma. Bych mu vysvětlil, jak je to s tou věštkyní, ale to bychom byli mimo (stejně jako on ).
 

Tomas 0482

Psavec
Souhlas, event byl na pohodu. Budovu mám na max a ještě mi zbyl první level a jedno vylepšení, plus jsem za celý event získal 25 denních specálů, to je pro mě snad rekord. Spokojenost
 
Nahoru